Rejestracja i logowanie

Nauczyciele zarabiają za mało? Kampania dotarła do Kutna

Wydarzenia 10-07-2018 Autor: ez
108

Niespełna dwa miesiące temu w ponad 50 miastach na budynkach szkół i ulicach pojawiły się plakaty z hasłem "Chcemy godnie zarabiać". Wywieszone w maju billboardy Związku Nauczycielstwa Polskiego przedstawiające opinii publicznej zarobki nauczycieli na starcie to początek kampanii, która dotarła również do Kutna.

1751 zł - tyle wynoszą rzeczywiste zarobki nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie. Taka informacja pojawiła się na plakatach ZNP. Kampania ma na celu uświadomienie społeczeństwa i zwrócenie uwagi na swoją sytuację finansową. Z tego powodu w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce zawisły plakaty informujące o realnych zarobkach pracowników oświaty.

- Chcemy, żeby wszyscy mieli świadomość, że ile wynosi minimalne wynagrodzenie początkującego nauczyciela. To szokująco niska stawka, szczególnie że w innych branżach pracownik otrzymuje „na dzień dobry” o wiele wyższe pieniądze, np. supermarkety oferują zarobki na poziomie 3,5 tys. zł – mówił Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Od 1 kwietnia 2018 r. stawki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego wzrosły o 5,35 proc. i wynoszą w grupie nauczycieli z tytułem zawodowym magistra z przygotowaniem pedagogicznym dla stażysty – 1751 zł netto, kontraktowego – 1798 zł, mianowanego – 2033 zł, dyplomowanego – 2377 zł.\

Kampania nie ominęła również Kutna. Na budynku Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie wywieszono plakat z hasłem "Chcemy godnie zarabiać. Dziś pensja nauczyciela to 1751 zł". Ma to zwrócić uwagę na zbyt niskie płace w stosunku do dużej odpowiedzialności, jaka ciąży na tej grupie zawodowej. Czy mogą liczyć na podwyżki? O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miasta Kutno, który jest organem prowadzącym tę konkretną placówkę. O odpowiedzi poinformujemy, jak tylko ją otrzymamy.

komentarze (108)
Dodaj komentarz

Nauczyciele mowia ze sa po studiach a ile ludzi jest po studiach i tez musza zarabiac niewielkie pieniadze ale stazysci zawsze maja za malo a ile nauczycieli jest po studiach zaocznych co oni umieja i za co im pracic a ilu sie doksztalca gdzie szkoly doplacaja pracuja tak malo godzin i miec tyle wolnego co nauczyciel nie narzekac a jak sie nie podoba podobno w marketach duzo placa i to za nic nie robienie. Pozdrawiam biednych nauczycieli i prosze nie porownywac sie do innych zawodow ktore sa napewno nie do porownania albo sie przeniesc do innej prac. A jeszcze nie podaja jakie maja dodatki a szkoda.

A kiesy oni mieli dosyc?

Biedni tacy szkoda . Ale oddech smoka czuć więc co niektórzy zanim wejdę do pracy niech procent za bramą zostawia poza tym powiedzenie do matki o jej dziecku gowniarz to mało pedagogiczne

Proponuję ,WSZYSCY ZARABIAJĄ ZA MAŁO, KAŻDEMU NALEŻY SIĘ WIĘCEJ....

No tak faktycznie mało zarabiajom. A spójrzcie na parkingi pod szkołami czym przyjeżdzajom. Jest taka jedna w Kutnie która wozi się co raz to lepszym bmw. Skąd ona ma pieniążki na takie auto? Z pensji? Nie wieże. I nie som to stare auta. Jedno to chyba nawet całkiem nowe. Ja się pytam skont ona ma na to??????!!!!

Proponuję wziąć do ręki słownik ortograficzny...

Proponuję co niektórym tylko na jeden dzień przyjść i posłuchać jak wygląda te 5 godz pracy n- la lub zmienić zawód skoro mamy tak dobrze.

Trzeba zmienic zawod,np.pojsc do pracy do Pini.

Skoro Pani uważa, że jest ciężko, to proszę zmienić pracę i iść na 8 godzin, ale ma zmiany i będzie miała Pani lekko.

Trzeba się było uczuć by moc pracować 5 Godzin

Co wy nauczyciele z tym ciągłym zachęcaniem do uczenia się. Teraz nie jest problemy skończyć studia. Nauczycielskie również, więc nie rozumiem tych zachęt. Dlaczego nie domagacie się, by z waszych szeregów usuwano tych, którzy nie wykonują dobrze swoich obowiązków? Bo przecież i tacy są wśród Was. Dlaczego nie domagacie się, żeby nauczyciele zaangażowani, mający osiągnięcia otrzymywali po kilka stów dodatku motywacyjnego, a ci którzy odbębniają swoje lekcję i za nic nie czują się odpowiedzialni, żeby nie dostawali nic?

Nauczycielom płacić godziwe.Ale pracownikom na etacie nauczycie tyle wystarczy. Na korepetycjach dorobią bez podatku.A w szkole odpoczną zadając pracę domową.

Z praktyki: Moja żona jest nauczycielką. 18 pracy jest czystą teorią, bo w praktyce wygląda tak, że zaczyna pracę 7.45 a kończy koło 13-15, z wyjątkiem czwartków gdy kończy 18-19. Do tego 2-3 razy w roku wyjazd na cały dzień lub kilka, w czasie ferii dyżury do podziału, a rok szkolny zaczyna w połowie sierpnia. No i oczywiście po powrocie do domu zawsze coś ma jeszcze do zrobienia. Uczciwie licząc - średnio pracuje około 37h tygodniowo a całkowicie wonych dni miała o 10 więcej w roku niż ja.

To niech zmieni pracę.

Ty mózg zmień bo ten wsad jakoś chyba nie kontaktuje...

Jakież to inteligentne. Nie masz siły argumentu, to użyj argumentu siły. Jak praca nie odpowiada, to się pracę zmienia. Jest najniższe bezrobocie od czasów komuny. Każdy coś znajdzie dla siebie.

Nauczycielski etat to 18 h w tygodniu. Dodatkowo 2 miesiące wakacji i przerwy świąteczne. Tak naprawdę nauczyciel pracuje 9 miesięcy. Zwykły etat to 40h czyli nauczyciel pracuje 4,5 miesiąca A zarabia jak śledzie przez cały rok . Urlop płatny roczny na podreperowanie stanu zdrowia też bym tak chcial

Pamiętaj jeszcze o sowitych prezentach na dzień nauczyciela, zakończenie roku. Poza tym nagrody uznaniowe tak po minimum kilka stówek No i nadgodziny na których nic się nie robi. Ale zawsze mogłoby być więcej

Ale ty głupi jesteś. Różnie tu się ludzie wypowiadają: jedni bronią nauczycieli, inni stawiają im zarzuty, ale ty to po prostu głupi jesteś. No kretyn????????????????????????????????????????????????????????????????

Ja z nadgodzinami wyciągam ponad 3 koła. Do tego nadgodziny i 18 godzin w tygodniu. Jak odliczę korepetycje zamykam się w 6 czasem 7 tysiącach emoji. I co Wy na to małe Polaczki? **** ścisnął żal?

Sam jestem nauczycielem i nie raz do mnie na korepetycje trafiają uczniowie od takich chwalipięt. Niby coś tam umie, niby znany a w sumie frustrata i zielonego pojecią nie ma, tylko potrafi bez sensu klepać jęzorem. Ciocia zapewne jest dyrektorem i chrześniakowi pracę załatwiła? Pracuję w szkole i w firmie, także mam lepsze pojęcie o rzeczywistości. A na twoim miejscu to radziłbym otworzyć firmę, osiagasz dodatkowe miesięczne dochody powyżej 1000 zł.

Chciałbyś, ale w życiu tego nie dostaniesz bo jesteś za głupi na belfra. Ale widać że żal ci dupsko ściska. Wydrukuj sobie dziennik na domowej drukarce, wpisz nazwiska sąsiadów i pobaw się w szkołę????????????

Żal dupę ściska? Było się uczyć emoji

Jeśli ktoś twierdzi, że wynagrodzenie na poziomie 1750 zł w dużym mieście jak Warszawa jest ok to pozdrawiam serdecznie. To nie wystarczy nawet na wynajęcie pokoju i jedzenie. Nauczyciele teraz nie spełniają waszych oczekiwań? Będzie tylko „lepiej” ☺️ Nikt kto nie boi się pracy, kto chce pracować nie zdecyduje się na ten zawód skoro na rozmowie kwalifikacyjnej przyszłego nauczyciela z przygotowaniem pedagogicznym pada pytanie jak sie utrzymujesz bo jesli sam/sama to wiadomo, że ci nie starczy ???? Mimo, iż nauczanie jest tym co lubię i myślę, że potrafię robić dobrze, to jak zdecydować się na pracę w której nie płaca nawet połowy średnich zarobków w Warszawie? (Na pol etatu mozna zarobić więcej niż w szkole i godzin też jest mało) Więc po co się na to decydować ? W imię wyższego dobra? Po to żeby mieć mniej wpływu do domowego budżetu niż ludzie na zasiłkach? Można krytykować, że chcą podwyżki... ostatecznie nie dostaną więcej niż 80 zł miesięcznie ???? Kto będzie uczył dzieci za pare lat?

Spokojnie, w Warszawie masz dodatek stołeczny. Gorzej jest w takich małych miastach jak Kutno.

Dodatek stołeczny ? Dla stażysty? W ktorej szkole ? 

Czytam te złośliwe komentarze i widzę ile jest sfrustrowanych nieszczęśliwych zawistnych ludzi...jakie to przykre. Ludzie powinni sobie pomagać...choćby dobrym słowem...Pozdrawiam wszystkich

Też to zauważyłam- ile w ludziach żalu i goryczy. To bardzo smutne.

Miało być z poczucia misi

Ten zawód kiedyś był powszechnie szanowany teraz nie chciałbym odpowiadać za niektóre rozwydrzone bachory nawet za 10 000tys. Duża część nauczycieli pracuje z poczucia musi, cześć z braku lepszego pomysłu, chyba żaden dla prestiżu i pieniędzy.

A szkoda.Prestiz i autorytet budujecie sobie sami.

Uważam, iż nauczyciele mają za dobrze. Nie widzę przepracowania po 5 godzinach lekcyjnych. Mają tyle urlopu, że w żadnym zawodzie nikt nie ma tyłu miesięcy odpoczynku. Lepiej niech dobrze dzieci i młodzież uczą.

Hejterzy- jedno pytanie: a kto was nauczył pisać i czytać ?

Po wielu wpisach widać, że się nie udało...

ludzie ale wy jesteście zawistni... tu chodzi o podwyżkę a nie sprzeczanie się kto ma wakacje a kto nie... nauczyciel nie może wziąć urlopu w czasie nauki... teraz policja wnioskuje o 800zł podwyżki i jakoś nie ma wielkiego halo... bo oni życie ryzykują!?!?! Czym? wypisywaniem mandatów ludziom? Jak jest bójka to przyjadą po... To jedna z niewielu grup zawodowych która zarabia mało... ta praca nie ma szacunku!! Jak czytam Wasze komentarze to nie dziwie się, że tak marudzicie... w taki też sposób wychowujecie lub będziecie wychowywać swoje dzieci... zawiść i że nauczyciel to G...O. Później oczekujecie szacunku i wyrozumiałości a sami tego nie okazujecie!! Pozdrowienia i proponuję aby redaktor wyłączył komentarze bo to nie idzie w dobrym kierunku.

Proszę Pani Ja nie rozumiem tematu mówi uczennica 6-ej klasy do nauczycielki a ona na to , niech Cię matka w domu nauczy ,bo Ja jestem tutaj od przerabiania tematu. Czy taka kobieta powinna być nauczycielem i domagać się podwyżki ? Tojest kpina.

Nie, nie powinna. Dlatego uważam, że nauczyciele powinni zarabiać 2-3 razy więcej niż obecnie, ale musi być też możliwości rugowania z zawodu osób przypadkowych, tych, które nie rozumieją, że nauczyciel to nie tyle ten kto uczy, ale przede wszystkim ten kto nauczy. Niestety, w tym zawodzie wszyscy są wynagradzani tak samo. Gwarantuje im to karta nauczyciela. Współczuję wszystkim dobrym nauczycielom- których jest wielu- z powodu dyskusji na forum i z powodu karty nauczyciela.

Czy aby byc porzadnym czlowiekiem,trzeba miec zaplacone?

Nie, absolutnie nie. Ale niestety, w naszym klimacie trudno przez okrągły rok mieszkać w beczce jak Diogenes.

jaka płaca taka praca...

Jaka praca,taka placa.

Niestety, ale to prawda, że nauczyciel tak mało zarabia...wszyscy myślicie, że nauczyciel pracuje po 18 czy 25 godzin...to nie prawda. Ciągle jesteśmy w coś angażowani, imprezy w szkole, które należy zorganizować, pisanie projektów, a do tego mnóstwo dokumentacji, długie rady pedagogiczne, zostajemy wówczas po godzinach za, które nikt nie płaci :/ 1751zł czy to godna zapłata dla tych co opiekują się waszymi dziećmi? biorą za nie odpowiedzialność? :/ Od tego 1751 należy jeszcze odjąć PZU więc otrzymujemy 1690, a wozna 1500 czy to jest sprawiedliwie? tyle lat naszej nauki, a do tego ogromna odpowiedzialnosc spoczywająca na nauczycielu za dzieci. Gdyby nie nauczyciel to wielu z was nie umiało by pisać, liczyć i czytać. Zastanówcie się i okażcie odrobine szacunku...

Oj tak wiele godzin pracujecie licząc razem z korepetycjami po godzinach?

No faktycznie jak oni mają źle. Praca parę godzin w tygodniu, ferie, wakacje, wszystkie święta wolne, a sądząc po emeryturze znajomej nauczycielki to pensje nie są takie najniższe.

Zarabia się na tyle mało ze ledwie starczy na oc i ac od nowego bmw emoji

A kiedy nasza pani od matmy odda nam zaległe klasówki ???? W sumie maturę już mam.

Jak nie pielegniarki to nauczyciele,wiecznie mało...

Nie warto nikogo obrażać. Prawda jest taka, że nauczyciela zarabiają mało, za mało. Prawda , że są roszczeniowi, nie bardzo wiedzą jak jest poza szkołą. nawołujących do pracy na 3 zmiany zapraszam do szkoły, gimnazjum, klasy pierwsze szkoły podstawowej, końcowe szkoły podstawowej, czy LO , technikum tak do przygotowania do matury czy egzaminów zawodowych. Wtedy wszyscy poznają co to za miód. Szkoda pary, naprawdę szkoda pary. nie nauczycielom zalecam umiar, nauczycielom wyjście do innej pracy. Spokojnego wieczoru dla hejcierzy

A jak nieuki po podstawówkach mają 3000 to ile ma mieć nauczyciel? 1750?! TYPOWA ZAWIŚĆ POLAKA! Szkoda, że nikt nic nie mowi jak nieroby dostają mieszkania socjalne z opłatami, zasiłki, paczki, są zwolnieni z dużej części opłat, darmowe bilety, abonament rtv, darmowe przedszkola dla dzieciarni, darmowe kolonie dla dzieciarni itp to nikt nic nie mówi

No to stan sie nierobem,skoro to takie fajne.

to co nauczyciele nie korzystają z 500 + , nie składają wniosków o dofinansowania ? - śmieszny jesteś ....

śmieszna to Ty jesteś... nie po to kończy się studia by pracować za grosze... jak wszyscy nauczyciele rzucą pracę to ciekawe co krytycy z dziećmi zrobicie ? emoji

cały problem polega na tym że komuna nauczyła : MI SIĘ NALEŻY ! a powinno być : ZAPRACOWAŁEM , dlatego na początku wszędzie się mniej zarabia , a w miarę zdobytej praktyki , doświadczenia itd pensja wzrasta , przynajmniej w normalny świecie .....

Po 19 latach pracy w szkole dostaję 2033 zł na rękę. Studia magisterskie, kilka podyplomówek... Uważasz, że to duża podwyżka po tylu latach pracy i awansach zawodowych?

A dlaczego nie dostawaliscie od poprzedniego rzadu,tylko siedzieliscie cicho,teraz sie wam wszystkim przypomnialo?

To jest bardzo dobra uwaga. Obecny rząd daje podwyżkę i w dwóch następnych latach obiecuję następne. Nie wiem ile to wychodzi, bo jedni mówią, że każda transza wynosi ponad stówę, drudzy że ponad dwie i jest mało. Poprzednią podwyżkę nauczyciele dostali w 2012 r. Gdyby co roku dostawali tyle ile teraz to mieliby mnóstwo kasy. Ale oni poprzednio niczego się nie dopominali. Dobrze im było. A poza tym tu na forum nieraz pisano że w Kutnie są bardzo niskie dodatki motywacyjne- o to do starosty miejcie pretensje.

nauczycie są chorzy na głowę już tłumaczę : kiedyś protestowali żeby nie robić gimnazjów , jak kasowali gimnazja to protestowali żeby nie zamykać gimnazjów - ciekawostka , a skąd ja mam teraz wiedzieć czy wy za rok nie będziecie protestować że za dużo zarabiacie ?????

drodzy nauczycie tak czytam te komentarze i zróbcie tym wszystkim na złość zapraszam do mnie do zakładu na strefę musicie zainwestować w siebie tylko około 600 zł zrobić kurs na wózek i macie 2800 na rękę czyli o 1000 więcej na początek , praca 12 godzin dziennie przez 4 dni potem 4 dni wolnego i znów 4 dnie pracy po 12 godzin i tak na okrągło w święta , wakacje , ferie - nie ma co się kłócić trzeba pokazać że potraficie i chcecie pracować

Gwarantujesz prscę za takie pieniądze? Podaj adres.

a to samemu jak zwykły człowiek poszukać pracy to nie łaska ? wam wszystko trzeba pod nos na talerzu wyłożyć ? następny hrabia ....

Lucyna, matematyk po prostu chciał zgłosić się do kogoś kto złożył konkretną ofertę. Tylko tyle, a ty go atakujesz. Wiesz, pisać każdy może co chcę, matematyk mówi sprawdzam. A tu cisza, pan od wózków z gęby cholewę robi. Nie obchodzi mnie ile zarabiają- mało czy dużo, czy może w sam raz, ale mam wrażenie, że gdyby matematyk się nie zgłosił to by była jazda, że ktoś oferuje robotę a nauczyciele się nie zgłaszają. Tak źle i tak niedobrze różnym Lucynom i Januszom. Szkoda tylko że nikt nie zwrócił uwagi, że ktoś kto skończył studia matematyczne( często trudniejsze niż studia na polibudzie- oczywiście politechnika politechnice nierówna, kierunki też są różne), państwo w niego inwestowało pięć lat i teraz będzie jeździł u jakiegoś ćwi oka na widłaku. Skąd wiem, że ćwok? Bo nie szanuje drugiego człowieka.

No i wylazł z ciebie większy tzw. ćwok, bo to ty obraziłeś drugiego człowieka

Jego nie można obrazić. To cwaniak, a jak cwaniak to ćwok. Składa ofertę i nie podaje danych.

Nauczycielom zawsze było mało

Niech przyjdą na produkcję, montaż.Zobaczą co to są 3 zmiany, nadgodziny, praca w sobotę. Poganianie, sprawdzanie czy czasem nie dłubiesz w nosie. A nie chcieliby pieniądze za darmo. Bo ktoś jest magistrem to myśli, ze mu się należy. A tu twarda rzeczywistość.

Do Makrela .Ryba psuje sie od glowy wiec bardzo dobrze Cie rozumie jako nauczyciel.Co zrobiles dla swojego samorozwoju po ukonczeniu szkoly podstawowej ? Widzisz zagubiony czlowieku.Nauczyciele aby utrzymac sie w szkole musza caly czas sie ksztalcic i dojezdzac na uczelnie juz od piatku do niedzieli wtedy kiedy ty siedzisz w domu z piwskiem i pilotem w reku.Jeszcze nie zadowolony ze dzieci sa w weekend w domu i musi ich pilnowac.Wiec zobacz jak to dobrze bo my to robimy 5 dni w tygodniu.Tak 5 dni pilnujemy i wychowujemy twoje dzieci. Nie mamy wolnego kiedy nam sie chce lub kiedy tasma stanie.

Ciekawe co by bylo gdyby wszyscy sie tak rozwineli jak nauczyciele?igdyby wszyscy byli nauczycielami,nie pomyslales o tym ze wszyscy jestesmy sobie nawzajem potrzebni?i przyslowiowa(sprzataczka,tutaj przepraszam sprzataczki)i nauczyciel.Wiec moze sie sznujmy i sie nie wywyzszajmy.Wszyscy nie moga byc wyksztalceni i na stanowiskach.

Dzieci przeszkadzaja ci w szkole, przeszkadzaja w domu... może pomyliłeś zawody... nie pedagogika ale zawód latarnika jest ci bliższy

Uczniu czytaj ze zrozumieniem...

baju baju mam siostrę nauczycielkę i jakoś tak nie jest jak piszesz , po drugie jak pilnujecie dzieci jak mój syn ze szkoły wrócił pobity ? jak czytam te twoje brednie to widzę że nie masz zielonego pojęcia o życiu bo niektórzy robią siedem dni w tygodniu w pełnych godzinach ( 60 minut ) i to że ktoś nie jest nauczycielem nie znaczy że jest zagubiony w życiu , a jak ktoś spędza swój wolny czas to jego sprawa tu nikt nie pyta co nauczyciele robią po pracy , ten twój wpis świadczy tylko o delikatnie mówiąc prostactwie - i tacy ludzie uczą dzieci - żenada i wstyd dla oświaty że kogoś takiego zatrudnia

lucyna a może Twoje dziecko zaczęło i dostało bęcki ? emoji

Lucyna ty chyba nie zdałaś bo tak wściekłe atakujesz nauczycieli na forum. Siostra się uczyła i została nauczycielką a ty nie, nie dość że repetowałaś to jeszcze matka ci wtłukła i teraz, masz traumę. Twój syn został pobity w szkole? Przez kogo ? Przez nauczyciela czy łobuza, którego w domu nie wychowali, bo rodzice postanowili scedować ten obowiązek na szkołę?

A gdzie byli nauczyciele,przeciez za dzieci w szkole odpowiadaja nauczyciele.Byli na kawie,cz na plotach?

Proponuję uczyć tak jak płacą. Efekty już mamy widoczne w społeczeństwie... (m. In. na tym forum)

już od dawna tak uczą .... dlatego nie będzie podwyżek

ciekawostka - protestują TYLKO ci którym płaci państwo a co z tymi co za grosze pracują prywatnie ? mają powiedziane : nie pasuje zmień robotę !!!! tych nauczycieli wysłać na pół roku do rzeźni wrócą i będą po rękach całować że praca lekka i dobre zarobki !!!! dwa miesiące wakacji - PŁATNE dwa tygodnie ferii - PŁATNE , wycieczki sponsorowane przez uczniów - tylko narzekać

A pro pos wycieczek. To nie wypoczynek, tylko ciężka praca, przez całą dobę, płatne jak za delegację (tracisz nadgodziny). Za żadne pieniądze nie chciałbyś odpowiadać za bezpieczeństwo cudzych dzieci, to ogromna odpowiedzialność. Oczywiście, jeśli nic złego się nie przydarzy i dzieci zadowolone, to daje satysfakcję, ale stres i zmęczenie ogromne. Zrozumieją to ci, którzy opiekowali się choćby kilkorgiem dzieci przez kilka dni.

nauczyciel nie uczy, dużo zadaje i tylko wymaga od ucznia !

jesteście śmieszni ja skończyłem studia jako ekonomista nie było pracy albo słabe zarobki to kładę glazurę miesięcznie mam 6 tysięcy lekko , wystarczy oderwać dup..ę od krzesła i iść do pracy a pieniądze się znajdą

W pokojach nauczycielskich panuje rewia mody, a kadra do szkoły podjeżdża całkiem wypasionymi autkami. Nie widać biedy za bardzo... Co do kompetencji niektórych nauczycieli natomiast można byłoby dużo napisać... ten temat może warto najpierw poruszyć.

no mało za 17 godzin po 45 minut tygodniowo - komuś się w **** poprzewracało !!!!!!

Może i strajk jest potrzebny. Zauważcie jaka jest teraz młodzież - mają nauczycieli gdzieś, tak wychowują rodzice. Szkoła ma uczyć a dom wychować. Jeśli ktoś uważa że praca w szkole jestpodstawowej łatwa to niech się zastanowi czy w domu radzi sobie z dzieckiem... a później pomyśli że nauczyciel ma takich "aniolkow" 20 pod opieką! Każdy kto zazdrości wolnych dni nauczycielowi mógł podjąć studia w takim kierunku.

Typowe wieśniaki. Przecież to takie proste prowadzić zajęcia 45 min. Zazdrość. Zatem składać podania w szkołach są wakaty.... A no tak trzeba mieć wykształcenie. Peszek

Jakie wakaty? Chyba na sprzątaczki... Jest sporo osób w Kutnie, którzy mają ukończoną pedagogikę a nie pracują w zawodzie ponieważ szkołach i UM czy starostwie panuje kolesiostwo i nepotyzm

Faktycznie. Mniej na start dostają policjanci, strażacy czy żołnierze, którzy narażają swoje zdrowie lub życie dla bezpieczeństwa społecznego.

No żeby jeszcze uczyli, a nie udawali, ze to robią, to miała by sens podwyżka. Może wszystkim Podnieście pensje zdejmując podatki z ludzi, to wierzcie, wystarczy. Państwo tylko pożera nasze pieniądze. A wszyscy tylko wołają więcej. A inne zawody??

Przecież pensja minimalna co rok wzrasta

Pracują 20 godzin tygodniowo. Mają wolne ferie, wakacje i długie weekendy. Jesli zarobki im nie odpowiadaja to niech zmienia pracę emoji 3...2...1... zaraz odezwą się nauczyciele emoji

Do tego maja 13 pensje ,wczasy pod gruszą na swieta dostaha kase zliczyc to wyszystko i podzielic na 12 miesiecy to troche wyjdzie niech nie narzekają

Kto mapisze szkołę ma lżej... skończ studia i idź do pracy za 1751 :-)

minimalna to 2000 zł brutto więc nie płacą im 1750 zł, zresztą za 18 godzin tygodniowo to te 1750 zł to dużo

to jak masz studia to bez problemu znajdziesz pracę za 5000 i będziesz mieć lżej emoji

I rok pełnopłatnego urlopu zdrowotnego, który wykorzystać mogą po przepracowaniu 7 lat w zawodzie

Złe informacje, proszę sprawdzić, a następnie posać. Oj nie jesteś na bieżąco...

Dobre informacje,mam siostre nauczycielke,byla na takim urlopie w 2017/2018 r.

Caly rok kasa za darmo,zle?

Należy zwrócić uwagę na to, że 1751 złotych za 20 godzin pracy tygodniowo. W przypadku pełnej liczby godzin, jaką wykonują inni ludzie wyniosłoby to 3502 złotych dla rozpoczynającego pracę młodego nauczyciela.

A ok, nauczyciel nie poświęca czasu na sprawdzanie kartkowek itp. Na wycieczkę jadąc np 2 dniową ma placone za 7h pracy a pilnuje dzieci przez 48h!

Każdy kto był na wycieczce szkolnej wie jak ci nauczyciele tam pilnują. Dobrze, że cokolwiek za to dostają

przecież nauczyciele nie muszą jeździć na wycieczki... też będziesz marudził, że nie jeżdzą bo im się nie chce...

Wszystkie wpisy mowia o tym,ze nauczyciel musi sprawdzic kartkowki ,musi jezdzic z dziecmi na wycieczki ,musi sie nimi opiekowac,musi uczyc.a gdzie sa nauczyciele ktorzy chca to robic?pozdrawiam swoich nauczycieli.

No bardzo mało i bardzo ciężką pracę mają może niech zaczną sprzątać to wtedy przejrzą na oczy

Skoro do szkoły było CI pod górkę to Ty możesz sprzątać ulice. Było się uczyć a nie jęczeć

Wszyscy nie moga byc nauczycielami,prawda,Kto by sprzatal,piekl chleb,prowadzil autobusy,szyl itd.Czy to takie trudne do zrozumienia.

Ciekawe kto Twoje dzieci będzie uczył?

Żeby oni jeszcze uczyli czegoś sensownego a nie się tylko czepiali o byle co

teraz nauczyciel nic nie może... pewnie jesteś z pokolenia lat 80-90 i teraz marudzisz emoji

dodaj komentarz
Czytaj także