Rejestracja i logowanie

Koronawirus znowu atakuje! Zakażony jeden z pracowników jednostki podległej starostwu!

Wydarzenia 29-05-2020 Autor: ksz Foto: ilustracyjne/ Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
34
Koronawirus znowu atakuje! Zakażony jeden z pracowników jednostki podległej starostwu!

Starosta informuje, że jeden z pracowników jednostki podległej Starostwu Powiatowemu w Kutnie uzyskał wynik pozytywny na COVID 19.

- Kwarantannie i izolacji podlegają wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym pracownikiem. Miejsca w których przebywała zarażona osoba zostaną zdezynfekowane i dopiero wtedy oddane do użytku - podaje powiat.

Dane dotyczące koronawirusa na terenie powiatu kutnowskiego, stan na 29 maja, na godz. 9:00. W nawiasie dane z wczoraj, z godz. 13:00:

  • Kwarantanna i izolacja – 73 (76)
  • Pod nadzorem epidemiologicznym – 0 (b/z)
  • Hospitalizowanych – 5 (b/z)
  • Zarażonych – 19 (18): 17 (16) - miasto Kutno, 2 - gmina Kutno
  • Osoby wyleczone - 40 (b/z): 28 - miasto Kutno, 7 - gmina Kutno, 3 - gm. Żychlin, 2 - gm. Krośniewice
  • Zgony - 1 (b/z): 72-latek, obciążony chorobami współistniejącymi, miasto Kutno

- Odnotowujemy rozluźnienie w stosowaniu się do środków bezpieczeństwa. Pamiętajmy, ze stabilna sytuacja epidemiologiczna zależy w ogromnej mierze od Naszej odpowiedzialności. Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych. Zakrywajmy usta i nosy w miejscach publicznych. Jeśli nie ma konieczności nie opuszczajmy domów - apeluje starosta Daniel Kowalik.

komentarze (34)
Dodaj komentarz

Pierdolenie o szopenie i wyborach .a na dodatek o koronkawirusie.

Skoro oficjalnie nie chcą podać gdzie w Kutnie wykryto korona wirusa to może ktoś z komentujących uchylił rąbka tej tajemnicy i poda nazwy

Po co Ci ta wiedza? Akurat my nie mamy do tej placówki dostępu,obieg zamknięty,rodziny poddane kwarantannie.Koniec tematu.

Zawsze to samo zdjęcie. Ciekawe.

A mnie ciekawi jak to jest, rano mamy zakażonego wirusem i mamy od razu wyniki? Prawidłowe badanie trwa dwie doby i wykonuje się w wyznaczonych laboratoriach. Skąd mamy te dane i na jakiej podstawie?

Denerwuje mnie podawanie przez media liczby zakażeń tzn. że niby jest na tą chwilę jak to piszę 23155 zakażonych, tym czasem po odjęciu osób, które wyzdrowiały i niestety osób, które zmarły (oficjalnie) daje nam to 11412 osób obecnie zakażonych. No ale 23155 robi większe wrażenie niż 11412

Informacje gdzie konkretnie wykryto COVID 19 powinny być jawne! Zwłaszcza teraz po tak drastycznym poluzowaniu zasad bezpieczeństwa.

U mnie w d*pie przedwczoraj wykryto. Adres: ul. Lecha Kaczyńskiego 34/235, 99-389 Kutno. Zapraszam.

Żona kutnowskiego lekarza

Ta żona to nie, jej bliska współpracownica zachorowała. W każdym razie ludzie uważajcie na siebie.

bo nie piszą i nie będo pisali gdyż są od nich zależni reklamy i te sprawy

Na Facebooku u radnego Serendy można przeczytać taki wpis: "Radni PIS zagłosowali ZA tym, żeby szpital zadłużył się w prywatnej spółce zwykłą pożyczką do 20mln. Niestety! Szpital zadłuży się zwykłą POŻYCZKĄ (nie bankowym KREDYTEM) u prywatnej spółki. Nie wszyscy radni, a tylko rządząca większość dała na to zielone światło. Inni byli przeciw lub wstrzymali się od głosu. Wstrzymali, bo np. jak jak byli za podniesieniem kapitału zakładowego, ale już nie poprzez POŻYCZKĘ udzieloną przez PRYWATNEGO POŻYCZKODAWCĘ, ale poprzez KREDYT państwowego BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO. Lub dlatego, że przeraziła ich kwota POŻYCZKI (zgoda na 20mln). Przedstawiciele szpitala, którzy przekonywali o konieczności wzięcia tej pożyczki w odpowiedzi na moje pytanie nie wiedzieli takich podstawowych rzeczy o spółce (która udzieli POŻYCZKI), jak jej kapitał założycielski, czy tego do jakiej grupy kapitałowej należy. Sprawdzenie tych informacji zajęło mi 3 minuty (jest to w Statucie spółki na jej stronie). Kilka minut przed tym pytaniem przedstawiciele szpitala mówili, że znają tę firmę, bo współpracuje ze szpitalem od 2016 roku." Dlaczego wszystkie kutnowskie media milczą w tej sprawie? Kolejna pożyczka dla szpitala na wysoki procent w prywatnej instytucji parabankowej. Szpital nigdy nie wyjdzie z długów w takiej sytuacji, a PiS robi to samo, co poprzedni zarząd powiatu, tak krytykowany przez PiS.

Serenda nie nakręcaj się

O JAKĄ PLACÓWKĘ CHODZI PROSZĘ NAPISZCIE

Ludzie mówią że duży problem ma z tą chorobą firma o bardzo podobnej nazwie do znanego kanału w telewizji, tam jest wylęgarnia.

DPS na ul. Krzywoustego

Nic podobnego...zanim cos publicznie napiszesz to sprawdz fakty...

Kutno nie chce PISU

Ja też chcę PiS i co ty na to

Chce bardzo chce

A to w urzędzie jak w każdym większym zakładzie pracy nie mierzą temperatury na wejściu?

Są osoby, które przechodzą chorobę bezobjawowo

Dlaczego"pracownik" od czasu przyjscia w poniedzialek do pracy nie chciał dać sobie zmierzyć temperatury i chodził w pracy bez maseczki? Teraz cala masa ludzi,nie tylko z powiatu na kwarantannę a placowka do zamknięcia...Klamstwo ma krotkie nogi Pani XYZ

Radni PIS zagłosowali ZA tym, żeby szpital zadłużył się w prywatnej spółce zwykłą pożyczką do 20mln.

No i z tego, niech pozyczają gdzie chcą.

Dlaczego panuje zmowa milczenia w tej sprawie i zero informacji? Kolejna pożyczka na wysoki procent w prywatnej instytucji parabankowej. Szpital nigdy nie wyjdzie z długów w takiej suytuacji, a PiS robi to samo, co poprzedni zarząd powiatu, tak krytykowany przez PiS.

Dlaczego panuje zmowa w tej sprawie i zero informacji?

Niestety! Szpital zadłuży się zwykłą POŻYCZKĄ (nie bankowym KREDYTEM) u prywatnej spółki. Nie wszyscy radni, a tylko rządząca większość dała na to zielone światło. Inni byli przeciw lub wstrzymali się od głosu. Wstrzymali, bo np. jak jak byli za podniesieniem kapitału zakładowego, ale już nie poprzez POŻYCZKĘ udzieloną przez PRYWATNEGO POŻYCZKODAWCĘ, ale poprzez KREDYT państwowego BANKU GOSPODARSTWA KRAJOWEGO. Lub dlatego, że przeraziła ich kwota POŻYCZKI (zgoda na 20mln). Przedstawiciele szpitala, którzy przekonywali o konieczności wzięcia tej pożyczki w odpowiedzi na moje pytanie nie wiedzieli takich podstawowych rzeczy o spółce (która udzieli POŻYCZKI), jak jej kapitał założycielski, czy tego do jakiej grupy kapitałowej należy. Sprawdzenie tych informacji zajęło mi 3 minuty (jest to w Statucie spółki na jej stronie). Kilka minut przed tym pytaniem przedstawiciele szpitala mówili, że znają tę firmę, bo współpracuje ze szpitalem od 2016 roku.

Dlaczego panuje zmowa milczenia w tej sprawie i zero informacji? Kolejna pożyczka na wysoki procent w prywatnej instytucji parabankowej. Szpital nigdy nie wyjdzie z długów w takiej suytuacji, a PiS robi to samo, co poprzedni zarząd powiatu, tak krytykowany przez PiS.

Albo o zusie

A dlaczego nie piszecie o magistracie?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także