Rejestracja i logowanie

[FOTO] Polfarmex kupił sprzęt dla ratowników za ponad 20 tysięcy!

Wydarzenia 04-06-2020 Autor: toza, WSRM Foto: WSRM&Polfarmex
5

Dwadzieścia pięć kompletów umundurowania trafiło od Polfarmex SA do operujących w Kutnie ratowników z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Wsparcie ratowników medycznych wpisuje się w działania firmy na rzecz profesjonalistów ochrony zdrowia.

Każdy zestaw odzieży składa się z koszulki, koszulo-bluzy, dwóch par spodni (letnich oraz zimowych), bluzy polarowej i kurtki softshell. Odzież została uszyta pod rozmiar konkretnego ratownika oraz wykonana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 17 grudnia 2019 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.

- Najlepszym podziękowaniem jest to wyrażone w realnym wsparciu. Jesteśmy pełni wdzięczności oraz uznania dla ciężkiej pracy, jaką wykonują zespoły ratownictwa medycznego. Wspierając personel służby zdrowia nie zapominamy również o nich – mówi Marek Wośko, wiceprezes zarządu Polfarmex SA.

Bezpieczeństwo ratowników medycznych to nie tylko środki ochrony osobistej ale również dobrej jakości odzież ochronna. Fluorescencyjna czerwień sprawia, że ratownicy medyczni udzielający pomocy podczas wypadków komunikacyjnych widoczni są ze znacznie większej odległości. Również w nocy albowiem odzież opatrzona jest systemem najnowszych elementów odblaskowych. Co ważne, ubrania wykonane są z tkanin zapewniających nie tylko komfort termiczny niemal w każdych warunkach atmosferycznych.

Wartość przekazanych kompletów umundurowania to ponad 20 tysięcy złotych.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

Siedzę i czytam i nie mogę wyjść z podziwu jak łatwo dziś zawinąć g**no w złoty papierek i mówić że to czekolada.

Nie no to teraz Polfarmex ratuje/pomaga szpitalowi a gdzie byli wcześniej w czasie pseudopandemii... I tak już pewno się dorobili na zwiększonym popycie na lekach... A zwolnienia itp to tylko po to aby dostać dofinansowanie... za chwilę znów będą przyjęcia do Polfarmex... taki reset w gospodarce

Brawo polfarmex! Mimo trudnej jak mniemam sytuacji ( w piątek poleciało 11 osób na bezrobocie) w trakcie pandemii, macie gest aby pomagać innym ( posiłki dla lekarzy, teraz sprzęt). Trzeba sobie pomagać, zwłaszcza teraz, w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Jesteście żałośni. Żadnej dociekliwości, żadnych pytań, tylko powtarzanie tego, co starostwo wam podsuwa. Tymczasem nad szpitalem nikt już nie panuje. Co się stało na oddziale I wewnętrznym? Dlaczego nie podłączono do respiratora człowieka z ostrą niewydolnością płuc, który się dusił, tylko czekano, aż umrze? Dlaczego pielęgniarki nie reagowały na dzwonek? Czy na oddziale był dyżurujący lekarz, czy tylko pielęgniarki?

A co ma sprzęt dla ratowników od polfarmexu i sytuacja szpitala wspólnego? Ja nie widzę zbierzności jeśli chodzi tutaj o inicjatywę pomocy medykom a tym że szpital nic nie ogrania. Od nadzoru nad szpitalem jest starosta kutnowki , wojewoda albo ewentualnie NIK, Sanepid, i prokurator a nie polfarmex... WSRM i Kutnowki szpital to zupełnie odrębne od siebie jednostki na szczęście i tyle wspólnego ze szpitalem ma wsrm ze zawożą tam pacjentów nic poza tym więc nie łącznie jednego z drugim

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także