Rejestracja i logowanie

Orliki nie dla mieszkańców?

Wydarzenia 19-05-2017 Autor: ag
20
Orliki nie dla mieszkańców?

Na dworze coraz cieplej, więc dzieciaki także chętniej wychodzą z domów. Czas na świeżym powietrzu w mieście mogą spędzać na placach zabaw czy boiskach. I właśnie w temacie tych drugich tej wiosny urodził się jeden z problemów, o którym napisał nam zbulwersowany mieszkaniec osiedla Batorego…

- Chciałbym się dowiedzieć na jakich zasadach funkcjonują Orliki? Moje dziecko idzie na Orlika, chce pograć w piłkę nożną, a pan który jest (chyba) animatorem mówi: "teraz nie, bo jest trening". To Orlik służy klubom? Dzieci biegają po boisku tartanowym, nie mogą się niczego dowiedzieć i doprosić bo pan prowadzi trening. Nie jest to jednodniowa sytuacja, trwa praktycznie codziennie. Moje dziecko nie może pograć w piłkę bo codziennie ktoś ma tam trening! Szkoły na to pozwalają? Czy na innych Orlikach przyszkolnych są podobne praktyki? – pyta nasz Czytelnik. - To teren przyszkolny, powinien być dostępny dla każdego, a nie tylko dla wybrańców klubowych. Każde dziecko przychodzące na Orlik powinno mieć możliwość gry! – dodaje.

W treści uchwały w sprawie regulaminów korzystania z przyszkolnych obiektów sportowych jest zapis, że „Poza godzinami dydaktycznymi kompleks boisk jest ogólnie dostępny w godzinach od 8.00 do 21.00 – w okresie od 01 kwietnia do 31 października oraz w godzinach od 8.00 do 19.00 – w okresie od 01 listopada do 31 marca." Wynika więc z tego, że poza zajęciami lekcyjnymi każdy może korzystać z boiska, w tym okresie nawet do 21:00.

Odpowiedzi na pytania Czytelnika jednak podaje sam „Regulamin kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie”, a właściwie punkty mówiące o tym, że:

7. Boisko, co do zasady, jest ogólnodostępne i bezpłatne dla wszystkich mieszkańców Miasta Kutno.

8. Na czas konieczny do organizacji treningów, zgrupowań, a także zawodów przewiduje się okresowe ograniczenia dostępu do poszczególnych stref boiska oraz możliwość wprowadzenia opłat.

A także:

13. Z boiska mogą korzystać grupy zorganizowane zgodnie z harmonogramem i w obecności trenera, nauczyciela lub instruktora, który jest odpowiedzialny za właściwe zachowanie się ćwiczących oraz za ich bezpieczeństwo.

Tak więc – Orliki przyszkolne są jak najbardziej ogólnodostępne, dla każdego, ale tylko wtedy, gdy są wolne i akurat nie odbywają się tam treningi grup zorganizowanych. Niestety...

komentarze (20)
Dodaj komentarz

Dzisiaj orlik prawie pusty. Dzieciaki grały do oporu. Czasami trzeba swoje odczekać w kolejce do grania. Normalna sprawa.

Trzeba było samemu iść w taki upał i grać w tym słońcu

Dzieci grają kiedy chcą I nie ma problemów ,moje dziecko chodzi co dzień na orlik przy sp 9 i jest tam do wieczora sami sobie ludzie robicie problemy a dzieci jest dużo nawet jak jest trening to dzieciaki grają na drugiej połowie boiska pozdrawiam

I gdyby nie dziury w siatce to nigdy by się nie grało

Orlik sp4 i kasprowicz tez nie dostep dla dzieci co to za patoligia

Dokładnie. Boisko przy sp 4 zawsze podkreślam ZAWSZE jest zamknięte a moje dziecko już kilkukrotnie z kolegami chciało iść i pograć ale pani woźna jak zwykle klucza nie ma!!!!!!!! LUDZIE CO ZA CZASY? A poznie j mów i się że dzieci po ulicach się włocza!! !!!!!

orliki dla wolnej gry KAHLPN WYPERPAPER NA HALE

Będzie złożony wniosek do zarządcy obiektów typu orlik o korzystaniu tylko i wyłącznie z obiektów przez osoby posiadające ważne legitymacje szkolne i studenckie. A panom pseudo kopaczom z brzuchami i udawaczy wielkich piłkarzy tylko i wyłącznie komercyjny wynajem 100zl / godz.

Szanowny Pan Orlik chyba nigdy nie uprawiał sportu. Dzieci, które chcą uprawiać sport, mają możliwość realizowania swoich zainteresowań w szkółkach piłkarskich lub klubach. W brew pozorom, jest ich w Kutnie sporo. Gdyby Pan czuł ducha sportu, to odpowiedziałby sam sobie na pytanie: jak indywidualnie uprawiać sport zespołowy? "A panom pseudo kopaczom z brzuchami i udawaczy wielkich piłkarzy tylko i wyłącznie komercyjny wynajem 100zl / godz. " Radziłbym się zastanowić nad tym co Pan pisze. Czy ludzie starsi, z brzuszkami, nie mają prawa do tego co kiedyś i teraz sprawiało i sprawia im radość. Czyżby Pan też jest za tym, że społeczeństwo trzeba dzielić? Pozdrawiam wszystkich, którzy kochają ruch na świeżym powietrzu.

A ja kolego nie mam brzuszka, nie jestem studentem ale mam ochote czasem się poruszac. Pracuje i płace tu podatki więc dlaczego mam jeszcze placic za coś co powinno być dostępne dla każdego obywatela tym bardziej, iż powstało to w dużej mierze z naszych podatków.

Chyba Gościu padło ci coś na dekiel

Dlatego kiedyś grało się na osiedlowych boiskach teraz niestety zrobili parkingi, a przy szkołach są jakieś bezsensowne orliki.

Bezsensowne to jest twoje pisanie "kolego".

Myślę, że dorośli mogą zagrać swoje mecze np. po 19, natomiast do 19 Orliki powinne być dostępne dla dzieciaków. W obecnej sytuacji faktycznie młodzież nie ma się gdzie podziać, bo na plac zabaw są za duzi, a Orliki praktycznie niedostępne. Zostaje błąkanie się między blokami, albo gra na komputerze..

Dzieci, które chcą uprawiać sport, mają możliwość realizowania swoich zainteresowań w szkółkach piłkarskich lub klubach. W brew pozorom, jest ich w Kutnie sporo.

a to dorośli nie mogą tam grać??? z tego co wiem to dorośli grają od godziny ok 18:00. dzieci doskonale wiedzą kto o której gra. Pytania typu"dla kogo dostępny jest orlik?" to trochę bez sensu

Dzieci, które chcą uprawiać sport, mają możliwość realizowania swoich zainteresowań w szkółkach piłkarskich lub klubach. W brew pozorom, jest ich w Kutnie sporo.

Zapraszam również na orlik przy szkole podstawowej nr 1. Po południu żadne dziecko nie może wejść i pograć sobie z kolegami bo przyjeżdzają panowie z firm i drużyny z halowych rozgrywek i grają cały czas mecze i wyganiają dzieciaków. To dla kogo sa te orliki wreszcie !!!!!!!!!.

Przy tak wprowadzonym regulaminie należy napisać i podać do wiadomości harmonogram treningów /datę i godzinę oraz wywiesić w widocznym miejscu/ aby mniejsze grupy dzieci wiedziały kiedy mogą korzystać

Na orliku przy ZHP, taki grafik jest.

dodaj komentarz
Czytaj także