Rejestracja i logowanie

„Kutno - trochę smutno”. Radiowcy nagrywali w Kutnie

Wydarzenia 15-03-2019 Autor: ez.
20
„Kutno - trochę smutno”. Radiowcy nagrywali w Kutnie

Można powiedzieć, że wczorajszy dzień w Kutnie upłynął pod znakiem stand-upu. Po pierwsze dlatego, że w Kutnowskim Domu Kultury wystąpił Rafał Pacześ, a po drugie - na dworcu kolejowym w naszym mieście zatrzymał się Arkadiusz "Jaksa" Jakszewicz, gdzie spotkał kolegę po fachu, Adama Sobańca, z którym z Kutna nagrał swoją audycję z cyklu „Śmiechoskop” dla radia UWM. Podczas niej pozdrowili mieszkańców i podzielili się kilkoma opiniami na temat miasta róż.

Jak czytamy na stronie olsztyńskiego radia akademickiego, pod owym „Śmiechoskop” kryje się humor, komedia i satyra, a czasami śmiertelnie powaga. Arkadiusz Jakszewicz w audycji bada, co nas cieszy i bawi. No właśnie, a jak jest z Kutnem? Czy cieszy albo bawi? Jakie odczucia wzbudza u osób odwiedzających to miasto? O to zapytany został Adam Sobaniec, komik z Łodzi, którego w drodze z Olsztyna do Płocka spotkał na stacji Jaksa.

- Jestem w Kutnie i to na stacji kolejowej, gdzie właśnie odebrał mnie wspaniały komik Adam Sobaniec. Jak Ci się Kutno podoba? - zapytał prowadzący audycję „Śmiechoskop”.

Na co łodzianin odpowiedział:

- Nie zwiedziłem go za bardzo, ale smutno trochę tutaj jest. Nie wiem czy to przez pogodę, ale takie Kutno smutne trochę jest.

Ze Stacji Kutno, gdzie się zatrzymali, pozdrowili wszystkich mieszkańców miasta, skąd „jak najszybciej” chcieli odjechać.

- Ja pozdrawiam i trochę radości tutaj z Olsztyna przywiozłem, żeby zobaczyli jak żyją szczęśliwi ludzie - mówił Jaksa.

- Ja życzę wszystkiego dobrego ludziom. Wszystkim, nawet z Kutna, im też - dodał żartobliwie Sobaniec.

Ale „jak najszybciej” miasta róż nie udało im się opuścić. Na drugim podcaście słyszmy, że:

- Jeszcze jesteśmy w Kutnie, nie da rady stąd wyjechać tak szybko. Już Adam Sobaniec zaczął się zastanawiać czy tu nie zostać, nie założyć rodziny - ironizował Jakszewicz.

Dalej dodał, że przez Kutno zawsze tylko przejeżdża.

- ... ale może tutaj coś ładnego gdzieś jest, jak myślisz Adam?

Sobaniec odpowiedział:

- Myślę, że gdzieś może być, ale chowają specjalnie ładne takie, żeby było tylko dla mieszkańców, mają pochowane jakieś atrakcje.

Na koniec prowadzący audycję Jaksa dodał, że wczoraj w Płocku, dokąd jechali z Adamem Sobańcem, występował z nimi jeszcze Jasiek Borkowski, który wybrał bezpośrednie połączenie z Płockiem, bo „przesiadki w Kutnie się przestraszył”. Jaksa dodał, że specjalnie tutaj wszystkich zaciąga, żeby poznali te uroki.

„Śmiechoskop ze stacji Kutna” znajdziecie TUTAJ.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

Miasto jak każde inne o tej porze roku, Warszawa czy Łódz a nawet Kraków obleśne i brudne . A czy Kutno jest smutne nie- to wynik obleśnego i zardzewialego dworca sprawia takie wrażenie bo PKP zafundowało nam niby wspaniały dworzec o zardzewiałym widoku to jest okropne ale tak naprawdę czy centralny w Warszawie jest piękny - tam jest brud smród i wielkie pustkowie po godzinie 19tej

Łódź zawsze, nie tylko jesienią i zimą jest brudna i obleśna

Z nagrań wynika ewidentnie. Iż się nabijaja z miasta Kutna. Autor teksty wyrwał uryki zdań i przedstawił to w pozytywnym brzmieniu. Po co piszecie takie teksty?

Kutniarze ale wy jesteście prymitywni. Jesteście zwykłymi cywilizacyjnymi pariasami. Jednak jesteście biedni jak ch*j z p*zdą.

Po pierwsze to **** łks. Po drugie to oprócz Widzewa w łodzi nie ma nic interesującego lub śmiesznego ???? no może poza paroma żulami sikającymi na menelskie kamiennice

Co to za kołki dwa?

A kto to?

Zapraszam pod Aro na Rejtana , tyle atrakcji na raz nie zobaczycie.

Czy ktoś tu kłamie? A jak Wam jest w Kutnie?

Mnie się żyje dobrze. Mam pracę, którą lubię, jest zupełnie normalnie. Byłem już w kilkudziesięciu miastach w Polsce, zarówno mniejszych od Kutna, o podobnej wielkości, jak i większych, Kutno plasuje się gdzieś tak po środku pod względem wyglądu, ale nie wyróżnia się niczym szczególnie negatywnym, czego nie da się zauważyć w różnym stopniu we wszystkich innych miastach.

Tak średnio jest w Kutnie. Zalety: brak zgiełku jak w dużych aglomeracjach, średnie miasto mozna wiele rzeczy załatwić nie jak w dziurach co mają po 5 tyś. mieszkańców, rynek dość ładny i ratusz, dużo połączeń kolejowych, jest w środku Polski. Wady: słaba jakość miejsc pracy dla przeciętnego Kowalskiego, często po pracy nie ma co robić zwłaszcza w zimę, Aquapark jest ale za czesto tez się nudzi, miasto nieatrakcyjne turystycznie choć z wyglądu jest ok, brak ciekawej okolicy typu ładne jeziora w promieniu kilkunastu km, góry czy morze, park narodowy, do tych miejsc trzeba długo bądź dość długo dojechać. Tylko nie piszcie ze są Skrzynki bo to żadna atrakcja mówić nad wodą co chwila Dzień Dobry, wypoczynek zerowy. Starałem się być obiektywny. Pozdrawiam

*pośrodku

A to sobaniec jeden w styję wygrzmocony przez stado murzynów!

Polecam wygooglajcie sobie profil na Facebooku "Turpistyczna Łódź". To się dopiero razem pośmiejemy!

Gęby do d_py nawet niepodobne, a w Łodzi na Bałutach - tam to dopiero można znaleźć PIĘKNO i ATRAKCJE!

Jak to powiadają i piszą na murach: morda nie szklanka, ŁKS Limanka.

Kto to jest wogóle?

Zdaje się, że chyba jakiś człowiek, chociaż nie jestem tego do końca pewny.

a co ma być ...syf i brud.

Przecież jest.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także