Rejestracja i logowanie

Kiedy usuną awarię na Łąkoszynie? "Tam jest niebezpiecznie"

Wydarzenia 12-06-2018 Autor: ez
15

Od jakiegoś czasu tuż przy skrzyżowaniu ul. Łąkoszyńskiej z Bukową Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi prace mające na celu usunięcie awarii związanej z wodą. Część jezdni jest wyłączona z ruchu, co zdaniem mieszkańców osiedla stanowi niebezpieczeństwo, zwłaszcza podczas wyjazdu na główną ulicę. Co tam się dzieje i ile to potrwa?

Chodnik biegnący wzdłuż ul. Łąkoszyńskiej jest częściowo rozkopany - tak, aby pracownicy mieli dostęp do położonych pod drogą rur, a na środku jezdni tuż przy wjeździe w ul. Bukową postawiona została przeszkoda, którą muszą omijać jadące od strony miasta samochody. To z kolei, zdaniem jednej z mieszkanek osiedla przy ul. Bukowej, stanowi spore niebezpieczeństwo, zwłaszcza podczas włączania się do ruchu.

- Sytuacja jest nie tylko niewygodna dla kierowców czy mieszkańców, ale i stwarza niebezpieczeństwo. Przeszkoda stoi centralnie na środku drogi, przez co jadące ul. Łąkoszyńską pojazdy muszą ją omijać wjeżdżając w ul. Bukową, co z kolei stanowi spore utrudnienie w momencie, gdy ktoś akurat wyjeżdża z osiedla. Kiedy się to skończy? - zwróciła się do nas jedna z Czytelniczek, mieszkanka osiedla na ul. Bukowej.

Powodem takiego stanu rzeczy jest awaria kanalizacji, która jeszcze trochę potrwa.

- Na ul. Łąkoszyńskiej trwają prace mające na celu usunięcie awarii, do której doszło na kanale sanitarnym. W ciągu dwóch tygodni prace powinny się zakończyć - poinformował nas dyrektor ds. technicznych PWIK, Paweł Kierzkowski.

Mieszkańcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość. Jak wyjaśnia P. Kierzkowski, usuwanie awarii jest o tyle skomplikowane i nieco wydłużyło się przez to, że pracownicy muszą robić to stopniowo, kolejno na każdym odcinku instalacji. Nie ułatwia tego również fakt, że do kanalizacji trafiają chusteczki nawilżane, pampersy i inne tego typu rzeczy, co również przyczynia się do awarii. Jeżeli podczas trwających tam prac nie wystąpią żadne problemy i "niespodzianki", to jak zapewnia dyrektor ds. technicznych PWIK, w ciągu dwóch tygodni droga będzie całkowicie przejezdna, awaria zostanie usunięta, a mieszkańcy będą mogli zapomnieć o utrudnieniach.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Wyjazd z ulicy Bukowej jest bardzo utrudniony i nie chodzi tylko i wyłącznie o sam fakt postawionej przeszkody, ale o to, że nie ma znaku informującego o tym od której strony powinno się ją objeżdżać. Wyjeżdżając z ulicy wielokrotnie robię manewry samochodem raz w przód w tył, bo przeszkoda objeżdżana jest chyba z każdej możliwej strony... Naprawdę szkoda, że pomimo tylu tygodni prowadzenia prac nikt nie pokusił się o jeden mały znak, który chociaż trochę ułatwiłby wyjazd.

**Niech PWIK nie zasłania się pampersami a rozśmiesza mnie w kanalizacji znajdująca się chusteczka o wymiarach 10 na 10 cm.Od ul.Nowowiejskiej praktycznie do bloków ta kanalizacja jest zniszczona przez ułożenie betonowych kręgów na kurzawce i kanalizacja tu nie istnieje.żadna prpaganda tu ni e pomoże. A obiecanki to KPINA z ludzi.

Problemem zapadającej się nawierzchni ul. Łąkoszyńskiej są ciągle jeżdżące tą ulicą samochody ciężarowe (TIR-y), które pomimo zakazu z obu stron, nic sobie z tego nie robią. Co na to służy odpowiedzialne za to. Pytanie: nie czy zapadnie się nawierzchnia ulicy tylko kiedy, bo to kwestia najbliższego czasu. I czy znowu ul. Łąkoszyńska będzie zamknięta dla ruchu tak jak kiedyś na 2 lata.

Miasto przed wyborami zajmuje sie chodniczkami a w ziemi instalcje sa uszkodzone ale przeciez tego nie widac

Wszystkiemu winna jest mafia niemowlaków. Walą w pampersy i sabotażują PWiK.

Panie radny Saramonowicz przejdź się pan po mieście i zobacz pan prawdziwe problemy mieszkańców i kierowców a nie tylko Żydzi kamienice tak praca za biurkiem oglupia wyjść na spacerek polecam bo studzienki kanalizacyjne to jedna porażka a spółka wodnych ciągów to druga a nadzór nad tym burdelem to tragedia tym sie zająć trzeba żenada!!!!!!

Kutno się zapada???

wazne ze sa roze

Bo róże są najważniejsze.

Na Sienkiewicza już zrobili i od razu na klatkach pojawiły się ogłoszenia podwyżka wody NIEŹLE no nie

Muszą zdążyć z usunięciem usterek przed WYBORAMI

A wybory samorządowe już niedługo i co ???

To dziś jeszcze oporowska Kościuszki i Barlickiego a zaraz jeszcze Skłodowskiej koło MZK heh same zawaliska koło studzienek ciekawe czemu

Wolne żarty... Prace na ul. Bukowej były prowadzone już kilka miesięcy temu. Najpierw zamknięto odcinek drogi na skrzyżowaniu ul. Łąkoszynskiej i Bukowej, rozkopano fragment ul. Bukowej coś tam pomajstrowano przy kanalizacji, zasypano wykop, położono asfalt. Nie minął miesiąc jak znowu nastąpiła awaria a na środku skrzyżowania tych ulic ustawiono znak. Czy pan dyrektor próbuje nam powiedzieć że wcześniejsze rozkopanie drogi i położnikie asfaltu to był jeden z etapów robót? A może nie usunięto awarii tak jak powinno się to zrobić a teraz są tego efekty? Przez ten czasy czas odkąd ponownie postawiono ten znak może ze dwa razy widziałem tak pracowników PWIK. Podobnie jest na skrzyżowaniu ul Łąkszyńskiej i ul. Armii Krajowej (droga osiedlowa). Od 6 mcy lub więcej jest tam zapadnięty fragment na którym postawiono znak ostrzegający kierowców i tyle. Nawet muchy się tam nie ganiają nie mówiąc o jakichkolwiek pracach mających na celu naprawę tego zapdniwtego miejsca. Rozkumiem że teraz w taki sposób służby miejskie będą usuwały usterki - postawią znak i cześć. Tanio i skutecznie. Brawo wy!

Już 2 miesiące temu był poruszany ten temat, wtedy szef PWiK obiecał w ciągu dwóch tygodni awaria zostanie usunięta. I co - i nic!!! A co dzieje się przed wjazdem do Biedronki na Łąkoszynie, ta dziura i zapadlisko to też wina pampersów?!

dodaj komentarz
Czytaj także