Rejestracja i logowanie

Co w weekend?

Wydarzenia 12-01-2018 Autor: jej
10

Już jutro zaczynamy grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, ale to nie jedyne wydarzenia, w których możecie wziąć udział w ten weekend. Zapraszamy również na koncert pastorałek, pokaz bajek z zajęciami plastycznymi oraz mecz koszykówki.

Komentarze
komentarze (10)
Dodaj komentarz

Mam stosunek ambiwalentny jeśli chodzi o WOŚP . Gdy idę w niedzielę na spacer z wnuczkami i widzę te zmarznięte dzieci z puszkami dookoła to od czasu do czasu wrzucę im jakiś grosz na odczepnego ale ogólnie jestem przeciwny tej hucpie . W tym roku nie pójdę na spacer i żadnych pieniędzy Jurasowi nie dam . A w ogóle to odradzałbym wspieranie czegoś co jest proste jak kłębek sznurka . Przypomnę tylko że nikt poza ścisłym gronem decydentów nie zna kosztów fin ansowych tego całego przedsięwzięcia . Nie wiadomo jakie są relacje finansowe pomiędzy Złotem Melonem , WOŚP , Mrówka Cała [czy pół] , Woodstokiem i innymi różnymi firmami i firemkami . Ogólnie trzeba powiedzieć powołując się na blogera MatkaKurka nikt postronny nie zna rozliczeń finansowych całego Jurasowego przedsięwzięcia . A pieniążki płyną i płyną tylko nie wiadomo gdzie . I dlatego dopóki nie będzie przejrzystości w tym BIZNESIE to ja nie dam ani złotówki . A i innym też radzę aby poszli po rozum do głowy i czerwonym pajacom-złodziejom w dresach i czarnym ojcom-świętokradcom w sutannach, grosza nie dawali.

Wielkie brawa dla Bartka!!!

W tym miescie od lat nikt jeszcze pomimo wielu staran, ciezkiej i tworczej pracy prawie nikomu nie dogodzil!!!! A jak znajdzie jednostka, jednostki, ktore chca z marazmu kutnowskie spoleczenstwo "wyciagnac" to zaraz jest wielkie poruszenie! Ogarnijcie sie troche!

serenda na to się nie godził i zrezygnował i nie wiedział, że ktoś go zgłosił

On nie musiał się na to godzić. Ludzi zgłaszają ludzie w ramach wdzięczności za ich dobra robotę

Ja myślę, że już wiadomo o co chodzi. Dno! Serenda bije się o człowieka roku 2017 za " Bartosz Serenda, Radny powiatu kutnowskiego, społecznik, nominacja za organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - mimo iż orkiestra jest w 2018...

Szkoda ci że nie ty zostałeś zgłoszony? Serenda się stara więc ludzie go zgłaszają.

Ktoś się pomylił i zrobił mu niedźwiedzią przysługę, bo Serenda będzie człowiekiem roku, ale 2018, a nie 2017. Poza tym już niedługo wybory i wkrótce będziemy mieć prezydenta Serendę (prezydenta Kutna oczywiście), więc trochę szacunku dla niego proszę.

Niedźwiedzia przysługa? Zaczął organizować w 2017 orkiestrę na 2018, więc o co wam wszystkim chodzi?!

Balonów mgła. Orkiestra gra. Zielony sypie śnieg. I w szklankach dzwoni śmiech. Loteria serc. I "Rób co chcesz". Się narobiło! No to gramy! Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie przepióreczkę. A ta przepióreczka latała, skakała ..... Siała baba mak, nie wiedziała jak? A dziad wiedział, nie powiedział, a to było tak: Bądź wierny! Idź! Idź z po prawdę! Maszeruj z eKutno po prawdę! Czasami prosta zmiana perspektywy pozwala dostrzec i zrozumieć to, czego się nie potrafi dostrzec rzutem oka. Wyobraźmy sobie, że Jerzy Owsiak nie jest prezesem fundacji, ale ministrem zdrowia. Wyobraźmy sobie, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ministerstwem zdrowia. Jest to o tyle proste zadanie, że wielokrotnie podobne porównania były czynione i skoro tak, to spójrzmy okiem obywatela na działania ministerstwa WOŚP i ministra Owsiaka. Pozdrawiam starego znajomego Donalda Ebuxona i wszystkich maszerujących z eKutno po prawdę. Wystawiam rękopis parafrazy wiersza J. Tuwima "Lokomotywa" na licytację z której dochód zostanie przeznaczony na tworzenie Ogromnej Kapeli Nieustającego Oświecania (w skrócie: OKNO). Stanęła w Polsce EGZEKUTYWA, Strasznie czerwona, to krew z niej spływa. Dziwadeł do niej nadoczepiali, Człowiek z żelaza, człowiek ze stali. Człowiek z marmuru i z tranzystorów, Ze styropianu i z reaktorów. I tych człowieków jest ze czterdzieści, Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści. Szukali kiedyś znani artyści I romantycy, pozytywiści. I chcieli znaleźć, nim KOMUCH ruszy. Zwykłego człeka, z ciała i z duszy. I chociaż cały KOMUCH przejrzali, Takiego szczęścia nie doczekali. Para gwizdnęła i KOMUCH ruszył, Tuwima dzieci z duszy wysuszył. I kara za to byłaby sroga, Lecz KOMUCH uciekł do - Pana Boga. Nie koniec bajki jest drogie dzieci, Na coś czekamy, a czas nam leci. Zamiast KOMUNĄ się denerwować, Ruch Patriotyczny zacznij formować. I miast Potterem się delektować, Tuwima bajki zacznij studiować. Bo to są bajki zawsze na czasie, I w młodym alcie, i w starym basie. I zamiast zjadać tysiąc kotletów, Zajmij się bajką, przejdź do konkretów. A gdy ci będzie na duszy gorzej, Tylko ci bajka wtedy pomoże. Kochaj więc bajki! Mocno! I szczerze! I uwierz w Polskę! Bo ja już wierzę! I choćby przyszło tysiąc KIECOKÓW I jeszcze więcej złych ŁAPSERDOKÓW I chciało zwieść cię nieobyczajnie. Triumfuj zwyczajnie. Wiara! I kultura! To natury siła! Sobieski! Piłsudski! Wojtyła! Wiara! I kultura! To wielkie serduszko! Kościuszko! Traugutt! Popiełuszko! Bez wiary. Bez kultury. To pogrzeb natury. Zdrajca. Kolaborant. Lis bury. Bez wiary. Bez kultury. To śmieszne matołki. O-fikołki. R-paciorki. I W-koziołki.

dodaj komentarz
Czytaj także