Rejestracja i logowanie

Kutno miastem wypadków? Prezydent prosi o więcej policyjnych patroli

Wydarzenia 11-01-2019 Autor: toza Foto: poglądowe, archiwum
30
Kutno miastem wypadków? Prezydent prosi o więcej policyjnych patroli

Kutnowskie władze apelują do policji o częstsze patrole na ulicach naszego miasta. Wszystko przez wypadki i kolizje, których ostatnio niestety nie brakuje. Mówią o tym mieszkańcy, mówi także jeden z radnych.

Robert Małachowski pod koniec ubiegłego roku zwrócił się z prośbą do prezydenta o wystosowanie wniosku do komendanta KPP Kutno.

- Od bardzo długiego czasu na terenie naszego miasta dochodzi do częstych niebezpiecznych zdarzeń drogowych – kolizji i wypadków. W porach roku jesienno-zimowych jest ich niestety jeszcze więcej – pisał w swojej interpelacji Robert Małachowski.

Radny stwierdzał, że kierowcy często łamią przepisy i przekraczają prędkość. Za przykład podawał ul. Skłodowskiej czy Jesienną, a także ścisłe centrum Kutna. Dlatego poprosił prezydenta o interwencję w kutnowskiej policji. Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zbigniew Burzyński skierował więc pismo do podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, komendanta KPP Kutno.

- Nawiązując do zdarzeń drogowych, które miały miejsce na terenie miasta w ostatnich tygodniach zwracam się z prośbą do Pana Komendanta o wzmożenie działań kontrolnych przez podległych Panu funkcjonariuszy Policji. Działania te powinny być ukierunkowane na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, a także nie dostosowują prędkości do warunków panujących na drodze. Przede wszystkim chodzi o drogi wlotowe do miasta tj. ul. M. C. Skłodowskiej, ul. Jesienną, ul. Łąkoszyńską, ale również o inne ważne ciągi drogowe w centrum miasta, tj. ul. 29 Listopada, ul. Barlickiego, ul. Olimpijska – pisze Zbigniew Burzyński.

Prezydent wyraża nadzieję, że wzmożone działania prowadzone przez policję poprawią bezpieczeństwo kierowców jak i pieszych korzystających z kutnowskich dróg.

fot. poglądowe, archiwum

komentarze (30)
Dodaj komentarz

A co policja da skoro ludzie po prostu nie umieją w kutnie jeździć?!

Bo buractwo w kutnie kompletnie nie umie jeździć!!!

Najpierw proszę rozpocząć od siebie-doświetlić proszę przejścia dla pieszych....i takich przykładów można mnożyć

No przecież w Kutnie mieszkają sami geniusze wszystko wiedzące to nie powinno być wypadków. Najszybciej są one spowodowane przez przyjezdnych po prostu zamknąć granice Kutna i po problemie.

,,Zbigniew Burzyński skierował więc pismo do podinsp. Krzysztofa Szymańskiego, komendanta KPP Kutno." Nie ma takiego stanowiska jak ,,komendant KPP w Kutnie", podinsp. Szymański jest Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie.

Tak garby na ulicach takie jak są w Wielkiej Brytanii

Założyć garby na ulicach

mieszkancy maja coraz więcej samochodów trudno właczyc się do ruchu przy centrach handlowych , do tego tez zachowanie pieszych tez jest jakie jest nie patrza na nic wchodzą na pasy ,sa trudne warunki drogowe może lepiej nosic jakies odblaski były akcje w szkołach teraz raczej ich nie ma potrzebna edukacja kierowcow i pieszych rowerzystów sama policja nic nie załawi

Proponuję rozwiązać Straż miejską która i tak nic nie wnosi w bezpieczeństwo w naszym mieście a wręcz generuje koszty a pieniądze zaoszczędzone przeznaczyć na zwiększenie patroli Policji

Straż Miejska powinna być już dawno zlikwidowana, przecierz to są ludzie zbędni . Ile razy pan ze Straży Miejskiej przyjeżdza samochodem służbowym dziennie na osiedle Ląkoszyn, Chyba tutaj mieszka? prawdopodobnie to przejażdzka prywatna.

Tu nie patrole i "dbanie" o statystykę mandatów tylko edukacja społeczeństwa w dziedzinie BEZPIECZEŃSTWA jest potrzebna. Pomyślcie Rajcowie zanim coś wymyślicie...

Zadna Policja nie upilnuje Debila który siedzi za kierownicą. Choć policjantów jest około 15-u w drogówce, a Debili za kierownicą ponad setka.

Obowiązkowa kontrola narkotestem tak jak alkomatem to powinien być standard

Ustawcie patrol na ulicy Wyszyńskiego JPII !!! Zobaczcie jak notorycznie skręcający w prawo na zielonej strzałce wymuszają pierwszeństwo na tych którzy na zielonym świetle zawracają na skrzyżowaniu... Miałem sytuację ze radiowóz policyjny zachował się podobnie.

I bardzo dobrze podziękujcie Panu radnemu za mandaty które teraz będzie musiała wystawiać policja aby statystyki były dla nich satysfakcjonujące.

Może WORD w Kutnie to wypadków na pewno będzie mniej. ????????????

Ale będą prprzetyrani ????????

Łapankę na emerytów z pod Biedronki i Kauflandu czas zacząć .

A emeryci to święte krowy które mogą chodzić jak chcą

spieszą się....czasu nie mają.

Życzymy ci bys też była emerytem, tylko czy z twoim myśleniem dożyjesz do tego...?

Od kontroli bezpieczniej nie będzie . Trzeba tworzyć bezpieczne drogi i mądrze zarządzać już istniejącymi .

Młodzieży nie zdołają dogonić .

Strzeżcie się wielcy przestępcy palący papierosy idąc ulicą,policja już na was czeka

Ulica Olimpijska? Serio? W centrum Kutna? Taki ważny ciąg komunikacyjny? To dlaczego władze miasta nie zadbały o bezpieczeństwo po ostatnich opadach śniegu? Białe czapki mają suszyć radarem na oblodzonej drodze? Dlaczego ktoś dopuścił do powstania parkingu długości 3/4 całej ulicy Olimpijskiej? Nasyłacie Państwo na biedne społeczeństwo policję, żeby podnieść bezpieczeństwo, a co Wy zrobiliście, żeby było bezpieczniej? Tworzycie sieć dróg rowerowych, kompletnie nie przemyślanych, w miejscach, gdzie nie powinno ich być ze względów bezpieczeństwa, bo jakiś Pan radny lubi jeździć na rowerze. Ludzie, co Wy odwalacie? Mam pomysł na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, podyktowany Waszym tokiem rozumowania: Wydział Komunikacji SP Kutno niech nie rejestruje żadnych samochodów, niech odmawiają wydania decyzji o zarejestrowaniu, będzie mniej samochodów , będzie mniej wypadków!

Cudownie sie wyjeżdża z tego parkingu...wprost na ulicę! Całkowity brak widoczności! ! ! ciekawe co za cymbał to projektował! Przepraszam wszystkich cymbałów za porównanie...

Skąd wziąć te patrole ? 

z Ukrainyemoji

Ze schroniska .

PATROLE PÓJDĄ W MIASTO! Babcie miejcie się na baczności przy przechodzeniu przez ulicę na czerwonym, bo misiaczki będą miały normy mandatowe do wyrobienia!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także