Rejestracja i logowanie

Ile zarabiają nauczyciele w powiecie kutnowskim? Oto średnie wynagrodzenia

Wydarzenia 16-04-2019 Autor: ez.
132
Ile zarabiają nauczyciele w powiecie kutnowskim? Oto średnie wynagrodzenia

Zarobkami nauczycieli w ostatnim czasie żyje cała Polska. Nie dziwi więc fakt, że apetyt wiedzy co do wysokości wynagrodzeń pracowników zaspokoić chcą też samorządowcy. O średnie płace nauczycieli w 2018 roku Daniela Kowalika zapytała radna Magdalena Krupińska-Kotulska.

Stażyści, nauczyciele kontraktowi, mianowani i dyplomowani - kwoty ich wynagrodzeń podaje starosta. Natomiast podanie informacji o kosztach osobowych, jakie musi ponieść powiat w związku z podwójnym rocznikiem w szkołach średnich będzie możliwe dopiero po zakończeniu naboru do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Przejdźmy zatem do cyferek i weźmy pod lupę zarobki nauczycieli pracujących w szkołach średnich i placówkach opiekuńczo-wychowawczych działających na terenie naszego powiatu.

Średnie płace kształtują się na poziomie (kwoty brutto):

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Kutnie

 • stażysta - brak
 • nauczyciel kontraktowy - 2887,59 zł
 • nauczyciel mianowany - 4435,71 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 4972,85 zł

II Licem Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Kutnie

 • stażysta - brak
 • nauczyciel kontraktowy - 3144,09 zł
 • nauczyciel mianowany - 3958,56 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 5182,13 zł

Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie

 • stażysta - brak
 • nauczyciel kontraktowy - 3045,78 zł
 • nauczyciel mianowany - 4216,08 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 5124,77 zł

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dra A. Troczewskiego w Kutnie

 • stażysta - brak
 • nauczyciel kontraktowy - 2670,17 zł
 • nauczyciel mianowany - 3871,20 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 4991,45 zł

Zespół Szkół Nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie

 • stażysta - 2491,90 zł
 • nauczyciel kontraktowy - 3863,24 zł
 • nauczyciel mianowany - 4099,07 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 5401,96 zł

Zespół Szkół Nr 4 im. Z. Balickiego w Kutnie-Azorach

 • stażysta - 2208,68 zł
 • nauczyciel kontraktowy - 2871,18 zł
 • nauczyciel mianowany - 4038,61 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 5109,15 zł

Zespół Szkół w Żychlinie

 • stażysta - 2643,62 zł
 • nauczyciel kontraktowy - 2850,66 zł
 • nauczyciel mianowany - 4144,27 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 4792,98 zł

Zespół Kształcenia Ustawicznego w Kutnie

 • stażysta - 2902,45 zł
 • nauczyciel kontraktowy - 2893,17 zł
 • nauczyciel mianowany - 5335,01 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 5576,89 zł

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. M. Konopnickiej w Kutnie

 • stażysta - brak
 • nauczyciel kontraktowy - 3857,94 zł
 • nauczyciel mianowany - 5133,59 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 5936,37 zł

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Kutnie

 • stażysta - 3775,63 zł
 • nauczyciel kontraktowy - 4522,43 zł
 • nauczyciel mianowany - 4934,01 zł
 • nauczyciel dyplomowany - 6061,07 zł

[EDIT] W tekście znalazł się błąd. Starostwo poinformowało o średnich płacach zasadniczych, co podaliśmy także na portalu. Problem w tym, że płace zasadnicze są regulowane rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i wynoszą zawsze tyle samo. Powyższe kwoty to uśrednione płace razem z dodatkami. Wszystkich zainteresowanych przepraszamy.

komentarze (132)
Dodaj komentarz

No widzę, że biedy wśród nauczycieli to nie ma, oj nie ma...

Nauczyciele do szkół a nauczycielki .. na traktory

Ten strajk nauczyciele przegrali już zanim go rozpoczęli... Ponieważ uczynili uczniów kartą przetargową wich rozgrywce zrządem PiS-u. Zagranie to odebrało im społeczne poparcie -zaczęli być postrzegani jako cyniczna ichciwa grupa zawodowa, przedkładająca własny interes nad interes społeczny -nad dobro ich wychowanków. Abez społecznego poparcia żaden protest nie ma racji bytu... Na nic zdały się wykrętne zapewnienia strajkujących nauczycieli, że to, co robią, robią dla dobra uczniów. Nikt wto nie uwierzył adzisiaj wyraźnie już widać, że następuje radykalna eskalacja tego procesu -jawne iewidentne szantażowanie władz edukacyjnych dobrem ucznia. Bo czym jest zapowiedź: jak nam nie dacie po tysiąc na głowę, to nie dopuścimy uczniów do matury ?Atakie głosy wśrodowisku strajkujących nauczycieli słychać inie są to, bynajmniej, pojedyncze przypadki -wystarczy poczytać sobie nauczycielskie fora... Nawoływanie do szkodzenia wychowankom aby uzyskać materialną korzyść, absurdalnie, zresztą, sformułowaną, dobitnie iźle świadczy okondycji nauczycielskiego stanu. Może warto byłoby przypomnieć nauczycielom, że J. Korczak wyznawał zasadę: wartości są niezależne od warunków. No, ale skoro tysiąc złotych polskich miesięcznie brutto jest warte więcej niż zakwalifikowanie kilkudziesięciu młodych ludzi do egzaminu maturalnego... No cóż... Wypada tylko zadumać nad tym, kto uczy dzieci imłodzież...

Jestem nauczycielem dyplomowanym, W życiu nie widziałam tylu pieniędzy z wypłaty na koncie. Pracuję wiecej godzin niż tak zwane pensum (nikt nie liczy wyjazdów na zawody z uczniami oraz przygotowań do nich), Po wielu latach pracy mam teraz popękany kręgosłup ale uczniowie byli zawsze na pierwszym miejscu.

czy pani nosi ich na rękach

Aby podjąć prace w szkole trzeba mięć znajomości

Ja znam osobiście kliku nauczycieli ,żaden nie jest bidny , wręcz przeciwnie . Nowy dom . nowy samochód i dobra pensja .Wiadomo wszystko na raty , ale trzeba mieć na te raty. A skąd , z nauczycielskiej pensji !!! .Ktoś powie udzielają korepetycji , a mają zgłoszoną działalność gospodarczą i dają rachunki ? . Ja pracuję na etacie i mam działalność zgłoszoną i płacę podatki . Gdzie jest skarbówka ?.

Nigdy takiej kwoty nie miałam na koncie to jest usredniona;z jubileuszowej, nagrodami dyrektora, odprawami itp. Ja ze starostwa mam 45 zl. BRUTTO motywacyjnego????

Ja mam motywacyjnego okrągłe 0,00 zł i jakoś muszę z tym żyć.

Nauczyciel przepracuje w roku ok 1500h. (251 dni roboczych -70dni(bo tyle mają wolnych)= 181 dni x 8h ( no niech im juz bedzie że faktycznie tyle pracują, wiadomo jedni mniej drudzy wiecej). Dyplomowany ma 60 tys. brutto rocznie z jednego etatu. Wychodzi 40zł brutto/h. Sami powiedzcie czy to dużo czy mało. Dla porównania zwykly pracownik jesli ma 60 tys. brutto / 1800 godzin pracy (urlop 26dni) = 33zł brutto/h

Mam apel... Zwykły pracownik na nauczyciela... Będzie miał 40zł/h. ;-);-)

a nauczyciel na budowę. Jezu co za z **** argument

Przeczytaj swój... Aha nie jestem tym na J... ;-)

40zł/h. Dużo czy mało? Odpowiedz

Jak dla Pana dużo to proszę się zgłosić do szkoły. Chętnie zatrudnią. Chyba... ;-) Niektórzy na giełdzie zarabiają 1200 zł/h a inni potrafią tyle zarobić w sekundę lub mniej. To dużo czy mało? Zależy od zdania maklera. ;-)

pomyliłes zawody panie nauczycielu ,

Proponuję zlikwidować zawód nauczyciela. Wystarczą: pani minister, pani była premier (teraz minister od niczego), kilku facetów w czerni (i kobitek) (chodzi o te czarne kiecki), kilku katechetów, emerytów, strażaków i edukacja wchodzi na high level. Zresztą po wypowiedziach większości tu komentujących faktycznie edukacja szkolna leży i kwiczy. Zasób słów, wiedza i kojarzenie faktów a także proste matematyczne zadanie sprawiają większości ból zwojów w głowie. Kwoty są brutto, jak ktoś ma pensję 3500, to po podatku, składkach zus, nfz do ręki dostanie może ze 2500. Nauczyciel w szkole ma zajęcia przez 18 godzin z tzw. pensum czyli jeśli uczy matematyki i fizyki, to powiedzmy musi uczyć przez 9 godzin matmy, przez drugie 9 fizyki. Ale... są kółka zainteresowań, dodatkowe zajęcia dla "opornych", itd. W domu musi się przygotować do zajęć, sprawdzić klasówki, wypracowania... To też jest praca. Ja przyjdę na 8, wyjdę o 16 i mam wolne. Nikt nie drze się na korytarzu, nie wq...ia w klasie bo zajmuje się wszystkim tylko nie nauką. A przede wszystkim nie musi rozmawiać z rodzicami tzw. uczniów. Ale to już inna historia. Jak nauczyciele mają tak dobrze, czemuż to nie ma chętnych aby ich zastąpić...???

Niech choć jeden nauczyciel powie ile godzin pracuje, razem z nadgodzinami i jaką wtedy pensyjkę odbiera

pokaż PITa!!!!!!

sam pokaż pitę

Strasznie roszczeniowi sie Ci nauczyciele zrobili.. Ponad 5 tys brutto za kilka godzin siedzenia bo nie uczenia to malo???? Uczyc Wam sie nie chce ale pieniedzy malo. Ile chcecie- 10 tys??? Za co, za siedzenie kilka godzin dziennie

Zapraszam na tydzień do szkoły a później proszę o komentarz.

N-I wez sie kobieto do roboty i ucz dzieci a nie tylko prace domowe. Tornistry waza po 10 kg. Ucz dzieci , a nie prace domowe. Po szkole dzieci powinny miec czas na rozmowy z rodzicami, basen, odpoczynek. Po co uczyc, lepiej zadac do domu. N-I a powinnas uczyc za to Ci placa z naszych podatkow. I jeszcze Ci malo

- Prezydent przyznał, że nie jest prawdą, to co mówią ile zarabiamy. Przyznał, że to są fałszywe dane, które pokazują w telewizji - relacjonowali przedstawiciele nauczycieli, z którymi Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Kole (Wielkopolskie). - Prezydent poinformował, że jego małżonka Agata Kornhauser-Duda "ma się włączyć" w rozmowy z nauczycielami - mówiła nauczycielka Katarzyna Prądzyńska.

pokaż PITa!!!

5000 brutto to nie "na rękę" - tak tylko tłumaczę, bo większość tak krytykująca nie rozumie różnicy brutto/netto. Oprócz tego wg badań liczba godzin przeznaczonych przez nauczyciela na pracę tygodniowo wynosi średnio 47h. Wychodzi mniej więcej 15 PLN/h na rękę. Ja bym za tyle nie chciał zajmować się 25 BOMBELKÓW

Praca jak praca ktoś kto postanawia zostać nauczycielem musi się liczyć z grupą dzieci /młodzieży. Każdy ma prawo wyboru przed podjęciem decyzji o życiu zawodowym a jeżeli się decyduje na taką pracę to znaczy że ma powołanie.

zapewne 47h tygodniowo... a nauczyciele w-f, muzyki, plastyki itp pracuja jeszcze więcej ;-) nie ośmieszjacie się już publicznie, nikt w waszą propagandę nie wierzy....

to nie jest kwestia wiary - wystarczy umieć czytać i rozumieć opracowania statystyczne. Bardzo mnie śmieszy też to "powołanie". czy to oznacza, że jak ktoś ma powołanie, to ma mało zarabiać? A jak lekarz ma powołanie, to ma dostawać 2000? Teraz za 1800 nie będą zgłaszać się osoby, które mają powołanie, tylko takie, które nie znalazły po studiach żadnej lepszej pracy. Gratuluje rodzicom, którzy chcą płacić nauczycielom jak najmniej. Na pewno BOMBELKI będą doskonale wykształcone... (PS nie jestem nauczycielem)

Nie popieram strajku nauczycieli! Popieram uczniów, szczególnie tegorocznych maturzystów!

I co? To jest mało? Szczególnie płaca dyplomowanych (od 4900 do 6060). Tym razem Dziennik w TVP 1 chyba jednak nie kłamie.

jeżeli Wam nie pasują nauczyciele w szkołach państwowych, to zapiszcie swoje dzieci do prywatnych placówek. Zapłacicie comiesięczne czesne i wtedy możecie wymagać.

I to jest super myśl. Chodzimy już prywatnie do lekarzy pomimo że płacimy ogromne składki, na fundusz czas oczekiwania jest tak długi, że już dawno by się człowiek przekręcił. Płacimy składki na emerytury, których i tak pewnie nie dożyjemy i które są zabierane przez państwo na łatanie dziur w budżecie. Płacimy wysokie podatki, które między innymi idą na utrzymanie tych wspaniałych inteligentów w szkołach. Gdyby tak przestać płacić te wszystkie daniny bo i tak nic z nich nie ma? ZUS + podatek od najniższej krajowej to 20 tysięcy rocznie, 23 % podatku w większości kupowanych produktów, podatki w paliwie.... Ciągną ile mogą aby patologii dać 500+

to co jest pokazane, to jest połowa realnych pieniążków.

nauczycielu pokaż PITA

To jest obłuda to jest tylko zasadnicze, a doliczyć do tego stażowe, premie motywacyjna, wychowawstwo.To juz nam daje dodatkowo 1000 zł więcej, a doliczmy do tego korepetycje nawet po 80 zł za godzinę, to już mamy druga pensje. Dodatkowo nauczyciele maja dodatki na każde święta, wczasy pod grusza. ferie i wakacje nie pracujące, karta nauczyciela. Dalej jest im mało ? A co maja powiedzieć pielęgniarki, emeryci, renciści, urzędnicy niskiego szczebla inne grupy zawodowe. A im jest ciągle mało to jest jedna wielka obłuda i gra polityczna przed wyborami.

Powyższe kwoty to uśrednione płace razem z dodatkami. Kłania się czytanie ze zrozumieniem

chciala bym miec taka pensje, przeginają po całosci, a korepetycej opodatkowac im!!!!

Aha i jeszcze kasy fiskalne dla udzielających korepetycje i będzie na podwyżki.

A to nie jest zły pomysł. Wtedy ceny wzrosną o podatek i może uczniowie wreszcie zaczną uważać na lekcjach i doceniać bezpłatną edukację. Teraz, moim zdaniem, korepetycje to powszechna moda, a nie konieczność.

Powinni im wprowadzić 8 godzinny dzień pracy. Pracy w domu nie da się określić dokładnie. Np zaczynają lekcje od 8 i kończą o 11 to do 16 siedzą w szkole,sprawdzają klasówki,uzupełniają dzienniki itp.

Chętnie, ale w większości szkół nie ma na to warunków.

Są. Nie trzeba siedzieć w pokoju nauczycielskim. Można pracować w bibliotekach, które są świetnie wyposażone (od książek po sprzęt komputerowy z dostępem do internetu). Biblioteki po godzinie 12 świecą pustkami. Trzeba tylko chcieć zostać dłużej w pracy

Jeżeli nauczyciele zarabiają tyle kasy i mają tyle wolnego czasu , to dlaczego NIE ZOSTALIŚCIE NAUCZYCIELAMI.

To proszę się przekształcić na pracownika fizycznego i pozapierd..... na budowie to i tak takich pieniędzy nie dostaniesz i w końcu zobaczysz co to znaczy ciężka praca

Wszyscy nie mogą być nauczycielami.a poza tym to osoba studiująca pedagogikę nie robi tego dla pieniędzy, co?czy jednak dla pieniędzy? Typujac kierunek pracy wiecie na co się piszecie świadomie! Każdy dorosły człowiek świadomie podejmuje decyzje o kierunku pracy jej dochodach odpowiedzialności itp.każdy z nas chce godnie zarabiać!stawiacie siebie ponad wszystkich bo macie studia!!obłuda!

A co teraz dają studia, koleżanka w sklepie ma 2500 a ja po studiach w biurze 1800

Tylko Pani pracuje od 7 do 15 a koleżanka w sklepie ma dwie lub trzy zmiany i pracuje w weekendy więc jest różnica.

Bo wolimy w życiu osiągnąć coś więcej niż parzyć kawę dyrektorce i wywyższać się nad woźnymi, których zresztą uczniowie darzą większą sympatią.

jesli nauczycie, uwaza te kasa to za malo- po co zostaliscie nauczycielam!!!

tutaj tematem jest strajk osób próbujących nieudolnie ugrać kasę kosztem uczniów i wykazanie, iż wcale tak źle nie mają jak próbują to przedstawić....

Ponad 5000 zl pensji za 18 godz tygodniowo to mało? Czyź nie jest to zwykle Q...two?

5000 brutto to nie "na rękę" - tak tylko tłumaczę, bo większość tak krytykująca nie rozumie różnicy brutto/netto. Oprócz tego wg badań liczba godzin przeznaczonych przez nauczyciela na pracę tygodniowo wynosi średnio 47h. H to godziny... Wychodzi mniej więcej 15 PLN/h na rękę. Ja bym za tyle nie chciał zajmować się 25 BOMBELKAMI

Weźcie się do roboty bo w najważniejszym momencie roku szkolnego walicie fochy!. A jak się to skończy to będzie sprawdzian za sprawdzianem bo trzeba nadgonić zaległości a dzieci i młodzież nie koniecznie musi wytrzymać takie tempo nauczania albo też Wasz ekstra pomysł żeby przychodzić w soboty do szkoły i co jeszcze!? Potraficie strajkować to musicie mieć plan działania po strajku a nie wszystko szybko bo trzeba będzie oceny wystawić!!. Z tego co tu jest napisane to niezła pensja jak na 80 godzin pracy w miesiącu!!

już ktoś kiedyś napisał: zobaczcie jakimi samochodami podjeżdżają nauczyciele. pod sp1 podjeżdża piękne nowe volvo. patrząc na te rozliczenia wynagrodzeń, pod szkołami powinny stać golfy 3, i astry 1. (wszystko LPG)

Może mają bogatych mężów/żony lub rodziców emoji ot cała filozofia.

Wprowadzić zeznania majątkowe i okazać pity. Wyjdzie szydło z worka.

Woźne niech się biorą za robotę....cały dzień kawę piją, obiadu ze stołówki pojedzą, po południu szmatą przeleci tablicę i stoliki, popali papierosków, obmówi kogo się da i do domu!!!!!!! Oczywiście są wyjątki .ale u nas w wiejskiej szkole tak jest

Przepraszam ale nie jest podane czy średnia wyciągnięta jest z pełnoetatowych nauczycieli czy ze wszystkich pracujących na różnych częściach etatu a to też może manipulować cyferkami więc jest ważne. Prosze sprostować bo niepełne etaty obniżają tę średnią.

Nie dalabym podwyzki, bo i za co? Czego nasze dzieci sa nauczone? Najlatwiej zadac nieskonczona ilosc prac domowych. Po co robic cos w szkole ,jak dzieci moga zrobic w domu. Takie jest podejscie naszych nauczycieli niestety. Kilka lat temu spedzilam w Holandii pol roku u rodziny gdzie byla 4 dzieci w wieku szkolnym. Bylam w szoku. Dzieci uczyly sie tylko i wylacznie w szkole. Tam tez zostawialy ksiazki, zeszyty. Nie ma tam czegos takiego jak prace domowe. To SZKOLA UCZy, w domu dzieci odpoczywaja, bawia sie. Nie moge tez pominac tak roznego niz nasz poziomu nauczania. Dzieci w drugiej klasie podstawowki rozmawiaja plynnie po angielsku. Mozna drodzy roszczeniowi nauczyciele? Mozna nauczyc w szkole??? Moze najpierw trzeba cos od siebie dac, a potem ządac podwyzek. Kawki, przerwy, pogadanki w pokoju nauczycielskim, wycieczki kilka razy w roku. Poziom nauczania zerowy. Uczcie dzieci w szkole a nie wszystko do domu, bo po co sie wysilac. Ten strajk to zenada

A może Pani sprawdzi jaki jest program nauczania w Holandii a jaki jest w Polsce? Program nauczyciel ma REALIZOWAĆ a nie układać. Program wymyśla pani minister uśmiechnięta... niestety. I podstawowa rzecz... szkoła przekazuje wiedzę, którą uczeń ma przyswoić. To uczeń się uczy a nie szkoła go uczy. Jak uczeń jest oporny na wiedzę to żeby papież stał przy tablicy... nic to nie da.

Barbaro, twoje dziecko nie chce odrabiać pracy domowej, zgłoś to do dyrektora....niech nie odrabia, powiedz że nie masz życzenia. Niech po lekcjach siedzi w domu przy komputerze i ćwiczy kciuki. .to bardziej mu się w życiu przyda niż utrwalenie wiadomości. Tylko nie jęcz później, że twoje "mądre" dziecko ma problem z nauką bo pani nie zadawała pracy domowej w celu utrwalenia wiadomości. Moja praca domowa jest dla chętnych dzieci, w celu utrwalenia i przygotowania do następnej lekcji, nie stawiam ocen za pracę domową, jeślu już to sprawdzamy ją wspólnie w wolnym czasie i omawiamy - 96% klasy zawsze ma pracę domową....dlaczego? Bo im zależy droga pani...i rodzicom też. Miłego leniwego dnia roszczeniowa "mamusiu"

N-I glupoty piszesz. Praca domowa jest dla chetnych dzieci???? Nieprawda-dla wszystkich,bo leniwym nauczycielom nie chce sie uczyc dzieci w szkole. Nie martw sie, moje dziecko nie spedzaloby czasu przy komputerze. Mialoby czas na rozmowy z rodzicami, na basen itp. Wez sie do roboty leniwa N-I - za to Ci placa a jeszcze Ci malo

Nauczycielka idealna, podczas całego mojego kształcenia (a trwała trochę dłużej niż trzy klasy podstawówki emoji) i zakończyła się całkiem niedawno nigdy nie miałem takiego nauczyciela. Praca domowa zawsze była sprawdzana i oceniania. I żeby coś utrwalić to najpierw trzeba wpoić. I może rodzice nie są leniwi tylko po prostu zapracowani bo zapewne w pracy spędzają więcej niż 18 godzinami tygodniowo aby między innymi pracować na wasze i tak wysokie wynagrodzenie lub po prostu nie mają wiedzy w danym temacie aby dziecku tłumaczyć i je uczyć. Prawda was boli ?

Nauczyciele powinni wiedzieć że na brutto składa się pensja podstawowa i wszystkie dodatki jakie funkcjonują u danego pracodawcy. I tak najniższe wynagrodzenie to 2250 brutto, najniższa emerytura to 1100 zł brutto i to niektórzy emeryci taką emeryturę mają po 40 a nawet 45 latach pracy oraz przeciętna płaca w Polsce w miesiącu grudniu 2018r wynosiła 5250 zł. tylko trzeba w prost powiedzieć że na tą przeciętną pracę nie wpływają zarobki pracowników fizycznych czy nauczycieli tylko kadry zarządzające w firmach t. prezesów, dyrektorów , bankierów którzy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy czy kilkaset tysięcy miesięcznie podnosząc średnie wynagrodzenie pracowników. Owszem uważam iż nauczyciele zarabiają małe pieniądze , ależ i też całe społeczeństwo zarabia mało. Podwyżka 15% w tym roku dla nauczycieli to owszem mało ale z drugiej strony to proszę powiedzieć gdzie są wyższe podwyżki dla pracowników a jeśli są to ile 2 % czy 3 % może w lepszej firmie 5%. Niech sobie każdy dopowie o co tu chodzi w tym strajku.

Jak to gdzie ? W magazynie obecnego rządu.

Popieram strajk nauczycieli.

SIEDZOM PO 3 GODZINY W SZKOLE I NARZEKAJOM JA TO Z MOJIMI DZIECMI TO JESTEM MATKA 24/7 I NIKT MI NIE PLACI A POWINNI I TO WIENCEJ BO TE DZIECI BENDOM KIEDYS PLACIC NA WASZE EMERYTURY

WINCYJ BŁENDÓW !!!!

Nima czasu pisać poprawnie bo siedzi z dziećmi 24/7

No jak nic nauczyciel by się przydał bo problem z końcówkami jest

Jak nie będzie dobrych nauczycieli, to będziemy mieć więcej takich ANALFABETÓW jak ten powyżej!!!

No nie wiem ona tez chodzila do szkoly i oto efekty ) 

nik44 wpada ci 500 + od Prezesa , popatrz na swoje błędy jakie popełniasz podczas pisania , na korepetycje !!!!

Dobra dobra nie pier....dol siedzisz w domu z jakimś lamusem przepijając 500+ a bachory od rana do wieczora szwendają się pod kamienicą. Wychowijesz ale kolejne pokolenie Jesik i Sebkow nie przystosowanych do żucia.

Tyż prawda.

Ja to nie rouzmiem nauczycieli , ja jak mało zarbiałem to zmieniłem prace, za tak niski czas pracy i tyle wolnego to moim zadanie to i tak dużo płacą, i zostawić dzieci. bez nauczania to jest juz przegięcie . 

To są kwoty brutto ! Podawać kwotę brutto to tak jakby podawać długość rękawa razem z kołnierzykiem. KCI to jednak kupa główna ! 

Halo halo a brutto to źle? Przecież składki odprowadzane ro twoje a nie pracodawcy. Zarobki podaje sie zawsze brutto.

Ty jesteś kupa .odejmij sobie ok. 30% i masz netto chyba, że nie potrafisz.

Oczywiście że potrafię byłem dobry z matmy. Zaraz Ci pokażę jak to obliczyć dajmy np. 2500 . Więc 2500 ÷ 100 = 25 następnie 25 × 30 = 750 i teraz 2500 - 750 = 1750 kwota netto Rozumiesz synek czy nie ?

To wyliczenia dla niewielkiej liczby nzuczycieli, w niektorych szkołach brak danych bo ich nie ma. A 5000-1500=3500 podstawy plus 13 stka + korepetycje bez podatku + wakacje i świeta wolne. To wcale tak mało się nie będzie...

3500 PLN bajonska suma nie ma co . A taki katecheta który naszym dzieciom wciska do głowy swoje urojenia religijne , kit oraz ciemnotę zarabia więcej od nauczycieli to jest dopiero patologia !

To jednak nie tak mało! Porównując zarobki w budżetówce to najwięcej mają nauczyciele! A tak poza tym,skoro państwo nauczyciele mówią że pracują ok 47godz/tygodniowo to dlaczego w czasie strajku są tylko z 3godz?

Mr a skąd takie błędne informacje , dzwoni , ale nie wiadomo gdzie , masakra

Niech wszystkie grupy zawodowe protestują. Może ten system rozdawniczy szybciej padnie.

Mundurowi zrobili protest ale nie robili jakiś krzywych akcji typu, że policjanci nie dbaliby o bezpieczeństwo miasta, a na przykład strażnicy graniczni nie pilnowaliby granic i nie mieli zamiaru robić takie manipulacje tylko im chodziło o wyższe wynagrodzenie na które zgodzili się przy najbliższej okazji i według mnie o to w jakich warunkach pracują i ryzykowaniem życia powinni wyciągnąć więcej podwyżki. A tacy nauczyciele, których praca polega na kilku godzinach w szkole i na luzie w domu grożą, jakimś strajkiem okupacyjnym albo tym, że nie dojdzie do matur i tym tylko pokazują jak "zasługują" na te podwyżki

Policjanci strajkiem wyrządzili wielką krzywdę budżetowi Państwa emoji a obywatele się cieszyli z pouczeń zamiast mandatów

Mundurowi od razu dostali podwyżkę, nie ważne, że strajkowaliście w 100lecie odzyskania niepodległości

Nie ma to jak porównać pracę policjantów którzy podczas służby narażają swoje zdrowie i życie do pracy nauczycieli.... nauczyciel się co najwyżej kawą poparzy albo zrobi sobie krzywdę długopisem?

Komisariaty były pozamykane, brak obsady w komendach, patroli, większość na L4 100% płatnych i wszyscy im po cichu kibicowali. Nikomu nie przeszkadzało zagrożenie bezpieczeństwa. Szybciutko dostali więcej niż żądali i ... innych nie rozumieją. "Moje jest mojsze"

Nauka dzieci to przyszłość tego kraju. Jak dobrze nie wykształcimy dzieci to będziemy dalej zacofani. Wyższe wynagrodzenie dla dobrych nauczycieli to konieczność. Tylko trzeba weryfikować tych nauczycieli. Uczyć ma ktoś kto się zna na temacie i ma do tego warsztat. Nauczycielowi po szkole gotowania na parze dziękujemy .

Dlatego rozwiązaniem jest wyrzucenie tych słabych nauczycieli i zostawić tych dobrych i tym nauczycielom z podejściem dać podwyżki. I w taki sposób może kiedyś dorównamy edukacji w Finlandii gdzie nikt nie będzie musiał chodzić na korepetycje.

O to chodzi. Pojawia sie tylko problem weryfikacji takiego dobrego nauczyciela. Ale jeśli fimy prywatne potrafią zadbać o wysoki poziom swoich pracowników to szkoły również.

Wydaję mi się, że weryfikacja nie byłaby trudna. Opinia dzieci na temat jakiegoś nauczyciela, rozmowa nauczyciela z psychologiem, który by wyhaczył wszystkie wady no i więcej szkoleń, które też by potwierdziły nauczyciela, ale z tym wiążą się pieniądze.

Opinia dzieci o nauczycielach...dobre. Pani Basia dobry nauczyciel, bo nie zadaje prac domowych, Pani Maria zły nauczyciel, bo wymaga opanowania programu. Cóż za genialny pomysł. Bosze...

Myślę że bardziej chodzi o wytłumaczenie tematu zawsze jest tak ze dzieci lubią tego który ma podejście . Dobrze tłumaczy wtedy dzieciaki będą mówić dobrze o takim nauczycinauczycielu. A bywa tak ze są nauczyciele którzy świetnie tłumaczą. A są i tacy którzy sami się gubiom w temacie . 

Wynagrodzenie bardzo małe, ale czy Ci nauczyciele zasługują na więcej? Dlaczego np. nauczyciel jest nauczycielem informatyki/chemii i podobnych specjalistycznych ? Tak może z powołania, ale wydaję mi się że jest silna korelacja z faktem, że potrafi albo powinien potrafić przekazywać tą "podstawową" wiedzę. Nie potrafią wykorzystać jej komercyjnie to i zarobki takie średnie. Może większe zarobki przyciągną lepszych nauczycieli ? Ja gdybym miał uczyć informatyki za te 5 tyś to byłaby to ostatnia deska ratunku. A i gadanie że popracowali by za 3000 - x godzin jest bez sensu. Pracuje 140 -160 godzin i zarabiam 5 razy tyle. Kto "Tobie" zabroni tak pracować? Jak masz predyspozycję do pracy za 3000 za cały etat to nie miej pretensji do innych. Rynek zweryfikuje. Pozdrawiam serdecznie.

Jak nie pasuje pracować 40 godz miesięcznie za 2500 to niech idzie na strefę pracować 168 albo 200 godz za 3tys. I zobaczy jak ciężką pracą wygląda..kpina to co nauczyciele robią. Ile im nie dadzą to i tak będzie mało..

Po co podawać takie średnie wynagrodzenie, skoro to i tak niczego nie wnosi, co miesiąc nie ma trzynastek, nie wszyscy otrzymują nagrodę dyrektora czy starosty, czy innego typu świadczenia.

To może dla pełni obrazu proszę napisać o prowadzeniu od wielu lat całkowicie za darmo zajęć z maturzystami, które tak naprawdę wymagają najwięcej wysiłku, zarówno w szkole jak i wielu godzin przygotowan i sprawdzania prac w domu.

Szok, figę robią podczas lekcji a później dziecko siedzi po 2-3 godziny dzienni i odrabia pracę domową.

Warto dodać, że przekazywanie wiedzy nauczycieli jest takie słabe, że rodzice niektórych dzieci, którzy zarabiają mało muszą ostatnie grosze wydawać na drogie korepetycje gdzie w Finlandii było by to skandalem na cały kraj bo tam edukacja jest tak rozwinięta a nauczyciele mają dobre podejście do ucznia

Porównać Polske do Finlandiito tak jakby porównywać gow...no do twarogu.

Do kwoty doliczono tzw. nagrodę jubileuszową wypłacaną raz na 5 lat. Być może też świadczenia socjalne. Moja comiesięczna pensja netto po podwyżce to ok. 2400. Dodawanie okazjonalnych świadczeń, np. odpraw emerytalnych i nagród to zwykła manipulacja.

Moja sasiadka, samotnie wychowująca dzieci wczoraj plakala pod szkołą, gdy okazało się, że nadal jest zajęta. Tyle ode mnie.

*zamknięta

Nie mało, a na dodatek nie wszyscy mają kasę za korki. Do emerytury będą mieli dużo. Nie przesadzajcie !

Pracuję w jednej z tych szkół, jestem nauczycielem z wieloletnim stażem, nigdy takich pieniędzy nie widziałam na swoim koncie; przykre

Nie jesteś nauczycielem,bo wiedziałbyś że brutto nie wpływa na konto.

Stale mało i mało

Fakt mało zarabiacie jeszcze mało malo i czego wy ludzie chcecie stażysta 2300 normalne kazdy od czegis zaczyna ale wy byscie chcieli odrazu góry

Autor powinien odpowiedzieć za kłamstwo!!!! Wprowadza społeczeństwo w błąd.!!! Jak ktoś nie ma pojęcia co pisze to niech się douczy.

Młodzież w szkole podstawowej nr 1 stresuje sie na egzaminie a Panie wychowawczynie siedzą na korytarzu przy wejściu do szkoły i sie głupio uśmiechają. Ale jeszcze miesiąc temu obiecały pomagać tym biednym dzieciakom. To chyba lekka kpina.

Anno, to się głupio uśmiechaj i ty. Przynajmniej nawiążesz nić porozumienia.

a dlaczego głupio ? po czym poznałaś ? może po prostu się uśmiechały? co miały na szyje rzucać się wszystkim przechodzącym uczniom i rodzicom ?

Jak im mało to niech zmienią sobie prace na taka gdzie nie mają wakacji ani feri zimowych.

a dlaczego te wynagrodzenia sa różne w różnych szkołach ?

Bo to nie jest płaca zasadnicza, tylko średnia za ostatni rok. Zawyżają ją nagrody jubileuszowe, nagrody starosty, dyrektora, świadczenia socjalne, trzynastka. Problem w tym, że nijak to się ma do tego, co wpływa co miesiąc na konto, a do tego są to kwoty brutto. To tak, żeby zamydlić.

Zawsze podaje się kwotę brutto pewnie dlatego nauczyciele walczą o 1000 zł netto brutto razem z tym co dokłada pracodawca a czego nie widać na pasku to około 1800 zł.

Starostwo zaraz musi zareagować na zasadnicze bo to kłamstwo - imię i nazwisko autora artykułu !!!!

Starostwo to PiS, więc nie oczekuj obiektywizmu.

I to jest tak mało wynagrodzenia na tak mało godzin w szkole? Śmiech dlatego nie popieram tego pseudo strajku.

Autor artykułu nie rizumie terminu zasadnicze wynagrodzenia

A jakiego wynagrodzenia spodziewać się na 40 godzin miesięcznie i luz w domu? HAHA jeszcze dodać fakt, że 3/4 nauczycieli w Polsce jest tak tępych i po zawodówce, że rodzice muszą puszczać na korepetycje dzieci. Jak płaca nie pasuje to niech idą do biedronki gdzie "zarobią więcej" ale będą musieli pracować w weekendy i miesięcznie wyjdzie 160-200 godzin

I co, np. •nauczyciel dyplomowany - 5182,13 zł za defacto niecałe pół normalnego etatu to mało ???????????? Przeliczcie to na godziny .

Jakie pół etatu? 18 godz przy tablicy, a cała inna praca? To jakby czas pracy Lewandowskiego był liczony tylko podczas meczu.

Jackkkkk a w innych zawodach 8 lub 12 bezpośrednio w pracy, a inna praca?

Jackkkkk idealne porównanie, bardzo trafne i obrazowe, szanuję emoji

dobra, dajcie z dodatkami. Podstawa to tylko podstawa .

Antonii z jakimi dodatkami przecież każdy nauczyciel może mieć inne, albo nie mieć tych co pozostali. Dlatego tego się nie da uśrednić, musiałbyś podawać kwoty konkretnych nauczycieli razem z nazwiskami.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także