Rejestracja i logowanie

Gołębie zmorą kutnian. Jak miasto rozwiąże problem?

Wydarzenia 07-10-2019 Autor: ez.
20
Gołębie zmorą kutnian. Jak miasto rozwiąże problem?

Przyozdobione ptasimi odchodami auta parkujące pod wiaduktem na ul. Łęczyckiej to codzienność. Dlatego też jeden z radnych zaproponował władzom, aby zlikwidować ten problem. Rozwiązaniem miałaby być specjalna spirala odstraszająca ptaki.

- Wnioskuję o zamontowanie spirali odstraszającej gołębie pod wiaduktem na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Kopernika. Powstały tam parking jest nie w pełni wykorzystywany, ponieważ osoby parkujące tam uskarżają się na gołębie, które zanieczyszczają ich samochody. Ptaki znajdują się na konstrukcji oraz rurach, które się położone wzdłuż wiaduktu, nad parkującymi pojazdami - pisał w interpelacji radny Michał Łucki.

Jak miasto zapatruje się na tę sprawę? Takich spirali, które proponuje radny, nie będzie.

- Tego typu rozwiązanie było już stosowane w innej części wiaduktu i nie przyniosło oczekiwanego efektu - tłumaczy zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja.

Ale to nie oznacza, że problem nie zostanie zażegnany. Jak zapewnia Boczkaja, planowany jest montaż specjalnej siatki, która uniemożliwi dostęp ptakom do konstrukcji wiaduktu. Tyle tylko, że to dość kosztowna inwestycja.

- Jednak z uwagi na znaczny koszt zamocowania tego typu siatki, prace te zostaną uwzględnione do wykonania w budżecie na 2020 rok - dodał wiceprezydent.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

"Schowaj babci dowód"

Czy radny nie widzi psów s... jących na trawniku naKopernika? Albo samochodów parkujących przy źle oznakowany przejściu dla pieszych przy Kopernika/1-go Maja

Nie widzi bo to jego sąsiedzi tak robią .

Co tam samochody brudzą dachówki mury chodniki rośliny ,srają na wszystko, w centrum Kutna najwięcej ,proszę sobie przeczytać jakie odchody gołębi są niebezpieczne dla zdrowia ,my to wdychamy ,przenoszą kleszcze i pchły ,gdyby nie były dokarmiane to by się wyniosły z miasta w pola KARA ZA DOKARMIANIE GOŁĘBI JESTEM ZA

starzy ludzie dokarmiają ptaki, tak jest na łokietka1

"Gołembie" "srajo"?

Moi drodzy, nie chodzi tylko o "stare baby".Zamykacie klapy na Zamenhofa od śmietników?Nie zamykacie.Zabierajacy smieci z firmy tez tego nie robią.A ptaki grasują po smietnikach.Mają jak w raju.A naptawiono spalony smietnik na Zamenhofa?Nie...po co...

Poważna sprawa Panie Ucki , na miarę radnego . Mamy nadzieje , że Pan podoła . Liczymy na Pana . W końcu głos oddaliśmy . 

Sporym problemem są w tym zakresie mieszkańcy bloków dokarmiający ptaki beztroskim wyrzucaniem resztek pożywienia za okno...na trawnik bądź na parapety sąsiadów z niższych pięter - wydaje mi się, że inicjatyw edukacyjnych w tym zakresie było już nazbyt wiele - czas na egzekwowanie wiedzy.

Wystarczy zlecić prace sokolarzowi

Pieluchy dla gołębi.

Latające szczury....

Wyciąć drzewa, wystrzelac ptaki karmić ludzi plastikowym żarciem. Już idziemy drogą Białorusi więc dlaczego nie brać przykładu z Chin.

Ale problem.... Na wagę tego portalu.

Gówniana sprawa ...afeee

Na Zamenhofa jest to samo. Nie dosyć że płacimy za strefę parkowania (akurat teraz nie bo jest remont placu) to odrazu musimy jechać na myjnię. Nie wspomnę o chodnikach np. przy bloku nr 9!!!

na wilczej jest to samo dokarmiają gołębie a potem mają pretensje że ptaszek narobił na samochód

stare głupie dziady i baby dokarmiają!

Straż Miejska powinna karać osoby dokarmiające "ptaki".Za karę ,kilka godzin mycia aut.

A i przy okazji po pieskach zbierać kupy ,bo to tez problem. Jeżeli takie władze jak policjanci po swoich pupilach nie sprząta kup to o czym mówimy....zapraszam na Kościuszki - Staszica wstyd

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także