Rejestracja i logowanie

Dwa roczniki idą do szkół. Zamieszanie dotarło i do nas?

Wydarzenia 18-07-2019 Autor: toza
28
Dwa roczniki idą do szkół. Zamieszanie dotarło i do nas?

We wtorek absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kutnowskiego dowiedzieli się, czy zostali zakwalifikowani do wybranych przez siebie szkół średnich. Jak to wszystko wygląda w liczbach?

Jak wynika z informacji sporządzonych przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, w zdecydowanej większości młodzież dostała się do takich szkół, do których chciała się dostać. Symulację przeprowadzono 12 lipca:

Liczba kandydatów po podstawowej szkole:

 • Zakwalifikowanych do przydziału ogółem : 889 (100%)
 • Przydzielonych do szkół Powiatu Kutnowskiego: 786 (88,41%)
 • Przydzielonych do innych organów prowadzących: 90 (10,12%)
 • Przydzielonych łącznie: 876 (98,54 %)
 • Nieprzydzielonych: 13 (1,46 %)
 • Liczba wolnych miejsc: 83

Liczba kandydatów po gimnazjum:

 • Zakwalifikowanych do przydziału ogółem : 853 (100%)
 • Przydzielonych do szkół Powiatu Kutnowskiego: 711 (83,35%)
 • Przydzielonych do innych organów prowadzących: 99 (11,61%)
 • Przydzielonych łącznie: 810 (94,96%)
 • Nieprzydzielonych: 43 (5,04%)
 • Liczba wolnych miejsc: 46

Powiat dodaje, że zgodnie z zarządzeniem Łódzkiego Kuratora Oświaty w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów przez absolwentów szkół podstawowych i absolwentów dotychczasowych gimnazjów do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych. od dnia 16 lipca 2019 r. do dnia 24 lipca 2019 roku godz. 12.00 trwa potwierdzanie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe, także zaświadczenia zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

- W dniu 25 lipca 2019 roku do godz. 12.00 nastąpi podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Od dnia 26 lipca 2019 roku zgodnie z ww. Zarządzeniem rozpocznie się postępowanie uzupełniające – informuje Starostwo Powiatowe w Kutnie.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

czy 20 tu czy 39 ciu poziom nauczania w szkolach publicznych i tak do bani

W szkole na Azorach kierunek technik spedytor są dwie osoby więc miejsca są dla chętnych nie przyjętych

Tak, na Azorach nawet ogólniak otworzyli, ale czy tak trudno zrozumieć, że młodzież nie chce tam dojeżdżać? Chcą chodzić do liceum i technikum w Kutnie. Dlaczego ktoś ich tam na siłę pcha?

Ciekawe czy ta rekrutacja była transparentna? Podobno w Dabrowszczaku były jakieś machloje na profilu biologiczno-chemiczny. Dostały się dzieci jakiś szych kutnowskich. Dlaczego nie podano ilości punktów przy tej rekrutacji..... już wiecie o czym piszę...

W tamtym roku było to samo

w PRL bylo po 35 co roku w jednej klasie , ale bylo duzo dzieci - dzis to jeden rok

Myślisz, że za rok te dzieci gdzieś się upłynnią? Wyjadą za granicę? Nie, cykl kształcenia w liceum trwa 4 lata. Cały cywilizowany świat poprawia warunki edukacji młodzieży, tylko my się cofamy. Może o to chodzi- kto ma kasę zapłaci za naukę dziecka w prywatnej szkole, a kto nie ma wyśle dzieciaka do przepełnionej klasy.

Chcesz powiedzieć że zredukowanie liceum do 3 lat to rozwój cywilizacyjny? Chyba żartujesz?czyli mniej wiesz, jesteś bardziej cywilizowany? Śmieszne.

Nie, liceum trzyletnie nie jest dobrym pomysłem, ale klasy po trzydzieści pięć osób też nie. Nie nauczysz się w takiej klasie. Rynek korków rozkwitnie. To co wszyscy zarzucają reformie to pośpiech i nieliczenie się z dobrem młodzieży.

Właśnie dostałem się do liceum i w żadnej klasie nie ma po 35 osób, natomiast maksymalnie 25 osób, a na mniej popularnych kierunkach w zawodówce chociażby jest poniżej 20 osób.

Po 31 np w jednym LO w Kutnie a nie 25

To gdzie ty się do tego liceum dostałeś, bo w klasie mojej córki jest 30 osób , w dwóch pozostałych też, a w czwartej 27.

Dodatkowo taka liczba uczniów w klasie jest normą w szkołach publicznych. To tylko świadczy jak telewizja i media źle pokazują sytuację szkół i ludzie w to wierzą

LO podaj gdzie się dostałeś bo kłamliwe informacje przedstawiasz

Ktoś kto podpisuje się nickiem LO kłamie.

Po ilu uczniów w klasach? Norma to 25. Powyżej było w PRL-u. A teraz?

niestety po 30emoji w większości chyba...

Nie wypowiadaj się nie znając sytuacji bo właśnie dostałem się do szkoly średniej i nigdzie nie ma po 30 osób. Liczba osób w klasie to średnio 24 osoby czyli jak dorychczas przed reformą

LO Kłamiesz

To żadna nowość. Nie trzeba być jasnowidzem, żeby przewidzieć obecną sytuację.

Czy szkoły są przygotowane na podwójny rocznik? Czy są nowe klasy, nowi nauczyciele? Jak to wygląda od strony technicznej?

Liczba klas jest taka jaka była dotychczas, bylo natomiast więcej miejsc, które i tak nie zostały wykorzystane w sporo szkolach. Czy nowi nauczyciele raczej nie, chodzą oni pomiędzy szkolami, np. szkoła która miała spora liczbę nauczycieli od danego przedmiotu przeszli oni do innych szkół zeby uzupełnić braki

Nie twoja sprawa...

Kim jest ,,Zbychu" i dlaczego tak nerwowo reaguje na proste pytanie? Sprawa jest moja. Ile nowych sal powstało w każdej szkole? No nie wierzę, że władze powiatowe o tym nie wiedzą. Chyba wiedzą ....Czy leci z nami pilot?

Tak są przygotowane nawet jest więcej miejsc niż chętnych.

Pytanie jest o infrastrukturę, a ty piszesz o miejscach. Nauczyciel nie może prowadzić 30 godzin tygodniowo. Twoja odpowiedź nie wróży najlepiej.

A jakie klasy w poszczególnych szkołach?

Brawo władze miasta!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także