Rejestracja i logowanie

Koniec z zapchanym parkingiem przy ul. Narutowicza? Urząd odpowiada na prośbę przedsiębiorców

Wydarzenia 12-11-2019 Autor: bnp
39
Koniec z zapchanym parkingiem przy ul. Narutowicza? Urząd odpowiada na prośbę przedsiębiorców

W ubiegłym tygodniu na łamach naszego portalu TUTAJ pisaliśmy na temat braku wolnych miejsc parkingowych, które spędzają sen z powiek przedsiębiorcom z ul. Narutowicza. Jeden z nich apelował do urzędników miejskich, by nie blokowali parkingu i pozostawiali swoje auta w miejscach "docelowych". Znamy już oficjalne stanowisko magistratu w tej sprawie.  

Przypomnijmy, że na facebookowej grupie Kutno, Maciej Stefański zwrócił się do pracowników urzędu miasta z prośbą o zaprzestanie parkowania przy ulicy Narutowicza. Zdaniem kutnianina urzędnicy blokują miejsca parkingowe przeznaczone dla klientów tutejszych sklepów i firm usługowych, co z kolei odbija się na wynikach handlowych przedsiębiorców.

- Ludzie krążą po 3-4 razy po czym po braku znalezienia miejsca po prostu odjeżdżają - żali się pan Maciej i podkreśla, że pracownicy urzędu miasta mogą pozostawiać swoje auta np. przy ul. Podrzecznej, bądź przy Pałacu Ślubów. 

Zapytanie w tej sprawie skierowaliśmy do magistratu. Jak urząd odnosi się do tematu?

- Prośba została przekazana do wszystkich pracowników urzędu - odpowiada lakonicznie biuro prasowe UM.

Czy sytuacja na parkingu przy ul. Narutowicza ulegnie zmianie?

komentarze (39)
Dodaj komentarz

Panie Maćku napisał pan cyt. " Parkuje w podwórku które po nastej części należy do mnie". Skoro tak to proponuję przed wejściem do pana sklepu wywiesić informację: PARKING DLA KLIENTÓW SKLEPU W PODWÓRKU.

U nas na terenie wspólnloty parkuje osobnik podobno z UM Kutno choć tam nie mieszka

Urzędnicy mogliby parkować wewnątrz urzędu wjeżdżając od ul. Podrzecznej za szlabanem.

Proste zrobić bezpłatne parkowanie do 30 minut powyżej płatne 50 zł za godzinę. Gdzieś już widziałem takie rozwiązanie w centrum miasta.

W Hong Kongu.

Jestem za. Faktycznie głupia prośba. Też proszę o to aby nie parkowali pod moim blokiem lokatorzy z innego bloku. No ale co mam zrobić jak nie mają gdzie parkować. Jest jak jest i muszę szukać innych miejsc. A w urzędzie to chyba mobing w sprawie parkowania. Jak można prosić o taką sprawe? Oni teź są obywatelami. A może prosić aby wogóle nie przyjeżdżali autami? No ale to tylko prooośba . Teraz wiem gdzie mam miejsca na moje firmowe auta bo do tej pory szukałem po całym mieście. Pozdrawiam logicznie myślący pisowiec

Niestety nie masz miejsca bo cały czas są zajęte emoji Pozdrawiam hejtera.

Dlaczego hejtera panie Macku? Bo zauważa bezzasadność pańskich roszczeń i sie z panem nie zgadza? To pan rozpetał tą gównoburzę swoimi żalami. I powtórzę. Parking jest dla każdego. Urzrdnok czy klient, bez znaczenia. Tak jak pracownik UM moze sobie dojść tak i pański ewentualny klient. Jak mu będzie zależało to zaparkuje bliżej ronda i się przejdzie. W d$%# sie niektórym poprzewracalo. A moze handel nie idzie no towar słaby???

Ja nic nie rozpętałem - napisałem na grupie Kutno na FB prośbę. Kci sobie zrobiło z tego używania. Ale nie będę się tłumaczył. Poza tym ja nigdzie nie napisałem że mi nie idzie emoji I w ogóle jakie "roszczenia" ??

taka sama sytuacja jest przy dworcu kolejowym ,urzędasy jadą do łodzi lub warszawy do pracy i blokują miejsca parkingowe przez cały dzień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie wolno im? Urzędnikiem jest od 8 do 15. W innych godzinach jest takim samym przeciętnym Januszem jak Ty który tylko narzeka jak źle i nie dobrze w tym kraju.

Zimno się zrobiło i ogródki piwne poznikały. Może na Placu Piłsudskiego na czas zimy pozwolić parkować? Turystów tam nie ma więc pomysł do rozpatrzenia. Jak się skończy budowa parkingu na Placu Wolności pewnie będzie łatwiejemoji

Idzie okres świąteczny, pod marketami będzie tłok. Może np. w Carrefourze mniej regałów aby postawić tam auto?

W sklepie tez bedzie tłok, więc porównanie kompletnie nietrafione. Jak chcesz komentować moje pomysły to najpierw pomyśl, a jak brakuje inteligencji to daj sobie spokój..

ale głupia prosba. mógłby ewentualnie prosić o nie parkowanie na malowanych wysepkach co i dzisiaj było widać źe ktoś łamie przepisy. ale prosić żeby ludzie nie prykali to śmieszne. przypomina mi się Edward Gerek z hasłem ,pomożecie" a naród pomożemy tak i tu urzędasy przepraszamy i parkujemy na careffu jak za komuny. chodziło o rozgłos. mozna bylo isć do miasta i porozmawiać i bez ach och. jak mnie pamięć nie myli to tak kiedyś prezesa BS prosili śp.

Ma czlowiek rację i tyle!!! Porzadek musi być! Pozdrawiam Panie Maćku!

Jestem zatroskany gdzie Pan od sklepu parkuje swoje auto w godzinach gdy jest czynny ... Zapewne jak najlbliżej wejścia blokując cały dzień miejsce parkingowe :-)

Dziękuję za troskę. Parkuje w podwórku które po nastej części należy do mnie.

Panie Maćku może zdjęcie Audi Q7 zaparkowane na dwóch miejscach na sienkiewicza pokażemy na Kci... wstyd takiej obłudy

szacunek panie Maćku byly uczeń

dag. DOBREemoji))

Jeżeli urzedasy z Urzędu Miasta nie chcą jeżdzić do pracy autobusami k. miej. to niech zorganizuja sobie parking na targowicy!!!!!

Ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble, ble A ZAPARKOWAĆ AUTA NIE MA GDZIE !

Wybetonowali "pałac slubów" aby urzędasy miały gdzie parkować. Niedługo w parku postawią parking bo im mało miejsca!

I pod Twoim oknem. Miej czujne oko

Jeżeli samochód stoi od 7 rano do 15 to chyba logiczne że to samochód urzędnika i nie ma co ukrywać blokuje miejsce na 8 godz. Gdy ktoś chce wskoczyć zrobić zakupy czy w meblowym czy w papierniczy czy podejść do biur na końcu Narutowicza powinien mieć taką możliwość. Taka osoba zablokuje miejsce na chwilę , potem odjedzie i zwolni dla następnej. Urzędnik trzyma miejsce cały dzień więc po ludzku moze zostawić samochód na ogromnym parkingu przy Podrzecznej.

Ty jadąc do pracy zostawiasz samochód bliżej pracy czy dalej? O ile oczywiście pracujesz. Jadąc do domu szukasz miejsca na parkingu bliżej klatki czy na sąsiednim osiedlu? Parking jest dla każdego - czy to urzędnika, wojskowego, policjanta, lekarza, śmieciarza, hydraulika, elektryka czy bezrobotnego żyjącego na socjalu. Jak przedsiębiorcy nie podoba się PUBLICZNY parking, niech wydzierżawi teren przed swym sklepem. Wtedy może decydować kto tam parkuje.

Czytalem i wiem co napisal. Wiem jedno, kazdy ma prawo tam parkowac nie rylko klienci okolicznych sklepow. Zreszta sam tam czesto parkuje i o dziwo nie mam z tym problemu. Co prawda raz blizej raz dalej ale miejsce zawsze znajde

Dokladnie. Ale sie sklepikarzom d@#$ ruszyć nie chce. Ciekawe jakie tłumy teraz będą do nich walić.

A co to prywatny parkin ze nie wolno parkowac . Kazdy chyba ma prawo zaparkowac tam gdzie mu pasuje. Kogo to obchodzi ze pan ma tam sklep ?

płacę za parking i parkuje. a w drugą stronę to my kierowcy moglibyśmy mieć do pana Macieja pretensje że przez jego sklep i jego klientów nie mamy gdzie parkować.

Ludzie przecież to właśnie chodzi o to aby móc tam zaparkować nie tylko u Pana Macieja . Jeżeli stanie tam samochód urzędnika to sobie chłopie nie zaparkujesz

Parking na chwilę obecną jest darmowy

Oczywiście, bo Pan ma sklep...

Bo może pan właściciel sklepu nie ma gdzie zaparkować?

Dziękuję za troskę. Mam gdzie zaparkować. A I rower fajna sprawa. Często korzystam.

To niech jeździ rowerem. Przecież są takie fajne, miejskie

Rozumiem ze ma sklep ale parking jest chyba ogolnie dostepny a nie dla klientow . Nie rozumiem o co pana pretensje.

Widzisz Panie Janie, gdybyś przeczytał to co ten Pan od sklepu napisał wiedzialbyś że to nie pretensja a zwykła ludzka prośba.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także