Rejestracja i logowanie

Kto podejmie się remontu Placu Wolności i Rynku Zduńskiego? Ruszył przetarg!

Wydarzenia 14-05-2018 Autor: agKCI
27
Kto podejmie się remontu Placu Wolności i Rynku Zduńskiego? Ruszył przetarg!

Rusza jedna z największych inwestycji ostatnich lat w naszym mieście - rewitalizacja Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Urząd Miasta Kutna właśnie ogłosił przetarg na wykonanie tego ogromnego zadania, którego wartość opiewa na kwotę 26 milionów złotych.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking. Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury. Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 26 297 115,22 zł, z czego 17 982 267,21 zł to dofinansowanie unijne. 

Oferty można składać do 5 czerwca do godziny 12:00 w magistracie.

komentarze (27)
Dodaj komentarz

i bardzo szkoda ze urbub zlikwidowali !

Alfi Hitler budował ładniejsze bunkry " panie prezydencie ", i nigdy w centrum miasta.

A kto podjął decyzję o przebudowie placu? Uważam że tylko mała kosmetyka i płac sam w sobie jest piękny to szmat historii naszego miasta. A tak na marginesie parking w centrum miasta ????

I po raz kolejny nic nie wyjdzie z przetargu. Oficjalnie na stronie UM podane jest, że łącznie z nadzorem inwestorskim mają 18 710 205,48 zł netto co daj brutto 23 013 552,74 zł. Więc do podanej kwoty 26 297 115,22 zł. brakuje 3 2830562,48 zł. Przetarg unieważnią i będą powtarzać aż ktoś się zlituje i zrobi robotę wartą 26 mln za 23 mln (a taki głupi się już nie znajdzie, URBUD zlikwidowali).

Ponad 26 mln to był cały projekt unijny razem z willą Troczewskiego, a tam prace już trwają.

I tak najniższa oferta będzie wyższa od przewidzianego budżetu - od jakiegoś czasu taki mamy klimat w budownictwie...

kolego Romek..nie wiesz kto Kutnem rzadzi ten kto wymyslil chyba mu krosty na muzgu przeszkadzaja w mysleniu

Co to są Katakumby na tym projekcie ?

Dlaczego u nas robi się inwestycje, to potem nie myśli się o kwestii konserwacji i utrzymania. Na przykład Park Traugutta sprawia wrażenie zaniedbanego. Nowa murawa na miejscu sceny coraz gorzej wygląda. Czy warto robić aż taką rewolucję z parkingiem, czy ktoś policzył koszty utrzymania, że nie wspomnę o wytbetonowaniu zabytkowego centrum, w czasach gdy w zachodnich miastach tworzy się enklawy przyrody, rośliny na murach, dachach, czy na każdym wolnym skrawku.

zaproponowany poziomy obiekt bez sensu...bez realnych funkcji...kosztowny plac koscielny...po co tak kosztowne garaze...pionowa zacieniona sciana od poludnia... a co wokol ...inne miasta maja ryneczki z ciekawym obiektem architektonicznym lub ratuszem do zwiedzania i do spacerow...a co z historia na tym placu , sa zdjecia i fundamenty...co na to konserwator zabytkow...

Pisałem wyżej po co ta przebudowa czy mieszkańcy chcą tego mamy już kamienny plac Piłsudskiego może trochę zieleni i zostawcie ten plac w spokoju

Pełny skład komisji konkursowej: Roman Wieszczek (prezes Okręgowej Izby Architektów Polskich w Łodzi), Piotr Zuterek (wiceprezes OIAP w Łodzi), Wojciech Szygendowski (Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi), Marek Pabich (dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej), Janusz Pawlak (radny miejski), Joanna Podemska (radna miejska), Marek Wójkowski (prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej), Jacek Boczkaja (zastępca prezydenta miasta), Zbigniew Wdowiak (zastępca prezydenta miasta). ****://kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,59135.html

Konserwator zabytków też był w komisji konkursowej, która wybrała ten projekt w 2012 r.

To będzie jak z galeria prima

zaraz bedzie przetarg nieuwazniony tak jak z innymi bylo

Nie przekonuje mnie ten projekt i bardzo się boję,że jego wartość wykonawcza będzie bardzo rosła tak jak to było z Aquaparkiem.Aneksy do umowy.Miasto zostanie z projektem,który bardzo może drenować jego budżet na lata.Dziwi mnie,że taki niebezpieczny projekt próbuje się realizować na koniec kadencji.

Czas pokaże czy znajdzie się firma za ta kase.. oby. Plac aktualnie wyglada beznadziejnie - pseudo parking z dziurami..

Betonowe komórki, patologia będzie miała gdzie się podziać ...

Plan okropny. Od ulicy Zamenhofa wygląda to, jakby były to jakieś komórki.

Koniecznie musi do tego powstać w tym miejscu porządny 24h monitoring, bo hołota dresiarska zaraz to zdewastuje. To było jak widzi coś ładnego to albo musi roz...lić albo pomazać farbą . Ale oczywiście ani grosza do tego nie dołoży , bo przecież z zasiłków albo od mamusi wszystko na piwko pójdzie.

Oby nikt się nie zgłosił do tej budowy. Mnie to się nie podoba. Zagraci centrum, zabawki lunaparku na Swięto Róży już tu nie staną, bo plac się zarwie, a koszty niebotyczne. Za to można 20 ulic zbudować od podstaw.

Popieram to jest centrummiasta a nie miejsce parkingowe ludzie obudzić sie ulice ponaprawiac chodniki i jeszcze kasy zostanie

Czekamy oby jak najszypciej ruszly prace

Niech wreszcie zrobią z tym placem jakiś porządek

Przykład, nasza wspaniała galeria na Żwirki i Wigury.....

Co z tego, że na planach przepięknie, skoro w rzeczywistości jak zawsze wyjdzie dno.....

nie róbcie tego !!!

dodaj komentarz
Czytaj także