Rejestracja i logowanie

Miasto starało się o dofinansowanie. Odrzucili wniosek... nie wiadomo dlaczego

Wydarzenia 12-09-2019 Autor: toza
22

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Skłodowskiej, który został odrzucony... nie wiadomo dlaczego. Ten temat był poruszany w tym tygodniu na konferencji prasowej prezydenta Kutna, Zbigniewa Burzyńskiego.

Urząd Miasta składał wniosek o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulicy Skłodowskiej-Curie w Kutnie wraz z przebudową i budową infrastruktury. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Maczka i Północnej do granic miasta.

Lista projektów zakwalifikowanych ukazała się w ubiegłym tygodniu na stronie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Zatwierdził ją premier, Mateusz Morawiecki. Niestety, zabrakło na niej wspomnianej inwestycji.

- Muszę z przykrością stwierdzić, że to dziwne zjawisko. Na liście nie ma żadnej punktacji – mówił w trakcie konferencji prasowej prezydent Zbigniew Burzyński.

Co za tym idzie – nie jest do końca jasne, dlaczego jeden podmiot otrzymał dofinansowanie, a drugi nie. Warto podkreślić, że Miasto nie dostało również dofinansowania na ulicę Stalową.

Dodajmy, że powiat dostanie środki z Funduszu na remont dalszej części tej drogi. Starostwo Powiatowe w Kutnie otrzymało dofinansowanie na Przebudowę drogi powiatowej nr 2142E relacji Kutno-Łanięta-Kąty na odcinku w obrębie geodezyjnym Gołębiew.

Gdyby również Urząd Miasta otrzymał fundusze, wówczas remontu doczekałaby się spory odcinek drogi, aż do Gołębiewa.

Podsumowując, jak dodawał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak – nie wiadomo, dlaczego Miasto nie otrzymało dofinansowania, ponieważ brak jest jasnych kryteriów.

- Są widać bliżsi i dalsi – mówił Z. Burzyński.

Dodajmy, że od tej decyzji nie ma drogi odwoławczej. Wniosek na ul. Skłodowskiej znalazł się na liście rezerwowej. Pozostaje więc czekać na rozwój wydarzeń.

Dodajmy, że wartość przebudowy ul. Skłodowskiej oszacowano na ponad 4 mln. zł. Miasto wnioskowało o połowę tej kwoty. Projekt zakłada:

  • przebudowę ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. 29 Listopada do skrzyżowania z ul. Północną i Maczka  (nakładka asfaltowa)
  • budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej-Curie, Maczka i Północnej
  • przebudowę chodników, zjazdów i zatok postojowych od projektowanego ronda do granic miasta.
komentarze (22)
Dodaj komentarz

Panowie a ja jestem zdziwiony że wy się dziwicie. Zamiast trzymać gęby na kłódkę to się obnosicie a nawet nie ukrywacie nienawiści do obecnie rządzących. Ostentacyjnie popieracie popaprańców z PO a po kasę idziecie z wyciągniętym łapskiem do przeciwników. Uważam że i tak długo trwało zanim ktoś powiedział dość. Szkoda tylko że stało się to kosztem miasta i mieszkańców lecz macie rzadką okazję wykazać się osiągnięciami bez jałmużny. DO ROBOTY CHŁOPTASIE. TERAZ POKAŻCIE CO POTRAFICIE !!!!!!!!!!!!!!

Przecież podobno miasto ma dużo kasy.leje beton który będzie straszył A chcą dofinansowanie na kawałek drogi co to za władza od siedmiu boleści!

A co z dudniącymi pod kołami samochodów pokrywami studzienek na ulicy Łęczyckiej? Czy dudnią zgodnie z projektem?

PO co remontować ulice, przecież Biedroń przyjeżdżać do Kutna może na rowerze?

kto silniejszy ten wyciągnie kasę. może warto złożyć w tej sprawie jakąś skargę do władz centralnych?

Może się czepiam ale projekt przewiduje przebudowę chodników, zjazdów i zatok postojowych od projektowanego ronda do granic miasta. W którym miejscu są tam chodniki i zatoki postojowe które można przebudować?

Niestety, dopóki miasto będzie dawało jasny przekaz, że jest po stronie PO, to tak bedzie. Powinniśmy być zupełnie z boku, nie plątać się w polityczne gierki, bo na tym stracimy.

po prostu zobaczyli, że ma być kolejne rondo i stwierdzili, że już dosyć, te 3249876219287314623 istniejących w Kutnie wystarczy emoji

Posty z magistratu smutne, popierany Joński po wyborach wszystko wam wyprostuje!

Wiadomo dlaczego, bo prezydent Burzyński nie należy do sitwy. W trakcie wyborów samorządowych w ubiegłym roku w Krośniewicach pisowscy aparatczycy jasno wskazali, że jeśli Krośniewice wybiorą "podłą zmianę" to pieniądz popłynie do miasta, a jeśli nie to nie będzie nic. Takich szantaży było o wiele więcej. Kutno teraz pokutuje, że mieszkańcy podjęli "niewłaściwą" decyzję i kierowali się rozumem podczas wyborów

A co myślałeś baranie że można kogoś opluwać i mieszać z błotem bezkarnie ? I tak bardzo długo trwało zanim ktoś zareagował na obelgi. Zachciało się tym trzem ''orłom'' polityki to teraz są tego efekty.

Ja też nie dał bym nic komuś, kto jest przeciwko mnie.

Kutno ma swoją sitwę, która dobrze się trzyma niezależnie czy jest kasa czy jest jej mniej... Ono zawsze mają dla siebie.

Nie tylko w krosniewicach obiecali że jak będzie rządził PiS to pieniądze będą. W innych gminach też a jak widać nic się nie dzieje.

Tak wygląda Kutno po 30 latach rządów kolesiów, zdjęcia zrobiliscie sami, uwłaszyliście się sami, ustawiliście swoich kolesi I rodziny , zadłużyliście budżet I to nie dzięki wam a programom rządowym w Kutnie zniknęły dzieci szukające po śmietnikach. . 

Dokładnie,dzięki za ten wpis.

Rzymkowski to się podpisze ale pod nowym pomysłem rozbudowy szkoły rydzyka a nie pod inwestycjami w Kutnie. Bardziej go interesuje co się dzieje w Warszawie a nie w Kutnie.

A ja będę głosować na P i s, i dokładnie na Pana Rzymkowskiego.

to w ramach "dobrej zmiany"

Podziękujmy za to PiS-owi przy najbliższych wyborach .

Najwyższy czas aby posłowie Woźniak i Rzymkowski pokazali co potrafią załatwić (zrobić) dla Kutna.

Jak przebija beton, to pokażą.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także