Rejestracja i logowanie

Co dalej z pobitym niemowlęciem? Trwa śledztwo...

Wydarzenia 14-06-2018 Autor: agKCI
39
Co dalej z pobitym niemowlęciem? Trwa śledztwo...

Prokuratura Rejonowa w Kutnie w dalszym ciągu prowadzi śledztwo przeciwko rodzicom 6-miesięcznego Damianka, który trafił do kutnowskiego szpitala 6 kwietnia z podejrzeniem ciężkiego pobicia. Jakie są postępy sprawy?

Ojciec chłopca usłyszał trzy zarzuty.

- Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa, znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka, za co grozi mu dożywocie - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Matka również nie uniknie odpowiedzialności za dopuszczenie do tak dramatycznej sytuacji. Kobieta odpowie za narażenie syna na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub zdrowia, za co grozi jej do 5 lat za kratkami.

Oskarżeni cały czas osadzeni są w areszcie, a śledztwo prokuratorskie trwa.

- Sukcesywnie przesłuchiwane są w charakterze świadków osoby z najbliższego otoczenia i rodziny podejrzanych oraz osoby mające wiedzę o stosunkach panujących w ich rodzinie, a także lekarze, którzy udzielali pomocy medycznej małoletniemu pokrzywdzonemu - informuje Piotr Helman, Prokurator Rejonowy w Kutnie.

Prokurator nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji ze względu na dobro śledztwa, jednak, jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, stan zdrowia dziecka w dalszym ciągu nie uległ poprawie. 


Przypomnijmy, że chłopiec został przywieziony do kutnowskiego szpitala w piątek, 6 kwietnia, niemalże punktualnie o godzinie 20:00.

- Stan niemowlęcia w momencie przyjęcia był bardzo ciężki. Dziecko było nieprzytomne, reagowało jedynie prężeniem na bodźce bólowe - informuje Justyna Sola, rzecznik prasowy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Ostatnie chwile na pomoc

W tym dniu dyżur pełniła pediatra-neurolog, która, po wstępnej błyskawicznej diagnostyce, widząc w jakim stanie jest dziecko, podjęła decyzję o przewiezieniu go do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i natychmiast wezwała karetkę. Była godzina 20:08.

W związku z tym, że stan dziecka był bardzo poważny, wezwano również anestezjologa, aby przygotować i zabezpieczyć dziecko do transportu.

Podczas badania lekarze zauważyli na ciele chłopca liczne otarcia naskórka, siniaki, zwłaszcza na twarzy i wybroczyny na klatce piersiowej oraz pod łopatką. Na pytania lekarza o pochodzenie tych niepokojących śladów, matka miała odpowiedzieć, że dziecko spało buzią na smoczku i odcisnęło go sobie w tym miejscu.

Karetka z niemowlęciem wyjechała z Kutna o 21:15, a jeszcze przed północą dziecko trafiło na stół operacyjny, gdzie przeszło zabieg usuwania krwiaka. Obecnie chłopiec znajduje się na Oddziale Intensywnej Terapii, jego stan w dalszym ciągu jest ciężki, obecnie przebywa w śpiączce farmakologicznej, a lekarze walczą o jego życie i zdrowie.

"To była normalna spokojna rodzina..."

Damianek mieszkał w miejscowości Budzyń, nieopodal Żychlina wraz z rodzicami. To właśnie oni zostali oskarżeni o doprowadzenie go do tak dramatycznego stanu. Ojciec w momencie zatrzymania miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z relacji sąsiadów wynika jednak, że rodzina wyglądała na normalną i nic nie wskazywało na to, że może tam dojść do takiej tragedii. Nie mieli też założonej "niebieskiej karty".

- Decyzją prokuratora zatrzymano 21-letnią matkę i 41-letniego ojca dziecka do wyjaśnienia sprawy z uwagi na fakt, iż obrażenia dziecka wskazują na to, że mogło zostać pobite. Trwają czynności w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Grozi mu dożywocie, jej 5 lat więzienia

Mężczyzna nie przyznał się do niczego, a nawet stwierdził, że nie ma pojęcia skąd wzięły się ślady pobicia na ciele jego dziecka oraz kiedy mogły powstać. Twierdził również, że nigdy nie bił dziecka i nie widział, aby je ktoś bił. Matka z kolei miała nie reagować na stosowanie przemocy wobec swojego dziecka, usłyszała zarzut narażenia syna na bezpośrednie ryzyko utraty życia lub zdrowia, za co grozi jej do 5 lat za kratkami.

- Matka formalnie również do niczego się nie przyznała, jednak powiedziała, że dostrzegała pewne sygnały i zamierzała coś zrobić, ale nie wiedziała w jaki sposób się zachować - dodaje K. Kopania.

 Prokuratura podkreśla, że mężczyzna miał działać świadomie, zdawał sobie sprawę, że swoimi działaniami może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia dziecka.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń, dziecko było wielokrotnie potrząsane i szarpane, a także uderzane ręką i twardymi przedmiotami po głowie i tułowiu. Skutkiem stosowanej przemocy było powstanie licznych obrażeń w postaci złamania trzech żeber i stłuczenia płuc. Krwiaki ujawnione na ciele dziecka pochodzą z różnego okresu, są rozłożone w czasie - podtwardówkowe są stare, a podpajęczynówkowe, z którymi dziecko trafiło do szpitala, są świeże. Precyzyjna ocena skutków będzie jednak możliwa dopiero po zakończeniu leczenia - kwituje rzecznik. 

Sprawę będziemy monitorować i na bieżąco informować Państwa o postępach śledztwa.

komentarze (39)
Dodaj komentarz

Martyna ty suko ty pobilas nie raz dziecko powinni ci wsadzic haczyk w pi.....ze zeby ci sie smazyla

Nie znam tej rodziny ale sama jestem matka i nie wyobrazam sobie zeby tak skrzywdzic tak malutka istotke bylo oddac do ludzi ktorzy by dali temu malenstwu dom milosc a przedewszystkim bezpieczenstwo jestem za tym zeby ich tak samo potraktowac jak oni ta kruszynke co ze dostana wyrok i beda siedziec darmo ich karmic i opielunek dawac za to co zrobili to odsiadka w zk to nagroda dla nich i gdzie ta SPRAWIEDLIWOSC w naszym kraju to tylko bezbronna istotka ktora nie pchala sie sama na swiat.Damianku zycze ci zdrowka i abys trafil do rodziny ktora cie pokocha

Rodziny nie interesują się dzieckiem. Przykre.

Od coreczek pani G to sie odpierdolic one maja wyksztalcenie a patologia niech **** umyje bo z daleka smierczi i ludzie sie odsuwaja patologia ogromna

Uhuhu warszawka się odezwała

Proszę się najpierw pisać nauczyć i przy takich błędach nie wspominać raczej o wykształceniu cór...ek

Hahaha wszystko na kocią łapę siedzi na wiere. Tez mi wykształcenie. A jaką opinię w mieście mają. Każdy ich zna

Rodzinka zielinskich slynie daleko patologia i wisielce siostrzyce dziecko ojciec zabral pijacka rodzinka

O rodzinka G się broni wzajemnie. Córeczki mamusię. Ludzie i tak wiedzą jakie to elementy. Wszyscy ich znają.

To suka zdzira mleka dziecku nie kupiła tylko sobie wina i piwka i ciekala po zychlinie i kutnie

Mieszkanie to było matki nie martynki jej mieszkanie nie było potrzebne bo całe dnie po Zychlinie i chlala gorzole szkoda że nie widzieliście jak ona biła dziecko jak potrzasala wuzkiem ona mieszkaniu robiła przecież to nie jej i nigdy nie bendzie ona ma mieszkanie trzy na dwa bronicie jej a ciekawe czy się przyznała że miała sprawę za groźby.karalne bo chorej kobiecie groziła jeszcze jej ten wyrok dojdzie a matka chłopaka jest nic nie winna martynki wstawiła drzwi żeby ta nie mogła wejść żeby jej na biciu dziecka nie złapała tak że matce dajcie spokój

1234 jakie mieszkanie? To rudera!

1234 ale o tym że ich z małym dzieckiem na bruk wyrzucić chciała to już nie napiszesz. Cały stres i nerwy fundowala D i M a także dziecku.

Po co tacy debile mają dzieci nie rozumiem?!Jest tyle par które starają się o dziecko latami a takie barany mają i krzywdzą.Chciałbym by trafili za kraty na wiele lat i zgnili tam

#tematdlauwagi

Xyz trzeba zgłosić do uwagi. Państwo G w roli głównej. Babcia G się zaprezentuje przed publiką

Ja rozumiem wasze oburzenie ale takie komentarze ludzie to wy się zachowujecie jak zwierzęta ... degeneraci widzę sami tylko obrażać bić płuc wyzywać patologia tylko w komentatorów sie bawi widać

My - NORMALNI rodzice dbamy o nasze dzieci. Przytulamy, karmimy, całujemy, ubieramy, chuchamy i dmuchamy na nasze skarby, nie śpimy w nocy jak nasze dzieci chorują, zabieramy na spacery, wycieczki, kupujemy zabawki i wiele, wiele innych rzeczy. Ty śmieciu masz czelność porównać NAS - NORMALNYCH do zwierząt i bronić tych bydlaków ?! Pobili 6 MIESIĘCZNE dziecko. Rozumiesz ?! POBILI NOWORODKA !!!!! K.. aż się we mnie zagotowało. Jakim trzeba być psycholem, aby taki komentarz pisać!!! A może ty z rodzinki tych śmieci jesteś ? To nie są ludzie, to nie są zwierzęta - to odpad genetyczny. Nazywasz patologią komentujących tu ?!!! U siebie poszukaj patologii bo coś mi się wydaje, że masz jej sporo!!!

Dajcie tych bydlakow ludziom to już karę im wymierzony.przeciez takie równo jak ci niby rodzice powinno zdycha w cierpieniach.szkoda tego chłopczyka.

Winni, winni, winni! Tak ona jak i on. Winni, winni, winni!

Brak mi słów, aby nazwać tych zwyrodnialców. Nazwanie ich bydlakami uwłacza zwierzętom, bo nawet one się tak nie zachowują. Bandyta w chwili zatrzymania 1,3 promila, matka nic nie wiedziała a dziecko od smoczka miało odgnioty. Co to k... za brednie - ktoś w to wierzy ? Dajcie tego bydlaka na targowicę w Żychlinie to sam będzie błagał o śmierć a matkę do kolonii karnej na 25 lat o wodzie i spleśniałym chlebie. Wcześniej wlać jej w pi...e wrzątku, aby nie mogła się rozmnażać. Zwyrodnialcy, bandyci, degeneraci. To nawet nie jest patologia - to dno człowieczeństwa, całkowity upadek moralny.

Na krzesło elektryczne z nim i powoli napięcie podkręcac żeby wiedział jaki ból czuło to dziecko jak bił tego malucha

płakać się chce jak to czytam dożywocie to nie jest wystarczająca karą bo dziecko moze nie przeżyć a taki cf.. pójdzie siedzieć zryc dostanie więc co to za kara obedrzec kur... na żywca ze skóry i ciąć po kawałku żeby był świadomy i czuł jeb.... ból tak jak ten maluszek a na temat matki nie będę już komentować bo by mogła moja wypowiedź zostać usunięta ????????????????????????????

Trzeba być bardzo słabym, żeby swoją wyzszosc udowadniac w taki sposób dziecku. Mam nadzieje ze Damianek znajdzie dom pelen milosci i ciepla bez przemocy! A rodzice zgnija w pierdlu...chociaz znajac nasze prawo wyjda szybko i zrobis sobie kolejny worek treningowy. Przykre!☹

Ja towniez jestem za kara smierci dla takich ludzi jak oni!!!

śmierć jest za "Łagodna"

Dajcie mi Go!

Nigdy nie uwieżę w to że ten LUMP zostanie surowo ukarany przy takim wymiarze sprawiedliwości jaki panuje w bandyckiej Polsce. Napewno wyrok będzie śmieszny.

Nie porównuj tych psychopatów do lumpa. Lump ma swoją godność, fakt że chla i żebrze kasę, ale psu z drogi się usunie, nie robiąc mu krzywdy. To nie są ludzie, to nie są lumpy - to bandyci, zwyrodnialcy, psychopaci i degeneraci.

DWIE osoby dały minusa za post. Ja się pytam - ZA CO MINUS ? Za nazwanie tych ,,rodziców" bandytami, zwyrodnialcami, psychopatami i degeneratami da;y dwie osoby minusa ? Wy bydlaki, bez honoru bo anonimowi - stawiając tu minusy stajecie na równi z tymi skur.wysynami !!!!

hejterzy zawsze sie znajdą...

Zwyrole ****. Wytępic ****. Ale najpierw wpierdol spuscic dla dla przypomnienia co dzieciątku zrobili

Czytając co temu dzieciątko się stało jestem za karą śmierci, jak nie dawali rady mogli do okna życia oddać i oni by mieli święty spokój i dziecko było by dziś zdrowe...

co to za ..urwy? zna ich ktoś?

Matka Martyna Zielińska, a ojciec rudy strażak Gawroński

Dobrze że odswieżyliście sprawę. O tym nie można zapomnieć. Oni nie mogą pozostać bezkarni. Teraz matka ojca dziecka sieje propagandę po mieście jaki to synek dobry a jeszcze pół roku temu chciała ich z dzieckiem na bruk wyrzucić. Tfu Oby tylko Sąd nie dał się omamic.

Jaką sieje propagandę ? Ludzie swoje wiedzą a jak przyjdzie i będzie bronić synka to KAŻDY powinien jej splunąć w ryj i kazać spier... na drzewo. Jak by miała godność to wyniosła by się stąd, ale wstyd i godność widać jej obce.

Kara śmierci powinna być a nie ja musze podatki płacić na to kkuurreessttwoo

Dokładnie bezkarne kur..

dodaj komentarz
Czytaj także