Rejestracja i logowanie

Mapa kościelnej pedofilii: jest ksiądz z naszego regionu!

Wydarzenia 10-10-2018 Autor: ez.
73
Mapa kościelnej pedofilii: jest ksiądz z naszego regionu!

Temat pedofilii i molestowania w Kościele Katolickim to ostatnio gorący temat. Kilka dni temu Fundacja “Nie lękajcie się” opublikowała specjalną mapę, na której znajdziemy miejsca i parafie oraz liczbę ofiar molestowania przez księży. Okazuje się, że takich przypadków nie brakowało nawet w naszym regionie.

Ze zgromadzonych i opublikowanych na mapie danych wynika, że do tej pory skazanych zostało około 60 duchownych z całej Polski. Ich ofiarą pada natomiast blisko 5 razy więcej osób, bo około 300, zatem średnio na jednego księdza-pedofila przypada aż 5 ofiar. I dokładnie tyle też było w jednej z parafii w naszym regionie. Nie tak daleko, bo za miedzą - w Witoni jeden z duchownych został skazany za wykorzystywanie seksualne pięciu ministrantów. Wikary Wincenty P. w 2002 roku usłyszał zarzuty i został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia. Zaraz po tym, gdy go zatrzymano podejrzany został odwołany przez biskupa Alojzego Orszulika.

- Prokuratura Rejonowa w Łęczycy wszczęła śledztwo w sprawie domniemanych nadużyć seksualnych popełnionych przez niego w stosunku do 14-letnich chłopców, kiedy w latach 1998 – 1999 był wikarym w Witoni koło Łęczycy - cytuje media Fundacja "Nie lękajcie się".

Ks. Wincenty P., wikariusz parafii w Witoni (diecezja łowicka), który zwabiał na plebanię małych chłopców, wymuszając na nich współżycie seksualne, oraz nagrywał te perwersje na wideo, aby rozpowszechniać je później w internecie, a nawet wypożyczał „swoje” dzieci innym księżom, został zdemaskowany i osądzony wyłącznie dzięki determinacji dziennikarzy „FiM” (cykl „Co ci się, draniu, śni?” zainaugurowany w numerze 27/2002 ). Ścigaliśmy go nawet na Ukrainie, bowiem szefowie policji i prokuratorzy z Łęczycy oraz ówczesny ordynariusz bp Alojzy Orszulik dokonywali cudów zręczności, żeby zatuszować aferę - czytamy z kolei na portalu pikio.pl. - Skazany na trzy lata więzienia odsiedział wyrok w całości i w 2006 r. znowu wyjechał na Ukrainę. Zakotwiczył u bp. Bronisława Bernackiego w diecezji odessko–symferopolskiej, gdzie pracuje jako misjonarz (w ubiegłym roku występował m.in. w Tuchowie koło Tarnowa). Warto pamiętać, że zgodnie z kościelnymi wymogami żaden biskup na świecie nie przyjmie do swojej diecezji duchownego z zewnątrz bez zgody i świadectwa moralności wystawionego przez jego macierzystego ordynariusza, którym dla ks. Wincentego P. był od maja 2004 r. bp Andrzej F. Dziuba, protegowany prymasa kard. Józefa Glempa.

Mapa od kilku dni jest w sieci (możecie w nią wejść klikając w obrazek). Polski Kościół Katolicki z kolei do końca listopada ma opracować dokument dotyczący wykorzystywania małoletnich przez duchownych. Wówczas społeczeństwo będzie miało ogląd na to, jakie działania podjęto wobec księży-pedofili i poznamy szczegółowe dane.

Wydarzenia

komentarze (73)
Dodaj komentarz

Alllllllllllleeeerrrrrrrrr Akkkkkkkbbbuuaaarrr

Bo powinni to wkoncu zmienić che mieć rodzinę ok niech ma powinien być na pensji ujawnione i niech jak każdy się z tego utrzymuje co ma za takie przestępstwa powinien iść za kratki jak każdy i niech zrobią ogólny cennik dla całego kraju a nie. O łaska bo łaska u każdego inaczej się zaczyna tyle i tyle i koniec

Bla to debil i koniec

Ja nie bronię księży pedofili też się tym brzydze tylko nie rozumiem stwierdzenia,, właśnie dlatego nie chodzę do kościoła,,. Co ma ksiądz do twojej wiary.???

Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań." - TADEUSZ KOŚCIUSZKO ! ! ! 

Jestem Gay

Każdy ma swój rozum.

Palimąka,Suchowolec,Niedzielak i inni których nie pamiętamy ,to były czasy.Ale się czarnuchy bały wtedy,pora przypomnieć okupantowi z Watykanu gdzie ich miejsce.

Zlikwidować w końcu tą pedofilską sektę,dość utrzymywania pasożytów społecznych!

Opodatkować kler. W Polsce nie ma miejsca dla darmozjadów.

To trzeba mieć tupet, żeby się burzyć o prawdę ! PEWNIE TO TYLKO FIKCJA LITERACKA Skazać te wszystkie dzieci na poprawczak i przeprosić kler.

MEMORIAŁ do Księcia Adama Czartoryskiego - 1815 r. „Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”. - TADEUSZ KOŚCIUSZKO ! Kościół katolicki zwalczył Konstytucję 3 Maja i przyczynił sie do rozbiorów Polski!

Ani z Ciebie bystrzacha, ani historyk. Nawet nie skomentuje tych bzdur które opisałeś.

Ja to akurat wiem , powiedz to np tępakom z onr którzy kości katolicki uważają za ostoję polskości i polskiego patriotyzmu.

Ponad 80% obywateli Polski nie czyta książek. Wiecie już dlaczego tak dużo jest tu katolików.

Masz rację ludzie nie czytają książek , mają małą wiedzę. Dzięki temu właśnie wygrał populistyczny PiS i mogły zaistnieć takie indywidua jak p. Morawuecki , p.Jaki itp...

Powiem więcej. 80% polskich katolików nie przeczytało Biblii.

Więc niech zapi.erdalają za miskę ryżu.

Jeśli ktoś nie chodzi do kościoła bo ksiądz jest taki albo siaki to i do np do banku nie chodź bądź do innych instytucji bo tam też są może jakieś pedofile prostyti i inne zboki źle się zachowując ????

Ani pani z banku, ani urzędnik z poczty nie wtrącają się do mojej duchowości i nie straszą mnie ogniem wiecznym. Księża świadczą o prawdach, jakie głoszą, więc powinni zachowywać się bez skazy, a jeśli nie to wynocha, ale co robić, jak się niewiele umie.

Porównanie bez sensu bo, problem w tym, że księdza pedofila broni kościół !!!!, a pedofila kasjera bank nie będzie chronił.

Czyli Ksiądz z Witonii ma się dobrze, a podczas sensu filmu KLER przypomniał mi się jegomość....

Nigdy nie zagłosuje na partie prawicową bo oni dają klerowi ogromne pieniądze z budżetu państwa

najwięcej to dawało SLD i PO

Dawali bo dzięki klerowi udało im się przekonać dużą część tego ciemnego społeczeństwa że UE to szansa na rozwój jakiego Polska nigdy nie zaznala. Niestety edukacja religijna wychodowla pokolenie prawicowych kato-ciemniaków, którzy z przedwojenna endecja maja tyle wspólnego ile torunski grzyb z ubóstwem.

W pełni się z Panem zgadzam np. taki Roman O. Zlodziej oszust i kłamca ale za to prawdziwy Polak katolik !

No jesteś tego najlepszym przykładem,lewaku.

uwazam ze ksierza powinni miec rodziny zony dzieci normalna rodzine. bo przez celibat i zycie w zamknieciu bije im na rozum do glowy jak nie geje to pedofile masakra

Każdy tak uważa,ameryki nie odkryłeś.

Twoja ortografia "bije na rozum".

Ciekawe dlaczego akurat teraz Kościół jest tak atakowany? Napiętnowane są zachowania 60 złych księży, którzy oczywiście nigdy nie powinni zostać kapłanami, ale to inny temat. Myślę że w środowisku nauczycielskim i innych środowiskach w których dorośli mają kontakt z dziećmi dzieje się podobnie nie mówiąc już o molestowaniu w korporacjach. Kościół robi wiele dobrego dlaczego o tym się nie mówi. Głośno jest o samolotach które spadają a nikt nie widzi tych które latają i czynią dużo dobrego. Lewactwo atakuje Kościół za walkę z homo związkami, aborcją itd. Trzeba krytykować i karać wszystkich tych którzy dopuszczają się takich zachowań ale nie można wsadzać całego Kościoła do jednego worka bo w Kościele jest zło oczywiście ale jest też znacznie więcej dobra

Drogi "niezależny" ! Oczywiście, zjawiska takie, jak pedofilia dotykają różnych środowisk w równym, niemal, stopniu. Grzechem Kościoła nie jest pedofila jako taka a instytucjonalna ochrona przed odpowiedzialnością karną za czyny pedofilskie dokonane przez przedstawicieli kleru katolickiego, praktyczne przyzwolenie na ich kontynuowanie (przeniesienie księdza-pedofila na inną parafię nie eliminuje zagrożenia jakie on stwarza) i całkowite uchylanie się instytucji KK od jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec ofiar. W żadnym innym środowisku pedofil nie może czuć się tak bezkarny. To jest grzech Kościoła Katolickiego, a nie pedofilia sama w sobie - bowiem ta jest zjawiskiem społecznym i dotyka każdej grupy zawodowej.

To ja uprzejmie poproszę o konkretne przykłady z tych środowisk "nauczycielskich i innych, w których maja kontakt z dziećmi". Bo rzucać ogólnikami jest łatwo... Sytuacje molestowania w "innych" środowiskach są demaskowane od dawna, o Kościele do niedawna nie mówiło się wcale, albo po cichu. Stąd mylne wrażenie, że Kościół jest "atakowany" akurat teraz.

Bo kościół powinien nauczać moralności, odpowiedniego postępowania. Powinien być wzorem i świecić przykładem. Sam (kościół ) głosi , że jest religią miłości. Więc , nawet jeżeli zdarzają się patafiany, które postępują niezgodnie z naukami kościoła, powinny być natychmiast eliminowane z szeregu księży. Kościół jest atakowany, bo przegiął na wszystkich frontach. Ciemne interesy, wpylanie sie do polityki, panoszenie w instytucjach świeckich. Do tego pazerność, chciwość i brak odpowiedzialności. Jeśli kasjerka w banku wyda fałszywy banknot, wtedy jest akcja na całą Polskę. Jeżeli policjanci spałują człowieka, trąbią o tym wszystkie media. Bo kasjerka odpowiedzialna jest za to, żeby nie było fałszywych pieniędzy, a policjanci od przestrzegania prawa. Pisanie o tym , co dobrego zrobił kościół to tak samo , jak pisanie , że pani X z banku wydała mi dobre pieniądze, a policjant nie spałował przy przesłuchaniu. Jest to rzetelne wykonywanie swojej pracy . A co do ludzi homo. A dochodzi ktoś do tego, czy masz hemoroidy, albo czy w nocy się moczysz? Więc jakim prawem można rozpatrywać u innych tak intymne szczegóły?? A to dobro w kościele to jest czysto hipotetyczne. Przekręcenie 10 przykazań, inkwizycje, krucjaty religijne, produkowanie świętych, wydzieranie działek w atrakcyjnych miejscach, szerzenie ciemnoty , brak jakiejkolwiek przejrzystości finansowej i wiele innych.

100 % racji. Ten komentarz powinien być nagrodzony.

BRAWO ! Bardzo mądrze napisane !

Kościół jest atakowany nie dlatego, że wśród księży są pedofile, złodzieje i pijacy, lecz dlatego, że mimo iż o tym przełożeni (biskupi) wiedzieli od lat to nic z tym nie zrobili.

Jeśli lewactwo atakuje homo tzn ze kościół sam atakuje siebie? Gdzie tu logika kato prawaku?

NAJWIĘCEJ TAKICH ZBOKÓW JEST WŚRÓD GEJÓW

Czyli w KK...

Nareszcie Kutno nie jest w tyle xd

dlatego nie chodze do kosciola!1!1!!1!!1!1!

Pójdziesz,w myśl powiedzenia - Jak trwoga ,to do Boga, jeszcze trochę

Twoja decyzja

Ja też nie chodzę, do instytucji kościoła, nie do wiary, zrazili mnie politykujący proboszczowie, księżulkowie z mlekiem pod nosem świętsi od papieża, nieudacznicy katecheci i beznadziejne lekcje religii.

I słusznie ,do kościoła (myślę o budynku) nie chodzi się dla księdza,tylko dla siebie.

Nie potrzebny jest budynek, żeby być blisko Boga i przestrzegać jego nauk.

Między innymi jest powiedziane , aby się gromadzić i wielbić Stwórcę.

Afera pawlaka zakreśla coraz większe kręgi ****s://natemat.pl/251375,kim-jest-janusz-pawlak-kandydat-ko-na-prezydenta-kutna-ma-problemy Już nawet media liberalne i związane z PO jeżdżą po nim jak po łysym kundlu.

Chyba nie znasz treści tego artykułu, albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

A co to ma wspólnego z zamieszczonym powyżej artykułem? Nikogo nie bronię, ani nie oskarżam, ale teraz to już ślepy by zauważył, o co chodzi w "aferze Pawlaka" - nagłośnić dawno przebrzmiałe sprawy i obrzucić błotem - może coś się przyklei... Żałosny poziom, nie ma co...

Pedofili trzeba BEZWZGLĘDNIE KARAĆ I NAPIĘTNOWAĆ, ale co za IDIOTA na mapie zamieszcza miejsca zamieszkania OFIAR?!? A na portalu powiela się to BEZMYŚLNIE. Swoją drogą czemu tylko księży? Czy pot by wszyscy inni czuli się rozgrzeszeni?? PEDOFILII nie można TOLEROWAĆ w żadnym środowisku!!!

Po pierwsze nie "czemu" tylko dla czego. Po drugie, tylko klerycy ponieważ nie zostali oni umieszczeni na stronach ministerstwa ziobrzydzenia.

Po pierwsze "Podobno od nadmiaru głowa nie boli, ale synonimia w języku, czyli na pozór nadmiar wyrazów, jest często przyczyną niepokojów. Na ogół synonimy się czymś różnią: jakimś szczegółem znaczenia, łączliwością wyrazową lub gramatyczną, nacechowaniem stylistycznym albo choćby frekwencją. Z dwóch zaimków wymienionych w pytaniu pierwszy (czemu) jest rzadszy od drugiego (dlaczego) i stylistycznie nacechowany. Trudno jednak precyzyjnie określić jego stylistyczne zabarwienie: wydaje się nieco potoczny, ale występuje też w publicystyce i w książkach, bynajmniej nie tylko w dialogach powieściowych. Układając pytania egzaminacyjne, używałbym raczej sformułowania typu „Dlaczego...” niż „Czemu...”, ale dlaczego (czemu) – nie umiem dokładnie wyjaśnić." Mirosław Bańko, PW Po drugie: Artykuł dotyczy księdza, a nie kleryków... Poza tym na stronie Ministerstwa są wszyscy bez względu na wykonywany zawód, tylko na treść wyroku. Zatem wole "strony ministerstwa ziobrzydzenia" niż propagandowe gadzinówki, które zamiast pomóc chronić ofiary to jeszcze je dodatkowo mogą narazić je na dodatkowe szykany ciekawskich wiejskich plotkarzy, który za chwilę będą prowadzić swoje śledztwa, który chłopak był ministrantem z takiej wioski...., w tym czasie.... itd. Publikacja miejsc zamieszkania ofiar to wyraz skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności.

Pedryl zostaje księdzem, czy ksiądz pedrylem?

Jeden z biskupów powiedział że to wina dzieci że księża ich molestują.

Stara historia,odgrzewane kotlety, wśród artystów, którzy robią te filmy,od zboków aż się roi.

Typowy katolicki bełkot. Jak nagrywali POwców to było dobrze jak tego bangstera zakłamanego to już źle.

Przed świenceniami powinni pazbyć się męskich genitali to powinien być warunek kapłanistwa ciekawy jestem ilu by powałanych zostało. A tak niszczą dziecią życie .

Ciekawe ilu rodzonych tatusiów zniszczyło życie swoim dzieciom?

A co to ma do rzeczy.

A to,że pedofili wszędzie pełno nie tylko wśród księży.

Potrzebna jeszcze mapa pedofili z wymiaru sprswiedliwosci a wiec sedziow, prokuratorow, policjantów. Ale takiej nie bedzie , bo Polacy to głupki!

Taka mapa jest ty tempa dzido pincet plus. Weź się lepiej za robienie dzieci bo tylko do tego się nadajesz.

A ile jest molestowania w różnych zakładach pracy???????

Obserwator małych dziewczynek.

Nie tylko "pań od seksu"?

W zakładach pracy są osoby dorosłe więc same się na to godzą jest wiele możliwości żeby nie pozwolić na tego typu zachowania ze strony pracodawcy lub kolegów.... Tu chodzi o nieletnie dzieci które nie wiedzą że to co księża z Nimi robią jest złe

Złe rzeczy z dziećmi robią nie tylko księża.Z tego co wiem statystycznie najwięcej pedofili jest w środowisku pedagogów i nauczycieli,proszę zrobić o tym film.

A skąd ty to wiesz? Zgłosiłeś/zgłosiłaś to na policję, zawiadomiłaś/eś prokuraturę? Jeśli nie, a 'posiadasz wiedzę' na ten temat to powinieneś /aś siedzieć na takich samych zasadach jak pedofile. I każdy w wiezieniu powinien wiedzieć za co siedzisz... A jeśli nie, to morda w kubeł, wszo jedna.

Więcej kultury,człowieku, chyba masz jakiś problem.

Osoby dorosłe same się godzą na molestowanie? Współczuję Ci twojego sposobu myślenia.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także