Rejestracja i logowanie

Kolejne miliony złotych trafią do szpitala

Wydarzenia 15-05-2018 Autor: agKCI
8
Kolejne miliony złotych trafią do szpitala

Kutnowski Szpital Samorządowy otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych na wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej w placówce. Oznacza to, że archaiczne komputery, a także odręczne notatki, zwolnienia i recepty będzie można wyrzucić do kosza...

Można rzec, że kutnowski szpital wreszcie idzie z duchem czasu. Projekt unijny, zakładający wdrożenie zaawansowanego systemu medycznego, opiewający na kwotę blisko 5,7 miliona złotych, otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych. Jego wysokość to 3,8 mln złotych. 

Co to takiego?

Projekt zakłada całkowitą wymianę infrastruktury sieciowej w całym szpitalu. Oznacza to m.in. to, że szpital zyska nowy sprzęt komputerowy, co z pewnością ułatwi pracę personelowi medycznemu.

Jednak mnóstwo korzyści wynikających z tych zmian odczują również pacjenci. To właśnie dzięki nowemu oprogramowaniu dane pacjentów będą lepiej chronione, a cała dokumentacja medyczna będzie funkcjonować w formie elektronicznej. 

Oprócz tego pacjenci będą mogli rejestrować się i umawiać wizyty do poradni specjalistycznych przez internet, w ten sam sposób będzie można sprawdzić stan kolejki czy przełożyć termin wizyty. Pacjenci będą mogli również prowadzić swoje dzienniki samokontroli - pojawią się tam informacje o badaniach, przyjmowanych lekach, dolegliwościach, pomiarach czy wynikach badań, do których wgląd będą mieli lekarze, także ci z jednostek zewnętrznych, np. z przychodni rodzinnej.

- Dzięki temu lekarz rodzinny będzie miał wgląd do leczenia szpitalnego pacjenta, co w tej chwili jest dobrą wolą ze strony pacjenta, który może, ale nie musi okazywać swojej dokumentacji medycznej - tłumaczy Justyna Sola, rzecznik prasowy KSS.

Od wdrożenia nowoczesnego systemu kutnowski szpital dzieli zaledwie krok - potrzebne są pieniądze na wkład własny, który wynosi blisko 2 mln zł. Im szybciej uda się je zdobyć, tym prędzej będzie można ogłosić stosowny przetarg. 

- System, który obecnie działa w szpitalu jest sprawny, ale archaiczny - dodaje rzecznik.

Docelowo w szpitalach w całej Polsce do 2020 roku mają zostać wprowadzone elektroniczne bazy dokumentacji medycznych pacjentów, pierwsze ruchy w tym kierunku w kutnowskim szpitalu zaplanowane są na koniec tego roku.

Projekt wybrano do dofinansowania w ramach Osi priorytetowej VII Infrastruktura dla usług społecznych Działania VII.1 Technologie informacyjno – komunikacyjne Poddziałania VII.1.2 Technologie informacyjno – komunikacyjne (w zakresie typu projektów: rozwój e-zdrowia).

komentarze (8)
Dodaj komentarz

mam pytanie czy moja mama która ma 80 lat będzie i ma problemy ze wzrokiem nie będzie mogła korzystać z erejestracji to i tak będzie musiała udać się do szpitala i co tu jest za sukces bo nie rozumiem.

Mama poprosi Ciebie i ty ja zarejestrujesz nawet z Warszawy, Łodzi czy Bydgoszczy. Chyba tyle jej się od Ciebie należy. Tak trudno matce pomóc?

"Studnia bez dna "-szpital kutnowski, a i tak ciągle zadłużony i cìągle jest źle.

po co pieniądze wyrzucać na ten szpital? na przyjecie czeka sie 5 godzin, potem laskawie przyjda do człowieka ktory sie zwija z bolu, zamiast zrobic badania to snuja domysly co czlowiekowi moze dolegać, potem po przyjeciu na oddział zamiast zaczac diagnostyke to nie dosyc ze moj stan sie pogoryszyl to jeszcze nawet palcem nie ruszyliprzez tydzień! nic, żadnego badania, w koncu wypisalem sie na wlasne żądanie i poszedłem do Łęczycy. Szpital w Kutnie to katastrofa.

I słusznie, szkoda tylko pielęgniarek, że muszą pracować w tym bagnie.

As to jak ci nie pasuje to kto ci broni iść na studia zostać lekarzem i świecić przykładem , co ma lekarz w szpitalu cię niańczyć on ma takich przypadków setki robi co musi po co mu lepsze relacje z ludźmi których w 80% przypadkach juz więcej nie zobaczy

Nie trzeba być lekarzem żeby wymagać od drugiej osoby odrobiny kultury. Idziesz do lekarza z pewną dolegliwością a burak ma do ciebie pretensje, że musi Ci pomóc. Podjęcie próby, aby oduczyć tych ciemniaków chamstwa to bardzo szczytny cel pod którym każdy normalny się podpisze. I oczywiście nie generalizuję, niektórzy lekarze są przesympatyczni jednak stanowią oni mniejszość.

Niech część tych pieniędzy przeznaczą na szkolenia dla lekarzy żeby z nich chamstwo wykorzenić.Może jeszcze jakieś kursy doszkalające z medycyny,bo to co tutaj lekarze wyprawiają to woła o pomstę do nieba.

dodaj komentarz
Czytaj także