Rejestracja i logowanie

Mieszkańcy domagają się zebry. Co na to Urząd?

Wydarzenia 09-01-2019 Autor: agKCI
18
Mieszkańcy domagają się zebry. Co na to Urząd?

Ruchliwa i długa ulica, przystanki autobusowe i brak przejścia dla pieszych na odcinku prawie 600 metrów - taka jest codzienność mieszkańców ulicy Północnej. Zwrócili się oni więc do jednego z radnych z prośbą o interwencję i utworzenie zebry, która ułatwiłaby im poruszanie się po ulicy.

- Mieszkańcy rejonu ul. Różanej/Północnej zgłosili występowanie zagrożeń dla pieszych na ul. Północnej, motywując to faktem wzmożonego ruchu pojazdów samochodowych oraz brakiem przejścia dla pieszych na tej ulicy od ul. Kościuszki do ul. Sobieskiego. Przejście dla pieszych ułatwi bezpieczne przejście przez tę ruchliwą ulicę i komunikację pieszą w kierunku ulic Mochnackiego, Wysockiego, Lelewela i dalej w stronę centrum miasta - czytamy w interpelacji radnego Rafała Jóźwiaka.

Radny wnioskował o wyznaczenie przejścia dla pieszych na ul. Północnej na wysokości ulic Różanej i Wspólnej. 

Do wniosku ustosunkował się już przedstawiciel Urzędu Miasta. 

- Uprzejmie informuję, iż zlecono wykonanie dokumentacji projektowej dla tego zadania. Jednocześnie informuję, iż zmiany zostaną wprowadzone w przypadku ich zaakceptowania przez organ zarządzający organizacją ruchu drogowego na drogach gminnych miasta Kutno - czytamy w piśmie podpisanym przez Jacka Boczkaję, zastępcę prezydenta.

Jest więc duża szansa na to, że przejście dla pieszych wkrótce zostanie wymalowane na ulicy, a komfort jej mieszkańców ulegnie znacznej poprawie.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Jak będą tak malowane jak kolo kościoła to super na tydzień wystarcza bo po tygodniu znikają kto to maluje i czym ....kreda a później dziwić się ze kierowca nie widzi ....porażka w Kutnie.......

Przejście dla pieszych w rejonie przystanku autobusowego jak najbardziej się przyda ale co ono da na tej wysokości jak ustawione samochody koło "sklepu metalowego" bądź obstawiony cały wjazd ul. Różanej samochodami pacjentów do Pana masażysty zasłaniają całą widoczność. Ludzie mają wchodzić pod koła nadjeżdżających z ograniczoną widocznością kierowców? Może panowie niebiescy powinni tam popołudniami sprawdzić czy auta stoją przepisowo, np. 15 metrów od skrzyżowania (dot. ul. Różanej) oraz czy pozostali w ciągu ulicy północnej stoją tyle czasu na ile pozwala oznakowanie pionowe jakiś czas temu ustawione. Puszka białej farby w tym miejscu może przysporzyć więcej problemów niż pożytku...

I z tego powodu piesi mają - cytuję Obserwatora: "wchodzić pod koła nadjeżdżających z ograniczoną widocznością kierowców". Obserwatorze! A lepiej żeby i tak wchodzili na jezdnię, tyle że bez przejścia dla pieszych? Urząd Miasta niech zaplanuje zebrę w optymalnym miejscu.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania... przecież zaczynam od stwierdzenia, że w rejonie przystanków przejście jest jak naj bardziej potrzebne, ale nie koniecznie w miejscu wskazanym w artykule. Rozumujesz według starej zasady, nie ważne, że był wypadek, ważne, że zgodnie z przepisami.

Jesteś za, a nawet przeciw. Z logiki pałka!

Szczerze mówiąc to przejście tam niezbędne, bo samochody pędzą i nie zwalniają jak się chce przejść na drugą stronę ulicy. Warto je lepiej oznaczyć niż to na Warszawskim Przedmieściu. Powinno być oświetlone ledowo i np. biało - czerwone np. z wysepką.

Panie Rafale od pana powinno się wymagać trochę więcej niż od pozostałych. Mija 3 miesiąc od wielkich obietnic odnośnie obiecanych pieniędzy na stadion Kutnowianki.Wystarczyło się po nie dosłownie schylić.Kilka milionów dotacji to powód do dumy,a pasy niech PAN zostawi gimbusom politycznym (Bartkowi i reszcie z jego piaskownicy).

Prezydent już tak się nie może schylać panie Unforgiven, zrozum pan człowieka.

To nie prezydent obiecywał pieniądze tylko pis-owski minister.a czy nowy,a raczej nowa pani minister podtrzymuje obietnice? Tego chcę się dowiedzieć.

Pieniądze czekają, widać to na stronie ministerialnej. Ale wniosek musi złożyć prezydent, tyle że nie chce się "pochylić". Hehehe. Pozdrawiam serdecznie.

Z jednej strony tak, przejście będzie bardzo przydatne ALE TYLKO Z SYGNALIZACJĄ. Bierzmy też pod uwagę że w większości przypadków 40km/h jest tam wyłącznie na znakach drogowych a nie na licznikach ( Nie mówię że wszyscy). I z drugiej strony są też piesi Którzy myślą że wchodząc na pasy (wtargnięcie) Samochód zatrzyma się na 10cm. Więc jeśli przejście to tylko z sygnalizacją. Pozdrawiam

Przejście tam jest konieczne. Brak powoduje mandaty od policji jak tylko zauważą jakiegoś emeryta. Poza tym na Północnej jest straszny ruch, nie ma jak bezpiecznie przejść. Popieram.

Panowie radni po co zgłaszać interpelacje raz na miesiąc, proponuję raz na początku kadencji zgłosić by namalować pasy przejścia przez ulicę przy każdym bloku , ba przy każdej posesji, gdyż wtedy każdy będzie bezpiecznie przechodził do własnego gniazdka domowego . Przecież gdy czytam o co zabiegacie to mi się flaki przewracają. Boże jedźcie do Łodzi, do Warszawy czy innego miasta w Polsce czy Europie i zobaczcie jak wyglądają przejścia co ile set metrów jest jedno od drugiego by swobodnie mógł transport funkcjonować. Miejcie w końcu wszyscy po kolei rozum i olej w głowie bo widzę że dzisiaj wielu osobom a zwłaszcza radnym go brakuje. Z Pozdrowieniem ccc

Tam jest potrzebne przejście jak k...wie majtki . Ćwoki z pisdu nie potrafią nic innego zrobić by zaistnieć

Tam jest potrzebne przejście dla pieszych, bo jest niebezpiecznie.

No tak można się tego było spodziewać , kolejny bezradny wnioskuje o kolejne pasy . Ci bezradni nic nie robią tylko pasy wszędzie malują. Bo to najłatwiej , zero wysiłku a kaska leci. Może byście sie wreszcie bezradni do jakieś uczciwej roboty wzięli , co?

Redakcjo, "zebra" pomaga w przejściu przez ulicę a nie po niej. Po ulicy poruszają się auta, a piesi po chodniku, poboczu, a jak drogi nie ma to po ulicy.

Bardzo słuszna uwaga.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także