Rejestracja i logowanie

[Galeria] Tysiące wiernych przeszło ulicami Kutna

Wydarzenia 15-06-2017 Autor: toza
37

Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywaną Bożym ciałem. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się uroczyste procesje. Zgodnie z tradycją, nie inaczej było także w Kutnie.

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi.

Kutnowska procesja wyruszyła spod parafii p.w Błogosławionych Męczenników Kutnowskich. Przeszła ulicami Kochanowskiego, Sienkiewicza oraz Królewską. Zakończyła się pod kościołem p.w św. Wawrzyńca. Na trasie znajdowały się cztery ołtarze, przygotowane przez Parafię Błogosławionych Męczenników Kutnowskich, Parafię św. Jana Chrzciciela, Parafię św. Jadwigi oraz przez Akcję Katolicką i Przymierze Rodzin.

komentarze (37)
Dodaj komentarz

A mnie zastanawia jedno. Oczywiście, że jestem wierząca, ale w Boga a nie w księży. Często nie stosuję się do zaleceń kleru i staram się postępować zgodnie z Biblią. Nie mniej jednak zauważyłam że księża nie trzymają się swoich nauk. Mianowicie w większości chcą zakazu handlu w niedziele po to aby rodzina mogła spędzać ze sobą więcej czasu, rodzice żeby mieli czas na rozmowy z dziećmi, na wspólną zabawę, małżonkowie żeby mieli czas na przegadanie spraw swojej rodziny...a wczoraj? Idziesz człowieku na 9.00 do kościoła. O 10.00 procesja, która trwa 1,5 - 2 h. Po czym przy oststnim ołtarzu ksiądz mówi, ze nie ważne że już byłeś dzisiaj na mszy, zostań jeszcze na następnej!!! Więc kochany rodzicu albo zostawiasz dzieciaka u sąsiada który został w domu, albo bierzesz go ze sobą i dzieciak wierci się i nudzi przez prawie 5 godzin. Jeśli zostanie z nim współmałżonek to też rodzina nie spędzi razem czasu...Tak więc jeśli pojedziecie razem do galerii, pójdziecie na wspólne zakupy, zjecie razem obiad czy pojedziecie nad jeziorko (przy czym każdy będzie zadowolony) - to wg księży jest to baaardzo grzeszne postępowanie nie sprzyjające rodzinie. Ale jeśli wyciągniecie dzieciaki na procesję i dwie msze i spędzicie obok siebie (nie ze sobą) 5 godzin bez rozmowy to jest to chwalone!!! Kto im pozwala w ogóle tak ingerować w życie rodzin?!?! I tak jak pisze tutaj Natoorat - modlitwa to sprawa wewnętrzna. Ewangelie mówią: "[Vt-3,32] Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać"; "[Vt-3,32] [JK] Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu." "Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani." A wczoraj "wierni" zrobili wszystko na opak !!!

Naucz się słuchać kasiula, bo ksiądz nie powiedział że kto już raz był na mszy to nie ważne i może byc drugi raz. Dlaczego kłamiesz i przekręcasz. Ksiądz powiedział że kto już był na mszy świętej to jeśli chce może być drugi raz i przyjąć też komunię św. Przez takich plotkarzy jak ty krążą fałszywe informacje które kogoś krzywdzą drugi raz.

"ja" - to teraz proszę odnieś się do słów Ewangelii ""[Vt-3,32] Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać"; "[Vt-3,32] [JK] Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu." "Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani." Odnieś się też do tego jak spędziłeś ten dzień ze swoją rodziną? I proponuję ciekawą lekturę pt "Byłem księdzem" autorstwa ksiedza Romana Kotlińskiego. Uczepiłeś się mojego jednego zdania, bo je przekręciłam. A tego że księża przekręcają słowa Ewangelii (np tego "wystawania na rogach ulic") już nie skomentujesz???? CZEKAM I NA SKOMENTOWANIE TEGO PRZEKRĘCANIA. Jak napisałeś "przez takich plotkarzy jak ty krążą fałszywe informacje które kogoś krzywdzą drugi raz". To księża w takim razie przekazują fałszywe informacje, nieprawdaż?? Zapraszają nas na procesje, a czemu nie powiedzą że Ewangelia nazywa obłudnikami tych którzy wystają na rogach ulic?? Przekręcają słowa i tworzą swój kościół!! Najwygodniej jest wyłapać coś z kontekstu i się czepiać. "Chcesz zostać - możesz zostać - dla mnie kontekst jest ten sam. Dostaliśmy zaproszenie na msze! Nie nagrywałam księdza więc dlatego użyłam innych słów. No cóż...jak napisałam wierzę w Boga, a nie tak jak Ty w księży. No ale zależy co kto lubi...PS. Może masz księdza w rodzinie ? :-)

Do "niezależnego" ! Nie krytykowałem, nie krytykuję i nie będę krytykował tych, którzy modlą się z wiary i potrzeby serca. Krytykuję tych, którzy obnoszą się z dewocją po ulicach... Wiara to osobista - niemal intymna - sprawa jej wyznawcy a miejsce, w którym się spełnia - to świątynia. Manifestacyjne obnoszenie się z wiarą to objaw pychy. A pycha jest grzechem, niezależnie z jakich pobudek wypływa... Natomiast wszelkie "peregrynacje obrazów świętych pańskich", budowanie "polowych ołtarzy" itp. to czysta dewocja. Co do kwestii stosunku do instytucji, jaką jest Kościół Katolicki - sam rozumiesz, że księża są klasą próżniaczą... Nie uczestniczą w wytwarzaniu ani dystrybucji jakichkolwiek dóbr, teoretycznie powinni się również z daleka trzymać od ustalania porządku prawnego w społeczeństwie. Ich zadaniem jest nauczanie w duchu Jezusa. Nauczanie - a nie stanowienie nakazów i zakazów. Tymczasem uzurpowali sobie prawo do oceny postępowania wiernych duszyczek (gdy Jezus wbijał do głowy swoim apostołom: "nie sądźcie abyście nie byli sądzeni") i karania ich pokutą, uzurpowali sobie prawo do pobierania sowitych opłat za świadczone wiernym usługi a nade wszystko - oszukańczo twierdzą, że ten, kto nie jest posłuszny ich woli - a nierzadko kaprysom - nie dostąpi zbawienia i zamiast zasiąść po prawicy Pana smażył się będzie w piekle po wsze czasy... :-) Ciekawe, że chrześcijaństwo w ogóle to zaledwie 1/4 ludzkości a członkowie KK to tylko jej 11%. Cała reszta ludzi skazana jest więc na potępienie i męki piekielne... I ci faceci w czarnych kieckach opływają we wszelkie dostatki, żyją w luksusie nie bacząc na słowa Mistrza o uchu igielnym. I wiodą naiwnych na pokuszenie, każąc im pysznić się wiarą na ulicach. Sam więc rozumiesz... :-)

The Natoorat jestes w wielkim błędzie . Poczytaj pismo św. a dowiesz się że Pan Jezus nauczał nie tylko w świątyniach. Nie życzę sobie abys czarny pachołku obrażał księży i nas wyznających i nie wstydzących się swojej wiary. Rób co chcesz ze sobą ale zostaw ludzi w spokoju,.

Drogi "dżileii" ! Rozumiem, że chodząc do kościoła - ludzie wstydzą się swojej wiary ? Natomiast nie wstydzą się jej ci wierni, którzy - średniowiecznym obyczajem - manifestują swoją wiarę w miejscach publicznych ? Widzisz, na fotkach wyraźnie widać, że gross biorących udział w procesji to ludzie starsi - latami uczeni bezkrytycznego posłuszeństwa wobec kleru. Wierzący, którzy krytycznie odnoszą się do instytucji Kościoła Katolickiego (jego hipokryzji, żądzy pieniądza, życia w luksusie i władzy) ukuli dla tamtych określenie: mohery... A Ty - do której kategorii wierzących się zaliczasz ? I dlaczego ?

Takie artykuły powinny byc tłumaczone na arabski i bezpłatnie przesyłane przez operatorów GSM do wszystkich potencjalnych gości p. Merkel żeby wiedzieli na co mogą liczyć w Polsce. Niech zostają u Merkel albo niech płyną do nory z której wypełzli.

A kto ma być na tych procesjach , tylko mohery i dzieci , młodzież musiała wyemigrować za pracą do obcych nieprzyjaznych krajów. Tak miało być dobrze za demokracji , ale u nas nie było komuny i nigdy nie będzie demokracji. Ale za to mamy kwitnący feudalizm , praca za 2000 zł bez względu ile pracujesz i jakie masz wykształcenie. Pełne półki w sklepach i puste lodówki w domu.

Jeżeli szatanie nie byłes to nie krytykuj tysięc y ludzi, którzy szli z potrzeby serca z wiary i się modlili. Teraz jesteś taki mocny w gębie a jak zdechniesz to rodzinka do księdza z płaczem żeby ksiądz był przy zagrzebywaniu cie w ziemi.

To , jest miasto w którym mieszkam

Nie jestem przeciwko temu świętu, a nawet za, ale wycinanie drzew, które są żywymi organizmami, a później rzucanie się na nie, żeby narwać gałęzi, to było, jest i będzie dla mnie prawdziwe pogaństwo. Próbowałem nie patrzeć jak ludzie rozszarpują te uśmiercone drzewa - ten aspekt Bożego Ciała to dla mnie prawdziwe średniowiecze.

O Matko!!! Masz rację. A powiedz mi jak sie czułeś dzis rano jedząc chleb z uśmierconej brutalnie pszenicy! Musi być ci ciężko żyć z ta świadomością.

Ale tu lewactwo się panoszy. Śmierdzi czerwonym gooooownem.

To ty. Po prostu zacznij używać papieru toaletowego. Twoi przodkowie prawdopodobnie już dawno zeszli z drzewa i dlatego ty też powinieneś zacząć korzystać z tego wynalazku cywilizacji.

A ja jestem ciekawy, jaką metodą zostały policzone te tysiące. Bardzo to zabawne, że ktoś zobaczył tam tyle ludzi (szkoda, że zdjęcia tego nie oddają). TVPropagandowa by się nie powstydziła takiej matematyki.

Tysiące wiernych ??? Chyba się komuś w oczach troi.

Wystarczyły 2 tysiące a to już tysiące a tyle na pewno było.

Było kilkaset osób, może nawet tysiąc. Ale nie więcej. Po co mydlić ludziom oczy? Dziennikarzom doradzałbym więcej rzetelności, a wiernym KK - skromności.

Niestety nie było 2 tys. , bo miałam okazję oglądać tę procesję. Ale nie w tym rzecz. Myślę, że niepotrzebne są takie "chodliwe" tytuły. "Tysiące ludzi" emoji Po co taki tytuł ? bo lepiej sie sprzeda artykuł ? Droga redakcji trochę umiaru i pokory. Akurat w tym przypadku wyszłoby na dobre.

No tak... Tysiące ! Tych, którzy wzięli udział w procesji z potrzeby, a nie obowiązku, może było kilkuset. Znamienne jest to, że młodych ludzi, na fotkach, policzyć można na palcach jednej ręki. Nadchodzą ciężkie lata dla klech. Nierobom w czarnych kieckach, sprzedającym obietnicę zbawienia za niemałe "co łaska" przy każdej życiowej okazji i za coniedzielną tacę ubywa naiwnych, z roku na rok. Wierzący coraz częściej rozumieją, że w relacjach z Bogiem płatne pośrednictwo Kościoła jest im całkowicie zbędne. A wykwity dewocji zniesmaczają ich i brzydzą. Ciekawe, kiedy kler to zrozumie ?

Mylisz się na szczęście coraz więcej ludzi uczęszcza we Mszy Św. Nie musisz wierzyć statystykom które to potwierdzają, wystarczy, że przejdziesz się w niedzielę do kościoła.

FOTOGRAFIA NR. 4 - ŚWIĘTE DZIEWICE POLSKIE , KTÓRE NA PEWNO NIE POZWOLĄ SIĘ ZAPŁODNIĆ METODĄ IN-VITRO emoji

Szatana córko mariolo lecz się na głowę. Piszesz rzeczy nie adekwatne do sytuacji no bo co ci winne te kobiety.

UWAGA !!! GRUPA WIERNYCH UDAŁA SIĘ NA STADION MIEJSKI , OCZEKUJĄ PRZYBYCIA UFO . SANEPID DONOSI ŻE LSD JEST RÓWNIEŻ DOSTĘPNE W FORMIE OPŁATKA emoji

UWAGA !!! ATTENTIONE!!! AHTUNG!!! INWAZJA KOSMITÓW TRWA - KOSMICI KONTRATAKUJĄ :O

Poczekajcie na meczety, pewnie wtedy nie będziecie tak odważni z wypowiedziami, jak teraz na temat chrześcijaństwa.

Całe drzewa wycinają a tobie kilku gałązek szkoda

Tysiąc lat wiary w cud tępy naród tępy lud. .Poganski kraj pogańskie obyczaje

Najważniejsze to te gałęzie z brzozy

a dlaczego jedna tylko procesja czy każdą parafie nie staći a musi sie w łowiczu pochwalić

Polska nigdy nie wyjdzie z mroków średniowiecza...

Cha cha cha! Tysiące? No...prawie jak w TVPiS! Nie lepiej byłoby napisać MILIONY przecież "ciemny naród i to kupi"

Same mohery i dzieci

Troszeczkę zajeżdża średniowieczem, skoro jednak ludzie czują, iż tak muszą, nie przeszkadza. Szkoda tylko, że większość z nich nie żyje zgodnie z tym co głoszą, byłoby więcej uśmiechu na ulicy.

Dlaczego ranią drzewa, co one im zrobiły złego? Drzewa też czują. Skończcie z łamaniem gałązek. To jakiś zabobon.

"Tysiące wiernych przeszło ulicami Kutna"? He, he, a może miliony?

dodaj komentarz
Czytaj także