Rejestracja i logowanie

Na Dybowie jak w Australii. Strażacy złapali węża

Wydarzenia 12-10-2017 Autor: toza
20
Na Dybowie jak w Australii. Strażacy złapali węża

Powszechnie mówi się, że w Australii wszystko chce cię zabić. Czy tego samego stwierdzenia można używać wobec kutnowskiego Dybowa? Wydaje się to sporym nadużyciem, jednak faktem jest, że dzisiaj złapano tam…węża.

Przy ul. Zimowej mieliśmy więc namiastkę tego, co możemy oglądać na Discovery. Około południa  dyżurny kutnowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że na ulicy, jak gdyby nigdy nic, porusza się wąż. Zaniepokojeni mieszkańcy nie wiedzieli, czy gad stanowi dla nich zagrożenie, i czy jest jadowity. Zaalarmowali więc służby. Strażacy zastali na miejscu niewielkich rozmiarów zaskrońca.

- Gad został wypuszczony w terenie niezabudowanym, oddalił się z dużą prędkością w nieznanym kierunku – informuje nas oficer dyżurny kutnowskiej straży.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

To jest wężyk z nosa

Mieszkam na wsi pod Kutnem,miałem okazję wielokrotnie zobaczyć zaskrońca i to pokaźnych rozmiarów, wylegiwał się na słoneczku , zwinięty w spiralkę z główką na górze, popatrzyliśmy na się i nic, oddaliłem się mimo ,że gościł na mojej ziemiemojijako gospodarz okazałem mu gościnę i spokój, odwdzięczył się tym ,że widziałem go kilkakrotnie, ale na mysl mi nie przyszło wzywać straż ,czy milicję, wystarczy doczytać , douczyć się i wiedzieć co jest groźne a co należy traktować z szacunkiem i przyjaźnią, to swiadczy o tym ,że nasza ogólna wiedza o świecie ,przyrodzie ,zjawiskach jest mierna...ot tyle na ten temat

Ja pierniczę ludziska z Dybowa ledwie uszli z życiem, ja bym na ich miejscu wzywał Straż do łapania much i pająków. Normalnie byłaby masakra gdyby nie dzielni strażacy. Oczywiście rachunek za głupotę około 1000 zł plus koszt dojazdu.

Z twarzy podobny zupelnie do nikogo.

To wąż od Melki

Koras to "sztywny gosc"

Wujek Marian? Tydzień go ciotka po metach szuka a ten se pełza po Dybowie. Gad jeden

Koras jest tylko jeden ...

I nie jest frajerem

To była żmija przecinkowata

nie kazdy mosi sie znac na wezach . ale widze ze tu sami znawcy natury

Korasy zaskronca od węża nie potrafią odróżnić downy

Zaskroniec to przykladowy wąż. Padalec to bez noga jaszczurka przypominajaca weza

To był wąż Dybówdusiciel.

Na łakoszynie też tego pełno pełza

To są bardzo pożyteczne gady bo łapią myszy. Nie są jadowite więc krzywdy nie zrobią. Więc po co taki cyrk ze strażą jak by nie mieli nic lepszego do roboty.

Akurat zaskroniec nie zywi sie myszami a glownie plazamI zabami, ropuchami oraz martwymi rybami

To był Dziad okrutny

Tak dokladnie niebezpieczny zaskroniec jeszcze nie wynalezli serum Na jego jad

A to byl BOA Dusiciel??!

dodaj komentarz
Czytaj także