Rejestracja i logowanie

[FOTO] Chciał zabić psa i wrzucił go do studni?! ''Przebywał tam wiele dni, walczył o swoje życie''

Wydarzenia 02-06-2020 Autor: toza Foto: Cztery Łapy Żychlin, OSP Śleszyn
27

W studni znaleziono niewielkiego psa. Wiele wskazuje na to, że ktoś celowo go tam wrzucił. Zwierzak prawdopodobnie przebywał tam kilka dni, przez cały czas walcząc o życie. Z pomocą psiakowi ruszyli m.in strażacy. O sprawie informuje inicjatywa Cztery Łapy Żychlin.

Szokująca relacja wolontariuszy z Żychlina, którzy pomagają bezpańskim i porzuconym zwierzętom. Dziś ze studni wyciągnięto niewielkiego psa.

- Szukamy właściciela! Kto mógł zagotować taki los temu zwierzakowi? Psiak jest dość charakterystyczny, więc zapewne ktoś go rozpozna, a my zrobimy wszystko żeby ten kto mu to zrobił odpowiedział za swój czyn - napisali wolontariusze Czterech Łap na facebooku.

Dodają, że pies był tam uwięziony przez wiele dni. Studnia znajduje się na odludziu, prawdopodobnie zwierzak został tam wrzucony, by nikt nie mógł go odnaleźć... 

- Były sołtys tej miejscowości przypadkowo usłyszał skomlenie dochodzące z zarośli. Nie przejechał obojętnie. Odkrył potworny widok. Zgłosił to odpowiednim służbom. Na miejscu zjawili się pracownicy gminy, straż pożarna i weterynarz. Pies został wciągnięty przez strażaków i przewieziony do przychodni weterynaryjnej. Obecnie znajduje się w przychodni pod opieką weterynaryjną - dodają wolontariusze.

Pies wkrótce znajdzie się pod opieką Czterech Łap. Jest w kiepskim stanie, bardzo odwodniony, z ogromną ilością kleszczy.  Na szczęście uniknął złamań. Trudno określić jego wiek.

- Ma powyłamywane zęby, połamane pazury, za wszelką cenę walczył, by się wydostać że studni. Robił podkopy, wygryzał beton, wspinał się, ale bez skutku. Studnia jest wysoka, ma dwa okręgi więc mało prawdopodobne jest, żeby sam do niej wskoczył. Wszystko wskazuje, że wrzucił go tam 'człowiek"... - czytamy na facebooku Czterech Łap.

Gmina Żychlin pokryje koszty pierwszej wizyty, diagnozy i kroplówek, ale przed psiakiem i wolontariuszami dalsze leczenie. 

- Zrobimy wszystko by pomóc temu biedakowi, wyleczymy go i podarujemy mu nowe życie, wspólnie znajdziemy mu nowy dom i prawdziwą rodzinę - zapowiadają Cztery Łapy.

Więcej informacji o inicjatywie Cztery Łapy Żychlin znajdziesz na facebooku (KLIK). W leczenie uratowanego zwierzaka może włączyć się każdy. Wystarczy zrobić przelew, cenna jest nawet symboliczna złotówka.  

Dopisek: Pies ze studni
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Żychlin
CZTERY ŁAPY ŻYCHLIN
42 1240 3190 1111 0010 8738 7761
SWIFT/BIC - PKOPPLPW
IBAN: PL 42 1240 3190 1111 0010 8738 7761

Relacja strażaków

W akcji ratowania psa uczestniczyli druhowie z OSP Śleszyn.

- Dziś po godzinie 13 zostaliśmy wezwani do miejscowości Gajew, gdzie pies wpadł do studzienki, z której nie mógł się wydostać. Szybko przystąpiliśmy do ratowania zwierzaka. Następnie oddaliśmy go w ręce weterynarza z Żychlina, który go przebada. W akcji brała udział tylko nasza jednostka - relacjonują druhowie.

Strażacy także apelują o rozpowszechnianie tej informacji w celu namierzenia właściciela psa. 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Ile trzeba mieć w sobie zwyrodnialstwa patologii i na pewno jest brudasem śmierdzi ma drache na majtach i wali mu z japy żeby coś takiego zrobić obyś w życiu współczucia nie zaznal chłopie zasrany

Następny s k u r w y s y n, ciekawe jaką karę niezależny sąd orzeknie, jeżeli oczywiście złapią sprawcę. Osobiście życzę mu tego samego, wrzucić do studni.

Już wiemy kim jesteś cwelu i że wrzuciłeś tego psa do studni. Bedziesz ****o bardzo ukarany już nie długo.

Wy tchórze, szmaciarze z KCI! Przemilczacie sprawy ważne, takie jak 20 mln zł pożyczki dla szpitala z prywatnej lichwiarskiej firmy (zamiast z banku) czy śmierć 36-latka na oddziale I wewnętrznym na ostrą niewydolność płuc (u rodziny wykryte zarażenia koronawirusem, brak działań w celu ochrony innych pacjentów szpitala). Przemilczacie niewygodne sytuacje, bo potem nie wpadłaby kasa z kolejnych artykułów sponsorowanych przez starostwo, w których starosta będzie chwalił się, jak doskonale panuje nad sytuacją i jak wspaniale przygotowany jest szpital. Jesteście zwykłymi sprzedawczykami i gnidami!

mam nadzieję,że sad nie będzie łaskawy dla tego zwyrodnialca następnym razem wrzuci tam dziecko albo inną osobę. niskie kary powodują ,że nikt się nie boi .uzasadnienie,że niska szkodliwość czynu daje przyzwolenie na takie postępowanie .niech wreszcie sądy zaczną dobrze funkcjonować.

Brawo dla Pana, który przejął się skomleniem pieska. Brawo dla Panów Strażaków Brawo wszyscy ze schroniska Cztery Łapy. Jesteście WSPANIALI! DOBRO POWRACA WIELOKROĆ. Ten bydlak który pieska skrzywdził też niech pamięta. Znajdą go odpowiednie służby i PARAGRAF GOTOWY. Znęcania się nad zwierzętami w więzieniu też nie lubią. Tam pokażesz mały fiuciku ile jesteś wart. Takich złamasów powinno się pokazywać publicznie.

Ludzi dobrej woli jest więcej- wierzę w to, gdy obserwuję działalność Czterech Łap

Chciał bym zobaczyć wasza księgowość

Za nim Cię zacznie serce boleć idź z pieskiem do weterynarza, zrób zrób mu tylko głupie badania które należą się psiakowi tak samo jak miska, wtedy zobaczysz co ile kosztuje. A jak jest na coś chory to już kosmos. Każda wizyta i ponad 100 leci. Ja na samą babeszje u psiaka w tym roku wydałam 700 zł. Ale tak to jest jak wieśniak nie wie co ile kosztuje, bo siebie leczy na kasę chorych, niestety leczenie zwierząt jest bardzo kosztowne.

Chciałbym analfabeto żebyś się przymknął.

Wołać im kilka złotych na karmę, a nie księgowość chcesz oglądać. Ludzie robią dobrą robotę, a szyję węszą

Wpłać im kilka złotych na karmę- tak zaczynać powinien się mój wpis

Coś mi telefon zmienia wpisy. Nie szyje węszą, ale szuje. Nieważne- ważne, ze pies uratowany. Kogoś zaniepokoiło skomlenie, nie pozostał obojętny- ten człowiek ma wielkie serce. Cztery Łapy -jak zwykle - nie zawiodły. I tylko to się liczy.

Od tego by oglądać czująś księgowość są odpowiednie służby a nie ty. Jak podejrzewasz nieprawidłowości to zgłoś to do odpowiedniego urzędu. Dobrze by było żebyś to zrobił ofizjalnie pod nazwiskiem a nie anonimowo ale na to raczej nie liczę.

Znowu zbiórka przecież mapewno macie jeden procent pewnie dobrze się bawicie

Można te wpisy zakwalifikować jako pomówienie i zgłosić na Policję, ciekawe jaki typ czowieka reprezentuje piszący.

Idź im pomóc to zobaczysz jak dobrze się bawią. A jak nie wiesz nie oceniaj.

Po prostu nie dawaj. I nie komentuj. Ja daję i nie żałuję.

Polecam iść na wolontariusza, wtedy zobaczycie czy tak jest. Szanuję 4 łapy Żychlin.

Żychlinioki tak mają.

Poczytaj Kutnowiaczku co piszę o waszych, a dopiero się czepiaj innych, bo co drugi artykuł o Kutnoskiej PATOLI, ale widzisz i tym się różnią inteligentni ludzie że się nie przypiera.. . 

Kutnowiak pewnie się odezwał, lecz się.

Ty s****..... e ja ciebie bym tam wrzuciła i patrzyła jak zdychasz.

Mam nadzieję, że karma wraca. Do wszystkich

Jak bardzo złym człowiekiem trzeba być by tak potraktować niewinne zwierzątko. Powinien dostać wysoką karę za to co zrobił.

O to psina użyła strachu, dzieki ze mu pomogliście

Sandra jesteś aniołem wszystkich naszych i okolicznych niechcianych i skazanych w mniej drastyczny lub bardziej psiakow i kociaków. Dziękuję że nadal jesteś i nadal robisz wszystko żeby ratować kolejne biedny. Wielkie uznanie dla Czterech Łap za wszystko co robicie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także