Rejestracja i logowanie

Od kiedy wyższe stawki za śmieci? Urząd przypomina

Wydarzenia 14-08-2019 Autor: ez. Foto: archiwum
Od kiedy wyższe stawki za śmieci? Urząd przypomina
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (12)
Dodaj komentarz

Mery , każdy działkowiec na swej działce posiada kompostownik, a pozostałe śmieci są segregowane. Jeśli masz ochotę się przekonać , odpisz to cię zaproszę . 

Bardzo mnie ciekawi jak spółdzielnie kontrolują osoby wynajmujace mieszkania jak są odprowadzane opłaty. Jestem przekonana że nikt tego nie sprawdza. Może któryś RADNY tym się zajmie bo każdy powinien być rozliczamy uczciwie,a nie jeszcze płacić za czyjś interes. Przypuszczam, że są to ogromne pieniądze w mieszkaniach jest zameldowania jedną osoba a mieszka kilka i kto udowodni!

A co zrobi spółdzielnia z wieśniakami którzy ok 1 w nocy przywożą tony śmieci i wywalają je do kontenerów przypisanych do bloków spółdzielczych?! Kto ma za to zapłacić???????!!!!!!

Słuszna uwaga. Nikt tego nie kontroluje.Ponadto śmieci do pojemników przynoszą lub przywoza dzialkowicze i my lokatorzy mamy za wszystko płacić? Jakie rozwiązanie ma spoldzielnia

Przewaznie fontanny

W krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują publiczne systemy gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to tak zwany system naturalnego monopolu gminnego określany jako "in house". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikiewysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”… Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to na czym polega „polski problem” w odpadach – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców… Jeśli jedynym zadaniem gmin i ich związków jest ogłaszanie przetargów na wyłanianie tych co chcą wygodnie żyć z comiesięcznych opłat polskich rodzin - to mamy niekończący się wyścig cen według scenariusza -nie linkujemy.pb.pl/czarna-wizja-smieciowa-691523

To niech dają worki jak się należy , bo u mnie tylko dają żółte. Innych worków nie dostałem. Jak mam więcej ściętej trawy to worki sam muszę sobie kupić i to jeszcze w odpowiednich kolorach . Poza tym worki nieraz zucają przed ogrodzeniem posesji a resztę wiatr robi swoje. Jak znajdziesz swoje worki to dobrze. Sami pracownicy zaśmiecają środowisko.

Niestety. Trzeba się pofatygować na Łąkoszyńską lub "przypilnować" panów odbierających odpady. Masz trawę - kup sobie kompostownik. Przydatna rzecz. Pozyskany kompost zasili grządki.

Ja tylko nie rozumiem jednego, ceny poszły w górę, ale odpowiednich kontenerów jak nie było tak nie ma.

Powinno być inaczej lidl przejął tonsmayera i dlatego idą stawki do góry

Ino trzeba teraz znalesc dozorce smietnika bo jak maja udowodnik kto sortuje smieci a kto nie

Zastanawiające, że jak jest informacja o podwyżce wywozu cen śmieci to informuje urzad miasta. A jakurat są jakieś informacje mile dla mieszkańców to informuje prezydent i zastępcy.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie ktoś z forum jest zgłaszany na policję, wykrywa się ponad 80% przypadków! Większość piszących zostaje ukarana...