Rejestracja i logowanie

[FOTOGALERIA] Orszak Trzech Króli przeszedł przez Kutno!

Wydarzenia 06-01-2018 Autor: agKCI
25

Po raz czwarty już na własne oczy kutnianie mogli zobaczyć nowe wcielenia biblijnych Trzech Króli. A to wszystko za sprawą barwnego orszaku, w którym Kacper, Melchior i Baltazar, którzy przybyli z dalekich stron, aby ofiarować narodzonemu Dzieciątku dary, wraz z grupą aniołów, Świętą Rodziną i setkami kutnian, przeszli ulicą Królewską.  

Król Herod delegację z dalekich stron przyjął na balkonie przy ul. Królewskiej 19. Gdy dowiedział się o narodzinach nowego króla postanowił go zgładzić. Polecił więc, by goście wrócili do niego, kiedy już dowiedzą się, gdzie dokładnie znajduje się dziecko mogące zagrozić jego panowaniu.

Miejscem tym była stajenka mieszcząca się na placu Piłsudskiego. Tam też mędrcy złożyli swoje dary - złoto dla króla, kadzidło dla Boga i mirrę dla człowieka. Dary otrzymali także mieszkańcy - anioły rozdawały wśród kutnian słodkie frykasy a prezydent Zbigniew Burzyński i ksiądz dziekan Jerzy Swędrowski życzyli wszystkim samych pomyślności w 2017 roku. Na koniec z repertuarem kolęd wystąpiły: schola parafii św. Wawrzyńca oraz chór Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Komentarze
komentarze (25)
Dodaj komentarz

O nieee!!! Nie zdążyłem ogłosić swojego planu przed 6 króli myślałem że to 8 smego ciągle mi się mylą te cholerne cyferki papcio balcerek mnie chyba nie douczył :-(

Kiedyś w pochodzie pierwszomajowym, dzisiaj w Orszaku Trzech Króli... Boże Ty widzisz i nie grzmisz...

do z Zarzucilłes mi ,że nie potrafię czytac ze zroumieniem i masz racje. Artykoł jest na temat orszaku, a Ty o strojach ZPiT COto ma wspólnego ? Uświadom mnie czy królowie mieli prawidłowe odzienie ?Zadałem Ci pytanie- czy go nie zrozumiałes? Co zrobiłes dla Kutna płatniku podatków.Dla mnie jesteś żałosnym malkontentem.Napewno masz jakiś bliskich -zapisz ich to zespołu i zmińcie w nim to co jest złe!

Spokojnie,Teddy nie bierz tego tak do siebie.Oczywiście artykuł dotyczy Orszaku.A jego częścią są członkowie zespołu.Prawda?Czyli pisząc skrótowo miałem uzasadnione prawo zadać te pytanie.Ja wciąż nie rozumiem dlaczego w kraju podobno od 1989 roku demokratycznym jeśli zadaje się pytania niewygodne to jest to odbierane jako atak.Drogi Teddy wybacz ale nie skorzystam z twojej sugestii.Nie jestem malkontentem tylko osobą,która interesuje się swoim regionem i miastem w którym mieszkam i nie przyjmuję wszystkiego jak leci. Teddy nie uważasz,że wystarczy mi odpowiedzieć merytorycznie na pytania i po sprawie.Piszesz,że byłeś członkiem zespołu więc za czym wydasz następne orzeczenie psychologiczne napisz mi dlaczego zespół od 10 lat nie może zbudować zespołu młodzieżowego?Konkretnie,itd.. ...Wybacz ale nie będę się chełpił tym co zrobiłem dla tego miast lub moi bliscy,ponieważ mogę się narazić na następne orzeczenie psychologiczne z Twojej strony.Ale wierz mi jest się czym pochwalić. ....Zespół ma swoją panią Prezes,która wraz z zarządem organizacji ponosi za wszystko odpowiedzialność jak każda osoba,która przewodzi.Poczynając od wojska przez rząd i samorządy po biznes.Prawda?Jak wiem są to osoby pełnoletnie,które wiedzą co robią i dlaczego?A że widzę nie tylko blaski ale i cienie to nie znaczy,że nie mam dla tych ludzi szacunku.Jedno nie wyklucza drugiego i to nie ja napisałem,że prawdziwa cnota prawdy się nie boi.Reasumując ja mam prawo do zadawania pytań a pani Prezes lub zarząd obowiązek odpowiedzieć,ponieważ korzystają ze społecznych pieniędzy i pomocy miasta.Gdyby Ci ludzie z owej pomocy nie korzystali to moje pytania byłby nieuzasadnione.Prywatna ich sprawa co robią ze swoim czasem jeśli nie łamią prawa.Tak więc poproś swoje koleżanki i kolegów aby odpowiadały rzeczowo i zgodnie z prawdą na pytania a nie będzie tematu.Polecam tobie Teddy obejrzenie trzech filmów z udziałem członków zespołu na Telewizji Kutno pt."Kutnianin w podróży".Tam zapewne znajdziesz zródła mojej wątpliwości.Polecam.Naprawdę warto. ....Spokojnej nocy życzę.

A po Orszaku jazda do marketów!!!!!!! Oj wam się skończyło, już "dobra zmiana" się tym zajęła.

OJ Z..byś się wreszcie od......od tego zespołu...zazdrościsz im?

Czego???Nigdy ale bardzo nie lubię jak manipulują i mijają się bardzo z prawdą.Czekam aż wreszcie ktoś z nich powie lub napisze prawdę o wszystkim co poruszyłem.Kutnianie mają do tego prawo,ponieważ dotacje miasta idą w dziesiątki tysięcy złotych.A ile mamy takich "zespołów" w mieście???Pytanie retoryczne.

do Z nNapisalem ,że Kutno nie posiadało własnego stroju jako region wiec nie wiem o co Ci chodzi.Jeśli chcesz nowych twarzy w zespole to czemu sie nie zapiszesz? Zawsze są braki po męskiej stronie.Spędzilem w tym zespole wiele lat i nie tanczyłem dla wyjazdów.Powiedz mi co TY robisz dla tego miasta oprócz krytykowania.

Teddy czytaj ze zrozumieniem i odrzuć emocje.Ja zadałem konkretne pytanie dotyczące stroju w którym prezentuje się zespołu.Rozumiem,że jeśli członkowie tego zespołu byli i aktualni tańczyli w nim to mają elementarną o nim wiedzę,,ponieważ jak to napisałaś Ty jest strój kutnowski.Oczywiście oczekiwałem odpowiedzi zgodnej z prawdą a nie z pogłoskami.Prawdą,której definicja od czasów Arystotelesa jest jedna.A ty Teddy napisałeś mi jakieś "bajki".Rozumiem,że masz "rzetelną" wiedzę o folklorze regionu???Długo bym musiał pisać ale to nie miejsce na taką tu polemikę.Zespół zrobi kwerendę i będzie wiedział może wreszcie w czym chodzi i tańczy.Wypadałoby w roku w którym chcą obchodzić 50-lecie. ...Co to naboru do zespołu,to pozwolisz,że będę miał inne zdanie niż Ty.W mieście,w którym pękają w szwach studia tańca i dzieci wraz z młodzieżą czekają na wolne miejsca aby uczestniczyć w zajęciach to takie zacne i doświadczone grono "artystów" nie może do siebie zachęcić młodzieży???Biorąc tylko samą logikę ( nie muszą pisać co to znaczy),to wydaje się baaaardzo dziwne.A ten stan nie trwa rok.Dwa.Lecz dziesięć!!!!!Czyżby aktualni członkowie uważali,że po nich to już potop???Wystarczy popatrzeć na ich aktualny repertuar oraz skład aby nie mieć złudzeń co do intencji. Wyobrazmy sobie,że z przyczyn zdrowotnych lub rodzinnych wypada z zespołu trzy lub cztery osoby i już po zespole.Dlaczego???Oczywiście nie ma zmienników. ....Drogi Teddy nie ja jestem Prezesem tego tworu ani choćby w zarządzie ale jak mieszkaniec tego miasta mogę zadawać takie pytania,gdyż na ten zespół miasto daje i moje pieniądze,ponieważ tu płacę podatki.A zespół bierze dotacje z miasta celowe.Tak więc mam prawo do rzetelnej i zgodnej z prawdą informacje. ....Co do folkloru i stroju to bardzo się mylisz .Ty chyba o tym dobrze wierz albo jako były członek uzupełni wiedzę jeśli chcesz udzielać informacji.Chyba warto jak poświęciłeś temu zespołowi ileś czasu. ...Bardzo szanuje osoby z pasją i zapałem ale trudno mi akceptować manipulacje.Każda wątpliwość działa na niekorzyść zespołu.Trudno uwierzyć,że tego grono potrafi zdobywać fundusze na wyjazdy a nie potrafi zbudować zespołu młodzieżowego od lat!!!Żart czy kpina???Napisałem to co inni mówią wprost.Także byli i aktualni członkowie zespołu. ...Zasad demokracji nie muszę tłumaczyć????Miłego dnia życzę.

po****o cie???? NUDY

Magda M .bez ciebie będzie bardzo smutno jak cię zamkną w psychiatryku.

i cie bende walil hahahaha bitch

robie darmowe lodyyyy w biedronce jeeee!!!!

do Z W strojach kutnowskich zaprojektowanych przez śp Stanisława Kurmana na potrzeby ZPiT . Kutno leży na pograniczu regionów i nie posiadało odrębnego stroju.

Teddy nie wiem dlaczego opinie publiczną wprowadzasz w błąd.Oczywiście nie zgadzam się z Tobą,ponieważ ś.p. pan Kurman odtwarzał strój kutnowski na podstawie przeprowadzonych badań.Tylko ich wyniki nie zostały pisząc w dużym skrócie zarejestrowane w Ministerstwie Kultury i dlatego nie ma czegoś takiego jak strój kutnowski.Jeśli już to można pisać tak zwany strój kutnowski.Taki stanowi prawo.Dla porównania napiszę że jeśli leczymy się u lekarza to nie może on nam zapisywać lub reklamować lekarstw.które nie zostały przebadane i zarejestrowane przez władze farmaceutyczne.Gdy będzie to robił to dokonuje przestępstwa. ....Jeśli zaś chodzi o folklor kutnowski,to również się mylisz ale w ogóle mnie to nie dziwi,ponieważ zespół kutnowski zamiast zadbać o swoje korzenie woli korzystać z blasku dawnej świetności.Wciąż zadziwi nie moc organizacyjna tych osób na przyciągnięcie do swojego grona młodzieży a nie własnych wnuków ( zespół tak zwany dziecięcy).Od reaktywacji zespołu mijać będzie dziesięć lat a nowej krwi jak nie ma tak nie ma.Gdybym był złośliwy to bym napisał,że lepiej bawić się w starym gronie,ponieważ jak przyjdą nowi,to można przestać wyjeżdżać.Bardzo polecam początek trzej części "Kutnianina w podróży",którego jeden z bohaterów "baja" jak z nut opowiadając dlaczego zespół pojechał do Indii.Ręce opadają.Tak wygląda krzewienie kultury?

KCI ponownie popełnia błąd roztargnienia i pisze coś o życzeniach na 2017 rok. Jakie KCI tacy ; dziennikarze jacy dzienniarze takie KCI po prostu przedszkole.

Szkoda że o orszaku Trzech Króli można się dowiedzieć dopiero po fakcie.Wcześniej ani słowa czy będzie czy nie.Po co nam takie KCI,które nie informuje o bieżących wydarzeniach za to stare informacje "wiszą"na stronie całymi tygodniami.

jaka orkiestra grala na trzech krolow.

Wielka... Grała na "sześciu króli"

Nasz kutnowski ksiądz dziekan jak w zwykle w kapeluszu - czyżby nie uznawał już biretu. Stuła i kapelusz - to ci dopiero zestawienie. A przecież ma takie doświadczenie - był kapelanem i ceremoniarzem biskupa. Nie potrzeba specjalnej odwagi, żeby nosić biret - wydaje mi się, że większość księży ich używa.... Przyznajcie, wygląda w tym kapeluszu jak niezbyt rozgarnięty mafiozo...

A zespól kutnowski to w jakich strojach idzie i śpiewa w orszaku???Dziwne jakieś.Nie ma ich w żadnym katalogu o strojach i folklorach polskich.

A ja też byłem a mojego zdjęcia nie ma. Dlaczego?

Szacowni proboszczowie parafii kutnowskich a może już czas dołączyć do orszaku . 

Bardzo fajna zabawa ludowa.

Chyba pomyślności w 2018 roku....te życzenia od prezydenta i księdza....

dodaj komentarz
Czytaj także