Rejestracja i logowanie

Drogowa fuszerka w Żychlinie? "Prowadzenie robót powoduje utrudnienia"

Wydarzenia 14-09-2018 Autor: ez
12

Jedna z ostatnich dróg bez nawierzchni asfaltowej na terenie Żychlina - ul. Dobrzelińska - jest właśnie modernizowana. Prace idą pełną parą, lecz nie zostały jeszcze zakończone, a mimo tego żychlinianka już zauważyła kilka błędów.

- Na mojej posesji, a dokładnie w samym wjeździe w kierunku Dobrzelina kończy się chodnik. Tym kosztem zabieracie Państwo 500 metrów mojej własności na teren zielony. Przed samymi oknami robicie Państwo przejście dla pieszych prowadzące w pole, twierdząc, że w ul. Dobrą. To przejście powinno być za moją posesją, ponieważ odstęp od podjazdu to 3 metry do pasów, a nie - jak powinno być według kierujących ruchem (policję) - 10 metrów. Podjazd nie jest dobrze sprofilowany, ponieważ wózek z dzieckiem stacza się z powrotem, to samo z wózkiem dla niepełnosprawnego. Spadek powinien  być w stronę ulicy a nie posesji - wylicza pani Klaudia B. w skardze wystosowanej do burmistrza Żychlina, Grzegorza Ambroziaka.

Całość możecie przeczytać TUTAJ.

Do sprawy odniosły się władze gminy Żychlin. Przypomnijmy, że projekt przebudowy ul. Dobrzelińskiej zakłada wykonanie nowego chodnika na odcinku od ul. Nowej do ul. Dobrej włącznie. W projekcie uwzględniono możliwość dojścia pieszym do posesji nr 30. Teren planowany pod zieleń na odcinku od zjazdu na teren posesji nr 30 do granicy południowej działki 1016 zlokalizowany jest w pasie drogowym drogi gminnej o numerze ew. 1017/6 i stanowi własność gminy.

- Przejście dla pieszych zaprojektowano zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. Nr 207. poz. 1016 z 2003 r. z późn. zm.) na co w świetle art. 20 ust. 4 projektant złożył stosowne oświadczenie. Ponadto należy zauważyć, że przejście prowadzi do zaprojektowanego chodnika w obrębie skrzyżowania ul. Dobrzelińskiej i Dobrej, co zostanie wykonane w ramach umowy z wykonawcą. Co do zjazdów, to zostały one przebudowane wg. stanu istniejącego zagospodarowania terenu, w innym przypadku wymagało by to przebudowy istniejących bram oraz fragmentów wjazdów stanowiących łączniki między posesją (garażem), a bramą, co powodowało by konieczność poniesienia przez mieszkańców dodatkowych kosztów. Z informacji uzyskanych od kierownika robót wynika, że powyższe rozwiązanie Pani zaakceptowała. Jeżeli nie, To zostaną dokonane stosowne korekty - wyjaśnia inspektor Magdalena Ciećwierz.

Okazuje się, że szerokość chodnika wynosi 1,5 m i spełnia wymagania techniczne. Fakt niezaplanowania chodnika na całym odcinku drogi wynika z możliwości finansowych gminy oraz planów wykonania sieci kanalizacji sanitarnej w pasie pobocza.

- Oczywiście ułożenie chodnika na dłuższym odcinku - stworzyłoby lepsze warunki dla zachowania bezpieczeństwa pieszych,  nie mniej jednak stosując się do obowiązujących przepisów o ruchu drogowym - piesi będą mogli poruszać się po przebudowanej drodze w sposób bezpieczny przy zachowaniu odpowiednich zasad. w ten sposób odbywa się ruch pieszy ulicami: Głowackiego, Blizińskiego, Polową, Prusa. Stoimy na stanowisku, iż po blisko 40 latach przystąpiliśmy do modernizacji w/w drogi z myślą o poprawie bezpieczeństwa (dotychczas dyżuru w drodze i bardzo zły stan chodnika), jak i komfortu korzystania z drogi przez mieszkańców. Oczywiście prowadzenie robót powoduje pewne utrudnienia dla mieszkańców, ale jest to okres przejściowy, za co przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość - tłumaczy dalej.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

W zychlinie brakuje gospodarza trzeba rozpierdolic ten chory uklad i kolesiostwo

Przyjdzie nowa miotła to posprzata ten zychlinski burdel mam taka nadzieje ze znaczna część społeczeństwa dojrzala do wyborow i znajdzie te kilka minut zeby iść na glosowanie trzeba rozbic ten chory uklad w urzedzie . 

Co wy wy PIS ujecie za bzdury najważniejsze że " nasz burmistrzunio " ma się całkiem dobrze i jest zadowolony

Już samo imię Klaudia mówi za siebie że kobitka jest mało rozgarnięta. Nie dość że jej zrobią to jeszcze jej źle. Gonić to dziadostwo...

Ma za dużo wolego i kanarki w głowie się lęgną. Swoją posesję za to super utrzymaną........

Nacpales sie kolego ??

Twój podpis mówi dużo więcej. Jak można być takim IDIOTĄ.

Zeby cos robic to trzeba dobrze robic a nie przed wyborami szybko by bylo a potem niech sie martwią inni na jablonkowej tez dziury polatali do pierwszego deszczu i mrozu

Niech zobaczy jakie utrudnoenia sa na Zeromskiego w Zychlinie, jak zaplanowano objazdy itd. Suuuuper

W tej mieście nie warto inwestować. Okropna mieścina.

Okropna? Możesz rozwinąć?

Ludziom to nigdy nic nie pasuje zawsze znajdą jakąś drzazgę nie robią nic nie dobrze robią coś też nie dobrze .

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także