Rejestracja i logowanie

Koniec problemów pieszych? Miasto jest za, ale…

Wydarzenia 13-09-2017 Autor: toza
1

Możliwe, że wkrótce na ul. Warszawskie Przedmieście nieopodal Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej powstanie przejście dla pieszych. O tym pomyśle, który ma ułatwić życie zwłaszcza seniorom, informowaliśmy na początku września.

Wszystko za sprawą Klubu Seniora, który swoją siedzibę ma w budynku MOPS-u. Jego członkowie to często osoby schorowane, z ograniczeniami wzroku i słuchu. Część z nich porusza się o kulach bądź na wózkach inwalidzkich. By dostać się do budynku MOPS, muszą przekraczać jezdnię w miejscu, w którym nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. W myśl przepisów jest to dozwolone, jednak wyjątkowo niebezpieczne. Najbliższe przejścia dla pieszych znajdują się ok. 200 metrów dalej.

Prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego całą sprawą zainteresowali radni, Mariusz Sikora i Andrzej Arkita. Wnioskowali, by w problematycznym miejscu zostało utworzone oznakowane przejście dla pieszych. Wczoraj odpowiedzi na ich pismo udzielił Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta. Dowiadujemy się z niej, że kutnowskie władze są chętne przychylić się do wniosku radnych, jednak, jak pisze Boczkaja:

- Wniosek Panów zostanie przekazany do rozpatrzenia na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działającym przy Starostwie Powiatowym w Kutnie. W przypadku uzyskania akceptacji przystąpimy do realizacji projektu – pisze J. Boczkaja.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

heee laska tak tkwi jak tirowka ciekawym cennika

dodaj komentarz
Czytaj także