Rejestracja i logowanie

Nożowniczka z Łaniąt jest niepoczytalna. Nie pójdzie do więzienia...

Wydarzenia 22-01-2019 Autor: toza
30

Do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęła opinia po obserwacji sądowo – psychiatrycznej 39–latki podejrzanej o zabójstwo 28–letniej kobiety i usiłowanie pozbawienia życia 15–latka. Z opinii wydanej przez biegłych wynika, że podejrzana jest całkowicie niepoczytalna.

Przypomnijmy, że przedstawione 39–latce zarzuty dotyczą tragicznego zdarzenia, które rozegrało się w dniu 3 sierpnia 2018 roku, w godzinach wieczornych w Łaniętach. Jak wynika z dokonanych ustaleń, kobieta wtargnęła wybijając szybę w oknie do zlokalizowanego w pobliżu kościoła domu, z zamiarem pozbawienia życia, zamieszkałej tam kobiety. Tej jednak nie było. Przebywała tam natomiast jej siostra, dlatego też napastniczka skierowała swoją agresję w jej stronę.

- Atak był bardzo brutalny i doprowadził do spowodowania licznych ran, w następstwie których pokrzywdzona po przewiezieniu do szpitala zmarła. W domu znajdował się także 15–letni syn niedoszłej ofiary. On także został zaatakowany. Napastniczka zadała mu ciosy nożem, powodując ranę głowy - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Po zatrzymaniu i przesłuchania 39–latka została tymczasowo aresztowana. Poddana została jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu. Biegli nie byli jednak w stanie wypowiedzieć się co do jej poczytalności, dlatego też na wniosek prokuratury sąd zarządził poddanie podejrzanej obserwacji sądowo – psychiatrycznej. Z treści wydanej przez biegłych opinii wynika, że kobieta jest całkowicie niepoczytalna, a więc nie może ponosić odpowiedzialności karnej.

- Z uwagi na stwarzane zagrożenie i poważne niebezpieczeństwo, że ponownie może popełnić ciężkie przestępstwo w najbliższych dniach prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety tytułem środka zabezpieczającego w zamkniętym zakładzie leczniczym - kończy K. Kopania.

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Szkoda że zginęła niewinna dziewczyna, ale postawcie się na miejscu oprawczyni czy chcielibyście aby ktoś was niewinnie oskarżano za coś czego nie zrobiliscie. Czy ktoś chciałby być poniższy tak jak wy to robiliście w stosunku do niej ,słuchając bezpodstawnych plotek. Oskarżona była przez was zaszczuta a wy ufaliscie ksiedzu i jego kochance. Teraz wszyscy jawnie mówicie że to ich wina a można było uniknąć tej niewyobrażalnie zbrodni, gdybyście trzeźwym okiem ocenili sytuację. Ktoś coś klepnie, drugi dołoży a ludzie mają bujną wyobrażnie, jeden dołoży jedno a drugi co innego.Zrobcie sobie rachunek sumienia i wy chcecie sie nazywać katolikami, na moje oko ci najbardziej winni co niedziela świętych w kościele udają.

Ciekawe kto bedzie nastepna ofiara ? Taka to ma dobrze...udac glupia i tyle. Gdy ja zabierali z pod kosciola miala usmiech na twarzy...! Na krzeslo elektryczne z nia !

emoji emoji emoji emoji emoji emoji

Oczywiście czego tu sie spodziewać.w taki sposob najlepiej uniknac wiezienia.udawanie nie poczytalnych to teraz skala masowa i najlepszy sposob unikniecia odpowiedzialnosci.chore!!!

Moim zdaniem nikt, ale to nikt, kto celowo i z takim zamiarem pozbawia życia drugą osobę nie ma równo pod sufitem, więc należy każdego mordercę leczyć, a nie zamykać. W takim razie więzienia powinny być tylko dla drobnych przestępców.

powinna dostaćwiczenia surową kare nikt jej tu nie chce widzieć wstydu by nie miała by tu wrócić po tym co zrobiła

takie ku..wy mają szczęście

Co za chore prawo!!!! unikanie więzenia i robienia że siebie bezkarną!! Takich ludzi coraz więcej udają psychicznych a robią to co mają zrobić.. Jednocześnie się powinno traktować psychika z przestępcą!!!

za morderstwo powinno się zabijąc nawet tych co są nie poczytalani posiedza trochę iwyciąge Itaka dalej Ewa zaiac

No najlepiej zabić a potem udawać głupią. Masakra jakaś!!!

Nie ma sprawiedliwości.

Tego Księdza z tej parafii w Łaniętach powinny zamknąć za kraty ...

Miała prawo jazdy, jezdzila samochodem, pracowała, wyjezdzala do pracy za granicę, prowadziła własną działalność, założyła rodzinę, wychowywala dziecko i jak popelnila straszną zbrodnię stała się z dnia na dzień nipoczytalna dziwne panowie lekarze. A może tak pięknie gra zeby porachunki dokończyc.

Na krzesło z tą po.... ą. Ona ma być inaczej sądzona, w imię CZEGO?

Takie rzeczy nie sposób komentować. Brak słów. Tyle było nauczki i nic. A miało być tak dobrze w polskim wymiarze sprawiedliwości. Zginęła biedna dziewczyna. Czego jeszcze trzeba żeby zrozumieć polskie prawo. Następnej ofiary.

XD czyli jesteś szybszy niż biegli psychiatrzy, którzy dopiero maja stwierdzić czy Stefan W. był niepoczytalny. Najprawdopodobniej nie stwierdzą tego, także jesteś w błędzie. Napastnik był chory lecz poczytalny. Należy to rozróżnić

Ona całe życie była nie poczytalna ją to powinni dawno w psychiatryku zamknąć

To nie możliwe żeby wyszła ale to można wszystko się spodziewać po kutnowskim sądzie oni wsadzają za kratki nie winne osoby a ci co mordują to są na wolności gdzie tu sprawiedliwość ona wszystkich wymorduje co miała na oku i będzie na wolności a pierwszego to niech się każdy domyśli masakra za takie coś co ona zrobiła to na krzesło elektryczne bym ją posadzil śmierć za śmierć

Będzie to samo co ostatnio ona sama mówiła że to nie koniec że z resztą prędzej czy później się policzy dla mnie to idiotka nie w inną kobieta zabiła niech do pierdla idzie tam jest jej miejsce i tyle

Ludzie weźcie się w garść to chora osoba nie działała racjonalnie. Sama nie ogarnia tego co zrobiła. To wielka tragedia dla rodziny osób które zginęły, ale i dla niej. Nie znam ani jednej strony ani drugiej, ale trzeba spojrzeć na sprawę obiektywnie. Jeżeli dokonała tego czynu w całkowitej niepoczytalności nie może odpowiadać karnie. Zostanie osadzona w szpitalu psychiatrycznym tam zajmą się nią specjaliści. Jeżeli biegli po jakimś czasie leczenia stwierdzą że nadal zagraża otoczeniu to spokojnie nie wypuszczą jej. Jeżeli zaś po jakimś czasie roku, dwóch biegli uznają ją za poczytalną i nie stwarzającą już zagrożenia to wróci do domu i z pewnością jeżeli dojdzie do takiej sytuacji nie będzie już nikomu zagrażała.

Wierzysz w to co piszesz ?Właśnie taka osoba niepoczytalna zabila ostatnio prezydneta

Do trynkiewicza niech ją ładuje w **** po co ona tutaj będzie znów to samo co ostatnio trynkiewicz się zajmie ją będzie miał dobra towarzystwo

On nie gustuje w dorosłych kobietach emoji

Jeśli niepoczytalna, to powinna do końca życia być zamknięta w izolatce, aby już nigdy nikomu nie zrobiła krzywdy

Wypierd... wszystkich prokuratorow i psychiatrow. Niech zaszlachtuje kolejnego goscia. To sie obudza.

Niech dalej morduje ,maniaczka ,psami ze wsi poszczuć

Ona wyjdzie i będzie to samo

Dziadostwo wielkie.Brak słow

Dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo

To było do przewidzenia hahahah

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...
Czytaj także