Rejestracja i logowanie

Mieszkaniec naszego powiatu z kupionym „prawkiem”. Grozi mu kilkuletnie więzienie

Wydarzenia 10-01-2019 Autor: toza
3
Mieszkaniec naszego powiatu z kupionym „prawkiem”. Grozi mu kilkuletnie więzienie

Kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania i posługiwanie się fałszywym prawem jazdy. Za te przestępstwa odpowie 32-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, który został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie).

We wtorek (08.01.19 r) policjanci z wąbrzeskiej „patrolówki” zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca powiatu kutnowskiego. 32-letni mężczyzna okazał funkcjonariuszom prawo jazdy do kontroli.

- Jak się okazało – był to fałszywy dokument, a posługiwał się nim, bo wcześniej stracił uprawnienia do kierowania. Za swoje czyny odpowie przed sądem (art. 270§1 kk i art. 180a kk) - informuje sierż. szt. Krzysztof Świerczyński, oficer prasowy KPP Wąbrzeźno.

Pierwszy z artykułów mówi, że "Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Z kolei art. 180a kk mówi, że "Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

komentarze (3)
Dodaj komentarz

chyba nie te czasy żeby jeździć na takim prawku. praktycznie przy każdej kontroli policja sprawdza nas w bazie danych i wiedzą wszystko.

Takich lewaków z takimi prawkami w Polsce i takich co jeżdzą bez żadnych dokumentów są dziesiątki tysięcy> skoro w 2018 r. zarejestrowano ponad milion samochodów.

I co z tego ile ludzi ma takie

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także