Rejestracja i logowanie

Ilu nauczycieli strajkuje w Kutnie? Znamy oficjalne dane

Wydarzenia 15-04-2019 Autor: toza/ez
24
Ilu nauczycieli strajkuje w Kutnie? Znamy oficjalne dane

Strajk nauczycieli trwa. Przed chwilą Urząd Miasta w Kutnie poinformował jak wygląda sytuacja w miejskich placówkach.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta, dziś na godz. 9.00 w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach pracuje 70 nauczycieli (34 - kadra kierownicza, 36 - inni nauczyciele).

- Pod ich opieką na świetlicach w szkołach przebywa 36  dzieci, w przedszkolach - 141  dzieci , łącznie 177 dzieci. Na godz. 9.00 w strajku uczestniczyło 201 nauczycieli - informuje Biuro Prasowe.

Warto dodać, że dziś rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. Zarówno w całej Polsce, jak i w szkołach podstawowych na terenie Kutna odbyły się one bez żadnych problemów.

[AKTUALIZACJA]

Dziś na godz. 13.00   w miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach pracuje 69 nauczycieli (35 - kadra kierownicza, 35- inni nauczyciele). Pod ich opieką na świetlicach w szkołach przebywa 39  dzieci, w przedszkolach - 144  dzieci , łącznie 183 dzieci.


Na godz. 13.00 w strajku uczestniczyło 286 nauczycieli. Na zwolnieniu lekarskim (długotrwałym, krótkotrwałym) przebywa 52 nauczycieli.
komentarze (24)
Dodaj komentarz

Stop dofinansowania szkoły przez nauczycieli! Od lat kradniemy z domu i wynosimy do szkoły i za to spotyka nas hejt i lekceważenie. Nie wiem jak wy, ale ja zaczynam pracować w myśl zasady - jaka płaca, taka praca. Będę szanować swój czas i swoją rodzinę. Telefony zamierzam odbierać do 15.00. Koniec z konkursami, wycieczkami i darmowymi kołami zainteresowań. Przestanę wieczorami ślęczeć nad kartami pracy, wycinankami i prezentacjami. Nareszcie zacznę żyć swoim życiem. Dziękuję rodzicom hejterom. Nareszcie zajmę się moimi zaniedbanymi dziećmi a wy zajmijcie się swoimi.

prosimy nie przepisywać artykułu z WP Wiadomości jako swoje myśli i odczucia.

To mój komentarz, który zamieściłam tez na wp, aby mój głos dotarł do większej liczby osób.

Właśnie tak powinniście droga Pani "nauczycielka" mieć płacone, tak jak to Pani ujęła- jaka płaca taka praca. Większość nauczycieli w imię tej zasady, nie powinna pracować w tym zawodzie, a pozostała część za najniższą krajową i to jeszcze pod warunkiem spędzania w szkole codziennie min.8 godz., a urlop płatny 26 dni w roku. I wtedy wszyscy będą zadowoleni. Pensje nauczycieli powinny być uzależnione od ich wyników pracy, tak jak jest wszędzie. Ten strajk otworzył oczy także rodzicom Pani "nauczycielka". Dziękuję nauczycielom hejterom.

dzięki Twoim radom, będzie dużo nauczycieli ze wspaniałą motywacją... jeden nauczyciel od wszystkiego na szkołę...

Zauważyliście, że wypowiedź rodzica jest nielogiczna? Pewnie nie lubił szkoły i teraz się mści na nauczycielach hehehe.

Mam pytanie ile winien zarabiać absolwent porządnej szkoły wyższej na samodzielnym stanowisku przy 40 godzinnym tygodniu pracy (bez Karty Nauczyciela)

z doświadczeniem, czy też gołą wiedzą uczelnianą? Jeśli z doświadczeniem to od 5K wzwyż, jeśli bez doświadczenia to od 3,5k wzwyż... ps. kwoty netto... aha, samodzielne stanowisko to nie praca na linii produkcyjnej, nie pracuje się na godziny tylko na wynik. Czasem pracujesz 20 godzin w tygodniu a czasem 60...

Pozdrawiam sfrustrowanego "rodzic"

52 nauczycieli na zwolnieniach lekarskich.... to ci solidarność strajkowa....

Za strajk nie zapłacą to chociąż za zwolnienia ZUS kasę wybuli.Powinni sprawdzać tych wszystkich chorych.

Hohoho, ale fajnie, ale fajnie, fajnie jest!

Patrząc na zachowanie większości nauczycieli to najbardziej rozsądne będzie w ich przypadku strajkowanie do emerytury tak dla dobra ogółu.

W szkołach miejskich strajkują a niemiejskich uczą...o udzielanych korepetycjach nie wspominając...

Czyli co krytyczne to hejt i tym samym już wiadomo co to jest cenzura.

Do katechety z daberka . Panie X takie bzdury, jakie pan opowiada wołają o pomstę do nieba. Jak Panu nie wstyd . Uczy Pan religii, więc zero odpowiedzialności - ja uczę przedmiotu maturalnego i przy 31 godzinach byłabym mało efektywna. Mam ponad 3O ucz w klasie, a do Pana ile osób przychodzi na religie . Wstyd i jeszcze raz wstyd - współczuje nauczycielom, którzy z Panem pracują. Aaa i na marginesie chyba wypiszę dziecko z religii - może nie ja jedna - trochę godzin odpadnie. Nie pozdrawiam serdecznie !!!

A krzyż wiszący w pokoju nauczycielskim też Pani zdejmie ? emoji Droga NI - po co ta egzaltacja ? Może jakieś konkrety - skoro pracuje Pani ponad 31 godzin tygodniowo przy tablicy, to ile wynosi Pani wypłata ? A ile inkasuje Pani jako dodatki ? To byłby jakiś grunt do dyskusji... Bo dzielenie przedmiotów na odpowiedzialne i nieodpowiedzialne to jakiś absurd. Są nauczyciele mniej lub bardziej odpowiedzialni, ale przedmioty ? Pozdrawiam !

A i jescze strajkuję pi tu, aby moje wnuki uczyli nauczyciele, którzy godnie zarabiają , Kto po politechnice , itp. przyjdzie do szkoły uczyć za 1800zl . Ale jak ktoś widzi tu i teraz, to już jego problem. A Pan katecheta baaaardzo z siebie zadowolonyemoji Może by tak zweryfikować, ilu uczniów było na rekolekcjach - 40 na tysiąc , moze by wreszcie wzięli do roboty. Religia w wyszkolenia się przeżyła. Chory system, chory kraj . 

Wpis Nl i kogoś kto podpisał się Ideja świadczą,że wśród strajkujących narasta frustracja. Będą teraz szukać kozła ofiarnego. Dla pani Nl i Ideji(?) znalazł się katecheta- można wylać na niego swoje rozżalenie za to, że rząd zachowuje się stanowczo, a rodzice są zirytowani. W innych szkołach żal wyleje się na niestrajkujących kolegów lub dyrektora, który zdaniem strajkujących nauczycieli nie dość życzliwie odnosił się do ich działań. Wszyscy dookoła będą winni, bo bardzo trudno przyznać się do błędu. Nawet przed sobą. Drodzy nauczyciele, zostaliście zmanipulowani. Jest już bardzo późno, odzyskać zaufanie rodziców będzie trudno, ale trzeba spróbować. Nie brnijcie w to . Wielu z Was ma pokaźny dorobek zawodowy- nie zaprzepaszczajcie tego.

Proszę czytać ze zrozumieniem- tryb przypuszczający .Ja mam własny biznes i w szkole pracuję dla idei.

Historia zatoczyła koło ,komuniści wymieszali się z częścią solidarności.przyjdzie nam pisać na murach.

Zwolnić nauczycieli koniec z komunistami ile jest podań o pracę młodych co to ta garstka to mniej niż zlikwidowali każdy jeden zakład pracy w Kutnie a miała być koniec z komunistami wszystko przez Bolka bo nasz oszukał i wszyscy oszukiwali przez 30 lat niech idą do PO i poprzedników oni dawali podwyżki że ho ho, za bardzo PIS pokazał ze tam są Polacy i dla Polski robią wszystko a nie do Putina i Merkel -precz z nygusami komunistami

Bo posiadanie własnego zdania, to jest hejt.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także