Rejestracja i logowanie

Do ilu razy sztuka? Wraca sprawa WORD-u

Wydarzenia 14-02-2018 Autor: toza
37
Do ilu razy sztuka? Wraca sprawa WORD-u

Niedawno unieważniono kolejny już przetarg na budowę filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kutnie. Temat jednak wciąż jest żywy i został poruszony na wczorajszej sesji rady miasta.

Sprawą zainteresował się radny Rafał Jóźwiak. Pytał o plany miejskich władz w związku z planowaną inwestycją i kolejnym unieważnionym przetargiem.

- Unieważniono kolejny przetarg na budowę filii WORD w Kutnie. Chciałem zapytać, czy będzie można dołożyć pieniądze z nadwyżki operacyjnej, by udało się to przedsięwzięcie zrealizować w 2018 roku? - pytał Rafał Jóźwiak.

Prezydent Zbigniew Burzyński odpowiedział, że oferta złożona w ostatnim postępowaniu przetargowym znacznie przewyższała możliwości finansowe miasta. W tej chwili trwa „przegląd” dokumentacji przetargowej i przygotowywanie kolejnego zamówienia publicznego.

- Mamy świadomość, że ceny w tym roku mogą być wyższe. Przeglądamy dokumentację przetargową i ją analizujemy, by sprawdzić, czy da się w niej cokolwiek „odchudzić” przed ponownym ogłoszeniem. Na dzień dzisiejszy więcej w tej sprawie nie mogę powiedzieć – wyjaśniał Zbigniew Burzyński

Przypomnijmy, że miasto zamierza przeznaczyć na budowę WORD 970 tys. zł. brutto. W ostatnim przetargu jedyną ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „TRAKT” Bobrzak, Tecław. Opiewała ona na ok. 1, 64 mln. zł.

komentarze (37)
Dodaj komentarz

Masz prawko. przyjedz na katechezy o 19.00 w kosciele jana

Powiekszcie miasto o dzielnice kotliska,sojki,komadzyn by miasto moglo z impetem sie rozwijac i byc blizej autostrady. Panie prezydencie myslcie z przyszloscia. Powiekszajcie miasto.... zblizcie je do autostrady a inwestycje same przyjda.

Dziwię się Burzyńskiemu, że tak zwleka z budową WORDu. My tego potrzebujemy, chcemy zdawać w Kutnie, ja konkretnie na kat.A.

Tak dla WORD w Kutnie. Czekają na to chętni młodzi ludzie, co co chcą zrobić prawko na kat.B i na motocykl, a nie mają czasu jeździć do Plocka czy Skierniewic. Fakt że Burzyński coś kombinuje, pewnie odłożyłby to ze dwa czy trzy lata. Ale wtedy przegra wybory i może lepiej.

A będą mieli czas na jazdę autem po mieście jak już to prawo jazdy dostaną a miasto bedzie stało przez ELki? Przeciez taki wyjazd to tylko jeden dzień... zdajesz dajmy na to średnio za trzecim podejściem, trzy dni w ciągu całego życia... Jestem za poprawianiem życia nowym pokoleniom, ale trzeba patrzeć na koszty...

PODOBA MI SIE TWOJA LOGIKA:"Przeciez taki wyjazd to tylko jeden dzień... zdajesz dajmy na to średnio za trzecim podejściem, trzy dni w ciągu całego życia..." Liczysz tylko wyjazdy na egzamin??? A przecież w trakcie kursu jeździ sie również do Płocka czy Skierniewic!!! Minimum 5-6 razy, może wiecej!!! Jak dodamy do Twoje 3 wyjazdy, robi sie z tego już 9-10 wyjazdów na większą część dnia!

Ok. 10 wyjazdów... czyli to jest powód aby wprowadzić bałagan w miescie. No dobrze, przekonałeś mnie. Nie chcę by ktoś dla zrobienia prawa jazdy musiał poświęcać swój czas na tak niepotrzebne rzeczy w jego życiu jak wyjazd na egzamin i kurs w miescie egzaminowania.

Chyba komuś ten WORD jest nie na rękę bo zabierają się do tego jak pies do jeża emoji

JOZUS .WY NIE CHCECIE A MY CHCEMY...JAK POCHLAM I MNIE ZŁAPIA TO CHYBA LATWIEJ MI BEDZIE ZDAC W KUTNIE NIZ GDZIES TAM...POMYSL O TYM BIEDNYM MYSLIWYM CO GO STRAZAKI DYBLI NA DYBOWIE, ON MA JUZ PO 60-TCE WIEC KOŁO DOMU CHYBA BY ZDAŁ NIEBORACZEK...JOZUS,TOBIE TEZ SIE MOZE COS TAKIEGO PRZYTRAFIC.......chyba Cie przekonalem..

Nie róbmy WORDu, bo będą korki... Nie róbmy marketów bo będą korki i padną małe sklepiki... Nie róbmy Święta Róży, bo będą korki... W ogóle nie wpuszczajmy samochodów do centrum miasta, bo będą korki... ŻYJMY DALEJ W ŚREDNIOWIECZU... Wtedy nie było korków!!!

jeszcze byś się zdziwił/a, pamiętam wjazdy z Cezarem na rydwanie do Rzymu, droga przez mękę

wordu w kutnie nie będzie tylko oczy mydlą jak zawsze czego miało nie być w kutnie a jest wielkie g,,,o

Nie dla W ORD w Kutnie

Każdy wie że w LOKu zdać było łatwo i nie pisz że nie. Nie wymagali tyle co teraz .

LOK noe robi egzaminów od 1997 roku!! 31 lat... ale gratuluję pamięci!

Kasa i tak się zwróci . Kilka set osób nie zda i miasto będzie miało kasę. Zobaczycie tak będzie .

Ludzie po co te kłótnie ??????? Najlepszym rozwiązaniem przy tak dużej rozbieżności wśród mieszkańców miasta jest referendum . Niech zadecyduje większość mieszkańców a nie jacyś krzykacze, którzy chcą narzucić swoją wole innym. A do referendum jest teraz okazja żeby zrobić niewielkim kosztem, otóż przy okazji tegorocznych wyborów samorządowych. Ja akurat jestem przeciw WORD w Kutnie ale uznam wolę większości.

Należy zrobić referendum z pytaniem 'Czy w Polsce powinny być podatki?' Zaraz się okaże ilu mamy ludzi rozumiejących a ilu nie rozumiejących świata/państwowości...

wypier dalaj z tego kci bo ciągle bzdurne posty wstawiasz pitko anko.

Ty natomiast rzeczowo i kulturalnie umieszczasz wpisy na forum... gratuluję żółci, widać masz jej sporo, mam nadzieję, że szybko się nie skończy i te cudownie piękne wypowiedzi przeczytamy jeszcze nie raz!!

Mysle ,że to dobry pomysł aby WORD byl w Kutnie. Da to szansę osobom ,które pracują zdac egzamin i nie będzie zmuszało kursantów do brania urlopów.

jej dzień urlopu raz w życiu... masakra !!

no raczej nie dzień urlopu tylko kilka dni ponieważ trzeba wczesniej jeździć do danego miasta na jazdy.

To ile tych dni? Cztery?

Pewnie okolo 6 jednka jak ktos pracuje ma Rodzinę to te 6 dni to bardzo duzo z urlopu. Poniewaz czesto w zyciu Rodziny sa sytuacje ze urlop trzeba wykorzystac e innym celu. Mysle ze WORD nie zaburzy zycia Kutnian. Myslmy o korzyściach. Troche optymizmu.

Nie chcom Janusze bo będzie im ciężej jeździć swoimi Passatami po mieście, tylko zapomnieli jak sami zdawali na prawo jazdy w LOK'u za kury i jajka

a myślisz Cebularzu kutnowski , że w LOK- u tak łatwo było zdać?

Szanowny Panie, w LOKu nie zdaje się egzaminów od baaardzo dawna. Ostatnie egzaminy w LOK miały miejsce w ubiegłym tysiącleciu, a od tamtego czasu tysiące ludzi zdało egzaminy podobnie jak prawdopodobnie Szanowny Pan zdawać będzie czyli w WORD.

..NIE CHCEMY ; TO ZNACZE ..KTO...PROSZE O PODPIS-KTO...KRASNOLUDKI?

Mieszkańcy Kutna - jest ich dużo, bardzo dużo. Nie chcemy WORD!

zdasz swój egzamin, uzyskasz upragnione prawo jazdy i otworzysz oczy... zobaczysz jak się jeździ po malutkim mieście, gdzie są wszystkie EL-ki z powiatu (i nie tylko) i pojazdy egzaminu... poczekamy, zobaczymy...

Każdy musi się gdzieś " nauczyć " jeździć i zdać egzamin .

Dokładnie... Wszyscy jedzą wieprzowinę w całej Polsce... ale NAJWIĘKSZA UBOJNIA TRZODY CHLEWNEJ W POLSCE postawili akurat w Kutnie... i są co chwilę afery, codziennie nieprzyjemny zapach rozsiewający się po okolicy, skandal za skandalem... Ale ktoś z Kielc (kto nie czuje smrodu, nie pracuje tam i nie wie nic o działalności tej firmy) powie Ci: 'ale każdy je przecież wieprzowinę...'. Kiedyś ktoś mądry powiedział: 'nie sra się do swojego gniazda', WORD w Kutnie uważam za właśnie taką niemiłą kupę... Wycieczka do Płocka, Skierniewic dwa - trzy razy w życiu na egzamin nie spowoduje, że jakość Twojego życia diametralnie się zmieni, natomiast z pewnością spadnie jakość nie tylko Twojego życia, ale i innych mieszkańców miasta jak ten WORD powstanie... ale nie zrozumiesz tego, skoro cały czas jesteś przed egzaminem a na ten egzamin musisz dojechać i poświęcić dodatkowe 2 godziny na dojazd do innego miasta... Ale Ty nie lubisz jeździć samochodem i nie robisz prawa - jazdy po to aby im jeździć z miasta do miasta, używać będziesz go tylko do jeżdżenia po osiedlu w ciepły słoneczny dzień...

mówię po raz ostatni - nie chcemy WORDu w Kutnie! kolejna kosztowna fanaberia forsowana przez osoby chcące ugrać na tym interes, przynosząca więcej strat dla środowiska niż zysków dla przeciętnego mieszkańca (no chyba, że jest się znajomym królika)

Tu nie chodzi o koszty... tylko o bałagan jaki powstanie na naszych ulicach... dziesiątki EL-ek uczących się jazdy po Kutnie... już to widzę pomiędzy 14-17 w dzień powszedni... albo sobota rano... eh...

A właśnie że chcemy i nie mieszaj ludziom w glowach

Jacy my? Wymienisz?

dodaj komentarz
Czytaj także