Rejestracja i logowanie

[FOTO] Kierowcy pod lupą. Surowe kary i zapowiedź: "Na tym nie koniec"

Wydarzenia 08-10-2019 Autor: toza
1

8 mandatów karnych, 2 zatrzymane dowody rejestracyjne i 3 wszczęte postępowania to wynik piątkowego ważenia pojazdów w Kaszewach koło Kutna.

Akcję ważenia pojazdów przeprowadzono w piątek (4 października). Pojazdy typowano i zatrzymywano do kontroli przy użyciu nieoznakowanego radiowozu. Wytypowane pojazdy były następnie kierowane na wagę w celu dokonania pomiarów mas i nacisków osi.

Kontroli poddawano nie tylko pojazdy ciężarowe i zespoły pojazdów, ale również  busy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. W sumie zważono 7 busów. Wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi za przekroczenie powyższego parametru na kwotę 1150 zł - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

W jednym przypadku okazało się, że pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 12 ton ważył z ładunkiem za dużo, a oprócz tego skończyły mu się badania techniczne i przegląd okresowy tachografu.

- Podobne działania kontrolne będą powtarzane w celu wyeliminowania z dróg przeważonych pojazdów - kończy ITD.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Popieram akcję, kontrolować jak najczęściej się da! Mam nadzieję, że ukarają jak najwięcej tych zawalidróg . Człowiek przez te ślimaki nie może się normalnie rozpędzić. Ciężko wyprzedzić, bo nie zjadą na pobocze (prawie zawsze), często jadą jeden za drugim w odległości 2-3 metrów! A jak się człowiek między dwa takie czołgi wciśnie, to jeszcze strąbią i migają światłami. A o wyprzedzaniu się ich na autostradach chyba wspominać nie muszę...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także