Rejestracja i logowanie

[FOTO] „Ciało było zakopane na mojej posesji, jeszcze nie ochłonęłam”. Szokujące kulisy morderstwa

Wydarzenia 14-11-2019 Autor: toza, Radio Łódź Foto: Radio Łódź
4

W tym tygodniu W TYM MIEJSCU informowaliśmy o zbrodni w sąsiednim powiecie łęczyckim. Po komunikatach policji i prokuratury docierają do nas nowe informacje, tym razem zebrane przez naszych kolegów z Radia Łódź.

Do Świnic Warckich z mikrofonem wybrał się Piotr Krysztofiak. Reporter Radia Łódź, oprócz wywiadów z policją i prokuraturą, przeprowadził również niezwykle ciekawe rozmowy z mieszkańcami i rodziną jednego ze sprawców zabójstwa 45-letniego bezdomnego.

- Był dobrym człowiekiem, nie można powiedzieć o nim złego słowa. Prowadził taki styl życia, a nie inny. To jego świadomy wybór. Od dzieciństwa miał pod górkę– mówi w rozmowie z Radiem Łódź jedna z mieszkanek.

Wciąż nieznane są motywy sprawców zabójstwa 45-latka. Przypomnijmy, że mężczyzna został zamordowany w 2017 roku prawdopodobnie przez trzech mężczyzn w wieku 29, 31 i 63 lat. Wiele wskazuje na to, że udusili go foliową torebką.

- Następnie ciało zostało zakopane w budynku gospodarczym na działce, gdzie wszyscy spożywali alkohol. Kiedy rozpoczęły się poszukiwania bezdomnego podejrzani zdecydowali się lepiej ukryć zwłoki. Nocą przenieśli je na teren sąsiedniej nieruchomości, gdzie zamieszkiwał jeden z podejrzanych i jego matka – relacjonował Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury.

Tym razem prawdopodobni sprawcy morderstwa wykopali głębszy dół. Zwłoki bezdomnego spędziły w nim ponad dwa lata – do czasu, aż jeden z morderców przyznał się do zabójstwa swojemu ojcu, który powiadomił policję. 

- Jestem w szoku, że brat to zrobił. Przyznał się tacie, a tata zadzwonił na policję – mówi w rozmowie z P. Krysztofiakiem siostra jednego ze sprawców.

Rodzina nie ma pojęcia, dlaczego doszło do tej zbrodni. 

- To boli. Ciało zakopane było na mojej posesji. Jeszcze nie ochłonęłam. Mam dziesięcioro dzieci. Niby jeden siedzi za kradzież, młodszy od niego (sprawcy zabójstwa – dop. red.) – mówi matka jednego ze sprawców.

Cały materiał Radia Łódź znajduje się TUTAJ.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego więzienia. W tej chwili przebywają w areszcie.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Stary konfident

Brawo dla ojca . Zapewne nie kazdy by sie zdecydowal wydac swoje dziecko. Postapil jak nalezy.

A gdzie to było dokładnie? W jakiej miejscowości?

Świnice Warckie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także