Rejestracja i logowanie

Gramy dla WOŚP. Charytatywny turniej halówki kolejną atrakcją

Wydarzenia 11-01-2018 Autor: ez Foto: poglądowe
3
Gramy dla WOŚP. Charytatywny turniej halówki kolejną atrakcją

Kolejną atrakcją tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kutnie będzie turniej w halową piłkę nożną, który rozgrywany jest już od kilku lat.

Zmagania sportowe będą miały miejsce w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kutnie (dawne Gimnazjum nr 2) w niedzielę, 14 stycznia. Początek rozgrywek o godzinie 14.00. W turnieju wystąpią cztery teamy: drużyna samorządowców powiatu kutnowskiego, drużyna samorządowców miasta Kutna, drużyna dziennikarzy, w której nie zabraknie również reprezentacji z naszej redakcji oraz drużyna reprezentująca kutnowską straż pożarną. Spotkania będą rozgrywane w systemie każdy z każdym.

Wstęp na turniej jest oczywiście wolny. Podczas rozgrywek będzie można wspomóc orkiestrę, wrzucając pieniądze do puszek. Przypomnijmy, ze tym roku WOŚP zbiera na wyrównywanie szans noworodków.

Komentarze
komentarze (3)
Dodaj komentarz

Balonów mgła. Orkiestra gra. Zielony sypie śnieg. I w szklankach dzwoni śmiech. Loteria serc. I "Rób co chcesz". Się narobiło! No to gramy! Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie przepióreczkę. A ta przepióreczka latała, skakała ..... Siała baba mak, nie wiedziała jak? A dziad wiedział, nie powiedział, a to było tak: Bądź wierny! Idź! Idź z po prawdę! Maszeruj z eKutno po prawdę! Czasami prosta zmiana perspektywy pozwala dostrzec i zrozumieć to, czego się nie potrafi dostrzec rzutem oka. Wyobraźmy sobie, że Jerzy Owsiak nie jest prezesem fundacji, ale ministrem zdrowia. Wyobraźmy sobie, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ministerstwem zdrowia. Jest to o tyle proste zadanie, że wielokrotnie podobne porównania były czynione i skoro tak, to spójrzmy okiem obywatela na działania ministerstwa WOŚP i ministra Owsiaka. Pozdrawiam starego znajomego Donalda Ebuxona i wszystkich maszerujących z eKutno po prawdę. Wystawiam rękopis parafrazy wiersza J. Tuwima "Lokomotywa" na licytację z której dochód zostanie przeznaczony na tworzenie Ogromnej Kapeli Nieustającego Oświecania (w skrócie: OKNO). Stanęła w Polsce EGZEKUTYWA, Strasznie czerwona, to krew z niej spływa. Dziwadeł do niej nadoczepiali, Człowiek z żelaza, człowiek ze stali. Człowiek z marmuru i z tranzystorów, Ze styropianu i z reaktorów. I tych człowieków jest ze czterdzieści, Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści. Szukali kiedyś znani artyści I romantycy, pozytywiści. I chcieli znaleźć, nim KOMUCH ruszy. Zwykłego człeka, z ciała i z duszy. I chociaż cały KOMUCH przejrzali, Takiego szczęścia nie doczekali. Para gwizdnęła i KOMUCH ruszył, Tuwima dzieci z duszy wysuszył. I kara za to byłaby sroga, Lecz KOMUCH uciekł do - Pana Boga. Nie koniec bajki jest drogie dzieci, Na coś czekamy, a czas nam leci. Zamiast KOMUNĄ się denerwować, Ruch Patriotyczny zacznij formować. I miast Potterem się delektować, Tuwima bajki zacznij studiować. Bo to są bajki zawsze na czasie, I w młodym alcie, i w starym basie. I zamiast zjadać tysiąc kotletów, Zajmij się bajką, przejdź do konkretów. A gdy ci będzie na duszy gorzej, Tylko ci bajka wtedy pomoże. Kochaj więc bajki! Mocno! I szczerze! I uwierz w Polskę! Bo ja już wierzę! I choćby przyszło tysiąc KIECOKÓW I jeszcze więcej złych ŁAPSERDOKÓW I chciało zwieść cię nieobyczajnie. Triumfuj zwyczajnie. Wiara! I kultura! To natury siła! Sobieski! Piłsudski! Wojtyła! Wiara! I kultura! To wielkie serduszko! Kościuszko! Traugutt! Popiełuszko! Bez wiary. Bez kultury. To pogrzeb natury. Zdrajca. Kolaborant. Lis bury. Bez wiary. Bez kultury. To śmieszne matołki. O-fikołki. R-paciorki. I W-koziołki.

Ty idź do dobrego lekarza i to szybko

Się narobiło! Polsko, Ojczyzno moja, Ty jesteś jak matka. Ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie kto Cię straci. Ciemnota wszędzie. Głupota wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?... Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie. Rydzyk ciemnotę sieje. Owsiak sadzi głupotę. A Bolek Wałęsa uprawia tępotę. Tak dla własnej korzyści i dla dobra własnego co oni z nas zrobili? Koleżanko? Kolego? Czy wy widzicie co się dzieje? "Święta Trójca" niszczycieli Polaków i Polski trzyma się mocno. A Polak jak zwykle głupi. Czy to jest sen ? Czy to jest mitologia? Najwyższy czas wzbudzić refleksję nad genezą państwa, w którym przyszło nam żyć i kondycją ludzi, którzy chcieliby uchodzić za reprezentantów narodu. Nad tym, co imituje niepodległość i tymi, którzy tej mitologii bronią. Taka refleksja jest nam bardziej potrzebna, niż dziesiątki defilad, iluminacji, patriotycznych imprez i konwentykli. Stokroć potrzebniejsza, od setek laurek historycznych i politycznych oracji. Z niej powinien narodzić się gniew i sprzeciw wobec rzeczywistości. I rzecz najcenniejsza – pewność, że Niepodległa jest na miarę naszych sił i aspiracji. Warto to zrobić. Choćby po to, by za kolejne sto lat, w kraju nad Wisłą mieszkali jeszcze prawdziwi Polacy a nie tylko trujące grzyby takie jak rydzyki, owsiki, wałęsiki, chińczyki itd, itp. To nie jest do śmiechu! To są nasze miejskie, wiejskie, gminne, parafialne, powiatowe, narodowe wici. Nie sztuka pobłądzić, sztuka się nawrócić. Nie liczy się forma, liczy się treść. Nie liczy się papier, rapier i ciuch, liczy się serce, umysł i duch. Żeby nie było za późno. Licho nie śpi. I to by było na tyle. Dobranoc!

dodaj komentarz
Czytaj także