Rejestracja i logowanie

Mieszkańcy mają dość! Radna i senator interweniują

Wydarzenia 29-11-2019 Autor: toza
23

Wiceprzewodnicząca rady miasta z ramienia PiS poinformowała na facebooku o tym, że zwróciła się do senatora RP, Przemysława Błaszczyka z prośbą o pilną interwencję ws. planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Azory. Dodała, że senator  zadeklarował, iż złoży stosowne oświadczenie na najbliższym posiedzeniu Senatu. Poniżej pełna treść pisma E. Rzymkowskiej, z kolei w galerii zdjęć znajduje się projekt oświadczenia do Prezesa PKP.

Szanowny Panie Senatorze,
Jako przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miasta Kutno zwracam się w imieniu grupy radnych do Pana z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie mieszkańców osiedla Azory w Kutnie. W znamienitej części teren ww. osiedla jest własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu spółki PKP SA (Oddział Gospodarowania Nieruchomościami). Na omawianym terenie posadowione są domy wielorodzinne. Cześć mieszkań stanowi własność prywatną, cześć z nich natomiast pozostaje w zarządzie jednostki organizacyjnej Urzędu Miasta Kutno. Po wielu zmaganiach udało się zawrzeć umowę o odpłatne korzystanie z sieci wodociągowej. Do niedawna mieszkańcy płacili bowiem horrendalne kwoty wynikające z faktur za zużycie wody. Problemem otwartym pozostaje nadal kwestia dalszych przedsięwzięć. W tym celu zasadnym byłoby stworzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. W związku z powyższym bardzo proszę, aby Pan Senator zwrócił się do osób zarządzających Spółką celu rozważenia podjęcia rozmów z Miastem oraz złożenia stosownego wniosku w przedmiocie planu. Spółka miałaby wówczas możliwość wypowiedzenia się co do kwestii zagospodarowania terenu, Miasto natomiast mogłoby podejmować dalsze kroki, aby zapewnić mieszkańcom Azorów godne warunki życia. Nadmieniam, iż w przypadku odpowiedzi odmownej ze strony Spółki będę nadal poszukiwać rozwiązań prawnych i w tym względzie liczę na wsparcie Pana Senatora.

komentarze (23)
Dodaj komentarz

Bardzo dobrze że ktoś prubóje zająć się sprawami tej zapomnianej dzielnicy. Pani Ewo dziękujemy ale jest jeszcze jedna sprawa o której się wcale nawet nie wspomina. Mianowicie PKP ciąga istniejące tam wspólnoty mieszkaniowe po sądach dlatego że dopóki miasto nie przejęło tych wodociągów mieszkańcy płacili 60% więcej za wodę i kanalizację niż w mieście zamiast narzuconych 400% więcej. ,,Długi" które powstały w ten sposób są dodatkowym rujnowaniem tych wspólnot , które jak wyglądają każdy widzi.

Proponuję sprawdzić w słowniku języka polskiego co znaczą słowa: znamienity i posadowiony. Osoba wykształcona powinna wiedzieć takie rzeczy

Słuszna uwaga panie p. - ale ONA (znaczy się Rzymkowska ) WSZAK KOŃCZYŁA JEDYNIE KCZOROWE PRAWO a tam konstytucję i poprawną polszczyznę omija się jak zadżumionych.

Niechaj żyje Maniek Banaś- prezes Najwyższej Izby Kontroli - KOLCZASTY CIERŃ W D*PIE KACZYŃSKIEGO, niekoronowanego króla obciachu IV RP ! I okazało się , że prawdziwym a nie malowanym CZŁOWIEK NIEZŁOMNYM - jest ŻELAZNY MANIEK. Hura, hura, hura !

... i Krzysiek Kwiatkowski z PełÓ.

ciekawe co by Rzymkowska zrobilła jak by wygrała wybory??????

rozpłakała by się ???

Czy takie COŚ może cokolwiek i kiedykolwiek wygrać? Zachowaj umiar człowieku - takiej paniusi - TO SSAĆ LANDRYNKI.

A co z mieszkańcami Krośniewickiej naprzeciwko Adamowic przy DK 92 tam też jest jeszcze miasto jest Azory to nie tylko osiedle, podatki od 50-60 lat płacone do UM i nic się nie robi !!!!Ludzie drugiego-gorszego sortu???Co z kanalizacją co z chodnikami, XXI wiek a ludzie w szambo robią!!!

Ja wam prezydęta nie wybierałem-parafrazując słowa Tuska

Trzeba wiedzieć kiedy zejść z barykady pokonanym...

Ta kobieta chyba jest jakaś niedowartościowana przegrała wybory na prezydenta Kutna do sejmu jej nie chcieli -straszne - ciagle próbuje jakoś zaistnieć i nici z tego Hahaha jedyne co jej się udało to wskoczyć na kierowniczkę KRUS w Kutnie -żałosne

Oj tak!!! COŚ JEST NA RZECZY!!!

nie czytałem artykułu, ale proszę szanownego państwa niech ten cioł co przegrał wybory w Łęczycy niech się odczepi od Kutna. A krajanów zachęcam do głosowania na swoich, a nie spadochroniarzy. Łęczyca do łeczycy, a Rzymkowska do Strzelec

błaszczak czy błaszczyk, bo jako kutnianin ma to w nosie jak ten gość się zwie, tak jak załatwił Piątkowi prawa miejskie emoji (zainteresowani wiedzą o czym mówię), tak wam kutniakom załatwi cokolwiek, znaczy NIC. Facet spadaj do Łęczycy, a pani radna do Strzelec. No chyba że pocałujecie w pierścień HRABIĘ macirewicza, to może jakiś program w tv pis dostaniecie w prezencie. Np. jetem amebą, nie mam kręgów, jestem NIKIM emoji hahahahahahahahahahah

Oświadczenie do prezesa PKP. Cóż to za nowe pismo urzędowe. Pomijam stylistyczny wygląd tego pisma. W szkole średniej za takie plugastwo powtarzałbym klase przez brak promocji z polskiego. Szkoda słów.

Szum szum szum

Pani Rzymkowska robi szum ze wszystkiego a tym samym mysli ze błyszczenim zdobędzie głosy na następne wybory do sejmu przecierz to jest proste kasa kasa

Ścierwo z PiSu robi zawsze ze wszystkiego szum żeby sie okazać , dla mnie to gorszy sort PATOLE ZA KASE PODATNIKA i tak zawsze będzie im mało .

Dlaczego nie ma podpisu pod tym obraźliwym postem? Taki bohater? Gdyby nie PiS to byś robił na śmieciowych umowach !

Podpisz się gamoniu.

A jak nazywać kogoś, kto takim językiem plugawym i obraźliwym się posługuje. Siedzisz anonimowy ale tylko do pewnego czasu. Bądź pewny, że odpowiesz za to. A jakimże najgorszym słowem można by cie nazwać lecz nie ma co się zniżać do twego rynsztokowego poziomu

Na język polski to chyba miałeś nie po drodze. "Złodziej krzyczy łapać złodzieji". Patol widzi wszędzie patoli.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
CISZA WYBORCZA!!! - Trwa od północy 10.07.2020r do zamknięcia lokali wyborczych, czyli niedzieli 12.07.2020r godz.: 21:00.

Zakazane jest rozpowszechnianie materiałów wyborczych. Zakazana jest agitacja w internecie - nie można publikować informacji o kandydatach, ani sondaży.

Naruszenie lub złamanie ciszy wyborczej według polskiego prawa jest wykroczeniem zagrożonym grzywną (art. 498 Kodeksu wyborczego). Jej wysokość jest uregulowana w Kodeksie wykroczeń (art. 24) i może wynosić od 20 zł do 5 000 zł.

Za publikację sondaży przed zamknięciem lokali wyborczych grozi grzywna od 500 tys. zł do 1 mln zł. Prosimy więc o kulturalne wypowiedzi bez łamania ciszy wyborczej, aby policja nie prosiła nas o Wasze dane i żeby nikt nie narobił sobie problemów :)

Czytaj także