Rejestracja i logowanie

MZK szykuje się na nowoczesną rewolucję. Dwie oferty, obie z niskimi cenami

Wydarzenia 05-12-2018 Autor: toza
15
MZK szykuje się na nowoczesną rewolucję. Dwie oferty, obie z niskimi cenami

Wszystko wygląda optymistycznie i możliwe, że wkrótce Miejski Zakład Komunikacji będzie nowocześniejszy i dużo bardziej przystępny dla pasażerów. Dziś otwarto oferty złożone w przetargu na nowy system informatyczny dla miejskiej spółki.

Złożono dwie oferty. Firma R&G Plus z Mielca wyceniła realizację tego zadania na kwotę ponad 2,8 mln zł. brutto. Termin wykonania zamówienia wynosiłby 150 dni od momentu podpisania umowy.

Z kolei firma MPTECHNOLOGY złożyła ofertę na kwotę ponad 3,2 mln. zł. Termin wykonania zamówienia także wynosi 150 dni.

Co ważne zamawiający, czyli Urząd Miasta w Kutnie, na realizację inwestycji przygotował kwotę ponad 3,3 mln. zł. Obie złożone oferty są więc tańsze. To nie oznacza jeszcze, że przetarg na pewno zostanie rozstrzygnięty pozytywnie, lecz znacznie nas do tego przybliża.

Co wchodzi w zakres inwestycji i na co miałby iść wspomniane miliony? Pisał o tym Marcin Ciesielski ze strony Stop Dyskryminacji Kutna.

- Zostaną wprowadzone bilety elektroniczne kodowane na kartach zbliżeniowych. Karta ma funkcjonować w dwóch trybach - jako nośnik biletów długookresowych oraz jako elektroniczna portmonetka, którą będzie można doładować określoną kwotą pieniędzy i za jej pomocą kupować bilety jednoprzejazdowe (40- i 60-minutowe) lub dobowe, wybierając odpowiednie opcje w kasownikach. Co ważne, kiedy suma skasowanych biletów jednoprzejazdowych w danym dniu osiągnie cenę biletu dobowego, bilet automatycznie zostanie zamieniony na dobowy i dalsze opłaty nie będą pobierane – opisywał Marcin Ciesielski.

Planowane jest stworzenie nowego systemu informacji pasażerskiej, na który będą się składać cztery elementy:

  • Elektroniczne wyświetlacze z godzinami najbliższych odjazdów staną na najważniejszych przystankach. Ten przetarg obejmuje instalację 10 takich tablic na 5 przystankach, ale w przyszłości jest przewidziane zwiększenie ich liczby nawet do 50.
  • Wszystkie autobusy zostaną wyposażone w ujednolicone tablice zewnętrzne wyświetlające numery linii i kierunki, wewnętrzne ekrany informacyjne oraz urządzenia do zapowiedzi głosowych. Wszystkie te elementy będą podpięte do komputerów pokładowych, a za ich pośrednictwem do centralnego systemu.
  • Powstanie nowa strona internetowa z dynamiczną informacją pasażerską dla wszystkich przystanków.
  • Specyfikacja przewiduje interfejs programistyczny (API), który ma w przyszłości umożliwić integrację systemu informacji pasażerskiej z usługami zewnętrznymi, np. jakdojade.pl.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

komentarze (15)
Dodaj komentarz

Klamstwo...

i w 19 też to będzie ?.. pora umierać.

Wszystkim wszystko nie pasuje niedługo nie będzie można wyjechać brudnym samochodem na miasto bo ktoś się obrazi rozkład autobusów i tak zmienił się na lepsze jest więcej autobusów idealnie nigdy nie będzie co do wyjazdów poza miasto np Mieczysław ów jeżdżą busy tylko fakt trzeba zapłacić 5 zł małym busem a wy chcecie żeby miejski duży autobus jeździł za 3 zl niechce nikogo bronić ale dużo osób ma coś do tego prezesa nie wiem ale mzk zmienia się na lepsze szkoda tylko że już amz nie współpracuje mzk te autobusy nie były głupie wizualnie choć pewnie nie była to najwyższa półka ale były miejsca pracy a używane autobusy z milioniwym przebiegiem lub drogie elektryki to tak średnio mi to wygląda ale z unijnymi wymogami też lekko nie jest

Nie dałoby rady przerobić tych autobusów na węgiel zgodnie z wolą pisiej partii ...

Ciekawe czym ty ogrzewasz dom,cwaniaczku?

panowie z MZK i PWiK stołki mają za wasalną działalność na rzecz jakiegoś BURZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja bym proponował umyć te brudne autobusy wstyd reklama Kutna niedługo kolorów nie będzie widać na nie których albo wybudować w końcu myjkę.....

MZK poza miasto nie wyjeżdża? Bo się nie opłaci! Ze wsi do miasta pieszo.

A z Łąkoszyna dostać się do centrum i z powrotem to coś okropnego. Jak jadą to jeden za drugim. A w soboty rano to już tragedia dostać się do pracy na 7.00.

Kolory MZK ohydne, jakieś ukraińskie barwy a do tego ped alskie przystanki, fuj, co za wiocha ci "kutnowiacy"

Zbychu, czy wiesz jakie barwy ma godło i flaga Kutna ? Właśnie takie żółto-niebieskie !!!

Rzeczywiście. Największy problem w MZK Kutno to kolor autobusów i przystanków

Rewolucję niech zrobią z rozkładem jazdy. Bo ludzie nie mogą dojechać do pracy jak rano tak i wieczorem wrócić. A najlepiej to wywalić nieudolnego Sikorę.

Lepiej tabor za ten pieniądze kupcie. Aż tak tych 5 talic znając życie Barlickiego i Podrzeczna nam Mocno nie potrzeba. Uważam ,że jak mamy taki tabor jaki mamy to papierowy bilet jeszcze trochę czasu może być. I niech zgadnę kolor karty różowy?

Byście drogę zrobili na Łąkoszynie mendy piepszone.Wybraliście Burzyńskiego to macie.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także