Rejestracja i logowanie

[FOTO] Będą turystyczne przejażdżki wąskotorówką? „Reaktywujmy Perłę Krośniewic!”

Wydarzenia 15-11-2019 Autor: toza Foto: facebook Krośniewicka Kolej Wąskotorowa
29

W Krośniewicach chcą uruchomić turystyczne przejażdżki koleją wąskotorową! W internecie odbywa się zbiórka na ten cel. Jak dotąd z planowanych 10 tys. zł zebrano prawie 7 tysięcy (stan na 15.11.19 godz. 13.30). Sukces jest więc na wyciągniecie ręki, a pomóc może każdy!

- To dzięki Wam udało nam się zebrać środki na zakup nowej porządnej kosy spalinowej i pilarki. Dzięki temu mogliśmy przygotować stację i zorganizować na niej Kolejowe Dożynki w czasie których odwiedziło nas około 1000 osób. To również Wasza zasługa za co bardzo pięknie dziękujemy! Teraz najwyższy czas przejść do kolejnego etapu zaplanowanych przez nas prac czyli.... URUCHOMIENIA POCIĄGÓW TURYSTYCZNYCH! - pisze Towarzystwo Kolei Wąskotorowych.

Jak piszą organizatorzy zbiórki, w tym celu rozpoczęto pozyskiwanie materiałów torowych. Prowadzone są pierwsze prace remontowe przy naprawie torowiska które są niezbędne do uzyskania odpowiednich pozwoleń do prowadzenia ruchu pasażerskiego na Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej.

- Dzięki temu, po ponad 10 latach na kujawskie szlaki znowu mogą wyjechać zabytkowe lokomotywy i wagony, które pozwolą odbyć sentymentalną podróż w lata 60 i 70 XX w. Dotychczasowe prace i zakupy finansowaliśmy w większości z własnych kieszeni naszych wolontariuszy, jednak pomalutku zaczyna prześwitywać z nich dno i musimy sięgać po odkładane przez nas finanse. Dlatego ponownie zwracamy się do Was, drodzy miłośnicy, sympatycy i fani Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej z prośbą o pomoc w dofinansowaniu zakupów niezbędnych nam do remontu podkładów, przytwierdzeń torowych i podsypki. Każdy z Was może mieć swój mały wkład w reaktywację "Perły Krośniewic"! - piszą organizatorzy zbiórki.

Zbiórka znajduje się W TYM MIEJSCU.

Towarzystwo Kolei Wąskotorowych od 2019 roku opiekuje się zabytkową Krośniewicką Koleją Wąskotorową. Dzięki pracy wolontariuszy dawna "Perła Krośniewic" powoli odzyskuje swój dawny blask, jednakże spełnieniem marzeń jest przywrócenie ruchu turystycznego na tej ogromnej dawniej sieci. Całość prac wykonują nieodpłatnie wolontariusze, a pokrycie kosztów idzie często z ich własnych kieszeni w czynie społecznym, dlatego każda forma wsparcia jest bardzo mile widziana.

komentarze (29)
Dodaj komentarz

Byłoby fajnie, tylko w którą stronę ma jechać. Moim zdaniem w kierunku Łęczycy - obiadek w Miłosnej, a potem z wizytą u Boruty na królewskim zamku., albo powrót do Krośniewic.

Piękny pomysł. Mieszkam w Nowych Ostrowach i zawsze to jakaś atrakcja. Szkoda tylko, że dworzec szerokotorowej i skwer przed nim szpeci.

Ciura będzie maszynistą! emoji

Stara ,poczciwa ,,ciucha"powinna jeżdzić tak jak kiedyś .Zawsze można było dojechać do Krzewia czy Ostrów na skomunikowanie z pociągami szerokotorowymi .

kilka lat temu brałem udział w jeździe tą kolejką, wykoleiła się w Łęczycy koło ogródków działkowych. Pasażerowie przesiedli siędo początkowych wagonów i jechali dalej. Wrażenia cudowne, sczególnie w wagonach westernowych / odkrytych. Szok na twarzach ludzi których mijaliśmy... Świetna sprawa. Gorzej że w Ozorkowie trzeba było szukać autobusu, siedzieć 3h na przystanku... Gdyby transport powrotny też był zorganizowany, to by wszystko działało lepiej.

Bardzo dobry pomysł coś wspaniałego pamiętam jak dojedżało się kolejką do Krośniewic . 

Myślę że gdyby to miałby być tor dla drezyn to turyści by się zainteresowali. Koszty niskie a zyski kilka razy wieksze. Kolejka nie zarobi nawet na paliwo a gdzie pensje maszynisty, dzwigu który bedzie to stawiał na tory po wykolejeniu, wszelkich remontów?

I Bardzo dobrze ze choć Rada myśli.......

Burmistrz zaczeka na koniec prac a potem przypisze sobie zasługi

Kiedyś jak tam pracowałem to nie było tyglodniazeby nie wyleciał z torów

Zajebiscie. Super pomysł

Gdy to likwidowano to już było mocno zabytkowe i jakoś turystów nie interesowało.

Chętnie wybiorę się w sentymentalna podróż takim pociągiem. Pamiętam jak jechałam nią do Ostrów lata temu teraz zostały wspomnienia z dziecinnych lat. Trzymam kciuki aby się udało. Piękna idea.

Ja i moje rodzeństwo jeździliśmy tą ciuchcią do szkoły, klasa 1-3... pamiętne czasy, bilety kosztowały 0,70gr ???????? fajnie byloby zrobic jakąś rekreacyjną powtórkę!

Gmina Nowe Ostrowy z łezką w oku czeka na przejazd kolejką z Krośniewice do Ostrowy Pkp.Czy rodziny które zawalily tory w Nowych Ostrowach (głównie wjazdy do posesji)będą musiały na własny koszt doprowadzić tory do porządku???

pracownicy gdzie bhp ? 

Czemu wszyscy mają się dorzucać. Gdzie jest samorząd: powiat, gmina, miasto, województwo

Dlaczego mam sie dokładać skoro nie jej nie likwidowałem. Niech Pis dołoży skoro osiągnął tak dobry wynik w powiecie kutnowskim i na wszystko niby ma pieniądze

Nie wszyscy mają się dorzucać ,tylko ci którzy chcieliby pomóc kolejce,nie chcesz nie musisz!

Super, trzymam kciuki, aby się udało.

Myśle że właściciel Karczmy w Miłosnej mógłby być zainteresowany , dofinansowaniem pomysłu w zamian za reklame w wagonach , turyści jedliby u niego

Wspaniała grupa zapaleńców , władze powinny im pomóc , taka inicjatywa oddolna na wagę złota . POWODZENIA !!!!!!!!!!!!

Jakoś miejscowa władza ,nie widząc w tym własnego interesu,umyła ręce

Przykre,bo jednym z punktów wyborczej kamanii obecnej Burmistrz była reaktywacja Kolei Dojazdowej i na tym wypłynęła a teraz kolejka jest kulą u nogi.

To nie Burmistrz tylko Rada blokuje wszystko!

A co do tej pory zablokowała rada? Na razie burmistrz nie przedstawiła żadnych propozycji. Nie mieli czego blokować. To oni chcą żeby gmina sie rozwijała

Jak przyjdzie czas to przejmie kolejkę

na pewni i zadłuży gmine bardziej. Chcesz to przejmij kolejkę na swoje barki

Miłe widoki.Oby się udało.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także