Rejestracja i logowanie

Leroy Merlin inwestuje niedaleko Kutna. Powstaje największy magazyn w kraju

Wydarzenia 14-05-2018 Autor: toza Foto: Gmina Piątek
22
Leroy Merlin inwestuje niedaleko Kutna. Powstaje największy magazyn w kraju

Ponad 123,6 tys. m kw, parking na 25 samochodów ciężarowych i 150 osobówek, do tego 160 doków i sześć bram. Niedaleko Kutna ruszyła budowa największego pod względem wielkości powierzchni obiektu dystrybucyjnego w Polsce.

- Wieloletnie starania podejmowane przez Gminę Piątek o rozpoczęcie inwestycji zaowocowały preludium konkretnych działań. Na terenach inwestycyjnych Łęka – Broników ruszyły właśnie prace na budową największej w Polsce hali magazynowej – informują władze Gminy Piątek na swojej stronie internetowej.

Rekordowy magazyn buduje Leroy Merlin. Na terenie gminy Piątek wybuduje go dla francuskiej sieci, spółka Panattoni Europe.

- Prace właśnie ruszyły. Jako pierwsze na teren budowy wkroczyły firmy, które stawiają pomieszczenia kontenerowe. Będą one stanowiły zaplecze techniczne dla firm budowlanych. Równolegle rozpoczęły się prace ziemne pod budowę fundamentów przyszłej hali – czytamy na stronie gminy.

Nowy magazyn Leroy Merlin będzie położony w odległości 2,5 km od węzła autostrady A1 Piątek - Stryków i 30 km od skrzyżowania A1 i A2. Będzie to kolejna wielka inwestycja w rejonie strykowskiego skrzyżowania autostrad. Wcześniej na tym obszarze swoje centra logistyczne i magazynowe ulokowały m.in. Raben, GLS, Arvato, Dachser, UPS, Castorama, Flextronics i Rossmann, Geis.

O tym, że w Kutnie powstanie market Leroy Merlin pisaliśmy TUTAJ

komentarze (22)
Dodaj komentarz

W PIĄTKU powstaje a nie w żadnym Kutnie.I wcale nie daleko od Kutna bo ponad 20 km.

Ludzie zacznijcie myśleć. Weźcie się do roboty bo tylko narzekacie jak jakieś bezmózgowce. Co nie zrobią w Kutnie to najpierw durnota musi się na wypisywać. Zróbcie coś ze sobą bo to ani szkoły, ani języków nie zna, w pracy to może raz był a mądruje się jeden przez drugiego jak by politykiem PISu był. Buahahahah

Czym tu się zachwycać. Powstaje obca firma , ma ją budować inna obca firma. Do pracy na lepszych stanowiskach przyjadą obcy , ostatecznie ktoś z Łodzi lub Warszawy. Paru roboli za psią kasę wezmą z okolicy. Zyski pojadą do Francji. Gminie zostanie brud , smród i rozjechane drogi. Taka jest Polska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak ja mam jechać 30 km.to już wolę dołożyć drugie30 km. i jechać do Łodzi gdzie mam więcej marketów z większym asortymentem

Przecież tam nic nie kupisz, to będzie główny magazyn a nie sklep

Tam nie będzie można zrobić zakupów. Czytajcie ze zrozumieniem. To będzie centrum logistyczne a nie hala zakupowa.

W Płocku jest lepiej bliżej i lepszą droga

Następny niedouczony w czytaniu ze zrozumieniem...

W Piątku nie w Kutnie

kutno to patola i śmierdzi świniami i menelami

Ty też, a jednak rodzice podobną cię kochają...

Żychlin to patola

Kutno to margines u was to aby Ukraińcy swinie i róże haha slyszalem ,że macie przymusowe uczenie się ich języka haha swinie idź liczyć lepiej hmm i twoj podpis też świadczy o czymś tluczniku haha

w żychlinie mamy strefe od kilku ładnych lat.burmistrza tez mamy od kilku ładnych lat . i nic po za tym .

Nie podszywaj się baranie !!!!!!!!!!!!!!!!!

i po co to nastepne upadnie kto bedzie chodzil kupowal jak kasy ludzie nie maja

Byś się zdziwił, ilu ludzi ma pieniądze. Ale jeśli ktoś siedzi w piwnicy i tylko narzeka, to jego sprawa.

I pomyśleć że na takie COŚ czekamy w Żychlinie od kilku lat ,jak na razie mamy tylko Burmistrza.

Kiedy wreszcie w Kutnie powstanie zakład,który wypełni rynek pracy w mieście i powiecie.Kiedyś matecznik polityczny dzisiejszych prezydentów sprzedał nową fabrykę Kraj na Sklęczkach za parę groszy,ponieważ miała powstać tam montownia Mercedesa na 3000 miejsc pracy.Pamiętają jeszcze to???

W sumie to jest taki teren, że do pracy w 10 minut z Kutna A1 - to jak w Kutnie, a trasa na Łódź z 15 minut. W dużych miastach ludzie o wiele dłużej dojeżdżają. Tylko cos w Kutnie z budowa sklepu lerła nie ruszaja..

Przecież to jest na etapie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych (dokumenty można znaleźć w BIP Urzędu Miasta).

To nie jest "niedaleko Kutna". Równie dobrze można napisać, że "niedaleko Łodzi". Albo że inwestycje w Strykowie są "niedaleko Kutna".

dodaj komentarz
Czytaj także