Rejestracja i logowanie

Nerwy kierowców. Parking przy dworcu zamknięty

Wydarzenia 19-06-2017 Autor: ag Foto: R. Jóźwiak
20

Od dziś nie zaparkujemy na parkingu przy ul. Siemiradzkiego. Spółka PKP s.a. postanowiła zamknąć ten obiekt, a jego powodem ma być modernizacja linii kolejowej. 

Od kilku dni na ogrodzeniu parkingu przy ul. Siemiradzkiego kierowcy mogli spostrzec kartkę z informacją o zamknięciu terenu. Wywołało to niemałe oburzenie wśród zmotoryzowanych, ponieważ w okolicach dworca do tej pory miejsc postojowych było jak na lekarstwo, a od dziś zniknęło kolejne 60 stanowisk.

O sprawę zapytaliśmy rzecznika prasowego PKP.

- Parking został wyłączony z użytkowania ze względu na inwestycję PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. związaną z budową lokalnego centrum sterowania ruchem na tym terenie. Będziemy rozmawiać z władzami Miasta o możliwości utworzenia parkingu zastępczego - informuje Aleksandra Grzelak z Wydziału Prasowego Biura Komunikacji i Promocji Polskich Kolei Państwowych S.A.

Sprawę również poruszył radny Rafał Jóźwiak. Skierował już interpelację, w której opisuje problem. Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku władze Polskich Kolei Państwowych ustawiły znak „zakaz wjazdu” przy ulicy 3. Maja, w miejscu, które dotąd wielu ludziom służyło jako parking. Wzbudziło to ogromne protesty wśród podróżnych i pracowników kolei, którzy już wtedy nie mieli gdzie zostawiać swoich aut. W rozwiązanie tej sprawy również zaangażował się radny i również o niej wspomniał w dzisiejszym piśmie.

Radny widzi dwa rozwiązania, które w tej sytuacji można wcielić w życie - pierwszym jest wprowadzenie możliwości parkowania pojazdów na chodniku przy ul. 3 Maja od strony dworca poprzez ustawienie odpowiedniego znaku pionowego. Drugie rozwiązanie radny widzi w zwróceniu się z wnioskiem do zarządu PKP s.a. o dopuszczenie parkowania na terenie kolejowym przy ul. 3. Maja (dokładnie tym, który w ubiegłym roku zamknięto) poprzez zniesienie tablicy zakazu wjazdu lub też zorganizowanie miejsc postojowych przy ul. 3. Maja, po prawej stronie dworca aż do wiaduktu.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

a po co nam auta jak trzeba nawet za kawalek kwadratu placic lepiej rowerek i bedzie bezpłatnie i zdrowo nerwy pojda na bok przez nasze rzady

po dawnym stadionie miał być dworzec autobusowy, gdzie miały przejeżdżać wszystkie autobusy, by nie szukać ich po całym Kutnie, mieszkańcy to jeszcze ale co z przejezdnymi, szukałam kiedyś z osobą chcącą dojechać do Płocka wieczorem autobusu po całym mieście i nic nie było, nie wiem czy ten człowiek dotarł do domu, okazało się, że sprzedano teren a wcześniej wybudowano zajezdnię, czyli właściciel ma parking gratis, reasumując parkingu nie ma, dworca też, dobrze, że dworca PKP nie można przenieść

W Łowiczu można zrobić parking przy stacji, w Kutnie władze mają nas w głębokim poważniu do następnych wyborów.

A cała ul. 3Maja - zakaz parkowania. To już się w pale nie mieści co oni z tymi ludżmi wyrabiają. Takie jaja sobie robić ze swoich klientów to już chyba tylko kolej może sobie na to pozwolić. Brak konkurencji i pokazują wszystkim środkowy palec. A władze miasta mają się dobrze, bez reakcji. Policja wykonuje plany mandatowe za złe parkowanie i gitara. To jest chore.

3 Maja ma zakaz parkowania bo nie można było przejechać autem, kiedy auta stały na drodze. Dwa samochody nie mogły się wyminąć i robiły się korki.

Heh a rzecznik na to parkuujcie se hah

Skoro teren po Czarni Kutno sprzedano a zamiast parkingu tworzy się bloki i trwa modernizacja stacji tj. peronów,torów itd to powinni zburzyć była sale Czarni Kutno( do niedawna kaplic) i utworzyć jedne wielki parking z wjazdem od ulicy Sienkiewicza(przedłużenie Sienkiewicza do torów dawny kiedyś przejazd Sienkiewicza-Pałacowa. i to jest rozwiązanie.Parking wyłącznie dla podróżnych . Przy dworcu parking do 15 minut w ramach np ktoś z rodziny znajomych odwozi kogoś na pociąg bądź czeka za podróżnym. Przy dworcu jak ma ktoś po podróznego przyjechać to niech zapomni ,że znajdzie miejsce chodzby na 15 własnie minut

Ten budynek zostanie zburzony, ale tam powstanie dodatkowy tor czołowy (do odjazdów w jednym kierunku) wraz z krawędzią peronową przy peronie 1.

Co ma wspolnego modernizacja usrk z parkingiem. To po poprostu jest zacheta ludzie maja chodzic na pieszo po co im auta

W miejscu tego parkingu przy ul. Siemiradzkiego stanie nastawnia Lokalnego Centrum Sterowania. Stare nastawnie natomiast zostaną wyburzone.

Ciekawe jak sprawa sięrozwinie... Miasto powinno zapewnić mieszkańcom jakieśmiejsce do parkowania, które zastąpi zamknięty parking.

".... Uporządkujemy otoczenie dworca kolejowego między innymi przez budowę węzła komunikacji autobusowej, parkingów i odnowę terenów zielonych..." Proszę zgadnąć kto umieścił tę obietnicę w swoim programie wyborczym i jak to się ma do rzeczywistości?

Ludzie, zastanówcie się trochę nad tym co piszecie i na kim "psy" wieszacie. To jest teren PKP i powinniście dziękować, że przez tyle lat kolej za darmochę dawało wam miejsce do parkowania. Miejsca parkingowe to sprawa Miasta a nie PKP.

Tak i nie . Aby móc skorzystać z poczekalni dworca należy mieć kupiony bilet.Wiec z parkingiem powinno być to samo. Mam bilet korzystam z parkingu. Miasto to może swój postawić parking ale nie musi. Za to PKP powinno dawno duży postawić a tereny mieli po Czarni Kutno to blok stawiaja a miejsc nie bedzie bo gdzie?

To jest żart z tym parkingiem naprawdę!Ludzie już teraz nie mają gdzie postawić samochodu bo jadą do pracy a Ci kartkę przykleili, że zamykają na Siemiradzkiego.to gdzie mamy teraz parkować?Niech ktoś mądry w końcu odpowie na to pytanie .Najlepiej kartki poprzyklejać albo znaki zakazu powstawiać bo nic innego w tym zakichanym mieście nie potrafią zrobić.Teraz człowieku martw się rano gdzie zaparkujesz żeby żadna menda Ciebie nie spisała .Brawoooooo .Zacznijcie w końcu myśleć w tym mieście!!!!!!

Masakra najłatwiej postawić zakazy i nie frontem do ludzi dojezdzajacych do pracy podatki płacimy w Kutnie a dojeżdżamy do lodzi warszawy do pracy i gdzie mamy zostawić auta straż miejska też tylko mandaty daje niech ktoś coś wreszcie zrobi bo teraz nie dość że mało miejsca przed samym dworcem do parkowania to jeszcze miejsce dla komunikacji zastępczej

To są jaja, już teraz nie ma gdzie stawiać aut pod dworcem, a będzie tylko gorzej. Trzeba musowo budować jakiś parking koło dworca - miejsca jest - tylko nie ma chęci ze strony PKP. To samo z kasami - kasa bez przerwy ma 100% obłożenie, trzeba się nastać w kolejce, a PKP twierdzi, że jest ok, przecież jest biletomat. Tylko, że np w niedziele tam też są kolejki...

Wiesz że mamy XXI wiek i można bilety kupować przez Internet, z czego korzysta większość użytkowników PKP? Czy może to Kutno jest tylko tak ograniczone umysłowo?

Bo PKP to państwo w państwie..... nikt i nic ich nie interesuje, poza czubkiem własnego nosa.... pociąg jadący z Warszawy Wschodniej potrafi przyjechać z opóźnieniem 10 minut na Centralny i nie jest to rzadkość....

Powiem wam ludzie, że to co PKP zrobiła to jest coś strasznego. 60 samochodów nie będzie miało gdzie zaparkować! Popieram radnego, apeluję do PKP żeby nie odcinali mieszkańcom możliwości parkowania samochodów przy dworcu, niech zabezpieczą inne miejsca parkingowe. Prośba do rzecznika prasowego PKP o wypowiedź w tej bulwersującej sprawie.

dodaj komentarz
Czytaj także