Rejestracja i logowanie

Mniej pieniędzy do Skarbu Państwa, bo mniej mandatów. Protest policji przynosi skutki?

Wydarzenia 10-08-2018 Autor: ez Foto: archiwum
24
Mniej pieniędzy do Skarbu Państwa, bo mniej mandatów. Protest policji przynosi skutki?

Jak donoszą ogólnopolskie media - wpływy z mandatów do budżetu państwa znacznie zmalały. Jest to oczywiście zamierzony efekt będący pokłosiem akcji protestacyjnej przeprowadzanej przez policjantów w całej Polsce, również w Kutnie. Jak widać stosowanie pouczeń zamiast mandatów sprawdza się.

Przypomnijmy, że policjanci akcję protestacyjną rozpoczęli 16 lipca. Do funkcjonariuszy dołączyli także strażacy, strażnicy graniczni, celnicy oraz Służba Więzienna. Mundurowi walczą o obiecane przez polityków Prawa i Sprawiedliwości podwyżki pensji oraz o poprawę warunków pracy. Z racji faktu, że służby mundurowe nie mogą strajkować, zdecydowali się na protest polegający na oflagowaniu budynków jednostek, radiowozów oraz na udzielaniu pouczeń zamiast mandatów - ale tylko za drobne wykroczenia.

Przyczynia się to do uszczuplenia Skarbu Państwa. O ile? Jak czytamy na stronie NSZZ Policjantów - w porównaniu z lipcem ubiegłego roku w 2018 r. z mandatów do budżetu wpłynęło nawet o 11 mln zł mniej. Są to dane z Urzędu Skarbowego w Opolu, który rozlicza wszystkie mandaty nakładane w Polsce. Przedstawiają one natomiast wpływy z grzywien finansowych nakładanych przez wszystkie służby - nie tylko policję, m.in. straż pożarna czy nadleśnictwo. Jak informują związkowcy, wpływy z mandatów wystawianych przez policję sięgają kwoty rzędu 300-400 mln zł.  

Protest może się zatem przyczynić do znacznego uszczuplenia budżetu państwa, a nie minął jeszcze miesiąc, odkąd służby mundurowe przyłączyły się do akcji i póki co żadna jednostka nie zadeklarowała wycofania się z niej. Jeden z mieszkańców Kutna zasiał jednak pewną wątpliwość co do jej kontynuowania w kutnowskiej komendzie, o czym świadczyć ma zniknięcie flag z logo związku z policyjnych radiowozów. Postanowiliśmy sprawdzić tę sprawę i jak zapewnił nas zastępca przewodniczącego łódzkiego NSZZ Policjantów - żadna jednostka nie odłączyła się od protestu.

- Nie dotarły do nas żadne informacje, aby jakakolwiek jednostka w woj. łódzkim zrezygnowała z akcji protestacyjnej. Te flagi mogły się np. zniszczyć. Zatem nie potwierdzam, a wręcz zaprzeczam, żeby jakakolwiek jednostka zrezygnowała z akcji - wyjaśnia Tomasz Borowiecki.

komentarze (24)
Dodaj komentarz

Pedro trzeba bylo wstapic do Policji to też byś nic nie robił a nie zazdrość Cię zżera. Są etaty wolne to zasuwaj i zobaczysz jakie mają kokosy i wyginkę no i jakie pensje !!! Z podziwu nie wyjdziesz.

Czy Ci "zmęczeni życiem "wylegujący się na ławkach na placu Piłsudskiego to już są po pouczeniach?

Niby przez kogo mieliby być pouczeni , skoro w Kutnie policji nie ma, przynajmniej ja ich nie widzę na ulicy.

Oj, jeszcze rok I bedziecie plakac bo nie bedzie juz policji, nikt nie chce tam pracowac, caly powiat kutnowski bedzie rajem dla przestepcow, dilerow, wlamywaczy, rozbojarzy, zabojcow, oj, zobaczycie wy niewdziecznicy...nie ladnie sie zachowujecie, oj nie ladnie

Polak jesteś ?To pisz poprawnie po polsku i używaj polskich znaków,chyba masz w telefonie czy laptopie ?No chyba że uczył Cię obsrany nauczyciel,obecnie obsrany poseł Tadzik.

Za co podwyżki ?Za szarpanie ludzi na protestach,za takie łajzy jak aspirant Kulson?Do roboty nieroby,teraz to już wszystkie hamburgery i frytki w Macu zeżreta.

Jak im nie pasuje to niech sie zajma normalna praca....smiech na sali. NA ULICE!

Tą sprawą powinna się zająć prokuratura. To ewidentne i celowe działanie na szkodę kraju. Na dodatek to czyste debilstwo bo im mniej kasy w budżecie tym lepiej dla gliniarzy?

Niech zawieszą artykuły zobowiązujące ich do wykonywania "czynności", zrobią oszczędności na paliwie , które przeznaczą na podwyżki.

Bardzo mi się ten protest podoba- pouczenie zamiast mandatów. Oby trwał jak najdłużej. A swoją drogą ktoś już tu napisał- co poprzednie rządy robiły z tymi setkami milionów zł. Bo podwyżek nie dawały.

Zegarki i cygara kupował.

Kurna wszyscy chcą podwyżek PO rządziła 8lat i każdemu wszystko pasowało a teraz wszyscy chcą dziwne.

Bo za minionych lat 8 mogli "dorabiać" , przykład szedł z góry.

To znaczy,że Nieroby w "demokratycznym państwie prawa"okradali ludzi co rok na 400mln? POczekajcie wróci Tusk z wygnania i zrobi z nimi porządek.

Podwyzki jakie podwyżki i komu .niech się do pracy uczciwie wezmą oczywiście policja .Zatrzymała co chcą podwyżek za to że śpią w radiowozach gdzie się da , proszę popatrzeć na rampe kolejoga u schyłku jagiellońskiej i mickiewicza notorycznie z rana zaparkowane auto a w nim za kierownica i z boku panowichrapia aż się gotuje ale takich przystanków jest dużo dużo więcej Yz

Nie dosyć że jesteś zniesmaczona to jeszcze tepa.. Policjant to też człowiek, jak mają akcje czy wypadek, czy zabójstwo i pracują 16 h, wracają do domu śpią 5h i znowu idą do pracy to jest dobrze??? Wtedy nie są nierobami?? A jak mają o 2 w nocy spokój i im się kimnie to już źle?? Widać że nie potrzebowalas ich pomocy ze tak piszesz albo masz 19 lat i gówno wiesz i gówno przeżyłas..

"Sąt Najgłębszy" zawiesi wkrótce artykuły kodeksu drogowego i "będzie zabawa, będzie się działo..."

Drodzy policjanci lepcie mandaty bo państwo nie będzie miało na nasze 500+

Flagi mogły się zniszczyć? Wszystkie w jednym miesiącu? Nieprawdopodobne! Może komuś przeszkadza, że policjanci w Kutnie protestują???

Może konstytutką?

w żychlinie ten strajk chyba trwa od zawsze, nie widziałem nigdy na pksie i w okolicach że ktoś dostał mandat za picie a tam od piątku do niedzieli tłumy młodych i ostra alkoholizacja, policja zamiast mandaty wystawiać poucza czy każe wylewać i ta walka z wiatrakami ciągle trwa.

Żychlińskiej Policji nawet nie chce się komentować. Zobaczyć u nas radiowóz to jak wygrać w totka. Nawet telefonu bezpośredniego nie mają do siebie na Komisariat. Dzwoni się na 997 to odbiera Kutno, przekazuje wezwanie do Żychlina i wtedy przyjeżdża Policja. O czasie oczekiwania z litości nie wspomnę. Ludzie nawet nie wiedzą, kto jest u nich Dzielnicowym. Pieszego patrolu od kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lat na oczy nie widzieliśmy. To co się tu wyprawia to idealny materiał do programu typu Uwaga. Wstyd, że by takie rzeczy się działy w kilku tysięcznym miasteczku.

Popieram...świete krowy...powinni im się dobrać do tyłka....jeżdzą nic nie robią i jeszcze podwyżek chcą...Jak nie pasuje to zapier...do emitu

A ty kim jesteś?? Nie wierzę że nie zerujesz na państwie i nie pobierasz świadczeń, rodzinnego, 500+ i innych zamiast za robotę się wziąć. Jeździsz z nimi w radiowozie że wiesz ze nic nie robią?? Kiedy nie mają zgłoszeń to nie robią bo tylko patroluja ale kiedy mają zgłoszenia to **** po 12-15h a ty śpisz w domu i pierdzisz w kołdrę. Szkoda że nie wiadomo kim naprawdę jesteś bo chciałabym żeby cię coś spotkało i żeby Ci policja nie pomogła tylko cię potraktowała tak jak ty wypisujesz na nich.

dodaj komentarz
Czytaj także