Rejestracja i logowanie

Niebezpieczne przejście dla pieszych. Potrzebna sygnalizacja świetlna?

Wydarzenia 09-08-2017 Autor: owl
7
Niebezpieczne przejście dla pieszych. Potrzebna sygnalizacja świetlna?

Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy o potrąceniu 41-letniej kobiety w Żychlinie. Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych przy ulicy Narutowicza, na którym, jak się okazało, wielokrotnie dochodziło do podobnych zdarzeń. Mieszkańcy są zdania, że koniecznie trzeba tam zamontować sygnalizator świetlny.

Kilka godzin po wczorajszym zdarzeniu (KLIK) zaczęli zgłaszać się do nas żychlinianie, informujący o podobnych incydentach.

- Na tym przejściu doszło już do kilku, jak nie kilkunastu wypadków. Teoretycznie stoją tam znaki drogowe dotyczące pierwszeństwa przejazdu i pieszych, jednak mało kto zwraca na nie uwagę. Uważam, że jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie sygnalizacji świetlnej - powiedział nam pan Krzysztof, mieszkaniec Żychlina.

Podobne opinie można przeczytać w komentarzach pod newsem informującym o wczorajszym wypadku.

- Ja na tym przejściu przechodzę często z dzieckiem i widzę, że kierowcy nie zwracają uwagi na nic i pędzą jak szaleni. A są to przecież pasy w pobliżu szkoły - pisze jedna z Czytelniczek.

Niebezpieczne przejście dla pieszych przy ulicy Narutowicza znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 583 - oznacza to, że podmiotem odpowiedzialnym za zarządzanie ruchem i wprowadzanie wszelkich zmian jest marszałek województwa. Bez jego zgody nie można również montować urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

- Pomimo wielu naszych wniosków z prośbą o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej, dodatkowego oznakowania lub doświetlenia, spotykają się ze strony zarządcy drogi z odmową. Argumentowano ją zbyt niskim natężeniem ruchu, właściwym według obowiązujących przepisów oznakowaniem oraz brakiem środków finansowych na realizację wnioskowanych przez nasz samorząd działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego - poinformował nas zastępca burmistrza Żychlina Zbigniew Gałązka.

komentarze (7)
Dodaj komentarz

Na podwyrzki nygusim w urzedzie nie brakuje funduszy

Sygnalizacja świetlna to jest potrzebna ale na skrzyżowaniu koło poczty w Żychlinie. Tu jest dopiero tragedia.

Nie przypominam sobie, żeby akurat na tym przejściu dochodziło do tylu wypadków. To przejrzysty odcinek drogi i trudno nie zauważyć kierującemu pieszego, a pieszemu nadjeżdżającego samochodu. Jeśli doszło do wypadku to tylko przez ludzką głupotę. Uważam, ze przejście przy tablicy z ogłoszeniami przy skrzyżowaniu z Marchlewskiego jest bardziej niebezpieczne i jakoś szczególnej wypadkowości tam nie ma, a dlaczego? Bo każdy z respektem podchodzi do tego miejsca i nie ma tam brawury.

Tu nie światła potrzebne i progi ale rozwaga naszych "kierowców" .

Zychlinianie to swiete krowy. Chodza jak chca. Niestety taka prawdamieszkam tu kilkalat i widze co sie dzieje

Jeszcze kilka ofiar a moze coś zrobicie władze rozkladaja rece,a na obiekt w którym siedzicie kase umieliscie znalezc banda łobuzow decydentów

jeśli nie da rady zainstalować świateł to może chociaż założyć progi zwalniające przed przejściem z obu stron

dodaj komentarz
Czytaj także