Rejestracja i logowanie

Kutno znów deklasuje. Jesteśmy w krajowej czołówce

Wydarzenia 12-02-2018 Autor: toza/Stop Dyskryminacji Kutna, Invest in Kutno
29
Kutno znów deklasuje. Jesteśmy w krajowej czołówce

Kolejny ranking i kolejne wysokie miejsce. Główny Urząd Statystyczny opublikował zestawienie produkcji wszystkich polskich powiatów. Powiat kutnowski znalazł się na 20 miejscu.

W 2016 roku wartość produkcji sprzedanej przemysłu w powiecie kutnowskim wyniosła 5,965 mld zł. W przeliczeniu per capita, czyli na mieszkańca jest, to 60 362 zł. W porównaniu z 2015 rokiem to spory wzrost (wówczas wartość sprzedanej produkcji wynosiła niecałe 5,5 mln zł.). Dane uwzględniają te podmioty, które zatrudniają więcej niż 9 osób.

- Trudno powiedzieć, ile spośród tej produkcji przypada na samo Kutno, ponieważ GUS nie podaje takich danych dla miast, które nie są jednocześnie powiatami, ale z pewnością więcej niż 75% (taki odsetek miejsc pracy w powiecie znajduje się w Kutnie). Ponieważ dane uwzględniają jedynie firmy zatrudniające powyżej 9 osób, ten odsetek może w praktyce wynosić nawet 90% lub więcej – pisze Marcin Ciesielski na swoim profilu Stop Dyskryminacji Kutna.

W zestawieniu brane są pod uwagę wyłącznie powiaty i miasta na prawach powiatu. Wypadamy lepiej niż Toruń, Rzeszów, Opole czy Kielce.

Powiat kutnowski jest pod tym względem zdecydowanym liderem w naszym regionie. W powiecie gostynińskim produkcja per capita wyniosła 6779 zł, w kolskim 23 195 zł, włocławskim ziemskim 8990 zł, dla powiatu łęczyckiego brak danych. Z kolei jeśli chodzi o najbliższe miasta na prawach powiatu to: Łódź – 22 594 zł, Skierniewice 15 624 zł, dla Płocka brak danych. Natomiast dla Włocławka kwota per capita wyniosła 48 419 zł.

- Mniej niż u nas, pomimo istnienia wielkiej spółki państwowej, jaką jest Anwil, i braku wliczania terenów wiejskich. Bełchatów i Kutno to zdecydowani liderzy w województwie pod względem nasycenia przemysłem, ale Kutno osiągnęło tę pozycję bez udziału spółek skarbu państwa – dodaje M. Ciesielski.

komentarze (29)
Dodaj komentarz

co za kuuuuuuuuuurnie linkujemynie linkujemynie linkujemywwyyyyyyyyyyyy minusują komentarze co prawdę piszą??? Komuś się albo ewidentnie nudzi, albo ktoś zlecenie dostał. KUTNO JAK JA CIE ******O NIE NA WIDZĘ.

Dziwne, że ostatnio za każdym razem negatywny komentarz na temat ciężkiego życia w naszym zapyziałym mieście zostaje tak zminusowany, że aż staje się ukryty. Tak ciężko przyjąć prawdę do wiadomości?

Piękny tytuł, ale co z niego wynika? Papier wszystko przyjmie , a tak naprawdę od 2 lat w Kutnie nie ruszyło się nic.. To, że piszecie o tych pensjach to wynika z tego, że do tej pory jest tej pracy za mało i są chętni za te pieniądze ją wykonywać. Jak by nie było to i pensja by podskoczyła, bo by musiała. Dlatego nie ma co truć. To są prawa rynku i wszędzie jest tak samo. Jak sie coś ruszy w Kutnie, a nie zapowiada się na to, to i pensje podskoczą.

Kci jest chamski i nieuczciwy. Wszyscy widzą że usuwane są te wpisy które są nieprzychylne kutnowskim notablom. Ostrzegam , jeżeli dalej będziecie tak robić zgłosi się was tam gdzie trzeba. Jeśli nie wiecie co to jest WOLNOŚĆ SŁOWA to zgłoszą sie do was tacy co wam to wytłumaczą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ludzie no co wy!!! A coroczne igrzyska w święto róży , a zielona ośka która jednym osłodzi a drugim zatruje życie , a pływalnia dla elit , a masa obcokrajowców poprawiających kutnowskie geny. Nic to że tłuki , ważne że tanie robole. Kutnowska masa ma siedzieć cicho i raz na cztery lata własciwie zagłosować.

Za kilka lat samopoczucie Kutnowskich notabli wzrośnie , liczebność ukraińskiej hołoty też , Kutno zajmie pierwsze miejsce a po Kutnianach tylko smród zostanie. Za lat kilkadziesiąt jakiś cwaniak zrobi referendum , zostaniemy włączeni do ''samostijnej'' albo będziemy mieli drugie Kosowo. Tak się kończy krótkowzroczność i debilizm władz.

Szanowny Panie Janie . Chciałem zauważyć że Pan jesteś nie dość że po .je.ba.ny to jeszcze pie.r.do.l.ni.ę.ty ! 

Jeszcze żeby ta produkcja przekładała się na zarobki. Teraz jak idę gdzieś na rozmowę o pracę i jak pytają o oczekiwane zarobki, to mówię, że na początek 2 koła, a po roku podwyżka do 2,5k. Jeśli osoba prowadząca rozmowę zrobi wielkie oczy i powie, że jest to niemożliwa stawka nie próbując nawet jej negocjować, to od razu wiem, że nie warto się interesować tą firmą, bo nawet jakbym tam z 10 lat przepracował to i tak bym zarabiał najniższą krajową. 2500 zł to takie minimum dla młodego człowieka, który chciałby się usamodzielnić w życiu i nie żerować na rodzicach. Jeśli ktoś ma 30 lat i zarabia 1500 zł, to jest jak duże dziecko, bo za taką pensję nie można się w jakikolwiek sposób utrzymać w Kutnie i nadal musi mieszkać z rodzicami, a nawet jeśli się wyprowadzi to musi liczyć na pomoc rodziców i nosić brzemię kredytu na mieszkanie, które będzie spłacał przez co najmniej połowę swojego życia. Nawet jeśli mówimy o wynajmie to miesięcznie jest to teraz z 1000 zł za mieszkanie, które nie jest meliną. Zarabiając 1500 zł, to naprawdę strach pomyśleć co można wynająć i w jakiej okolicy.

Proszę o odpowiedź w którym państwie tak się zarabia że można kupić mieszkanie za gotówkę a nie nosić dlugole niego brzemienia kredytu.Chętnię się tam przeprowadzę.

Po prostu trzeba wziąć się w garść , na uczyć języka angielskiego zdobyć zawód i doświadczenie . A następnie wyjechać za pracą np do Holandii Finlandii lub gdzie kto tylko zechce . Ps KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE PIJE SZAMANA !

Ja z tymi cwanymi ch.u.ja.mi to nawet gadać nie chcę niech sam jeden z drugim zapier...da.la za 1500zł ! A takie jak AMZ lub Jamech to ja sram ! 

to prawda.za najniższą krajową nie da się wyżyć..ale takie są realia w Kutnie i okolicy..Wszyscy wszystkich mają w ****..Przed wyborami tylko starają się ładnie mówić i wiele obiecywać..A starostwo- tragedia..Tak płacą,ze zdechnac z głodu mam przyjdzie..

masz być potulnym baranem. Pracuj dla panów, żyj dla panów i umieraj dla panów. Nie oczekuj niczego więcej, bo jesteś nikim w oczach panów

To nie panowie , nie dżentelmeni to zwykłe cwano kute ch,u,j ,e ! Tak na marginesie to nie dziw to nikogo że w takiej firmie : Jamech " gdzie notorycznie łmie się kodeks pracy , gdzie za nadgodziny płaci się pod stolem , gdzie pracodawca nie zapewnia odzieży roboczej bo właściciel tej firmy to zwykły złodziej ! To że tam nie było jeszcze żadnej pożądnej kontroli ????

Kutno to idealne miasto wyzysku. Mamy dogodną lokalizację i infrastrukturę, a ludzie dalej zarabiają marne grosze w okolicach minimalnej krajowej w wielu firmach. Dodatkowo życie mamy tak samo drogie jak w większych miastach, a zarobki jak na typowej prowincji. Nic dziwnego, że coraz mniej młodych ludzi chce tutaj zostać i pracować. Po co im taka imitacja życia gdzie się tylko pracuje i po pracy wegetuje. Miejsca pracy, to też porażka, bo mamy głównie montownie i brakuje nowych technologii. Trochę wstyd żeby w 2018 pracować ręcznie i wykonywać małpią pracę. Człowiek haruje jak wół, a to nie przekłada się na zarobki, bo taka praca nie jest konkurencyjna na światowym rynku. W Kutnie brakuje godnych miejsc pracy. Wszystkie duże inwestycje nas omijają. Jedynie Kellog's wybił się budując u nas taki zakład, ale takich miejsc pracy powinniśmy mieć z dziesięć, a nie jeden. Co to za miejsca pracy gdzie traktuje się człowieka jak śmiecia i za nic ma się kodeks pracy. Takie miejsca jak Pini pokazały też innym pracodawcom, że też tak można, bo ludzie i tak będą pracować. Tak samo zakłady zatrudniające 20-50 osób to trochę kpina. Zabierają miejsca na strefie, ale nie ma z nich wielkiego pożytku. Widać, że ziemie wydawane były byle komu byleby tylko było jakieś miejsce pracy i teraz mamy takie skutki tego wszystkiego, bo większość ludzi zarabia bardzo marnie.

masz być potulnym baranem. Pracuj dla panów, żyj dla panów i umieraj dla panów. Nie oczekuj niczego więcej, bo jesteś nikim w oczach panów

Kutno to podły zapluty grajdoł. Przeciętny Kutnianin ma niskie zarobki i w dalszym ciągu problem ze znalezieniem pracy. Samo miasto jest brudne i niebezpieczne , wystarczy porównać z podobnymi miastami. Na razie jesteśmy zagłębiem montażowym dla zaciągu ukraińskiego itp. Dobrze się mają tylko władze miasta , powiatu i gminy. Te wszystkie statystyki nijak się mają do dnia codziennego mieszkańca. Drożyzna , zniszczony drobny handel , bałagan , brud , szybko psujące się drogi robione ''po znajomości'', bezradne służby porządkowe, komunikacja albo zniszczona albo kolesiowska. Ogólnie dno !!!!!!!!!!!!!!!!!

brawo!Święta prawda! brud, smród i ubóstwo..

umówmy sie zrobimy bombe i wysadzimy to gówno w pizdu

Niektórzy ludzie to chyba nie wiedzą co piszą. Najezdzają na tych Ukraińców a sami błąkają się po całym świecie...i są tanią siłą roboczą. Niemcy,Holandia,Wielka Brytania i Bóg wie gdzie jeszcze...mało Was tam jest?

Jeśli ktoś wyjeżdża za granicę ze znajomością języka to nigdy nie będzie tanią siłą roboczą. To juz nawet nie te czasy na fabrykach. Przyjedz i zobacz. Anglicy z Polakami na linii pracują. A nir każdy lubi usiąść sobie za biurkiem i odbębnić te 8 godzin

jak mozna mowic o braku rak do pracy nasi z um nie zmuszaja do pracy tylko robia wylegarnie nierobow po to zabrali ludziom skep spozywczy zeby nieroby mialy gdzie sie ogrzac najesc napic szpeku wyjsc na papieroska na bajerke bo z tego maja kase a za wszystko placimy my podatnicy

Ja bym chciał wiedzieć ilu mieszkańców urodzonych w Kutnie mieszka w Kutnie, ilu zameldowanych jest: 1. z poza Kutna, 2. obcokrajowców . Poza tym chciałbym dodać, że osobiście nie odczuwam żadnej korzyści z tego, że duże firmy powstają w strefie. Bardziej dyskomfort z powodu zanieczyszczonego środowiska i systematycznego zmniejszania zieleni w "mieście"

i drogich mieszkań

A kiedy rusza fabryka z przekrętem gruntowym na 20mln . Może tam dadzą więcej niż 2100 brutto i nie przez pośrednika?

Dadzą 2300 brutto

tylko czemu to się nie przekłada na zarobki? dostajemy minimum ustalone przez państwo a nie to co tak naprawdę sobie wypracowaliśmy

Statystyka to nie jest królowa nauk, często mąci obraz rzeczywisty. Lepiej opublikujcie dane ilu Ukraińców mieszka na stałe w Kutnie, bo zaświadczeń w PUP wydano ponad 9000 sztuk. Ilu jest zgłoszonych do opłat śmieciowych w Urzędzie Miasta? Ilu pracuje na czarno, czy wiadomo?

A ilu naszych rodaków było w takiej sytuacji 10-15 lat temu na Wyspach? Czemu już zapomnieliśmy jak sami chcieliśmy lepszego życia???

dodaj komentarz
Czytaj także