Rejestracja i logowanie

„Niekończąca się opowieść”? Ul. Łąkoszyńska zamknięta niemal do świąt

Wydarzenia 06-12-2018 Autor: ez.
28

Modernizacje kanalizacji i utrudnienia w ruchu - dla mieszkańców Łąkoszyna nie jest to żadną nowością. Po raz kolejny na ul. Łąkoszyńskiej prowadzone są prace ziemne, jednak tym razem do ich przeprowadzenia konieczne było zamknięcie części ulicy, a termin zakończenia prac niestety się wydłuża...

„Nieprzewidziane okoliczności” wystąpiły podczas robót na kanalizacji sanitarnej przeprowadzanych na odcinku między ul. Wąską na Nowowiejską. Niespełna miesiąc temu, po zatwierdzeniu projektu o zmianie organizacji ruchu drogowego w tym miejscu, zamknięto ww. odcinek. Na 9 listopada Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kutnie zaplanowało rozpoczęcie prac ziemnych. Te miały się skończyć 24 listopada. Okazało się jednak, że do tego czasu spółka nie zdąży zakończyć prac. Potrwają one aż do 17 grudnia.

Mieszkańcy spacerujący tamtejszą ulicą nie kryją irytacji na prowadzone co i rusz prace wiążące się z utrudnieniami w ruchu.

- To miejsce jest chyba pechowe. Ciągle coś się dzieje z kanalizacją, jak nie awaria to coś modernizują, co chwila droga jest rozkopywana, potem parę tygodni spokoju i znowu dłubią i zamykają ruch. A to jest dla nas problem. Rozumiem, że to wszystko musi potrwać, że potrzeba czasu na porządne naprawienie tej sieci, ale miejmy nadzieję, że te problemy się już skończą raz na zawsze - mówi nam pan Marek.

Zamknięcie ulicy nie stanowi przeszkody dla rowerzystów, a nawet samochodów osobowych, które z większym lub mniejszym trudem, ale są w stanie przejeżdżać. O ruchu większych pojazdów natomiast nie ma mowy. Przypominamy zatem, że MZK na czas robót na odcinku między ulicami Wąską a Nowowiejską wyznaczył objazdy. TUTAJ możecie je sprawdzić.

komentarze (28)
Dodaj komentarz

A co na to "kochany Łąkoszyn" ?

Alternatywy 4 albo i lepiej

To rawda wystarczy postawic bramke na lakoszynie z jednej i drugiej strony ulicy ktore nie pozwola wjezdzac tirom tylko osobowka. i droga nie bedzie sie zarywac. Ale ferdek z boczkiem wola chyba droge naprawiac co miesiac.

Wlasciwie to powinno sie pomyslec teraz o puszczeniu drugiej linii kanalizacji poD planowana scierzka rowerowa i nowym chodnikiem, pieknie mozna by sie bylo podlaczyc pod nowa linie bez zatrzyman w ruchu kanalizacyjnym, a stara nic zamknac pozniej i w przyszlosci ja zlikwidowac.,kiedy bedzie calosciowa czwarta juz naprawa drogi. Co do bramke to proste rozwiazanie, tanie i szybkie , powinno sie to zainstalowac do konca roku.

Najpierw otworzą Dino dopiero Ulice emoji

Ale dino nigdy nie otworzą bo nie ma tam dojazdu dla tirów z towarami emoji emoji emoji

no teraz dino bezie zarywac dalej droge. codzien widze jak jezdza ta droga tiry mimo ze jest zakaz. traktory i inne ciezkie auta jak spychy i dzwigi..... Bramka by sprawe rozwiazala...

Dla mnie to może trwać w nieskończoność,przynajmniej jest spokój i cisza od jeżdżących z nadmierną szybkością aut.Można się w końcu wyspać ,nie słysząc pisku opon i warkotu silników .

Nadmierna szybkość na Łąkoszynie ...chyba traktorem między studzienkami

Pionier planuje inwestycje w postaci budowy kolejnych budynków na Łąkoszynie powinni się zastanowić czy ta lokalizacja jest opłacalna i atrakcyjna 24 godziny na dobę hałas brak dobrego dojazdu do miasta ciągłe korki w godzinach szczytu brak ekranów dźwiękochłonnych teren zalewowy dodatkowo uszkodzona melioracja linie wysokiego napięcia smród z przyjeżdżających ciężarówek mało miejsc w przedszkolu i szkoła która nie pomieści dzieciaków dodatkowo bez podjazdu. Planowanie kolejnych budynków to katastrofa dla tych którzy już tam mieszkają

TO NIE WINA wodociągów ani miasta ani Prezydenta jak ktoś tu napisał TO PRADOLINA OCHNI POD SPODEM SĄ PIASKI I NIC NIE ZROBIĄ CHYBA ŻE WYBETONUJĄ MOST POD DROGĄ Z PALOWANIEM NA 25 METRÓW może pomoże nie powinni tam robić kanalizacji ani wodociągów no ale zrobili i teraz jest problem KAŻDY samochód który tamtędy przejeżdża powoduje ruch podłoża nawet osobówka. Myślę że powinni to zaleczyć do wiosny a potem ograniczyć ruch dla aut do zera i wybudować nową drogę w innym miejscu BO ULICA ŁĄKOSZYŃSKA JAKO ULICA DLA RUCHU KOŁOWEGO W TYM WYDANIU SIĘ NIE NADAJE A JEJ REMONT BĘDZIE KOSZTOWAŁ WIĘCEJ NIŻ WSZYSTKIE INWESTYCJE MIEJSKIE RAZEM WZIĘTE TO JEST NIE OPŁACALNA INWESTYCJA .MIASTO POWINNO NAPRAWDĘ POMYŚLEĆ O BUDOWIE NOWEJ DROGI RÓWNOLEGŁEJ np. wzdłuż torów kolejowych lub równolegle do DK-92

co za brednie , po prostu wykonanie to partactwo

wystarczy nie wpuszczac ciezarówek i zalozyc bramke kolo kiosku na lakoszynie z kolo kosciola. a nastepnym razem studzienki puscic w chodniku.

wlasciwie to powinno sie pomyslec teraz o puszczeniu drugiej linii kanalizacji po planowana scierzka rowerowa i nowym chodnikiem, pieknie mozna by sie bylo podlaczyc pod nowa linie bez zatrzyman w ruchu kanalizacyjnym, a stara nic zamknac i w przyszlosci ja zlikwidowac.

Ale gamie. Wystarczy postawić bramkę metalowa taka jak na galerii kolo kiosku na lakoszynie i koło kościoła , bramkę wysokościowe która spowoduje że tiry nie będą wjeżdżać i nikt ulicy nie będzie żartował, bo ulica będzie tylko dla osobowych aut.

Pomysł z bramkami może i dobry ale co z autobusami. Poza tym poczekajcie jak na Kutno wiadą podmiejskie elektryczne które ważą dwa razy tyle co normalne kopciuchy dopiero wtedy drogi sie posypią

Gamonie emoji)

Tak ważny węzeł jak Lakoszyn powinien być wykonywany przez przynajmniej dwie zmiany lub wynająć Firmę zewnętrzna .Problem nie urodził się dziś tylko trwa latami czekało się tyle to powinno się poczekać do wakacji a nie teraz na chłód,zimno i wiatr......kosza trawę to przynajmniej kartkę powiedzą na klatce a tu myślą ze wszyscy internet maja .

Banda nieudaczników nic nie potrafiąca zrobić.Razem ze siwym Burzyńskim na czele i PWiK.MAFIA.

Popieram. Panowie pracują ok 5 h dziennie. Zamiast zatrudnić profesjonalną firmę, która by to zrobiła szybko i sprawnie to nie wolą się bawić całe dnie. Jeśli to faktycznie poważna awaria powinni robic i w dzień i w nocy na zmiany żeby rozładować korki . KATASTROFA!!!!

Jak droga jest przejezdna dla samochodów??? O czym Wy piszece??? Zapraszam przed 8 rano i prosze sprawdzić jaki jest wyjazd w stronę miasta. Do SP 6 można jechać przez Grunwald (wyjazd na obwodnicę graniczy z cudem) lub przez Józefów / Warszawskie Przedmieście (przejazd pod wiaduktem również graniczy z cudem). Może samochód przemknie się przez Łąkoszyńską późnym wieczorem albo w nocy. Problemy z tą częścią ulicy trwają od marca. W lipcu również była zamknięta. Teraz rozkopany jest znów ten sam fragment ulicy co kiedyś. No ludzie, ile można....

Piszesz, że autko przemknie się ?! Jest to regularna, bezczelna jazda po chodniku, po trawniku i rozjeżdżonym błocie nie zważając na znaki ZAKAZ RUCHU. Przeganiają przechodniów, odsuwają bariery metalowe i plastikowe, zrywają taśmy ostrzegawcze. Szkoda słów.

A ja msm nadzieję że się dobiorą.

TA SPRAWA JEST GÓWNO WARTA !!!

to jest skandal

Oj Witek, chyba Ci się w końcu do **** dobiorą , czego oczywiście nie życzę.

UM powinien porządnie od A do Z całą tą ulicę wyremontować, a nie pałace i wille będą budować za miliony.

nie opłaca się emoji NAPRAWDĘ POD ULICĄ JEST TAKA WARSTWA GEOLOGICZNA JAK NA TORFOWISKACH

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także