Rejestracja i logowanie

Cudzoziemcy zalewają rynek pracy? W Kutnie są ich tysiące

Wydarzenia 05-12-2018 Autor: ez.
44
Cudzoziemcy zalewają rynek pracy? W Kutnie są ich tysiące

Tysiące oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom i setki zezwoleń wydanych przez urząd - tak prezentuje się sytuacja z obcokrajowcami w powiecie kutnowskim. Widok zagranicznych współpracowników nie jest już więc żadną nowością, tym bardziej, że do PUP-u w Kutnie wpływa mnóstwo ofert pracy dotyczących zatrudnienia obywateli spoza granic Polski.

Okazuje się, że w naszym regionie najchętniej zatrudniani są Ukraińcy, Gruzini, Mołdawianie, Białorusini, Rosjanie oraz Ormianie. Tak przynajmniej wynikało z oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców przez pracodawców składanych do Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Wśród grupy imigrantów podejmujących u nas pracę najliczniejszą stanowili Ukraińcy, których liczba na naszym rynku pracy wynosiła w całym ubiegłym roku prawie 9 tysięcy.

Prace podejmowane przez zagranicznych obywateli "zasilających" nasz rynek w największym stopniu obejmowały sektor przetwórstwa przemysłowego. Dlatego też ponad 7 tys. cudzoziemców znalazło w ubiegłym roku zatrudnienie w kutnowskich zakładach. Nasi pracodawcy powierzali obcokrajowcom również stanowiska w usługach administrowania i działalności wspierającej. Blisko 1000 z nich znalazło zatrudnienie w tym właśnie sektorze.

I w tym roku nie brakuje "obcych rąk" na rynku pracy w Kutnie. Od stycznia do października do Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie wpłynęło niemal 4,5 tys. ofert pracy dla obcokrajowców. Z kolei oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemców PUP otrzymał w przeciągu minionych 10 miesięcy 4.824. Najwięcej takich oświadczeń wpłynęło w lutym i listopadzie. Zezwoleń na pracę natomiast najwięcej wydano od marca do czerwca. Łącznie od stycznia do października 179 zagranicznych obywateli otrzymało takie zgody.

Uważacie, że liczba cudzoziemców w kutnowskich zakładach pracy (i nie tylko) może jeszcze wzrosnąć?

komentarze (44)
Dodaj komentarz

Banderowcy spod znaku tryzuba WON Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A podobno nie przyjmujemy imigrantów i w ogóle obcych. PIS to fałszywa podła i wredna partia. Popierałem i głosowałem na to dziadostwo. Gdy widzę co się dzieje bardzo tego żałuję. Tracą moje poparcie i wszystkich których uda mi się przekonać.

Do wszystkich ,,Pracodawców ,, przywieź i odwieź mnie z pracy , zapłać z mój dach nad głową , gdzie będę miał się umyć , daj mi jeden gorący posiłek to będę pracował za stawkę Ukraińca . 

Niech spadają z Polski ????

Tepe dzidy, jak Polacy nie chca pracować, a Ukrainiec chce to co mam zrobić? Pensje mam podnosic zeby byc jeszcze stratnym? Ano nie, biore jego i firma działa dalej i zarabia. Po co mam firme? Po to żeby zarobić. Troche pojecia trzeba miec o gospodarce, widze ze tu tylko banda frustratów sie wypowiada, która nie ma pojecia o niczym. Dobrze ktos napisał, nie bedzie podwyzek dopoki beda chetni do pracy..

Ty barani antypolski łbie. Na nowego merca to pewnie parę mln jesteś gotowy wyłożyć a żeby dołożyć polakowi 100zl to ci twoja żydowska natura nie pozwala.

Twoja natura za to wsioku to wyciągać lapska nie po swoje. Z Polakami nie masz nic wspólnego. Jak Go stać darmozjadzie na merca za 1mln to jego pieniądze i jego sprawa. Ha! I z jakiej racji ma ci cokolwiek dać pisi bolszewiku!

Dlaczego wsioku łyczku?

to wypierdalaj na Ukraine tam firme załóż ! takis sam Brudas jak i Oni

112, a ty życiowy nieudacznik i zwykła pierdoła. Tacy jak ty tylko płakać potrafią, czekając na mannę z nieba. Pracodawca będzie zatrudniał tego, kogo uzna za słuszne. Jak ci się nie podoba to przestań płakać jak baba i otwórz własną działalność. A w jej ramach zatrudniaj samych Polaków i płać im jak prezesom banków. Twoja wola, twoje prawo, sieroto.

Chcesz nacjonalistycznego kołka nauczyć tabliczki mnożenia? Nie masz szans o własnej działalności nie wspominając.

Ty ''myślacy inaczej'' jesteś z tych co to ''zapałka na czworo a pół litra na raz''. Wredna świnia!!!!!!!!!!!!!!

W kutnie najwięcej jest Ukraińców, ale co się dzieje w tych dużych miastach, najwięcej jest imigrantów z dalekiego wschodu. KATOPIS przed wyborami obiecywał że nie będzie wpuszczał imigrantów, a wpuszcza ich na potęgę,według ostatnich danych . Dlaczego tego się nie mówi w żadnych mediach.

W Kutnie naprawę można będzie dużo zarabiać pod warunkiem że znacznie ograniczy się napływ obywateli z Ukrainy.jeżeli mamy 5% bezrobocie to rynek pracy należy do pracownika.nie dzieje się tak w Kutnie bo wzrost płac hamuje Ukrainiec który jest stabilizatorem niskich płac.Gdyby ograniczyć ich napływ wzrost płac widoczny byłby po jednym miesiącu.A tak to nawet gdy w Kutnie powstanie 100 nowych zakładów pracy a bezrobocie będzie na poziomie 1% to i tak płace nie wzrosną.

Jestem grafikiem i z żadnym Ukraińcem nie konkuruję o pracę. A jednak polski szef płaci mi gówniane pieniądze, w dodatku tylko częściowo ozusowane, a do tego zazwyczaj nie dostaję ich w umówionym terminie, tylko z mniejszym lub większym poślizgiem. To nie Ukrainiec jest stabilizatorem mojej nędznej egzystencji, tylko polski szef i jego podejście do pracownika. A ja się na to zgadzam, bo nie mam lepszej alternatywy. Polacy nie chcą pracować na stanowiskach, które zajmują Ukraińcy, bo po prostu szukają lepszych alternatyw, ale niekoniecznie finansowych. Ukraińcy podejmują się najgorszych prac, takich których Polakom nie chce się wykonywać.

Co pracodawca ma zrobić jak Polak nie chce robic, zmuszony jest obcokrajowca no niestety

Niech pracodawca zacznie płacić tak jak na zachodzie to nie będzie zmuszony zatrudniać ukraińców emoji

Załóż firmę i zapłać mi 2500€ netto... chętnie przyjdę pracować u Ciebie emoji

PiSowski pustaku jak będziesz miał taką wiedzę jak Ci na zachodzie też tyle zarobisz... Ha!

Ty śmiesz nazywać się Polakiem, że gdy z pogardą traktujesz rodaków? Skąd możesz wiedzieć jaką wiedzę mają ludzie których nie znasz?

To jest polityka PIS-u a wcześniej PO- wygonić Polaków za chlebem a podmienić ich Ukrami iŻydami. Polski już dawno nie ma przecież jest POLIN - tak wam ciemniaki Duda powiedział.W tej chwili każdy przybłeda może dostać polskie obywatelstwo na żadanie a POLAKÓW sie tępi jak robactwo.

Pajacu! POLSKA gdzie Żydzi zajmowali się finansami za Z. Starego była potęga militarną i gospodarczą. Niestety nikt ciebie wsioku potomku chłopa czyli nie Polaka nie będzie tepil... Bądź spokojny...

Taka szlachta jak ty to w rynsztoku się wychowywała a do pracy się nie brała bo z żebraniny wegetowała.

Stephen Hawkins, wielki fizyk kwantowy, jądrowy i teorii względności, udowodnił, że podróże w czasie są możliwe. Ale do tego tak naprawdę nie potrzeba fizyki kwantowej. Wystarczy wsiąść w samolot i polecieć na wschód - w Japonii jest już jutro, a w Europie dziś. Wystarczy tak oblecieć ziemię kilkaset razy i już można się przemieścić o 10 lat doprzodu - w czasy, kiedy Brzynsiu nie będzie już prezydentem. Jedyny problem, nie wiadomo skąd wziąść na to pieniądze.

"wziąć" jeśli już...

Analfabetyzm

Każdy może pracować, przyjeżdżać, tylko, aby przyzwoicie się zachowywali. To wolny kraj.

Co za idioci piszą co jeden to głupszy!

W tym stwierdzeniu jest dużo prawdy, ale jeszcze trzeba umieć je uzasadnić, a nie tylko szafować wyzwiskami takimi jak "głupi", "idiota" etc. Problem w tym, że dla przeciętnego tak zwanego "Janusza" czy "Grażuny" większość treści przeczytanych na portalach internetowych czy obejrzanych na Youtube (najcześciej tzw. filmy z żółtymi napisami) po prostu jest jak jakaś objawiona ex cathedra prawda. W szkole nie uczy się tego jak zdobyliśmy daną wiedzę (i dlaczego uważamy ją za prawdziwą) a jedynie się tę wiedzę wykłada - gotową do przyswojenia. Przez to kwestia tego, co jest rzeczywiste, a co nie, w oczach większości społeczeństwa staje się nagle kwestią autorytetu, a nie obserwowalnej powtarzalności (zależnie od dziedziny życia) udowodnionej w badaniach naukowych lub w analizie praktyki życia społecznego.

Mądrego to dobrze posłuchać.

W najbliższych wyborach zamierzam zastosować najnowsze osiągnięcia neukowo-techniczne, takie jak pola torsyjne i oddziaływania kwantowe, w celu zmiany mentalności mieszkańców Kutna i wprowadzeniu powszechnego doborobytu. Nikt nie będzie już wtedy pozbawiony pracy, nikt nie będzie musiał pracować fizycznie, wszyscy będą mieli zapewnioną pracę w branżach wymagających wysokich kwalifikacji. Nie będę musiał prowadzić kampanii, żeby zostać wybranym, ponieważ ludzie odruchowo zagłosują na Mnie po odpowiednim ukształtowaniu rzeczywistości materialnej i duchowej za pomocą nowoczesnych transmiterów do oddziaływań średniodystansowych.

Pole punktu zerowego, należące do świadomości kwantowej i odwrotnie, wskazuje na zależność od siebie części i zarazem w każdej chwili ich wpływu na całość. Pole mające charakter kwantowy stanowi bezkresną sieć połączeń między istotami ożywionymi a ich środowiskiem. W świecie połączeń ogromne znaczenie ma ludzka świadomość będąca emisją fotonów. Wszystko to, co znamy jako nasz świat, w ostatecznym rozrachunku składa się z tej samej substancji, maleńkich porcji światła (kwantów) wibrujących z różną prędkością. Część światła wibruje tak wolno, że wydaje się skałami i minerałami. Fizycy kwantowi udowodnili, że rozwój świadomości odbywa się nie tyle na drodze ewolucji Darwina, co reinkarnacji myślenia w polu kwantowej świadomości. Wraz z szybkim rozwojem techniki każdy mieszkaniec, każdy obywatel będzie miał założony czytnik kwantowy. Ich produkcja będzie związana z masową produkcją komputerów kwantowych. Wszystkie te zabiegi pozwolą (i zarazem ułatwią) na formowanie nie tylko określonych cech charakteru człowieka, jego myśli, uczuć, czy motywów postępowania, ale i całych zbiorowości społecznych, rozwiązując problem bezrobocia, braku pracy i niskich zarobków.

A JA SIE URODZOLEM DYREKTOREM I SSSE TERA LEŻĘ A MOJE LUDZIE Z UK.PRACOJA...TRZA SI BYŁO DOBRZE URODZOC I TERA NI NAZEKAC.????

Rząd dopłaca do zatrudniania obcokrajowców,daje kasę na ich wypłaty pracodawcom.Więc nawet jak zarabiają tyle co my to i tak szef Janusz bierze pracownika z innego kraju bo jest dotowany przez rząd.Brawo politycy.

Skąd te dane? Wyssane z palca czy tez podasz źródło?

W kongskilde zarabiają więcej niż Polacy :/

może lepiej pracują ?

Przychodzą i nic nie potrafią (no może 1 na 10 cos potrafi) taka jest prawda.Wszystkiego trzeba ich uczyć .Podstawowej wiedzy technicznej nie posiadają.

Po nowym roku podobno Niemcy mają uwolnić rynek pracy dla Ukraińców,to pewnie ich ubędzie

Ktoś musi pracować na nierobów wyhodowanych przez pińcet plus.

Dokładnie, 500+ to dodatkowy pisowski zasiłek dla bezrobotnych.

Polak A Ciebie kto wyhodował bydlaku.

Najwyższy czas zacząć zatrudniać obcokrajowców w PUP i innych Kutnowskich urzędach a tych polaków co teraz pracują w urzędach zwolnic i niech sobie szukają pracy za granicą emoji

A Kutnianie dalej zasuwają za marną kasę, bo mają Ukraińca na twoje miejsce. Można powiedzieć, że co to za praca jak może cię zastąpić obcokrajowiec z pokraczną znajomością języka? Niestety, ale większość pracy w Kutnie to zasuwanie typowo fizyczne, więc tak to u nas wygląda i raczej nie zanosi się na lepsze.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także