Rejestracja i logowanie

Kutnianie mówią „nie” dla strajku nauczycieli? Ostre opinie i gorące dyskusje

Wydarzenia 10-04-2019 Autor: toza
193
Kutnianie mówią „nie” dla strajku nauczycieli? Ostre opinie i gorące dyskusje

Od poniedziałku cała Polska emocjonuje się strajkiem nauczycieli koordynowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Na naszych łamach na bieżąco relacjonujemy jak sytuacja wygląda w Kutnie. Co dość oczywiste, sprawa jest także szeroko komentowana w mediach społecznościowych. Wczoraj powstała nawet ankieta z której wynika, że...

większość kutnowskich użytkowników facebooka którzy oddali głos w ankiecie jest przeciwko działaniom nauczycieli i ZNP.

Wydarzenia

Z kronikarskiego obowiązku - odpowiedź "nie" zaznaczyło 717 osób. "Tak" odpowiedziało 595 internautów, z kolei 109 osób strajk nauczycieli w ogóle nie obchodzi. (stan na godz. 9.25).  

To oczywiście wcale nie musi oznaczać, że większość kutnowskiego społeczeństwa mówi „nie” dla strajku. Pewnym jednak jest, że kutnianie są mocno w tej kwestii podzieleni, a każda ze stron ma swoje argumenty.

- Bardzo dobrze, niech walczą o swoje!W innej sytuacji może tak zdecydowanie nie popierałbym nauczycieli, ale teraz, podczas gdy rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo, za darmo, często w nieuzasadnionych przypadkach to ich popieram. Niech dostaną godne wynagrodzenie za niełatwą pracę. Jak to wyjdzie? Nie wiadomo. Jest ich za mało jako potencjalnych wyborców. Nasi rządzący „dobroczyńcy" mogą sobie odpuścić tą grupę zawodową. Nie postąpiliby tak z innymi, liczniejszymi. Mam nadzieje, że nie tylko nauczyciele wyciągną odpowiednie wnioski w wyborach, czego wszystkim, sobie i Polsce życzę – napisał pan Wiesław.

- Ja mam mieszane uczucia. Uważam, że należy im się szacunek i tego szacunku powinni uczyć rodzice. Odnośnie podwyżek to uważam, że powinno to być uzależnione od efektów nauczania np. zdawalność egzaminów, matur ,w młodszych klasach półroczna bądź roczna średnia klasy. Myślę, że nie jest w porządku to, że dzieci na "potęgę" korzystają z korepetycji. Ci nauczyciele, którzy sumiennie wykonują swoją pracę będą to robić nadal a Ci którzy nie w końcu będą musieli zacząć się starać – to opinia pani Małgorzaty.

- Pani Małgosiu, wydaję mi się, że nie można z uczenia rozliczać tak jak innej pracy w której wszystko zależy od pracującego. Uczenie to proces, w którym biorą udział dwie strony - nauczyciel i uczeń. Ten pierwszy może stawać na głowie i dawać z siebie 300%, ale jeśli druga strona się nie zaangażuje to nic z tego nie będzie. Są uczniowie, którzy najzwyczajniej w świecie nie mają predyspozycji do nauki jakiegoś przedmiotu. Dlatego nauczyciele mają coś takiego jak oceny. To, że rodzice nie rozumieją, że ich dziecko może nie lubić matematyki i może mieć problem z nauką tego przedmiotu i najwyższą oceną na jaką go stać to 3, ale będzie genialny z języka angielskiego. A kolega z ławki świetny z matematyki, a z j. Angielskiego ledwo 3. Nauczyciele ci sami. Co w takiej sytuacji? W jaki sposób rozliczyć takiego nauczyciela? Proszę tego nie traktować jako atak,wręcz przeciwnie, sama jestem ciekawa. Każdy mówi, żeby rozliczać z wyników, ale jak to ma wyglądać w praktyce?  - odpowiada pani Sylwia.

- Czysta zagrywka polityczna, a szanowny Pan B. walczy o kolejną kadencję na stołku. Nie popieram żadnej polityki naszych rządzących, ale ja się pytam, dlaczego strajków nie było kiedy rządziła inna partia? Wtedy nikt nie chciał podwyżki? - pyta pani Aleksandra.

Cała dyskusja znajduje się na facebookowej grupie Kutno (TUTAJ).

komentarze (193)
Dodaj komentarz

do roboty królu złoty cały system oświaty elo tvn tvn .........

A jak wszyscy będą nauczać dzieci w domu, to nie będą potrzebni nauczyciele.

Pisiory byliby wniebowzięci. Patologia uczyłaby patologię. Debile daliby się kupić za 50+ gdyż taka liczba to dla nich byłby kosmos.

Oczywiście po co nauczyciele? Po co Szkoły? Zlikwidować !!! I ile kasy zostanie w budżecie. Prezydent, Starosta, radni nie będą wiedzieli co z nadmiarem forsy zrobić, A rodzice oszaleją z radości

Oni na pewno sobie poradzą, a komenatatorzy- hejterzy nie będą mieli problemu. Po co przelewać tyle żalu? Brać się za nauczanie domowe.

Jestem przerażona, ile jadu i nienawiści jest w tych komentarzach, o "mądrości" nie wspomnę. Drodzy komentatorzy, jest rozwiązanie Waszych problemów! Nie posyłajcie dzieci do szkoły do tych niedobrych nauczycieli, możecie wdrożyć nauczanie domowe, przecież wiecie wszystko lepiej... Nauczanie domowe jest wpisane w ustawę o systemie oświaty i w konsekwencji w projekt ustawy Prawo oświatowe. I po problemie...

PODEJRZEWAM IZ SKONCZY SIE DAWANIE KWIATOW I CZKOLADEK ---TERAZ NIECH SE SAMI KUPIĄ

Nikt Ci nie kazał dawać, zanieś pe.....owi w czarnej sukience

A w jakim celu dajesz kwiatki i czekoladki? Czy któryś z nauczycieli tego żądał?

Drodzy nauczyciele nie kieruje Wami zdrowy rozsądek,-Wami kieruje pazerność przewodniczącego ZNP, Broniarza starego komunistę któremu marzy się tylko KORYTO do grobowej deski jak w Korei Północnej rodzinie Kimów, a Wy dajecie się na to nabrać!!!

Tak to pojmujesz bo sam jesteś starym komuchem

KORYTO do grobowej deski to się Tobie marzy Wyborco!!!!!

przewodniczącemu Broniarzowi wynagrodzenie ustalają członkowie związku a nie MEN - to po pierwsze, a po drugie to jest w takim wieku, że jeśli związkowcy go nie wybiorą na kolejną kadencję to spokojnie może odejść na zasłużoną emeryturę.

Chłopski filozof zabłysnął. Chłopie wyborco- wybierz rozum i zanim coś napiszesz, pomyśl. Ja wiem, że todla ciebie otchłań, ale myślenie naprawdę nie boli.

W śród Chłopów filozofów nie było. Wszyscy byli równi.Niczym nie zabłysnołeś!

Mylisz się. Byli filozofowie, ale z racji braku możliwości przebicia, pozostawali w cieniu. Myślę, że twoja głowa nie obejmie tej wiedzy, wiec nie będę toczył dyskusji. Wiesz. Dyskusja z osłem jest jak walka z betonem. Najpierw ściągnie cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. A ja nie zasługuję w przeciwieństwie do ciebie na miano debila. Jeśli poczułeś się obrażony... cóż...

za to ty ortografią...

Zgadzam się. Dzis na sali egzaminacyjnej wielkimi literami STRAJK I WITAMY ŁAMISTRAJKÓW-T chyba dlatego żeby zestresować uczni . Więcej rozwagi nauczyciele..

Jest rozwiązanie zabrać wszystkim 500 + ,podnieść wiek emerytalny jak było do 67 lat , i dać 1000 zł nauczycielom Wtedy starczy kasy w budżecie Nauczyciele idą na emeryturę od 55 lat,Pracują 18 godz.tygodniowo,,po 5 latach urlop zdrowotny płatny ,2 miesiące wakacji,2 tyg . ferie .okres około świąteczny też wolne.Razem 3 miesiące wolnego .Egzaminy dodatkowo płatne.Popieram nauczycieli niech strajkują. My 40 lat temu pracowaliśmy za 30 dolarów na miesiąc.

Ty głupi polaku, kiedy to 40 lat temu w polsce ktoś za pracę płacł dolarami.

Zmień lekarza bo nie kojarzysz przelicznika

Lekarz to tobie by się przydał- chyba wyrażnie polak napisal za 30 dolarów na miesiąc, nic nie mówi o przeliczniku.

Nie rozumiem tej dyskusji i opluwania nauczycieli...mają prawo do strajku to strajkują...I swoim zachowaniem nie krzywdzą dzieci bo te dzieciaki mają już tak mózgi wyprane że ich bardziej skrzywdzić nie można...poza tym winę za to że dzieciak ma problemy w szkole ponosi rodzic,bo dziecka nie dopilnował...A dzieciaki są teraz leniwe i nie skore do nauki..

Tak, rodzic ponosi odpowiedzialność za nauczanie ,za wychowanie,to po co szkoły?,nauczyciel do wątpliwej ozdoby,żeby zarabiać,brać duże pieniądze z naszych podatków?

Moi synowie mogli zostać nauczycielami zawodu. Dyrektor prosił, że może choć na pół etatu, bo brakuje ludzi. Mieli by blisko do pracy. Gdy usłyszeli o pensji, stwierdzili, że tyle to oni mogą zarobić, ale dziennie. I tyle w temacie.

Na zmywaku na zachodzie lepie płaćą

SKORO DAJA 500 PLUS NS DZIECI TO LUDZIOM DAJA BO IM SIE NALEZY NIKT NIE ROBIŁ STRAJKU ABY IM DALI I KTO TU JEST PATOLOGIA LUDZIE KTORZY NIE MAJA DZIECI ALBO IM DZIECIA SIE NIE NALEZY I ZAL IM **** SCISKA ZE INNI MAJA A ONI NIE TO WYMYSLILI STRAJK NYGUSY

MUSZE DZIECKO POSYLAC DO SZKOŁY ALE WIDZAC JACY NAUCZYCIELE TAM UCZA SZKODA MI DZIECKA

S, jeżeli masz większą wiedzę , niż Ci niedobrzy nauczyciele, możesz nie posyłać dziecka do szkoły, tylko wdrożyć nauczanie domowe. Nauczanie domowe jest wpisane w ustawę o systemie oświaty i w konsekwencji w projekt ustawy Prawo oświatowe.

ZNP ma zawiesić strajk od Świąt do dni matur. Pewnie za dużo ucieknie pieniążków za dni strajku!I dlatego zawieszenie strajku!Tylko kasa i kasa

Sam słyszałem jak mówiliście: kochane dzieci, drogie dzieci, My tu jesteśmy dla Was. Były łzy wzruszenia na koniec roku, wielkie i co się okazało puste słowa. Dzieci Wam wierzyły i dziękowały przynosząc kwiaty. Moje i inne dzieci, takie kochane. Czuję się tak, jakby ktoś PODTARŁ SOBIE ..... nimi. Możecie winić kogo chcecie, ale nie życzę sobie abyście odpowiadali dzieciom na pytania odnośnie strajku. Zostawcie to nam rodzicom.

Masz rację. Trzeba zabronić nauczycielom w ogóle mówić do uczniów. Rodzice wiedzą najlepiej co dziecko powinno wiedzieć i sami udzielą odpowiedzi na postawione pytania . Masz rację, szkoły zamknąć, nauczycieli zwolnić a ich "kasę" przeznaczyć na dodatkowe 500+ ale nie na dzieci tylko na rodziców, gdyż muszą 18 godz przeznaczyć na naukę dzieci a jeśli ambitni to może i swoją.....

I tak wyglada obłuda i zakłamanie nauczycieli ****s://m.youtube.com/watch?v=w-RyDK6J9o8

Śmieszą mnie te komentarze mamusiek bo ich dziecko musi korepetycje brak itp.sama do szkoły chodzę,policealnej,dużo lekcji opuszczam bo pracuje A egzaminy zdałam bardzo dobrze...bo się do nauki przełożyłam...I korepetycje nie były potrzebne...więc zamiast korepetycji to radzę zero Internetu,zero tv,zero randek i imprez i dzieciak zda egzaminy bez problemu...A nie zwalacie winę na nauczycieli...żałosne...Popieram ich strajk

Ilość hejtu w tych komentarzach pokazuje jak w tym kraju nie szanuje się nauczycieli Jak rodzice się tak wypowiadają na nauczycieli to nie dziwmy się że uczeń nie ma szacunku do nauczyciela...Nie rozumiecie tego że to właśnie nauczyciele zajmują się kształtowaniem waszych pociech kiedy wy siedzicie w pracy i macie w d...i co się z waszym dzieckiem dzieje.I te bzdury że przez strajk dzieci są pokrzywdzone...Niech się w końcu dzieciaki do nauki wezmą...A nie tylko Internet i głupoty...

Ale ich podwyżki nie beda z prywatnej kieszeni tylko z naszych podatkow Zreszta kto to slyszal zeby podwyzki byly dla wszystkich i w jednej wysokosci nigdzie chyba tak nie ma ze z marszu caly zaklad dostaje 1000 podwyzki To niesprawiedliwe ze te same pieniądze dostanie ktos kto sie stara i te same ktos kto ma wszystko w nosie

Internet i głupoty to Ty masz szczera. Tak rodzice siedzą w pracy minimum 8 godz!A Elita ile siedzi??? 3-4 ??? Taaaak To Ty masz gdzies dobro dzieci !!!!!szczeraaa inaczej

Wychowałam się w czasach kiedy nie było Internetu i uważam że wyszło mi to na dobre...wtedy szanowało się zawód nauczyciela...Mnie nauczyciele nauczyli miłości do uczenia się, zaszczepili we mnie chęć poznawania świata,otworzyli okno na świat...Dlatego ich szanuje i będę szanować.I wybacz że wulgarne nie odniosę się do Twojego komentarza bo mnie rodzice nauczyli szacunku nie tylko do nauczycieli ale także do wszystkich ludzi...więc jeśli nauczyciele chcą to niech strajkują,mają do tego prawo...A dzieciakom nic nie będzie...

Haha „i macie w d...e co się z waszym dzieckiem dzieje” to jest Twoje wychowanie ????

Wstrzymanie matur do bzdura, rusz głową? !Bo taka groźba jest ,hejtowaniem jest powiedzenie ze maja prawo do strajku ale nie kosztem maturzystów? Uff

Nauczyciele to bezczelna i leniwa grupa zawodowa mająca wielkie mniemanie o sobie

Nauczyciele musieli często " tobie biedaku "przypominać i uświadamiać, jaka to" tępa pała" z ciebie i dlatego takie są twoje wypociny /małą literą z "szacunku" dla inteligenta/

A jakie ty masz o sobie mniemanie, strecząc pod mopsem i czekając na datki? ,,jak" żyć

Ilosć hejtu na nauczycieli świadczy tylko o tym że ciemna masa ma się dobrze.

Mam wrażenie, że na tym forum wypowiadają się tylko ci, którzy mieli olewający stosunek do szkoły. Swiadczy o tym poziom wypowiedzi, styl, błędy ortograficzne i stylistyczne. Najlepiej, żeby wszyscy wokół takich pracowali za "miskę ryżu", nikt niczego nie wymagał, a państwo żeby dawało pińcet plus na ludzi bez inicjatywy, wygodnickich, lekkoduchów itp. ps. Zaraz zobaczycie, jak mnie zminusują wszyscy beneficjenci wszelkiej maści zasiłków.

Ty jasny inaczej , ,uważaj by ci jad się nie ulał! Rodzice nie mogą dochodzić swoich praw , walczyć o dobro dzieci?. Tylko nauczyciele mają prawa?Mają prawo strajków ale nie kosztem uczniów. Nauczyciel jest dla ucznia a nie uczeń dla nauczyciela jako tarcza w walce z Rządem o podwyżki

W internecie pokazali wczoraj , że SMS między nauczycielami, żeby nie promować uczniów i wstrzymać matury.Więc oświadczam my rodzice nie będziemy cicho siedzieć, my też walczymy o dobro swych dzieci , lepsza przyszłość. Tu będą pozwy zbiorowe do sądu jeżeli nauczyciele będą utrudniać naszym dzieciom dalszą naukę! !Wszystko można zrozumieć, prawo strajku, lepszych pensji , uważam , że te 15% podwyżki nie jest ochlapem inne grupy zawodowe tez by chciały takie podwyzki!!Możecie sobie strajkowac ale nie kosztem drugiego człowieka, matury muszą się odbyć!

No nie!! " będą pozwy zbiorowe do sądu jeżeli nauczyciele będą utrudniać naszym dzieciom dalszą naukę! " A kto broni uczniom się uczyć? Strajkujący nauczyciele książek, ćwiczeń , ulubionego internetu nie zabrali, więc o co chodzi?

Pamiętam wasze utyskiwanie jak otwierali gimnazja,nikt nie tak nie protestował jak za pelopeez zamykali szkoły i was zwalniali to,my rodzice ,dziadkowie okupowalismy szkoły w obronie Was drodzy nauczyciele! Kiedyś to nauczyciel był autorytetem! Pamiętam wspaniałą polonistkę, geografistke, nauka przy mapie, osoby po liceum pedagogicznym! Wspaniała matematyczkę. Mała wiejska szkoła, ale poziomem konkurowała z miejskimi! Dziś wykształconych osób z mgr jest ok 30%,więc jest konkurencją! Niektórzy mag pracują na strefie jako fizyczni! Dziś nauczyciel niczym się nie wyróżnia,często mam wrażenie że te osoby nigdy nie powinny pracować z dziećmi!zero kultury! A zarobki? Pokażcie Pit, zeznanie roczne! A może tylko radni nauczyciele tak dużo zarabiaja?

Przeczytajcie "KARTĘ NAUCZYCIELA!Warto poświęcić czas! Przy podwyżce 1000zl netto ,dodatkowo z karty ok średnio 350?może więcej ! Teraz rozumiem dlaczego pokazują "paski!PIT roczny! A dodatki mieszkaniowe, kredyty preferencyjne mieszkaniowe i wiele "atrakcji finansowych!

nie no szlag mnie trafia z tym strajkiem. Po 1 - jako rodzic dostałam do podpisania karteczkę w której było że zajmę się dzieckiem w poniedziałek 8.04.2019 hmmm troszkę dziwne że nikt nie wiedział czy Rząd dogada się z nauczycielami ale jedno było pewne i tak strajk będzie. Po 2 - ok chcą podwyżki to niech dostaną ale pod warunkiem : 40godzin tygodniowo i 26 dni urlopu !!! Pracują po kilka godzin . Świątek , piątek - wolne . ferie wakacje itd W telewizji widziałam wypowiedź nauczycielki - strajkują by godnie żyć ... to ja się pytam co my zwykli ludzie mamy powiedzieć .Stwierdziła że za 1000zł mogłaby więcej dać od siebie ... Czyli co teraz nie dają ????Żenujące ! Po 3 - ciekawe dlaczego akurat teraz strajkują ??

Łatwo jest kogoś hejtować, kiedy nie ma się pojęcia, jak jest po drugiej stronie. Jacy Oni niedobrzy, Ci nauczyciele... Jeżeli dorośli mówią tak o nauczycielach, to czego uczą swoje dzieci? Nie dziwmy się, że dzieci nie mają szacunku dla swoich nauczycieli, wynoszą to z domu. A nauczyciel? Cóż, może się w końcu wypalić. Tego chce społeczeństwo, Polacy?! Opamiętajcie się! Gdy byłam w wieku szkolnym, moja wychowawczyni była moją Idolką, tak jest zresztą do dzisiaj!

Dzieci robią w klasie to na co im pozwalają nauczyciele i rodzice niestety nie mają tu wiele do gadania. Większość nauczycieli od strony pedagogicznej jest nikim, nie potrafią opanować klasy, to dzieciaczki im na głowy wskakują, co zresztą nie dziwi.

Nie popieram strajku nauczycieli ani samych nauczycieli, ale tu się z tobą nie zgodzę. To nie dzieciaczki im na głowę wskakują, ale wstrętne, rozwydrzone , wrzaskliwe bachory.

Owszem, kiedyś było łatwiej. "Do kąta", "łapy", "za drzwi", czy pociąganie za uszy, to budziło szacunek i posłuch. A dziś to jest nie do pomyślenia...

I mówię z góry, w moim domu też byłem nauczony szacunku i posłuszeństwa wobec nauczyciela, nie o tym mowa, ale widzę, że lepiej to dopowiedzieć

Jak można mieć czacunek dla nauczycieli, gdy nauczyciele nie mają szacunku dla uczniów. Słyszę co mówi wnuczka przychodząc ze szkoły o nauczycielach i atmosferze jaka w szkole panuje. Chodzi mi o szkołe Nr 6. Mare pomyśl o czym piszesz.

Myślę, że właśnie w tym jest problem. Ludzie nie szanują nauczycieli, często krytykują w domach, co słyszą dzieci. Dzieci przekładają to na nauczycieli, a Tym też się w końcu "przestaje chcieć". To trochę walka z wiatrakami. Jak coś przeskrobałam w szkole, dostałam "łapy", nie powiedziałam w domu, bo byłaby poprawka... A teraz do więzienia Go wsadzić! Społeczeństwo... Myślę, że wyrosłam na wartościowego człowieka, te "Łapy" nie zaszkodziły...

Łapy... Ja też byłem bity przez nauczycieli i nauczycielki, tak jak większość chłopców w klasie. Tlukli nas drewnianymi cyrklami wyrywali baczki czy naderwali koledze ucho. Wszystko pamiętam... Teraz mam popierać następców tych ludzi mieć szacunek do nich? Dopiero w średniej szkole spotkałem moje autorytety. Nigdy nie poprę postulatu wzrostuwynagrodzania za samo bycie nauczycielem. Niech najlepsi zarabiają nawet 10k. Reszta niech się stara...

Mare mialem cudownych nauczcieli ktorym zalezalo na mnie. Dzis to marzenie.

Xcx, dziś też są tacy. Moja córka trafia na takich. Tylko u mnie w domu mówi się w szacunkiem o tej pracy.

Pierwsza łapka w dół, to jest nasze społeczeństwo... Czy kogoś obraziłam tym komentarzem? Raczej nie. Hejt, nienawiść, zawziętość. To jest cel w życiu... Szkoda:-(

Mam doroslego syna. Studenta. Nigdy nic od panstwa nie dostalem. Wszystko sam wypracowalem. Nie jestem beneficjentem 500+ wiec nie pieprzcie mi ze pisze patologia. To wy tworzycie patologie. Specjalnie mala litera elyto. Za 1000ac wiecej bedziecie lepiej nauczac? Zyskacie prestiz u spoleczenstwa? Nie rozsmieszajcie mnie bo mam zajady

A stóweczki dziennie uciekają elicie!

Do szczerej co masz do pracowników fizycznych oni zapier.... A twój mąż nauczyciel siedzi w ciepłe i na tyłku

Jak wam nie pasuje to zmiencie pracę,ile ludzi pracuje w kilku pracach i zarabiają mniej od was,widać jakie auta stoją po szkołą biedaki.

Egzaminy przeprowadzono udało się,nauczyciele chcą kasy za czas kiedy strajkują chyba ich pogrzało,te pieniądze lepiej przeznaczyć na stypendia.

Wstyd żeby w tym kraju wykształcony nauczyciel zarabiał tyle co pracownik fizyczny...Popieram ten strajk..Jestem żoną nauczyciela,oboje pracujemy...Mój mąż musi zapierdzielać w dwóch szkołach i jeszcze ma dodatkową pracę żeby zarobić cokolwiek...Ja też pracuje i wcale nam się nie przelewa...Męża całe dnie nie ma w domu...Bo jak nie rada w jednej szkole ,to w drugiej,albo jakaś wycieczka,albo impreza w szkole...Jak wraca z pracy to siedzi po nocy żeby materiał do szkoły przygotować przy czym zużywa swój papier i tusz do drukarki. .tego nikt nie widzi...Jest nauczycielem kontraktowym,ma studia i zrobił jeszcze 4 kierunki studiów podyplomowych...na etacie w jednej szkole ma niecałe 2 tysiące...

2 tys z jednej szkoly to malo? Nie rozsmieszaj mnie.

Z ciemną masą się nie dyskutuje...I o to chodzi też w tym strajku...że rząd okłamuje wszystkich co do wysokości wynagrodzeń nauczyciela A ciemną masa wierzy...A potem hejt na nauczycieli...wstydu nie macie i rozumu za grosz

nieprawda, nauczyciele zarabiają dużo więcej

Zostań nauczycielem i wtedy podyskutujemy o twoich zarobkach...

tak? tzn ile? pozdrawiam nauczyciel

Karta nauczyciela gwarantuje przywileje! Poczytajcie

A skad ty to wiesz istoto Zigi? Nie jestes nauczycielem i nie masz nauczyciela w rodzinie (gdyby było odwrotnie to nie pisałabys takich bzdur). Wstyd mi za was rodzice, dziadkowie i nudzący się uczniowie. Jesteście dwulicowymi oszustami.

Szczera a takie głupoty pisze haha

Zawsze mozna zmienic prace .A w miejsce pan ktore powinny przejsc na emeryture zatrudnic mlodych.Kazdy dzis malo zarabia pani w sklepie tez by chciala zarabiac 5tysiecy i co ma strajkowac .Takie zycie niestety .Tylko najwiecej dzieci na tym ucierpia .Bo teraz zamiast dwuch stron pracy domowej dostana 8 stron zeby nadrobic zaleglosci po strajku.

Młodych? Uważasz że w obecnych czasach dobrze wykształcony człowiek marzy o tym żeby być nauczycielem? hehe naaapewno

Prezez Broniarz już dziś nie miał nic do powiedzenia!

w telewizji TVpis mają za to dużo powiedzenia

Bo przedstawiają w sposób rzetelny fakty i tyle!

a po prawdzie to Fakty nadawane są w TVN

§ 5. Kryteria oceny pracy nauczyciela dyplomowanego obejmują kryteria określone w § 2 ust. 1, § 3 ust. 1 i § 4 ust. 1 oraz: 1) ewaluację własnej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz wykorzystywanie jej wyników do doskonalenia własnej pracy i pracy szkoły; 2) efektywne realizowanie zadań na rzecz ucznia we współpracy z podmiotami zewnętrznymi; 3) dwa z poniższych kryteriów, wskazane przez nauczyciela: a) opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych programów nauczania, programów wychowawczo-profilaktycznych lub innych programów wynikających ze specyfiki szkoły lub zajmowanego stanowiska, z uwzględnieniem potrzeb uczniów, b) upowszechnianie dobrych praktyk edukacyjnych, w szczególności przygotowanie autorskiej publikacji z zakresu oświaty, c) przeprowadzenie ewaluacji działań wynikających z pełnionej funkcji lub zadań związanych z oświatą realizowanych poza szkołą oraz wykorzystywanie jej wyników do podnoszenia jakości pracy szkoły, d) współpracę z Centralną Komisją Egzaminacyjną lub okręgową komisją egzaminacyjną, w szczególności w charakterze egzaminatora, autora zadań lub recenzenta, placówkami doskonalenia nauczycieli lub szkołami wyższymi w zakresie opieki nad studentami odbywającymi praktyki pedagogiczne.

Po co to piszesz przecież patole i tak nie potrafią czytać . W KurTV przecie powiedzieli ze uczytiel ma 8 tys. za 18 godzin w tygodniu, to terrorysta i obibok, no i komuch . Bo każdy starajkujacy to komuch, w myśl zasady , ze każdy pijak to złodziej.

Oj mało tych punktów będzie teraz za ocenę pracy strajkujących

Dziś był ubaw.jedna strajkująca nauczycielka przyszła do szkoły z dzieckiem i miała pretensje ze nie może zaprowadzić dziecka do przedszkola bo tam strajkują. Dobreeee co ???

Mam 20 lat, niedawno znalazłem pierwszą pracę w jednej z kutnowskich firm. Mam podstawy 2900zł bruttto + premia. Moja koleżanka po 4 letnich studiach + kolejne dwa (nowy kierunek). Zarabia mniej niż ja. Kiedyś nauczyciel miał coś do powiedzenia, teraz ... To bardzo niewdzięczna praca. Wiem po sobie i swoich kolegach jak podle zachowywałem się w stosunku do nauczycieli. Nie polecam tego zawodu nikomu małe zarobki, dużo stresu. Rodzic sam nie pracuje z dzieckiem, tylko wszystko zwala na szkołę. Jak niby młody nauczyciel ma zostać na dłużej w szkole, skoro prywatna firma daje mu za mniej stresująca prace 40% wyższe wynagrodzenie?

To się ciesz, że zarabiasz więcej od niej zamiast się nad nią użalać. Prawda jest taka, że nauczyciele to wykształceni ludzie, którym w życiu nie wyszło i tyle, chcesz ratować sytuację finansową każdego? To może zacznij od tych bardziej przepracowanych.

Ty pracujesz 40 godzin a nauczyciel w szkole spędza 18. Policz stawkę godzinową.

Dziś jedna z nauczycielek w telewizji powiedziała że musi lepiej zarabiać aby lepiej nauczyć ? To co jest z wami ?

Jasne nauczyciel dyplomowany w Kutnie 3.930 zł na rękę za 18 godz pracy. (Miesiące pracujące) 489 godzin nauczyciel pracujący w Polsce podzielić przez 12 miesięcy wychodzi średnia 41 godz na miesiąc ! Zarabiasz tyle 3.930zl za 41 godzin ????? To średnia liczona przez 12 miesięcy dodam

Dodam ze te 489 godzin to średnia roczna pracy nauczyciela

Opuszczenie miejsca pracy! - Brak wynagrodzenia za nieobecny czas w pracy - konsekwencje dyscyplinarne za zaniechanie w sprawie przeprowadzenia egzaminów oraz bieżącej nauki - pozbawienie wszelkich dodatkowych środków pieniężnych wobec osób które nie wykonywały swoich obowiązków nauczycielskich - karygodne jest codzienne powiadamianie rodziców w formie wiadomości na portalach o kontynuacji strajku - wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec strajkujących - przeniesienie ma podobne pozycje do innych szkół na terenie powiatu strajkujących celem wyeliminowania w przyszłości podobnych przypadków buntu Chyba rodzicom należą się przeprosiny że ich kosztem prowadzą sobie takie protesty. Piękne słowa dziś zabrzmiały które informują że chociaż nie dostaną kasy na nieobecny czas pracy !

Ja na Twoim miejscu jeszcze bym tych nauczycieli rozstrzelał i nie pozwoliłbym pochować zwłok ha ha ha

Przyjdziecie się prosić, żebrać o oceny za miesiąc. I to właśnie wy, którzy piszecie te komentarze. Dla siebie lub swoich dzieci które się wierszyka nauczyć nie potrafią. Tacy z was znawcy i wybitni eksperci w dziedzinie edukacji.

A śmiechu warci komentatorzy kto uczył w szkole? Was piszemy z dużej litery piszemy Wy z dużej litery piszemy! Ekspert/Ekspertka w dziedzinie edukacji hahaha

"Was" i "Wy" piszemy z dużej litery w specjalnych okolicznościach, tak więc tutaj błędu nie widzę.

Dion, piszemy z WIELKIEJ litery!

Dać najniższą krajową premię za wyniki nauczania i miesiąc urlopu jak pozostali a w wakacje do zbierania ogórków. Można dorobić

xyz, a jakiej metody użyjesz do oceny wyników nauczania?

W szkołach średnich - przyjęcia na studia na państwowe uczelnie (prywatne w większości reprezentują nisko poziom), w szkołach podstawowych - współczynnik przyjętych do liceów i techników na podstawie egzaminu (należy powrócić do czegoś, co już było sprawdzone).

Gdzie są Kuratoria, Kuratorzy Oświaty którzy za moich czasów nauki w szkole podst. bez zapowiedzi wpadali na kontrole bez zapowiedzi, a dziś najpierw telefon a potem kontrol i wszystko wygląda pięknie!!!!

Do ,, Ania,, z 12.55. Jeżeli nie jesteś zorientowana to Pani kucharka czy wozna w szkole to też budżetówka.

ale nie finansowana z subwencji - do ucznia

Jeżeli ci wszyscy nauczyciele to nieroby nieudacznicy niudouczeni źli i w ogóle be be to nic nie stoi na przeszkodzie by zabrać dzieci i poszukać lepszej szkoly. Albo zapisać dziecko do szkoly prywatnej. Albo zajac sie samemu edukacja dziecka. Powodzenia!

Rodzice z nauczycielami!

A urlopy zdrowotne platne to co ile grup zawodowych je posiada.Wolne jest a płacić państwo płaci.

Na tym polegają urlopy, ale widać nie jesteś osobą pracującą.

Sprawa wygląda tak -bardzo mała część 500 + trafia do tych co tego potrzebują. W większości do patologii lub do tych co kasy mają jak lodu. Teraz płacimy na pierwsze dziecko - super. Zapewne każdy z nas zna takie przykłady. I co sprawiedliwe to jest? Teraz damy na krowy i tuczniki....A nauczyciele...W sumie nie dziwie się. Oglądając nasz rząd w mediach widać, że mało kto z nich miał styczność z prawdziwą edukacją...Taki nasz KRAJ

Na krowy i tuczniki są dopłaty z unii. Tylko wtedy jesli jest to hodowla ekologiczna w malych gospodarstwach. Korzystają z tych doplat francuzi, Niemcy, Belgowie, Holendrzy , luksemburczycy . Jesli rzaď się postara to polscy rolnicy tez dostaną takie doplaty. Te doplaty nie sa z budzetu panstwa. To tak aby cie doedukować.

Na krowy i tuczników to zobaczymy czy będzie dopłata bo to mają być na ten cel środki z UE i gdyby zostały przyznane, to aby je uzyskac należy spełnić wymogi, to nie będzie takie proste.

pieniedzy nie ma 2 mil zł poszło w 2018 roku na ochrone prezesa pis

i loty Donalda do Gdańska

To zrobić szkoły prywatne. Nauczyciel będzie miał więcej pieniędzy, klasy 10cio osobowe to każda tępota coś z lekcji wyniesie a jak rodzic wybuli 3-4 tyś. co miesiąc to się obudzi i sam wyjdzie na ulice!!!!!Popieramy STRAJK. Nauczyciele- rodzice są z wami.

Ta różnica między głosami na "TAK" i na "NIE" nie jest przygniatająca.

Nauczyciele to skończone kreatyny znane wszystkim z lenistwa i pazernosci

tomi, nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale sugeruję zmianę źródła, bo bredzisz.

Tomi czerpie wiedzę z tego co widzi.A co widzi?Strajkujacych nauczycieli.To Ci wystarczy „imiot”!!

A dlaczego udzielacie korepetycji w czasie strajku mało wam jeszcze po co się pchasz na zawód nauczyciela od pokoleń był mało płatny i czego wy nauczyciel dzieci już nie ma pedagog z powołania powiem wam co kiedyś Chylińska f..

Łamistrajki wstyd. W trakcie gdy strajkujący nauczyciele walczą o waszą godność i pieniądze, zyskując szacunek i poparcie różnych mądrych grup zawodowych, wy siedzicie w szkole i nic nie robicie bo nie ma dzieci do zaopiekowania w szkole. Nie tracicie pieniędzy, ok, tracicie cos więcej... I to wlasna decyzja. Chwała dla zdolności solidaryzowania się z zawodem i odwagi dla nauczycieli strajkujących!!!

Niech nie walczą. Ja przyjmę podwyżkę zaproponowana przez rząd. Przez ostatnie lata nikt kasy nauczycielom nie dawał - dobrze, że teraz daje. Dlaczego strajkujący nie wskazują, że wśród nauczycieli są dobrzy i słabi i każdy ma dostać tyle samo. Nieważne czy wychowałeś olimpijczyka, czy natychmiast po dzwonku biegniesz do domu- różnicy w pensji nie ma żadnej. No dobrze- 20 złotych mniej albo więcej dodatku motywacyjnego.

Łamistrajki jako jedyni ratują honor tej śmiesznej grupy zawodowej. No tak, lepiej mieć pretensje do nauczyciela, że wykonuje swój zawód niż, że bawi się w gierki polityczne kosztem uczniów.

"d" i reszta, przestańcie z tym "kosztem uczniów". Nic im nie będzie. Kaczyński z kolegami zmienia - kosztem Polaków i m.in. moim - Polskę na gorsze. Dlaczego tym się nie przejmujecie? Dlaczego to wam nie przeszkadza?

Nygusy do roboty

Dawidkutno, no to w końcu się do tej roboty weź.

Nauczyciele to podłe śmierdzące tchórze. Najpierw kombinowali z lewymi zwolnieniami , teraz chcą wyrwać kasę rękoma własnych uczniów i ich rodziców. Tchórze , oszuści i kombinatorzy.

Bełkot po formie widać że był w szkole problem

Co tam bełkoczesz patolu..

wywalic z pracy i postawic zarzuty z art 231kk

Postawiłeś klocka? Ha ha Nauczyciele to nie urzędnicy, ale sami mądrzy tutaj piszą. I żeby nie było ja uważam , ze nie powinno dojść do statku, ale to rząd idzie na konfrontacje. A kto sieje wiatr ten zbiera burze.

Broniarz wyprowadzil nauczycieli na rykowisko

Niby tacy wykształceni, a poszli za komuchem, jak barany na rzeź

Kutnianie mówią nie dla patoli wycierających sobie gęby nauczycielami.

Nie nauczyciel, lepiej najpierw sprawdź ile w swojej rodzinie miałeś i masz komuchów (zapewnie się zdziwisz), a dopiero potem wróć do dyskusji.

Nauczyciele nie poddawajcie się ! 

Prezydent i przewodniczący rady - wielka obłuda. Z jednej strony życzenia pomyślnych egzaminów dla uczniów, wcześniej wypowiedź, że nie ma widzi powodu krytyki strajku. Żenada.

Polacy to"Naród Wspaniały, tylko ludzie k..wy"-już dziadek Piłsudski to wiedział.

W samej szkole nie pracuja tylko nauczyciele,a inni pracownicy szkoly,im tez nalezy sie podwyzka.

Zabrac pensje w czasie wakacij

Na szczęście żaden patol o tym nie decyduje

Strajk to patologia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W pizdu pozwalniać tych co strajkują jest dużo młodych chętnych nauczycieli którzy nie mogą znaleźć pracy w swoim zawodzie a nie trzymać dziadostwo

Bys sie zdziwił juz w szkolach w Kutnie są wakaty a chetnych brak.

Dziadostwem śmieciu to jesteś ty i patologia z której pochodzisz. Jak masz cwaniaku internetowy to chodź się spotkamy .

Taki jesteś odważny świński ryju. Uważaj żeby ciebie ktoś nie poszukał. Co wtedy powie twoja nędzna rozdygotana dusza.

Te gwiazdor OKO co masz żonę nauczycielkę jak jej nie odpowiada bumelancka praca w szkole to niech się zwolnić i idzie zapieprzac do marketu albo do Pini Wielka mi pani nauczycielka

Ja widze z jakimi rodzicami ma doczynienia to nie dziwota że ma dość

Od zapieprzania za michę ryżu to jesteś ty jak to powiedzial Pinokio.

Ten strajk planowany byl dawno dawno temu skad banery w calej Polsce koszulki dla każdego nuczyciela tego się nie robi w pare dni. To zagrywka plityczna.

Ile czasu się przygotowują po za szkoła nauczyciele od muzyki, plastyki ,w-fu, religii nie ma co porównywać z innymi nauczycielami. Moim zdaniem powinno się zmienić kartę nauczyciela a nawet zlikwidować. Pozmieniać zasady zatrudnienia i doprowadzić do tego , żeby nasze dzieciaki nie siedziały do wieczora aby odrobić lekcję zadane do domu. Albo żeby mu tłumaczyć zadania z matematyki , chemia czy fizyki bo nauczyciele nie wyrabiają z programem. A co do korepetycji to zostawię to bez komentarza.

Skończyć z tymi frazesami typu #popieramy strajk to kpina. Regionalna Izba Obrachunkowa przestrzega samorządy iż na czas strajku nie mogą płacić za czas strajku bo to nielegalne. Wiecznie im mało a co inne grupy zawodowe, emeryci i renciści.

Inne grupy też strajkują, a emeryci narzekają najwięcej...

Niech opodatkuja korepetycje co drugi rodzic wydaja srednio 500 zł miesięcznie

Swiete slowa teraz syrajkuja a korepetycje caly dzien prosze policzyc dwie pensje w miesiacu tylko jedna lewa

To skoro rodzic taki inteligentny i kształcony niech sam pomaga dziecku i nie płaci za korepetycje. Chyba, że za ciasno w główce i nie potrafi,

Za ciasno w główkach to mają nauczyciele

Tu tylko patologia wyciera sobie mordy nauczycielami

Patolem to jesteś ty w inteligentnym człowieku nie ma takiej hardości jesli rzeczywistość boli

To co nauczyciele robią na lekcjach? Powinni nauczyć dzieci, aby nie musiały brać korepetycji.

Dzieci są zdolne i nazwijmy to mniej zdolne , w klasie jest ich ok. 20 osób a nauczyciel jeden. Trudno dotrzeć z wiedzą do każdego dziecka. A od czego są rodzice?.

kiedyś nie było w klasie 20 uczniów tylko 35- 40 i jeden nauczyciel i wyuczył dzieci, które dziś są naukowcami, nie oglądali się żeby dzieci korzystały z korepetycji.

Nauczyciele to bezczelna i leniwa grupa zawodowa mająca wielkie mniemanie o sobie a w rzeczywistości to DNO

Bardziej leniwi są rodzice, którzy wysługują się tylko nauczycielami, korepetycjami, opiekunkami, a dodatkowo ciągną 500+. Zastanówcie się sami nad sobą, a dopiero oceniajcie innych.

Mam żonę nauczycielkę powiem tylko tyle jak sie nic nie zmieni to bedzie to jej ostatni rok w tej pracy. Jak podobnie zrobią inni nauczyciele kto bedzie wasze dzieci uczył?!!!

Zapewne lepsza nauczycielka niz twoja zona

powodzenia w nowej pracy. Może na spawacza bo tam dobre zarobki tylko nie ma aż tyle wolnego w roku

Powodzenia życzę żonie!!!!!oczywiscie w nowej pracy

I co.. więcej tumanów takich jak ty będzie stało pod budka z piwem.

Oko. Już o to martwić się nie musisz

I będzie pracować 40h tygodniowo a nie 18h za niższą stawkę niż teraz ma xD

Powiem Wam że nauczyciel w rzeczywistości pracuje 50 godz tygodniowo,praca w domu sprawdzanie klasówek,kartkówek, testów do tego dochodzą zebrania z rodzicami ,pilnowanie dzieci na dyskotekach i wycieczkach oprócz tego pisanie różnych sprawozdań ,projektów i analiz dotyczących Waszych dzieci itp.

Kto każe sprawdzać w domu. Ja pamiętam jak nauczyciele byli w stanie sprawdzić to w szkole. Pilnowanie dzieci na dyskotekach...a to dobre albo na wycieczkach gdzie jadą najczęściej za friko a przy okazji zobaczą miejsca gdzie jeszcze nie byli.

Hahahahahahahaha

Teraz wiem przeciw strajków są, :degeneraci, alkocholicy pisuary, hejterzy, itd.

Poziom trawy reprezentujesz .Twój wpis to jad i frustracje uff

mam żonę nauczycielkę j.polskiego wiecznie pretensje rodziców, im większy tuman tym mądrzejszy . 

Zgadza się czym mądrzejszy nauczyciel tym bardziej tuman

To o tumanie to rozumiem że o żonie tak brzydko?

Jak mają rozdawać patologi na picie i libacje jakie oglądam codziennie to lepiej niech dadzą ludziom pracującym. Patola ma kilka tysi za to że dzieci biegają brudne i głodne i jest dobrze,a zaproponuj im pracę to Cię wysmieją, bo MOPSY dają za darmo.

To mieszkasz z taka patologia ze wszystko wiesz ?a zgłosiłaś te libacje? a zgłosiłaś ze dzieci brudne?a zgłosiłaś ze dzieci głodne?porządna obywatelka by to zgłosiła bo miałaby na względzie dobro dzieci!!!!

Widać gdzie mieszkają tyle zarabiają i nie posiada własnego mieszkania to chyba sama jest patologią i żyje na koszt Państwa kogoś widzi a so sobie zapomniała

Co kilka dni przyjeżdża mops, policja, kurator. Po takiej wizycie dzieci zabiera ktoś z rodziny. Niestety za kilka dni jest powtórka z rozrywki. Bywa też tak że piją po 22 zamykają drzwi i nie wypuszczają do domu. I tak to się ciągnie kilka lat.

Przestańcie wypisywać takie bzdury. Ktoś usłyszy i uznaje za prawdę. Widzisz taką patologię ? To zamiast pisać o tym anonimowo zgłoś patoli to najbliższego MOPS-u. Ponadto pracują Zespoły Kuratorskie przy Sądzie Rejonowym w Kutnie. Zamiast pisać bzdurny komentarz zadzwoń, porozmawiaj i zgłoś. Momentalnie zajmą się problemem. Jeżeli się nie zajmą to pismo do Starosty Kutnowskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji i innych organów nadzorujących. Patologię można w 5 minut załatwić. Proszę działać a nie anonimowo pisać bzdury wyssane z d...y. Zrobić zdjęcia komórką, nagrać z ukrycia i zgłaszać.

Oj tak nasze państwo dąży do szerzenia się samej patologi z wykształceniem nadciaganym podstawowym. Jak to będzie wyglądać za kilkanaście lat?

deprecjonowanie nauczycieli, rezydentów, pielęgniarek itp., ochocze obrzucanie ich inwektywami - do niczego pozytywnego nie prowadzi

Nikt nikogo nie przygnębienie, nie poniża, tylko pewne grupy zawodowe nigdy nie powinny strajkować. Tego wymaga etyka zawodowa

Do Jarosław K. Ciekawe czy Ty chciałbyś się użerać z nie swoimi dziećmi za marne grosze. Miałam taką sytuacje, że przygotowywałam dziewczynę do matury ,w szkole średniej miała 4 na świadectwie, dobrze się uczyła. Matury nie zdała jakim cudem nie wiem. Cała wina została przelana na mnie.Nigdy więcej. To mega odpowiedzialność zarówno za małe dzieciaki, które również mają egzaminy kompetencji na koniec.

Użerać się....ładne określenie. Jeśli ktoś myśli w ten sposób to nie powinien być nauczycielem. Niech pracują po 40 godz tygodniowo to i pracy nie będą musieli zabierać do domu.Urlop jak wszyscy i niech dostaną wtedy podwyżkę

No właśnie widać po tym poziom elit. Kasa i tylko kasa

KCI posiłkuje się ankietą degenerata, u którego na profilu wóda miesza się z bluzgami. Gratuluję!!!

Chwala nauczycielom emerytom to im sie nalezy po 1000 zloty za kazdy dzien egzaminu wlasnie tacy byli kiedys pedagodzy

Pewne grupy zawodowe nigdy nie powinny strajkować. Wymaga tego etyka zawodową.

Niech pracują jak 80 % spoleczenstwa 40 godzin w tygodniu od 8 do 16 zlikwidować kartę nauczyciela i będzie ok.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także