Rejestracja i logowanie

Kutno na pocztówkach: pomóżcie wybrać najlepsze zdjęcia

Wydarzenia 11-07-2019 Autor: ez.
27

Zaproszeni do udziału w projekcie „Pocztówki z Kutna” kutnowscy fotografowie uwiecznili w kadrach nasze miasto. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zwraca się z prośbą do mieszkańców, by kutnianie pomogli wybrać 10 najlepszych zdjęć. 

Autorami zdjęć są Adam Pietrusiak, Cezary Kucharczyk, Piotr Szatkowski, Lech Martynowski, Jarosław Makowski oraz Ryszard Grzelak.

- Mamy 23 piękne zdjęcia! Teraz zapraszamy mieszkańców miasta do wzięcia udziału w głosowaniu.  Spośród nadesłanych zdjęć musimy wybrać 10, które trafią na karty pocztowe. W tym celu zajrzyjcie na Facebooka TPZK. Głosowanie trwa do 31 lipca 2019 roku – 10 fotografii z największą liczbą lików wygrywa - informuje TPZK.

Spośród osób, które wytypują 10 zwycięskich fotografii, TPZK wylosuje 50 osób. Otrzymają one wydrukowane komplety pocztówek, a tych zostanie wykonanych 1000 opakowań zbiorczych  po 10 sztuk różnych kart pocztowych z widokiem Kutna (łącznie 10 000 kart).

Zadanie publiczne „Pocztówki (odkrytki) z Kutna” jest współfinansowane przez Prezydenta Miasta Kutno i  zostało  przeznaczone do realizacji w wyniku głosowania nad  Kutnowskim Budżetem Obywatelskim.  Projekt do KBO został zgłoszony w 2018 roku  i wygrał w głosowaniu mieszkańców Kutna. 

W naszej galerii zdjęć przedstawiamy po jednym kadrze każdego fotografa. Wszystkie zdjęcia, z których 10 znajdzie się na pocztówkach, możecie obejrzeć poniżej.

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Wszystkie zdjęcia są ładne, trudno dokonać wyboru, ale wybrałam z dr Troczewskim.

Beznadziejne !!! na tych zdjęciach nie ma kutna na Google Maps można znaleźć dużo dużo lepsze zdjęcia widać że ci którzy robili zdjęcia nie czują ducha miasta

Takie zdjęcie zróbcie róża świnia Ukraina

Trochę zdziwienie, ze to fotograficy- można się było spodziewać czegoś bardziej zaskakującego, a one są takie poprawne, statyczne i martwe bo bez ludzi, wydarzeń, akcji. Myślę, ze o wiele ciekawsze byłyby amatorskie zdjęcia mieszkańców/

Do mieszkanca jak ci sie nie podoba wiocha kutno to wyprowadz sie do miasta komadzyn buraku

A Szkoła Muzyczna?

Pierwsze najlepsze! Chociaz mozna bybylo polaczyc wszystkie zdjecia na jednej pocztowce by bylo super

Nie cierpię tej wiochy Kutno.

To po jakiego czytasz kci

Obrzydliwy komentarz, nie znoszę takich.

Najbardziej charakterystyczne dla Kutna to są sznury z praniem porozwieszane na balkonach. Widok z wiaduktu na Łęczyckiej zapiera przyjezdnym gościom dech w piersi.

Niestety większość suszarń w blokach jest zapuszczona albo zajęta na inne cele. Lepiej widzieć czyste niż czuć brudne.

Rzeczywiście,bo nikt nie robi prania i go nie suszy, a porozwieszanej bielizny osobistej nikt nie wywiesza na balkonie, chyba ci się coś pomyliło.,Poza tym pranie wysuszone na powietrzu ładnie pachnie, a w mieszkaniu kisnie i zaprowadza wilgoć.Wydumani esteci niech poprostu nie patrza,tylko niech zrobią sobie pranie.

Zwłaszcza wszelkich rozmiarów gacie!

Na balkonie to normalka. U mnie przed blokiem w samym centrum facet rozwiesil sznurki przy trzepaku i tam wiesza gatki.

Exhibicjonistki, czy jak? Ale w rozmiarze XXL to zabierają te ciuchy dużo światła roślinom.

Mój balkon i moje gatki.Stać mnie i suszę.

Skutek taki, że lemingi zaczną gacie wymieszać, żeby należeć do klasy średniej. Dobre, dobre. hehehe.

Zaprosić to powinniście mieszkańców kutna !!!!!aby to oni zrobili zdjęcia i dopiero wybrać na pocztówkę miasta a nie ,,fotografów kutnoskich,, to było nie fer

Zdjęcia które oglądamy ,to nie wiadomo jakie miasto przedstawiają a chyba nie o to chodzi

Średnio udane zdjęcia

Piękne są zdjęcia Kutno w kalendarzach miejskich. Tylko trochę tam nie pasują wizualizacje.

Nic ciekawego. Martwa natura.

Takie zdjęcia mogą przedstawiać każde miejsce w każdym miejscu! Są b.nijakie! Przepraszam ale piszę to co czuję-nie jestem fotografem.

Nieladne zdjecia. Pozdrawiam

Mi osobiście podoba się pocztówka z Adolf Hitler platz. Było wtedy dużo zieleni na obecnym Placu Piłsudskiego...

Ja odniosę się do zdjęcia/kartki Pana Lecha Martynowskiego (o innych nie będę mówił bo to tylko i wyłącznie kwestia gustu). Rozumiem, że jest to jakiś przypadek, że znalazło się to wśród "najpiękniejszych" 17 zdjęć Kutna? Już pomijając czy same zdjęcia zamieszczone w tym miszmaszu są ładne czy nie to chyba nie dopuszczą Państwo do druku kartki wykonanej przez 6-7(?) latka? Kto w dzisiejszych czasach rozciąga i deformuje zdjęcia?! Przecież to jest normalnie grzech. Nie da się tego oglądać. Wydaje mi się, że pozostałe zdjęcia też są naciągane, tak aby wypełnić prostokątną kartkę. Wnoszę o usunięcie tej "grafiki" bo po czymś takim pozostaje tylko oczu kąpiel. Dziękuję za uwagę.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także