Rejestracja i logowanie

Kierowcy zastawiają strażakom wyjazd. Władze: „Zmienimy organizację ruchu”

Wydarzenia 14-05-2019 Autor: ez. Foto: OSP Żychlin/archiwum
9

Bezmyślność czy wygodnictwo - niezależnie od tego co za tym stoi, parkowanie i postój samochodów we wjeździe do strażnicy może znacznie spowolnić wyjazd do akcji, a wtedy liczy się każda minuta. By wyeliminować ten problem działania podjęły władze gminy.

Ze wzmożonym ruchem na drogach - zwłaszcza w dni targowe - wiąże się mniejsza liczba miejsc parkingowych w mieście. Dlatego też plac przy strażnicy należącej do jednostki OSP Żychlin staje się idealną dla kierowców alternatywą. Tyle tylko, że przez zastawianie wjazdu strażacy mogą nie zdążyć na czas na akcję, podczas której mogą uratować komuś życie. Wtedy liczy się każda minuta, a samochody nierzadko stoją tam nawet godzinę.

- Dni targowe w naszym mieście od zawsze oznaczają wzmożony ruch na drogach i problemy z parkowaniem w rejonie targowicy, nie oznacza to jednak, że można parkować na kopercie przed jednostką! Pozostawienie pojazdu w taki sposób (jak na zdjęciu) uniemożliwi wyjazd z garażu samochodów gaśniczych, a w konsekwencji opóźni wyjazd zastępów do akcji! Jak wynika z analizy zapisów monitoringu, samochody zastawiające wyjazd potrafią stać około godziny czasu! To zupełny brak wyobraźni kierowców, bo czasami kilka minut może kosztować czyjeś życie! Upomnienia strażaków nic nie dają, więc w podobnych przypadkach będziemy zmuszeni zawiadamiać odpowiednie służby – piszą druhowie z OSP Żychlin.

Władze postanowiły zająć się problemem, dlatego też niebawem przed remizą nastąpi zmiana organizacji ruchu i część placu zostanie wyłączona z ruchu. Odtąd kierowcy mający w zwyczaju parkować samochody w tym miejsce będą musieli liczyć się z karami w postaci mandatów.

- Z uwagi na zaangażowanie tej jednostki w akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie naszej gminy i powiatu kutnowskiego, które stawia tę jednostkę w pierwszej dziesiątce w województwie łódzkim, należy zmienić organizację ruchu na tym placu. Prosimy kierowców parkujących przed budynkiem OSP na zwrócenie bacznej uwagi, czy nie blokują wyjazdu. W ciągu najbliższych kilku dni pojawi się nowa organizacja ruchu, która wyłączy część tej przestrzeni z możliwości parkowania, co będzie mogło skutkować nałożeniem mandatu karnego na kierowcę nie stosującego się do oznakowania. Projekt zmiany na grafice. Dziękujemy kierowcom za zwrócenie uwagi na powyższy problem - czytamy w komunikacie na stronie Gminy Żychlin.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

to są jakieś stare zdjęcia, teraz jest wszystko przebudowane, jesteście w tyle , brawo żychlin

Proszę przyjechać na Andersa w Kutnie, poza stawiane auta na wprost klatki, wjazdy i luki co utrudnia służbom ratowniczym. Czyli brak wiedzy z kodeksu drogowego. Niech Ci kierowcy wiedzą że to jest blokowisko, a nie podwórko taty lub babci.

Jak by była Policja z prawdziwego zdarzenia to by do takich sytuacji nie dochodziło.Ponadto policja z Żychlina pilnuje Kutna bo to przecież Powiat a nie jakiś grajdołek i dlatego panuje panuje drogowy burdel.

co mnie obchodzi Żychlin ! 

Zapraszamy też na parking za szpitalem w stronę basenu. Debilizm kierowców sięga zenitu. Im mniejszym goownem jeździ tym więcej miejsca zajmuje. Pakują na dwu stanowiskach tak żeby inny się nie zmieścił o 10cm. Za to powinny być mandaty i punkty karne. Jak by taki półgłówek dostał 300 to by się szybko parkować nauczył. Miejsc parkingowych jest duuzo więcej niż można wykorzystać przez takich właśnie gnojkow.

Teren o którym piszesz jest na działce prywatnej. Jest to "dziki" parking, więc nie można tan wystawiać mandatów. Parkujesz tam tylko i wyłącznie na własne ryzyko. Więc nie bądź zaskoczona jeśli ktoś przyblokuje twoje auto.

Problem z Pani rozwiązaniem jest taki, że jak ktoś wcześniej tak zaparkował to musiałem zaparkować obok niego przez co też zająłem trochę miejsca obok i wsiadajac potem do samochodu (pojazdu przez który zaparkował tak już nie było) jeden z kierowców zaczął mnie oczerniać bo to przecież ja nie umiem parkować a nie, że nie miałem innego miejsca i tak zaparkowalem... Ktoś musiałby stać ciągle i obserwować kto pierwszy tak staje bo nie chciałbym dostać mandatu za czyjeś błędy

Kci już dawno ten plac wygląda inaczej w tamtym roku położono kostkę brukową. Skąd te stare zdjęcie problem pojechać i cyknąć nowe. Trochę chęci

Może zdjęcie stare ale problem pozostaję ciągle ten sam.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także