Rejestracja i logowanie

Które pączki są najlepsze w Kutnie? Sprawdziliśmy to!

Wydarzenia 20-02-2020 Autor: bnp Foto: toza
38

W taki dzień jak dziś trudno oprzeć się słodkościom, a pokusa sięgnięcia po pyszne frykasy nie odstępowała na krok również załogi naszej redakcji. Postanowiliśmy więc połączyć przyjemne z pożytecznym - skosztowaliśmy pączków z siedmiu kutnowskich cukierni i kawiarni i wybraliśmy nasze TOP 3! Palce lizać!

Zmysły trzyosobowego jury łechtały wypieki od: Cafe Zamenhoffa, Cukrovni, Ozdowskiego, Paoli, Royal Cafe, Słodkiej Sprawy i Wasiaków. Każdy z pączków poddany został ocenie w skali 1-5 pod względem: wyglądu, zapachu, nadzienia, lukru i ogólnych walorów smakowych. Co istotne, żaden z degustatorów nie wiedział, którego dokładnie pączka kosztuje w danej chwili. 

Wszystkie łakocie wręcz rozpływały się w ustach, dlatego wybór tego najlepszego stanowił twardy orzech do zgryzienia. Komitywa musiała jednak dokonać wyboru króla kutnowskich pączków.

Po zsumowaniu punktów, okazało się, że w oczach i ustach naszej trójki najlepiej wypadł pączek z Cukrovni, a tuż za nim uplasował się tłuścioszek od Ozdowskiego. Aż trzy wypieki znalazły się ex aequo na najniższym stopniu podium - miejsce to przypadło pączkom od: Słodkiej Sprawy, Paoli i Royal Cafe. Pozostałe słodkości nie zdołały uplasować się w naszej subiektywnej czołówce, nie oznacza to jednak, że nie były pyszne! 

A który z kutnowskich pączków jest Waszym faworytem?

komentarze (38)
Dodaj komentarz

Niestety ja też w tym roku zawiodłam się na paczkach od Ozdowskich. Były nieświeże.

Paczki z Cukrowni nie posiadały żadnego nadzienia tylko jego namiastkę. Te z różą były bez smaku róży i tylko jakby lekko posmarowanej w środku. Cukier był na nich rozpuszczony. Gdy chciałam skomentować to ich stronie nie było możliwości. W końcu odniosłam zakupione tam pączki na wymianę.

W osiedlowym sklepie kupiłem paczki chyba z Łaniat. Duże świeże i bardzo dobre. 2 zyle za sztukę ale pół raza większe niż u Dubielaka. Kiedyś jadłem paczki z moderny, też mi smakowały, ale już chyba nie ma moderny, nie?

A cukrovnia ma własne wypieki? Czy kupują gdzieś i odsprzedają?

W KEKSIK na Zamoyskiego pączki były smaczne ciepłe i kolejka od samego rana.

no cóż..... w tłusty czwartek z jakością pączków bywa różnie, na ogół gorzej niż w innym terminie............... a co do zwycięzcy " konkursu" ...... korzystając z dnia wolnego pewnego styczniowego dnia zachęcona opiniami poszłam do tego lokalu kupić pączki. Pani sympatyczna, zachęcała do podgrzania, zachwalała, że świeżutkie..... pączki w smaku dosyć dobre ale " ciężkie, gliniaste" - kto kiedyś piekł takowe wie co mam na myśli; generalnie cena nieadekwatna do wyrobu. Wiem jedno, więcej tam pączka na pewno nie kupię i sentymentalnie dodam, że chciałabym znowu móc kupić pączka jak z Rozmarynu, tego z konfiturą śliwkową, niezależnie od jego ceny. PS. kilka dni później do obiadu w "Ale smacznie" dobrałyśmy, zwykłego, taniego pączka i ten wygrał "w cuglach" konkludując: de gustibus non est disputandum

Mariola na Konopnickiej, domowe super smaczne pączki bez udziwnień

Napisze krótko ; Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Większość pączków była pyszna. Pozdrawiam łasuchów....

Stare paczki u O.

Jak to wyglądało cenowo?

Najlepsze były z ,,Siódmego Nieba"

Dzisiaj również konsumowalam pączki z Cukierni Wasiakowie i stwierdzam, że były przepyszne. Były z nadzieniem morelowym.

ja kupilam u ozdowskich byly pyszne pozdrawiam pania sprzedajaca

Wspaniałe pączki z Cukrowni z czarną porzeczką. Pozdrawiam miłą panią którą obsługiwał mnie ok. godz. 18 00.

Dzisiaj kupione pączki nie wymienię gdzie bo mnie oskarżą były stare.

najlepsze z biedronki dobre i tanie palce lizać ????????????

Ewidetnie ustawione itp przez p. Edytkę i portal Że niby,, ta,, cukiernia znów na kutnowskim rynku najlepsza śmiech na sali Ma się znajomości ma się się ma Nie neguje tego obiektu ale za dużo ma tych,, niby wyróżnień,,

A jadles jej pączki? Dla nas były mega dobre.. W pracy się wszyscy zajadaliśmy, a potem w domu.

to teraz czekaj na sraczke ty praca i dom

A na jakiej podstawie tak twierdzisz Panie Czytelniku? Czyżby jakiś jasnowidz?

Dziś pączki jedliśmy wszyscy, z tego co wiem gustów i smaków się nie komentuje, ja jadlam paczki kupione w jednym z osiedlowych sklepów, mówię Wam były przepyszne

U ozdowskiego kupiłam stare paczki....

Potwierdzam, niestety ...

Najlepsze są domowe!!! Bez żadnych polepszaczy i z domowa marmoladą emoji

Piekarnia Wasiaków najlepsza

Najlepsze były w Keksiku na Tarnowskiego. Lepszych nie jadłam.

To prawda w Keksiku są naprawdę pysznie

w Keksiku super pączki

Przykro mi ale nie ma lepszych wyrobów cukierniczych w powiecie niż z cukierni WASIAKOWIE . Pączki duża piątka z plusem.

A ja przed chwilą zjadłem pączka od Wasiaków i mogę tylko powiedzieć że - palce lizać. ????

A cóż to za autorytety ocenialy i jakie były kryteria no i czy byli trzeźwi

Potwierdzam - byliśmy trzeźwi, wszak było dopiero po 14 emoji

Dżentelmeni nie piją do południa a później to różnie bywa emoji

Znani w redakcji pączkozercy ocenili smak zapach wyglad nadzienie wg swojego widzimisię. Do opędzlowania pączków nie trzeba mgr z kuchni od teściowej..

ta napewno. moze i nie sponsorowany ale napewno NIE NACIĄGANY Koń by się uśmiał. A P. Edytka zaraz sie os..a na fb . 

Szanowni Czytelnicy. Po pierwsze rozwieję Wasze wątpliwości - NIE, nie jest to artykuł sponsorowany, żadna z trzech osób biorących udział w degustacji nie wiedziała, którego pączka w danej chwili kosztuje. Po drugie - jak już napisaliśmy - jest to nasza SUBIEKTYWNA OCENA. Przecież każdy ma swój smak i swój gust, tak jest świat zbudowany emoji Jeżeli ktoś preferuje pączki z Biedronki, proszę bardzo - również życzymy mu smacznego!

artykuł sponsorowany? Cukrovnia, Cukrovnia i tylko Cukrovnia?? nie ma się czym zachwycać

Też kupiłam pączki w Cukrowni. Nie polecam, nasączone tłuszczem i na dodatek zamiast z różą i adwokatem dostałam ze śliwką. W przyszłym roku kupię gdzieś indziej. Szkoda., że mnie zawiedli.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także