Rejestracja i logowanie

Mieszkańcy walczą o budowę ulicy. „Katastrofalny stan”!

Wydarzenia 19-09-2019 Autor: ez.
15

Wnioski, interpelacje, petycje trafiają do władz miasta w sprawie wykonania nawierzchni na ul. Zimowej. Jeszcze nie tak dawno kwestię budowy ulicy poruszył radny Arkadiusz Olesiński, teraz do prezydenta zwrócili się mieszkańcy. Nie chcą już dłużej czekać i liczą na skuteczne i natychmiastowe wręcz podjęcie kroków w tej sprawie.

Czy nierówna, połatana jezdnia, po której muszą poruszać się mieszkańcy ul. Zimowej i okolic, zostanie przebudowana? Choć w budżecie na ten rok nie znalazło się miejsce na przeprowadzenie takiej inwestycji, Urząd Miasta opracował koncepcję przebudowy wspomnianej ulicy. Takich informacji udzielono radnemu, który składał niedawno interpelację w tej sprawie .

- Mieszkańcy ulicy Zimowej z wielkim rozczarowaniem przyjęli informację o nieuwzględnieniu w budżecie miasta na rok 2019 środków finansowych na realizację inwestycji polegającej na gruntownej przebudowie tej ulicy wraz z wykonaniem nawierzchni. Jako wieloletni mieszkańcy Kutna czują się pominięci i rozgoryczeni faktem, iż kolejny rok będą jeździć po zdezelowanych, dziurawych płytach betonowych, podczas gdy obecnie miasto realizuje przedsięwzięcia kompleksowych budów ulic w sąsiedztwie przedmiotowego terenu - czytamy w treści pisma.

Ratusz ustosunkował się do niego i poinformował tym samym, że  opracowana została koncepcja przebudowy ul. Zimowej wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

- W koncepcji zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m w osi istniejącego pasa drogowego wraz z obustronnym chodnikiem dla pieszych o szer. 1,5 m oraz zjazdami do posesji. Układ wysokościowy został dostosowany do stanu istniejącego. Po obu stronach jezdni zaprojektowano zatoki autobusowe - wyjaśniał zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja.

Mieszkańcom najwyraźniej takie zapewnienia nie wystarczyły. Złożyli oni petycję w sprawie budowy ul. Zimowej, w której piszą, że:

- W chwili obecnej nawierzchnia znajduje się w bardzo złym stanie, a skrzyżowanie z ul. Wiśniową jest w stanie katastrofalnym, dziury uniemożliwiają prawidłowe poruszanie się pojazdów. Kierowcy korzystają z pasa zieleni (pobocza), co powoduje ogromny kurz i stwarza zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu kołowym.

Kutnianie podpisani pod petycją poruszyli także kwestię autobusów. Mają one blokować ruch wyjeżdżając z ul. Wiśniowej, co z kolei zmusza kierowców jadących w kierunku osiedla do jazdy lub zatrzymywania się na poboczu.

- Ta sytuacja generuje powstawanie przypadków łamania przepisów ruchu drogowego, co wiąże się z powstawaniem zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu ludzi - argumentują.

Mieszkańcy wytknęli władzom miasta, że dotychczasowe działania ratusza, mimo trzykrotnych przymiarek do przebudowy ul. Zimowej, nie przyniosły rezultatu.

- Obecnie otrzymaliśmy odpowiedź na interpelację, która jest kolejną (władzy) próbą wymigania się od konkretnych działań w tej sprawie. To już jest czwarte podejście do remontu tej ulicy i teraz dopiero opracowana jest koncepcja, a co stało się z dotychczasowymi planami i koncepcjami, o których informowała radna Joanna Podemska i władze miasta, dlaczego okazały się nieskuteczne? Dlaczego do tej pory nie jest zatwierdzony projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę - pytają autorzy petycji.

Co w tej sprawie do powiedzenia ma ma kutnowski magistrat? O tym poinformujemy, jak tylko pojawi się odpowiedź władz.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Zapraszamy włodarzy do nas na Zimową nogi można sobie połamać idąc po niej a jak popada to na tej ulicy szukaj suchego miejsca żeby jakoś przejść tu nie ma kałuż tu są jeziora i pieszy się tylko modli żeby nie być ochlapanym po drodze. Chodników brak z posesji w niektórych miejscach dzieci wychodzą w prost na tą pożal się Boże ulicę. A co z tymi wywrotkami? Chwilę było spokoju i znowu jeżdżą?

Nie przesadzaj.Jakby wszystko połączyć ,to nigdy nie zrobiąA zresztą na Zimowej Boczkaja nie ma kumpli!

Niech rusza z ta zimowa bo az wstyd. Tyle lat I wyglada tak samo okropnie

KIEDY OTWORZYCIE DINO NA ŁĄKOSZYŃSKIEJ !

Co z budową tego nowego osiedla na Łąkoszynie? Pionier zamierza rozpocząć prace?

A na Bukowej to panie Burzyński nie łaska pobudować chodnika? Mało wyborców tam mieszka?

chcieli zrobić chodnik ale ktoś tam się nie zgodził

Może redakcja zechce się dowiedzieć, co z budową skateparku, który mieszkańcy większością głosów wybrali w budżecie obywatelskim. Po interwencji radnego F., któremu skatepark przeszkadzał, sprawa budowy się rozmyła. Z dodatku w tej sprawie zapanowała zmowa milczenia wśród radnych - zarówno opozycyjnych jak i koalicyjnych. Mimo wysyłanych do nich próśb żaden nie chce złożyć interpelacji w sprawie skateparku.

Do roboty, bezrobotny pasożycie na socjalu. Zarabiaj, odprowadzaj podatki i wtedy będzie z czego inwestować. To już nawet nie jest nudne - to jest żałosne. Siedzieć całe dnie u mamusi na garnuszku i tylko w godzinach pracy innych wypisywać bzdetne i te same komentarze. Takiemu to aż szkoda śliny aby napluć w twarz.

DEMOKRACJA JEST CZY JUŻ NIE ? niech pisze może mu się znudzi .

Po remoncie ulicy Zimowej powinny na nią wrócić autobusy tak jak było wcześniej. Ulica Bluszczowa jest za wąska i autobusy stwarzają niebezpieczeństwo.

Jestem za,ale ul Zimowa z przejazdem do Raszewskiej i porządną ścieżką rowerową.

Tam nie ma aż tak dużego ruchu aby ścieżkę rowerową dodatkowo robić. Prawie wcale nie ma ruchu.

Tam niema ruchu tylko boki zawalone przez śmieci

Słuszna uwaga Śmieci ! 

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także