Rejestracja i logowanie

Miasto a podatki dla spółek Pini. Burza w internecie - prezydent prostuje i wyjaśnia

Wydarzenia 11-10-2018 Autor: agKCI
58
Miasto a podatki dla spółek Pini. Burza w internecie - prezydent prostuje i wyjaśnia

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Kutna prezydent Zbigniew Burzyński poruszył temat pomocy regionalnej dla firm, które decydują się inwestować w naszym mieście. Było to odniesienie do błędnie interpretowanych informacji, które pojawiły się w ostatnim czasie w internecie. 

Chodziło głównie o zarzut zwalniania firm z podatków od nieruchomości, a właściwie o skorzystaniu przez firmy z pomocy regionalnej, którą reguluje uchwała, a z której miały pełne prawo skorzystać. Niedawno na facebooku rozgorzała na ten temat gorąca dyskusja (KLIK), a internauci opierali się w niej na przykładzie spółek Pini i ponad 7 milionowej pomocy regionalnej ze strony magistratu.

- Mogę tylko wyrazić ubolewanie nad tym, że taka jest wiedza części osób, które startują w wyborach. Patrząc na to co dzieje się w mediach społecznościowych chciałbym podziękować mieszkańcom, że znają temat i zajmują stanowisko takie dosyć pryncypialne i stają po stronie prawdy, rzeczywiście, bo zupełnie czymś innym jest udzielenie komuś umorzenia, a co innego jak korzysta z uprawnień ustawowych. Obecnie obowiązująca uchwała o pomocy regionalnej jest z 2007 roku, ale wcześniej też już była podobna uchwała. Musiała jednak być zmieniona według wytycznych Unii Europejskiej - informował prezydent.

Prezydent posłużył się śmiałym stwierdzeniem, że gdyby nie ta uchwała, to moglibyśmy tylko pomarzyć o tym, co mamy teraz na Sklęczkach. Dodał, że takie regulacje nie dotyczą tylko zagranicznych przedsiębiorstw, lecz wszystkich firm, które decydują się na inwestycje, a co za tym idzie, zapewniają miejsca pracy dla mieszkańców.

Firmy, które spełniają wszystkie wymagania zawarte w uchwale, mogą się ubiegać o zwolnienie z podatku od nieruchomości przez okres maksymalnie 5 lat, a dokładniej:

- 1 roku - w przypadku utworzenia co najmniej 20 nowych miejsc przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 2 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 50 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 3 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 100 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 4 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 150 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji,

- 5 lat - w przypadku utworzenia co najmniej 300 nowych miejsc pracy przez okres 3 lat od ukończenia inwestycji.

Firmy z grupy Pini skorzystały więc z pomocy, która im się należała, a która wygasła po upływie odpowiedniego czasu określonego w uchwale.

komentarze (58)
Dodaj komentarz

A Co to jest 100 miejsc pracy na kilkadziesiat tysieczne Kutno?, to kpina z mieszkancow

Cóż z tego , jeżeli prezydent wybory przegra , a stara KLIKA itak w urz edzie zostanie. Gryzipiórki i tak hamami będa inic się nie zmieni.

Na krolewskiej to tylko ukraińskie prostytutki i rodzimy cwele

Powiem tak kww burzynski nie spodziewał się że PiS zrobi taka kampanię w Kutnie , i że będą nowi ludzie i młodzi. Myśleli że to będzie kampania typu za.klopota i wystawia jak zawsze te same duży.A tu szok robią kampanię spotkania za spotkaniami.A ludzie mają dosyć już te kilkanaście lat rządów burzynskiego o chcą nowych zmian.Nawet radni obecni są w szoku że to tak poszło

Andrzej, he, he, naprawdę się łudzisz?

wspomnisz moje słowa ja swoje przeżyłem.. a jak chcesz posłuchać to wyjdź na królewską jak jadą po urzędzie

Dość często bywam na Królewskiej, ale może w mniej poprawnych politycznie kręgach się obracam i nie słyszałem emoji

Tylko kasa a wszyscy się cieszyli że Polska motoryzacja się odnowi... Pan wdowa dzień dobry nie potrafią powiedzieć jak wchodzi do urzędu, za to przed wyborami kultura mu się polepszyla...

A co z małymi i średnimi firmami, zatrudniasz jedną, dwie osoby to płać, a bogatemu i obcemu ulgę, niech ma ,bo zawsze mu mało.

a kto Ci broni zainwestować kilkadziesiąt milionów zł otworzyć i utrzymać zakąłd i zatrudniać ponad 300 osób? przecież droga wolna i też skorzystasz z ulgi!!!

Ja, naprawdę nie dostrzegasz różnicy (przede wszystkim w korzyściach dla Kutna) miedzy pracodawcą, który zatrudnia od kilkudziesięciu do kilkuset osób, a pracodawcą, który zatrudnia pięć osób? Miałeś w szkole matematykę? Zgaduję, że tak, ale czy przypadkiem nie przysypiałeś, gdy pani tłumaczyła podstawowe działania?

NaszMiasto 2011 sesja rady powiatu.głos zabiera dziekan kutnowski ks. Pisarek "" jestem pełen podziwu dla Piniego że tak wiele dokonał ,daje pracę setkom ludzi.Nie rozumiem dlaczego stwarzacie temu człowiekowi tyle problemów.""Czas wszystko zweryfikował.czy tylko ja uważam że nie zrobił tego za darmo?Temat wybitne aktualny.zapraszamy na spotkanie z Pawłem Kukizem dziś o17.

Aha, i co zrobi z tym Pan Małyszek jeśli zostanie prezydentem? Poprosi o pomoc pana Kukiza, a ten poprosi pana Kaczyńskiego?

Prosze to pytanie zadać dziś Pawłowi i Rafałowi o17.na pewno otrzymasz odpowiedzi.

Pewnie otrzymam, bo coś odpowiedzieć muszą, ale konkretów się nie spodziewam.

My nie unikamy trudnych pytań.Ale sam przyznasz że być między młotem a kowadłem w Polsce to wyjątkowo trudne wyzwanie.nazywają nas katolami ale to pia ma poparcie kleru,lewacy uważają nas za faszystów chociaż to poseł PO hajloawł na lotnisku w Berlinie. A my po prostu robimy swoje.

Nieunikanie trudnych pytań, a udzielanie na nie konkretnych, precyzyjnych odpowiedzi to drugie. Z tego co kojarzę, to dość mocno popieracie ONR, a ta organizacja zdecydowanie opowiada się za Polską katolicką (nie świecką), więc może stąd takie skojarzenia z "katolami". Już nie wspominam o tym, że maszerujący członkowie ONR często wizerunkowo mogli kojarzyć się z hitlerjugend. Poseł PO rzeczywiście, tak jak piszesz, miał incydent na niemieckim lotnisku, ale z tego co pamiętam, to raczej nie propagował faszyzmu/nazizmu, a raczej - będąc pod wpływem - obruszył się na celnika, gdy ten powiedział doń "raus" i w ten sposób pokazywał z czym mu to się skojarzyło. Nie pochwalam jego zachowania, ale Ty strzeliłeś z tym kula w płot.

Ten celnik mógł pomyśleć tylko dwie żeczy.albo przyjechał do nas nachlany Polak albo Czym mogłem obrazić tego nachlanego Polaka? A teraz wróć do mojego pierwszego wpisu.taki ze mnie katol a jade ostro po dziekanie Pisarku..

Ten celnik mógł jeszcze... obrazić tego nachlanego Polaka. Ciekawe, że wy - tacy obrońcy polskości, Polski i Polaków - nie bierzecie tego pod uwagę. Ale nie wnikam - mnie tam nie było. Wiele osób na prawicy "jedzie" na niektórych księży nazywając ich "lewakami". Nie przeszkadza im to jednak potem całować dyrektora z Torunia w rękę czy podczas uroczystości państwowych klęczeć w kościele, i mówić przy tym o wielkiej Polsce katolickiej (lub ogólnie chrześcijańskiej), dając do zrozumienia, że Polska bez Kościoła Katolickiego nie może istnieć. To że "ostro jedziesz" po Pisarku o niczym nie świadczy, poza tym, że po nim "jedziesz".

Trudno się z Tobą rozmawia. Drugie myślenie celnika w moim wpisie jest potwierdzeniem Twojej teorii o celniku.Ale dobra nie było nas tam.a odnośnie dyrektora z Torunia to Paweł kiedyś śpiewał o tym piosenkę.

X Pisarek jest tyle wart zo Pini.

Prezydeny chwali się jak pomógł Piniemu finansowo a nie pochwali się jak Pini utworzył w Kutnie Obóz Pracy dla Kutnowian innych rodaków.

Pini zwolnione z podatków a teraz pewnie animex nie będzie płacił a mieszkańcy ulg żadnych nie mają

Cba, a pracę mają? Wiem, że nie jest idealna, ale lepsza taka niż żadna. Taka jest moja opinia co do zasady, bo generalnie otworzenie w Kutnie tego typu zakładu, to był syf nad syfy. Od tego momentu Kutno nie jest miastem róż, tylko miastem mordowanych świń.

a chata we włoszech jak tam?

UWAGA! Kolejna afera! Tym razem CBA sprawdza AMZ w sprawie "Syrenki" ****s://antyweb.pl/cba-sprawdzi-co-sie-stalo-z-projektem-syrenka/

Ostatnio UM urządził sobie nową przechowalnię ''talentów''. Nazywa się Dom Seniora.

Sam się przyznał że to co mamy na Sklęczkach to nie dzięki niemu tylko dzięki uchwale i wytycznym unijnym. Godna pochwały samokrytyka hehehe. Szkoda tylko że przez ostatnie lata szedł do ludzi zgoła odmienny przekaz.

Szanowni Państwo, każdy ma prawo startować w wyborach. Każdy, więc proszę do wyborów i proszę zmieniać to, co według Państwa jest złe . "Biadolenie" nic nie zmieni. A władzy obecnej należy podziękować za strefę i miejsca pracy.

Strefę czego?

Strefę Ekonomiczną.

****://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/37131_komu_prezydent_umorzyl_podatki_i_przyznal_pomoc_publiczna.html Pierwszy artykuł był w Maju. Czemu wtedy Burzyński nie podał tych kwot skoo wszystko gra!? Kalkulator mu się zawiesił !?

Najgorsze jest to że jedynki wejdą a najwięcej nabrali już kasy z miasta

Ludzie nie wiedzą, a pensje dla prezydentów powinny być obniżone, ludzie ciężko pracują za 2-3 tys. A tutaj mają po 6-8 tys. Porażka, gdzie honor i umiar elity kutnowskiej

Puknij się w łeb. Twoja dentystka, jeśli dbasz o zęby i jeśli je masz, kosi miesięcznie 12-15 tysia na rączkę. A dała Ci kiedyś rachunek emoji)) Komendant powiatowy straży zarabia 9 tys. , a burmistrz Kutna (prezydent jakoś do mnie nie przemawia) zdaje się, że ma ze 3 razy więcej obowiązków

Może warto wziąć pod uwage zakres obowiązków pracownika, który jest odzwierciedleniem wypłaty. Myslisz ze taki prezydent idzie tylko odklepac 8h ? Nie rozumiem tego biadolenia ze jak mam mało to niech inni nie maja wiecej. Zrób coś żebyś sam zarabiał wiecej naucz sie rozwiń to zarobisz i nie bedziesz musiał "odbierać" innym którzy maja odpowiedzialniejsza pracę, żebyś sam czuł sie usatysfakcjonowany...

To startuj w wyborach

A to ile ma zarabiać najważniejsza osoba w Kutnie? 6-8 tyś to normalne zarobki osób na wysokich stanowiskach. Po za tym to ciężka praca, nienormowane godziny pracy, a nie 8-16 i do domku. Oczywiście ludzka zazdrość nie zna granic.

A o smrodzie nic nie wspomniał? Wstyd!

było okien nie otwierać! i nie wietrzyć mieszkania!

Spółki miasta , tam dopiero marnowane są pieniądze !!!

Redakcja niech nie usuwa komentarzy, może ktoś się zainteresuje sprawa, bo tak krzyczą że na górze jest bagno

Może Pan prezydent przedstawi ilu emerytów zatrudnia i jakie mają emerytury plus ile zarabiają w UM i prośba do Pana starosty ten sam temat??

na emeryturę może tak wypadałoby a nie ciągle Ci sami ilez można ? a post był portalu a nie PiS. TYLE lat w magistracie więc chyba już najwyższy czas wpuścić tam trochę świeżej krwi.

Wszystkim wiadomo, że tamtym portalem rządzi PiS, a Pani Redaktor z ekutno żywi się tylko nienawiścią i lubi rozdmuchiwać sprawy które nie mają potwierdzenia.

Koniec z emerytami z układu którzy zajmują miejsca młodym... A jest trochę etatów panie prezydencie?? Powiat tak samo. A nie do pini wysyłacie z pośredniaka wstyd...

Żeby jeszcze CI młodzi chcieli pracować.....

Pluja w twarz mówią że deszcz pada, mamy taki mały sejm w Kutnie...zmiana na nowych ludzi nie umoczonych w lajnie.

A co było błędnie zinterpretowane bo nie kumam? Kowalik tylko udostępnił link do artykułu . Coś nie tak musi być z tą sprawą skoro tak ich to obruszyło emoji

heja, rzeczywiście coś nie tak - w kółko jakaś potłuczona ekipa pierd.li o przekrętach, których nie ma. Ale ta sama grupa ma nadzieję, że na tym pierdo.eniu coś ugra.

Brawo pan prezydent!

Jak zawsze Prezydent nic nie wyjaśnił. Zero szacunku dla mieszkańców.

Wyjaśnił wszystko tylko ty jak każdy pisowiec nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Co wyjaśnił? za cytuj z artykułu. Problem jest taki, żemówił ciągle, że się nie dar a u piniego się dało

wstyd, ale co się nie da? Masz jakiś problem ze zrozumieniem rzeczy elementarnych?

Zbyniu a MKS co z tą kasą.?? Tomxzakowwoi dałeś trochę władzy żeby nie było szumu i co? A jak tam wasz prezes Baajdda, pracuje w MOSiR ze i nawet godz nie widać a kasa płynie... Coś za coś taka władza.. Zła karma wraca...

No i wszystko jasne . Niech najpierw PiS sprawdzi dokładnie a nie wysuwa zarzuty . Kula w płot .

Pini jak to Pini. Wiadomo, łakomy chwytliwy kąsek Ja bym jednak ukierunkował czepliwość w stronę naszych lokalnych dotacyjno podatkowych "darmozjadów". To tu upatrywał bym większy problem. Dotyczy o wiele mniejszych kwot ale grosz do grosza... Czyżby łatwiej było czepić się obcego? Boimy się czepić własnego podwórka? A nóż przyda się jeszcze...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także