Rejestracja i logowanie

"Diagnosta mnie molestował, prokuratura umarza"

Wydarzenia 16-05-2018 Autor: toza
35
Wydarzenia

"Byłam molestowana, a prokuratura nie chce badać sprawy". Tak swoje doświadczenia z organami ścigania opisuje pani Sylwia mieszkająca w okolicach Kutna, która nie kryje ogromnego żalu do śledczych. Kobieta mówi nam, że nie pozwoli zamknąć sobie ust. Uważa, że prokuratura nieudolnie zbiera dowody więc... sama postanowiła je zebrać i wyłożyć na tacy przed śledczymi.

Przypomnijmy kulisy całego zajścia, które opisywaliśmy TUTAJ. Pani Sylwia (imię zmienione na jej życzenie) w lutym była w zaawansowanej ciąży. Wybierała się do lekarza do Łodzi. Wcześniej jednak musiała naprawić zbieżność kół w swoim samochodzie. Pojechała do stacji diagnostycznej znajdującej się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łęczycy. Tam rozegrać się miały sceny, które na długo pozostaną w pamięci kobiety.

Dwuznaczne teksty i obmacywanie

Jak opisuje 28-latka, słyszała od diagnosty wiele niewybrednych i dwuznacznych słów i komentarzy. "Nie narzekaj! Widać, że lubisz na kucaka" "Nie udawaj, że nie lubisz jak ci wkładają, bo jakbyś nie lubiła, to byś w ciąży nie była" to tylko niektóre z nich. Mężczyzna miał także ją dotykać, również w miejscach intymnych. Pani Sylwia wielokrotnie mówiła diagnoście, że jego zachowanie jej się nie podoba. Kiedy w pewnej chwili ręka mężczyzny wylądowała między jej udami...

- Krzyknęłam "nie życzę sobie, proszę zabrać tę rękę!", na to on odpowiedział: "jakoś jak mąż ci wkładał to nie protestowałaś" - relacjonuje pani Sylwia.

Po wszystkim kobieta odjechała na pobliską stację benzynową. W międzyczasie o wszystkim powiadomiła swojego męża. Na miejscu pojawili się policjanci. Jak mówi 28-latka, funkcjonariusze powiedzieli jej, że to nie pierwsza interwencja dotycząca diagnosty i jego zachowania. Z podobną sytuacją miała się spotkać m.in. także... policjantka. 28-latka stwierdziła jednak, że poruszy niebo i ziemię, byle tylko diagnosta poniósł konsekwencje. Kobieta napisała kilka skarg. Kuratorium oświaty, do którego 28-latka także złożyła pismo, przekazała prokuraturze zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na molestowaniu seksualnym.

Bezradni śledczy...

 Prokuratura Rejonowa w Łęczycy odmówiła jednak wszczęcia dochodzenia. Dlaczego?

- Należy zauważyć, że przestępstwo z art. 217.§1 (uderzenie człowieka lub naruszenie w inny sposób jego nietykalności cielesnej – dop. red.) do jakiego doszło w tej sprawie, ścigane jest z oskarżenia prywatnego i może być objęte ściganiem z urzędu wyłącznie w sytuacji, gdy interes społeczny wskazuje na taką potrzebę – wyjaśnia Robert Podlasiak z Prokuratury Rejonowej w uzasadnieniu o odmowie wszczęcia dochodzenia.

Czytamy także, że pani Sylwia powinna złożyć do sądu prywatny akt oskarżenia, ponieważ zdaniem śledczych ta sprawa nie narusza interesu całego społeczeństwa. Prokuratura oceniając, czy ścigać z urzędu tego typu przestępstwa, bierze pod uwagę, czy pokrzywdzony jest w stanie samodzielnie wnieść oskarżenie prywatne. Śledczy skupiają się m.in. na wieku, chorobie, kalectwie, zależność od sprawcy czy trudną sytuację życiową osoby pokrzywdzonej.

- Pokrzywdzona jest osobą w pełni zdolną do aktywnego korzystania ze swoich uprawnień. Nic nie stoi na przeszkodzie, by osobiście, poprzez skierowanie stosownej skargi zainicjowała prywatnoskargowy tryb ścigania sprawcy, który jej zdaniem naruszył jej dobra osobiste. Istotne jest, iż osoba, przeciwko której tego rodzaju skarga miałaby być skierowana jest znana. Nie istnieje więc z tego tytułu przeszkoda faktyczna utrudniająca dochodzenie stosownych uprawień – dodają śledczy.

Prokuratura uważa więc, że czyny których miał dopuścić się diagnosta dotykają tylko i wyłącznie panią Sylwię i trudno jest mówić o szerszym zakresie tej sprawy.

...wstrząśnięci mieszkańcy

Kobieta nie zgadza się z taką decyzją śledczych i złożyła zażalenie na postanowienie prokuratury. Jak zaznacza, nie przeprowadzono czynności zmierzających do pozyskania dowodów z urzędu.

- W sprawie nie został przesłuchany nikt poza osobą pokrzywdzoną i oskarżoną. Mieszkańcy Łęczycy od wielu lat informowali dyrekcję ZSP nr 1 w Łęczycy i starostwo powiatowe o nagannym zachowaniu diagnosty. Do tej pory nie poniósł on żadnych konsekwencji. Problem molestowania nie dotyczył tylko mojej osoby, ale również wielu innych kobiet i mężczyzn oraz jak wskazują wypowiedzi mieszkańców powiatu łęczyckiego, również dzieci – twierdzi pani Sylwia.

Kobieta dodaje, że nasz wcześniejszy artykuł na ten temat wstrząsnął mieszkańcami królewskiego miasta, a wielu z nich wypowiadało się o zachowaniu diagnosty, chociażby na łamach naszych portali. To ma potwierdzać, że sytuacja, która spotkała panią Sylwię nie jest wyjątkiem, a diagnosta miał zachowywać się podobnie wobec wielu osób. Dlatego kobieta domaga się od śledczych ponownego przyjrzenia się sprawie i zbadania wskazanych przez nią dowodów.

"Sama zaniosłam im dowody"

Wśród nich znajduje się m.in. przesłuchanie policjantki, która także miała mieć podobne doświadczenia z diagnostą czy przesłuchanie internautów, którzy na facebooku i na naszych portalach także opisują zachowanie mężczyzny. 28-latka apeluje także, by prokuratura przyjrzała się wszystkim skargom składanym np. łęczyckiej policji, do ZSP nr 1 i do starostwa na zachowanie szkolnego diagnosty.

- Chciałbym także, by zbadano przyczynę lekceważenia przez ZSP i starostwo nagannego zachowania diagnosty – mówi pani Sylwia.

Kobieta złożyła również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez diagnostę. Pisze w nim, że po całej sytuacji korzysta z pomocy w łódzkim ośrodku dla pokrzywdzonych przestępstwem. Bierze tam udział w terapiach z psychologiem, ma zapewnione także konsultacje prawne.

Jaki finał będzie miała historia pani Sylwii? Temat będziemy monitorować.

komentarze (35)
Dodaj komentarz

Pokaż jakieś dowody,każdego można tak uwalić.Pewnie prywatnie wam było mie po drodze i teraz aferka.

To jest poważny temat. Mówię teraz teoretycznie. A gdyby tak jakaś kobieta oskarżyła mężczyznę z jakichś powodów (mogą one być różne) to co by taki zrobił? Jakby mógł udowodnić, że to nie jest prawdą? W taki sposób to teoretycznie każdego można byłoby oskarżyć. "... w lutym była w zaawansowanej ciąży..." - nie chce mi się wierzyć, że taką kobietę by mógł dotykać.

pewno nie satysfekszyn z seksu i sie wyżywa na niewinnych kobieta

Nie rozumiem tej kobiety czemu od razu po ryju mu nie dala

bo w przecuwienstwie do ciebie nie mial ryja tylko buzie

to w końcu poruchał on czy nie ???

Wystarczy kupić kamerkę szpiegowską, np. taką ukrytą w pilocie samochodowym, nagrać gościa jak się dobiera do kobiet i będzie miał pozamiatane emoji

zeby tak ciebie ktos nagral jak lamiesz prawo albo robisz cos z czego bedzie sie smiac całe miastoemoji

Pomysł Czytelnika jest genialny i prosty zarazem a śmiać to się można z ciebie - rozumiem, że jesteś wzorem do naśladowania i prawa nie łamiesz ? poza tym masz nick kobiecy i kobiecie nie współczujesz ? a może zazdrościsz bo tak szpetna jesteś, że nawet pies by nie chciał cię obwąchać a faceci uciekają w popłochu na twój widok i nikt nie chce ciebie obmacać ?

Na następny przegląd wyśle żone i poczekam przed szkołą jak sie potwierdzą końskie zaloty tego typa to go połamię

Co z ciebie za facet skoro chcesz wystawić żonę innemu??? Kręci cię to, czy co?

I prawidłowo sprawa będzie załatwiona. A nie jakieś prokuratury i inne takie

hahah oj kozacy kozacy, jakbyscie umieli prawdziwie dbac o zony, to nie byloby sytuacji, że sie puszczają z diagnostami czy innymi

Ma Kobieta rację - niech walczy. A wszystkim internetowym trollom oraz szczekaczom, że to wymysł owej Kobiety proponuję jedno - psychiatra. Ciekawe jak by się większość negatywnie tu komentujących zachowała, gdyby chodziło o waszą córkę, żonę, siostrę ? Też byście powiedzieli im w twarz, że to żart, wymysł itp internetowe kozaczki ? 

kłamie jak z nut, powinna udać się do psychiatry

Idź pierwszy - na skokach masz już zarezerwowany pokój wspólnie z Trynkiewiczem - szykuj d.pe ;-)

Trynkiewicza zostaw w spokoju, znam go i pojęcia nie masz co piszesz . Poza tym nie „skoki „ a kozzd. Ćwoku.

zamknij pysk bo moze sie zdarzyc ze ciebie tez ktos nieslusznie pomówi i bedziesz miał problem

problem to masz ty dziecko ale z psychiką - podpisywać się zjeb no to zabłysłeś hahahahahha Xd

jedzie kłamstwem na kilometr, babce się chyba nudzi i oczernia ludzi

kobita sciemnia i bdb ze nie zajeli się ta sprawą bo to strata czasu

ale sie wysralem kkuurrnie linkujemynie linkujemyw

A co ma jedno do drugiego czy auto przeszło czy nie przeszło przeglądu??? Tzn ze mógł sobie dotykać kobietę ??? Żart! Skoro kobieta ma dowody ze nie tylko wobec niej się tak zachował to niech walczy! Z resztą tu piszą tylko u ustawieniu zbieżności a nie o przeglądzie.

A może auto nie przeszło przeglądu?

Moim zdaniem ogromny szacun nalezy się tej Pani. Nie każdy ma odwagę walczyć o swoje prawa!! Wszyscy chcą zamknąć jej usta pomimo dowodow w tej sprawie. Prokuratura dwa miesiące zapoznawala się ze sprawą a nie doszukala się żadnego dowodu. Dlaczego?? Bo pewnie dla nich niewygodny temat a jak się okazuje ręką rękę myje. Trzymam kciuki ze p. Sylwii się uda wygrać tą sprawę a jak nie, to ja bym uderzyła dalej tzn do sądu okręgowego bądź do TVN! Niech się wszystcy tłumacza dlaczego tak lekcewazyli przez lata zachowanie p. Diagnosty

Sam byłem świadkiem jak podobne co do opisywanych zdarzeń dochodziło na stacji diagnostycznej, czekałem wtedy w kolejce z własnym autem. A diagnosta łapał jakąś Panią i w sposób żenujący próbował ją ,,podrywać" na swój sposób.

A ja wam powiem, że jestem też swiadkiem działań prokuratora w Kutnie. Ponieważ umorzył śledztwo a po przeczytaniu akt jasno jest z dowodow że osoba w mojej sprawie popełniła przestępstwo a na poczatku w rozmowie z prokuratorem tez byl mojego zdania tyljo ze do umorzenia nie mialem ani wgladu do akt ani nie wiedzialem jakie czynnosci byly prowadzone jak rowniez nie mialem mozliwosci sie wypowiedziec na ten temat mimo ze wiem bardzo duzo dlatego wole zglosic to wyżej i nie czekać jak znowu dostane odmowe

Miales prawo wglądu ale nie skorzystałeś . Miales prawo przeczytać wszustko co napisał i zrobił prokuratur . Ale nie zrobiles bo nie napisałeś pisma w której wyrażasz taka wole. Ludzie nie znają swoich praw a potem płaczą . Pani moze założyć sprawę z prywatnego oskarżenia i jesli ma dowody jak twierdzi i swoadkow to nie bedzie miała paroblemu z udowodnieniem winy tego palanta

Ty kur...a wiesz co to są przecinki?

Najgorsze jest to, że wśród urzędników i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości brak jest ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje czyny. Nie odpowiadają za swoje decyzje. Gdyby ten człowiek teraz powiedzmy jakąś dziewczynę zgwałcił to i tak wtedy NIKT nie poniósłby odpowiedzialności za wcześniejsze lekceważenie tej sprawy.

roz dmu ch u j e

wpisałem roz dmu ****e (łącznie) a tu włączył się automatyczny cenzor - zróbcie pewne wyjątki w automatycznym słowniku ekutno

pewnie chce wyłudzić odszkodowanie stąd rozdmu****ę tą (prawdziwą?) aferę...

Cnotka niewydymka. A na zabawie w Witonii, to było????

Ale ty tępa dzida jesteś. Może spotka cię podobna sytuacja. Ciekawe czy wtedy będziesz swoją przeszłość wspominać.

dodaj komentarz
Czytaj także