Rejestracja i logowanie

Jeździ po całym świecie, fotografuje zwierzęta. W Kutnie znalazł orły bieliki

Wydarzenia 06-12-2018 Autor: toza, fotoblogia.pl Foto: Xavier Ortega
6

Hiszpański fotograf, Xavier Ortega, w poszukiwaniu dobrych kadrów przemierza cały świat. Kiedyś natrafił na zdjęcia wykonane przez kutnianina, Marcina Nawrockiego. Stwierdził, że musi odwiedzić nasze miasto, by także „wycelować” obiektyw w wyjątkowego drapieżnika – bielika. Nie zawiódł się.

Ortega od zawsze fascynował się bielikami. O wszystkim donosi portal fotoblogia.pl. Po tym, jak Hiszpan natknął się na fotografie autorstwa Marcina Nawrockiego przez trzy kolejne zimy podróżował do kryjówek bielików.

- Pamiętam, że jednego ranka spotkałem 20 orłów. To było wyjątkowe. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł tam wrócić. Naprawdę polubiłem Polskę i Polaków. Są bardzo mili i gościnni — mówi Xavier Ortega.

Kim jest Xavier Ortega? Ekonomista i grafik z wykształcenia, fotograf początkowo z zamiłowania.

- Swój pierwszy aparat kupił kiedy wybierał się w podróż do Kenii i Tanzanii. Już wtedy zakochał się w Afryce. Wrócił tam za rok z zapasem rolek filmu Velvia i używanym manualnym obiektywem Nikon 400 mm. Do domu wrócił z licznymi kadrami i pasją do fotografii dzikich zwierząt, która została mu do dziś – donosi fotoblogia.pl.

Na swoim koncie, oczywiście oprócz Kutna, ma Tanzanię, Kenię, Botswanę, czy Zambię. Więcej o tym wyjątkowym człowieku przeczytasz na  fotoblogia.pl – KLIK.

Galeria zdjęć z bielikami w roli głównej znajduje się TUTAJ.

komentarze (6)
Dodaj komentarz

Bielik to Bielik a Orzeł to Orzeł!!! Trochę rzetelności KCI

Super zdjęcia ale bielik nie jest orłem.

Nie w Kutnie, tylko w lesie koło Głogowca. Tam są słynne w całej Polsce gniazda orłów, była kiedyś nawet transmisja online.

BIELIK TO BIELIK A ORZEŁ TO ORZEŁ

właśnie była. podglądałam. Jest teraz jakaś podobna opcja w regionie? Nawet innych zwierzaków?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także